Menu
Your Cart

100 zł rabatu na pierwszy zakup Zarejestruj się.

Usher TD-10

Usher TD-10
Usher TD-10
Usher TD-10
Usher TD-10
Usher TD-10
Usher TD-10
Usher TD-10
Usher TD-10
Usher TD-10
CENA ZA SZTUKĘ
Usher TD-10
Usher TD-10
Usher TD-10
Usher TD-10
Usher TD-10
Usher TD-10
Usher TD-10
Usher TD-10
Usher TD-10
Usher TD-10
58.420,00zł
Netto: 47.495,94zł
  • Stan: Dostępne
  • Model: TD-10
Wyświetleń: 3210

Dostępne opcje

Oblicz ratę

Usher TD-10 - Kolumny podłogowe

 

Wszwajcarskim przemyśle zegarmistrzowskim termin „produkcja manufakturowa” odnosi się do zegarmistrza / marki, która projektuje i produkuje zegarki prawie całkowicie na miejscu, w odróżnieniu od atelier de terminage, która dotyczy wyłącznie montażu, pomiaru czasu, montażu wskazówek i umieszczania mechanizmu pochodzącego od zewnętrznego wytwórcy.

Niektóre znane przykłady produkcji manufakturowej to Patek Phillipe, Rolex i Jaeger LeCoultre.

W branży głośnikowej możliwość zaprojektowania i wyprodukowania serca całego zestawu głośnikowego - a mianowicie przetworników – także wyróżnia prawdziwe możliwości techniczne na tle reszty. W tym sensie, Usher jest jednym z niewielu prawdziwych producentów w świecie głośników wysokiej klasy.

Premiera BE10 i BE20, flagowych zestawów głośnikowych Ushera, a kilka lat później, ich następców  - BE10 Diamond / BE20 Diamond, z przełomowym głośnikiem wysokotonowym DMD, pokazała możliwości Ushera w zakresie projektowania przetworników, produkcji i kontroli jakości . Dzięki nowemu przetwornikowi średniotonowemu DMD (Diamond-Metal-Diamond) - stosowanemu w TD-10 i TD-20 - Usher ponownie podniósł poprzeczkę w zakresie technologii głośników.

 

 

Diamentowy przetwornik wysokotonowy DMD

Diament jest prawie idealnym materiałem na membrany przetworników, z wyjątkiem jego wysokiej gęstości (a więc dużej masy) i kruchości. Nieliczne przetworniki „diamentowe”, które były na rynku, były obarczone tymi dwoma niedoskonałościami. Usher był pierwszym i wciąż jedynym, który rozwiązał te problemy, poprzez wynalezienie membrany DMD, w której superlekka metalowa podstawa umieszczona jest pomiędzy amorficznych warstwami diamentowymi, co daje trwałą, lekką i szybką konstrukcję, o wysokiej rozdzielczości – a w rezultacie niezwykle muzykalny przetwornik wysokotonowy: tweeter Usher DMD.

 

Diamentowy przetwornik średniotonowy DMD

Po latach rygorystycznych badań i eksperymentów, Usher w końcu z powodzeniem wdrożył technologię DMD w 5-calowym przetworniku średniotonowym. Pozwala to obecnie na odtwarzanie muzyki, od 385 Hz w górę, przez niesamowite przetworniki DMD - zarówno w TD-10, jak i TD-20. Rezultat brzmieniowy trzeba koniecznie doświadczyć na własne uszy.

 

Przetwornik niskotonowy

Ze względu na doskonałą wydajność przetworników DMD, do przetwarzania niskich częstotliwości poniżej 385 Hz, wybrano 11-calowy przetwornik niemieckiej formy Eton – charakteryzujący się bardzo sztywną membraną o strukturze plastra miodu, który odznacza się bardzo dużą rozdzielczością, szybkością reakcji i zdolnością do oddawania wybuchowych skoków dynamiki.

 

 

Zwrotnica

Opracowując nowy przetwornik średniotonowy DMD, Usher zwrócił szczególną uwagę na to, aby miał on charakterystykę przenoszenia częstotliwości i impedancji, która jest faktycznie taka sama jak w ustępującym przetworniku średniotonowym. To sprawiło, że nowy przetwornik DMD stał się uaktualnieniem dla obecnych właścicieli zestawów głośnikowych BE10 i BE20.

Zwrotnica w BE10 / BE20 Diamond została już zoptymalizowana, dzięki niezliczonym godzinom komputerowego projektowania, pomiarów i testom odsłuchowym, w celu płynnej integracji zarówno z głośnikiem wysokotonowym DMD, jak i głośnikiem niskotonowym Eton. Po wykonaniu ogromu pracy przy opracowywaniu przetwornika średniotonowego DMD, wszystko, co trzeba było zrobić, to powtórzyć testy pomiarowe i odsłuchowe, aby potwierdzić, że wyniki pozostają na optymalnym poziomie, co dokładnie miało miejsce.

 

Kolory i wersje

Obudowy zestawów głośnikowych TD-10 i TD-20 są, zgodnie z tradycją Ushera, zaprojektowane przy wykorzystaniu systemu wspomaganego komputerowo i wykonane w postaci niezwykle sztywnej, podwójnie wzmacnianej struktury o wysokiej stratności wewnętrznej, która jednocześnie charakteryzuje się niską dyfrakcją i odbiciami wewnętrznymi. Same obudowy, co również nawiązuje do tradycji Ushera, wykończone są naturalnym drewnem, prawdziwym fornirem i lakierem fortepianowym – zgodnie z najwyższymi standardami jakości. TD-10 posiada jeden głośnik niskotonowy na kanał, podczas gdy TD-20 wykorzystuje dwa - dla oddania jeszcze większej mocy i nagłośnienia większych przestrzeni odsłuchowych.

Głośniki Dancer serii TD dostępne są w 5 kolorach: Glossy Macassar Ebony, Macassar Ebony, Glossy Walnut, Walnut oraz Maple.

 

SPECYFIKACJA TECHNICZNA:

 TD-10 
System 3-drożnyDiamond DMD dome tweeter 1.25"
Diamond DMD dome midrange 5" (0541D),
Woofer 11" *2 (ETON 11-584)
 
Skuteczność89 dB @ 1 watt / 1m 
Impedancja nominalna8 Ohm 
Pasmo przenoszenia24 Hz ~ 40 kHz (-3dB) 
Moc180 W 
Częstotliwości podziału zwrotnicy380 Hz
3,5 kHz
 
Waga głośnika netto70 kg (wraz z podstawą) 
Wymiary (szer / głęb / wysokość)37 cm x 73 cm x 118 cm 

Napisz opinię

Uwaga: Proszę nie używać znaków HTML!
Zły Dobry

Założona w 1972 roku w środkowym Tajwanie,  firma Usher Acoustics wyrosła z małego sklepu z entuzjastami audio do jednej z najbardziej szanowanych marek na globalnej scenie audio. Dziś, w nowo ukończonej fabryce w Taichung, Usher kontynuuje rozwijanie i produkcję wzmacniaczy audio i głośników o najnowocześniejszym wzornictwie, zgodnie z wymagającymi wysokimi standardami.

Usher ma wyjątkowy sposób spojrzenia na high-end audio. Uważają, że bezkompromisowe komponenty audio mogą i powinny być przyjazne cenowo dla wszystkich melomanów i audiofilów; Powinny być luksusem, na który większość ludzi może sobie pozwolić.

Sekretem wstąpienia tej marki do śmietanki high end audio jest to, że Usher zawsze przyjmuje naukowe podejście do inżynierii i wspiera ją dzięki wyobraźni i intensywnym nieraz bolesnym eksperymentom i testom odsłuchowym.

Wynikiem dokładnej kontroli i kontroli jakości Usher są produkty o wyjątkowej wydajności i niezawodności. Wiele wzmacniaczy USHER zbudowanych w latach 70. nadal aktywnie służy dziś swoim właścicielom.

Audio nie jest czarną magią

"W Usher Audi nie zostawiają ulepszeń i innowacji przypadkowi: aby stworzyć najbardziej konkurencyjne cenowo i nowoczesne głośniki na rynku, stworzyliśmy nawet własny komputerowy system pomiarowy, który stał się standardem branżowym".

Nieustanne poszukiwania precyzji i muzykalności

Prawie wszyscy odwiedzający laboratoria i fabrykę Usher są niesamowicie zaskoczeni jakością i ilością precyzyjnego wyposażenia w serwisie. Być może byliby jeszcze bardziej, gdyby wiedzieli, ile badań i szkoleń poświęcił Usher aby wykorzystać te precyzyjne urządzenia.  To tak jak mówi tajwańskie przysłowie: "Nie ma przypadków".

Tajwańska firma Usher Acoustics, to jednej z najbardziej liczących się producentów sprzętu high-end z dalekiego wschodu. Jest to firma z 50-letnią tradycją, dysponująca szerokim asortymentem produktów. W ofercie firmy znajdują się zarówno produkty finalne (zestawy głośnikowe, elektronika, akcesoria) jak i same przetworniki. USHER jest jednym z nielicznych światowych producentów stosujących w swoich konstrukcjach głośnikowych najwyższej jakości przetworniki głośnikowe własnej produkcji.

Te ostatnie produkowane są zarówno na potrzeby własne jak i firm trzecich a także konstruktorów zajmujących się amatorsko budową kolumn głośnikowych. Oferta zestawów głośnikowych Ushera jest szeroka, liczy łącznie kilkanaście modeli. Wszystkie zestawy głośnikowe odznaczają się nie tylko bardzo dobrym brzmieniem, ale także wyśmienitą jakością wykonania (do budowy wykorzystywane są lite drewno, skóra, naturalne okleiny) oraz wyjątkowo atrakcyjną ceną.

Zaznaczając przycisk „Akceptuję” wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, danych osobowych zbieranych w ramach korzystania z usług sklepu internetowego, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i mogą ją Państwo w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego w stopce strony. Polityka prywatności zgodnie z RODO