Menu
Your Cart

100 zł rabatu na pierwszy zakup Zarejestruj się.

Vandersteen VCC-1

Vandersteen VCC-1
PRODUKT DOSTĘPNY DO ODSŁUCHU
Vandersteen VCC-1
  • Stan: Dostępne
  • Model: VCC-1
Wyświetleń: 2209
4.750,00zł
Netto: 3.861,79zł
Oblicz ratę

Vandersteen VCC-1 - Głośnik centralny


SPECJALISTYCZNY PROJEKT

Wraz dostępnością filmów, których ścieżkę dźwiękową nagrano w systemie surround oraz wielokanałowych urządzeń audio, systemy rozrywki domowej uległy znacznej ekspansji.  Obecnie wraz z pojawieniem się na rynku głośnika centralnego VCC-1, możliwe jest skompletowanie wysokiej klasy systemu kina domowego, w którym wszystkie zestawy głośnikowe są w stanie wytworzyć obszerną panoramę dźwięku, poszerzającą emocjonalny przekaz filmowy.


Dotychczasowy pogląd, który zakładał, że trzy identyczne zestawy głośnikowe stojące z przodu są w stanie zagwarantować spójne i równomierne pole dźwiękowe, w miarę badań okazał się fałszywy. Z uwagi na wyjątkowe wymogi, jedynie specjalizowany głośnik centralny jest w stanie im sprostać.


VCC-1 jest jedynym głośnikiem centralnym, wyposażonym w zintegrowane rozwiązania konstrukcyjne, specyficzne dla wymogów głośników centralnych. Jest on niewrażliwy na zmiany pasma przenoszenia i funkcjonuje w sposób niezmienny bez względu na wysokość czy umiejscowienie. Jest ekranowany magnetycznie i może być dopasowany do różnych warunków otoczenia. Zachowuje on krytyczną integralność fazową oryginalnego nagrania i wspomaga główne zestawy głośnikowe. Jako kluczowy element składowy wysokiej klasy systemu kina domowego, VCC-1 przyczynia się do powstania wielokanałowego pola dźwiękowego. Bez względu na to czy odtwarza on cichy szept czy potężny odgłos spadającej lawiny, tworzy realistyczne i niezwykle angażujące wydarzenie akustyczne.WYRÓWNANY UKŁAD WSPÓŁOSIOWY

Przetwornik współosiowy głośnika VCC-1 to połączenie 6,5 calowego przetwornika niskotonowego oraz 1 calowej kopułki wysokotonowej, które dzielą ze sobą wspólny środek akustyczny i promieniują jako pojedyncze, punktowe źródło dźwięku. Wyrównany akustycznie głośnik współosiowy wolny jest od interferencji pochodzących od kilku przetworników umieszczonych obok siebie i w rezultacie zmian w paśmie przenoszenia oraz nieregularności fazowych, które są plagą konwencjonalnych głośników centralnych. VCC-1 pozostaje niezmienny brzmieniowo w szerokiej przestrzeni odsłuchowej, nie generując przy tym zniekształceń tonalnych.INTERGRALNOŚĆ FAZOWA

Spójność fazowa głośnika centralnego VCC-1 dopełnia zestawy Vandersteena oraz inne zestawy główne, charakteryzujące się spójnością w zakresie fazy. Zarówno głośnik niskotonowy jak i wysokotonowy, są podłączone w zgodnej fazie dodatniej poprzez zwrotnice pierwszego rzędu, w celu zachowania oryginalnej charakterystyki fazowej i czasowej głosów, muzyki, efektów przestrzennych i innych dźwięków znajdujących się na filmach.


Gdy VCC-1 użytkowany jest w połączeniu ze zgodnymi fazowo zestawami głównymi i surround, przełoży się to na znaczące korzyści w zakresie poprawy brzmienia i efektów przestrzennych, w pełni spójnego fazowo systemu kina domowego. Jednakże bez względu na charakterystykę fazową pozostałych zestawów głośnikowych, wiele zaawansowanych cech konstrukcyjnych głośnika centralnego VCC-1, będzie miało wpływ na znakomitą spójność i poprawę brzmienia systemu.KOMPENSACJA

VCC-1 wyposażony został w dwa poziomy kompensacji pasma przenoszenia, w celu poprawy integracji głośnika centralnego z głównymi zestawami głośnikowymi i by wspomóc efekty brzmieniowe w pobliżu ścian lub innych powierzchni odbijających. Pierwszy poziom kompensacji służy do wyrównania pasma przenoszenia w zakresie basu, w celu jak najlepszego zszycia z zestawami głównymi, w zakresie gdzie ich pasmo przenoszenia pokrywa się z pasmem głośnika centralnego. Drugi poziom kompensacji, aktywowany przełącznikiem znajdującym się z tyłu obudowy, zapewnia dodatkową kompensację w sytuacjach gdy głośnik centralny zawieszony jest na ścianie lub w pobliżu innej dużej płaskiej powierzchni.KOMPONENTY

Zastosowany w VCC-1 wyrównany przetwornik współosiowy wykorzystuje sztywny, inercyjny akustycznie kosz odlewany ciśnieniowo, w celu zagwarantowania precyzji ruchu membrany i odporności na niepożądane rezonanse. 6,5 calowa membrana przetwornika niskotonowego wykonana została z polipropylenu, charakteryzującego się wysoką sztywnością wewnętrzną. Jednostka wysokotonowa, to 1-calowa kopułka chłodzona ferrofluidem o możliwości oddawania dużej mocy i tłumiona w celu zwiększenia liniowości pasma. Przetwornik jest ekranowany magnetycznie, więc nie będzie zakłócał obrazu na ekranie odbiornika TV.


Zwrotnica elektryczna pierwszego rzędu, wykorzystuje podzespoły selekcjonowane komputerowo. W ścieżce sygnału zastosowano wysokiej klasy kondensatory foliowe, które przylutowano ręcznie do dwustronnej płytki drukowanej. Terminale wejściowe również przylutowano bezpośrednio do płytki zwrotnicy, natomiast przetworniki połączono z płytką wysokiej klasy okablowaniem o dużej czystości, w celu zapewnienia jak najlepszej transmisji sygnału.


Obudowa wykonana została z płyt MDF o grubości od 1 do 1.5 cala. MDF to wielowarstwowy, prasowany materiał, skutecznie tłumiący wibracje i kontrolujący rezonanse obudowy. Górna i dolna ramka głośników pokryta została naturalną okleiną oraz przezroczystą akustycznie tkaniną, dzięki czemu VCC-1 jest w stanie dopasować się do każdego wystroju wnętrza. Informacje na temat wersji kolorystycznych wykończenia głośników dostępne są u autoryzowanych dealerów Vandersteena.PRZETWORNIK

Wyrównany układ współosiowy składający się z 6 ½ calowego przetwornika niskotonowego, wykorzystującego membranę polimerową i kosz odlewany ciśnieniowo oraz 1 calowego, tłumionego przetwornika wysokotonowego, z membraną ze stopu metali.Dane techniczne produktu:


Zwrotnica: 3500Hz. Pierwszego rzędu, 6dB na oktawę.

Faza: Głośnik niskotonowy i wysokotonowy pracują w fazie dodatniej.

Impedancja: 8 omów nominalnie. 5 omów minimalnie.

Skuteczność: 86dB na 1 metrze, przy napięciu wejściowym 2.83 V.

Pasmo przenoszenia: 80Hz do 21kHz +/- 3dB Proximity compensation off. The bass of the VCC-1 is bandpass limited.

Wzmacniacz: 30 do 200 W na kanał przy 8 omach.Wysoka wydajność prądowa nie jest konieczna.

Wejście: Solidne zaciski głośnikowe.

Sposób montażu: Gwintowane gniazda pod kolce w podstawie.

Dostępne wersje wykończeniowe: Wszystkie standardowe kolory oklein i maskownic Vandersteena.

Wymiary: 30,8 cm szer. x 23,5 cm wys x 25,8 cm głęb.

Waga: 10.44 kg netto, 12.26 kg brutto.

Napisz opinię

Uwaga: Proszę nie używać znaków HTML!
Zły Dobry

Zestawy głośnikowe klasy high-end - w zgodzie z nauką i muzyką

Od 1977 roku, amerykański Vandersteen Audio projektuje i produkuje innowacyjne zestawy głośnikowe wykorzystując zaawansowane idee projektowe, takie jak np. ścianki przednie o zminimalizowanej szerokości, które przyczyniają się do wyeliminowania dyfrakcji dźwięku na krawędziach obudowy i maskownic, czy wyrównanie masy elementów przetworników w celu zapewnienia spójnej odpowiedzi czasowej. Vandersteen Audio był pierwszym producentem zestawów głośnikowych, który wykorzystał podczas prac projektowych, komputerowy analizator oparty o szybką transformację Fouriera, opracowany pod kątem zastosowań w przemyśle lotniczym. Firma nadal pozostaje liderem wykorzystującym skomplikowane analizy komputerowe do modelowania parametrów zestawów głośnikowych w swych pracach projektowych i inżynierskich.

Vandersteen Audio wykorzystuje do konstrukcji swoich zestawów głośnikowych własne głośniki, między innymi unikalne średniotonowe głośniki karbonowe o z membraną o wyjątkowej sztywności, znikomych zniekształceniach, szerokim paśmie i wybitnej szybkości.

Zestawy głośnikowe Vandersteen czerpią z wielu lat doświadczeń w projektowaniu i budowie głośników o niespotykanych osiągach brzmieniowych i znakomitym stosunku jakości do ceny. Firma wykorzystuje sprawdzoną technologię i zaawansowane materiały, konstrukcję i unikalny projekt, które sprawiają, że produkowane przez nią zestawy głośnikowe, zawsze pozostają w zgodzie zarówno z nauką jak i muzyką.

 

Zaznaczając przycisk „Akceptuję” wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, danych osobowych zbieranych w ramach korzystania z usług sklepu internetowego, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i mogą ją Państwo w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego w stopce strony. Polityka prywatności zgodnie z RODO