Menu
Your Cart

100 zł rabatu na pierwszy zakup Zarejestruj się.

Vandersteen VSM-1

Vandersteen VSM-1
PRODUKT DOSTĘPNY DO ODSŁUCHU
Vandersteen VSM-1
  • Stan: Dostępne
  • Model: VSM-1
Wyświetleń: 3208
7.999,00zł
Netto: 6.503,25zł
Oblicz ratę

Vandersteen VSM-1 - Głośnik surround


OPTYMALNY ZESTAW GŁOŚNIKOWY SURROUND

Vandersteen VSM-1 to zaawansowany technologicznie zestaw głośnikowy przystosowany do montażu ściennego, którego brzmienie zoptymalizowano pod kątem unikalnych wymogów związanych z pracą w tylnych kanałach efektowych, w systemach wielokanałowych audio/wideo. Był opracowywany i doskonalony przez okres ostatnich dwudziestu lat intensywnych badań z zakresu projektowania i integracji wielogłośnikowych systemów audio. Innowacyjne rozwiązania inżynierskie, znakomite podzespoły oraz jakość wykonania gwarantują najwyższe doznania estetyczne.WYRÓWNANY UKŁAD WSPÓŁOSIOWY

W systemach stereo, właściwe ogniskowanie dźwięku stało się nieodłącznym elementem domowej reprodukcji muzyki. Dzisiejsze nowoczesne systemy wielokanałowe są w stanie dodać trzeci wymiar i stworzyć realistyczne pole dźwiękowe. Sposobem by to uczynić w dużym, dedykowanym pomieszczeniu odsłuchowym, jest wykorzystanie czterech identycznych, pełnopasmowych zestawów głośnikowych, wspomaganych przez głośnik centralny. W większości mieszkań nie ma jednak miejsca aby ustawić głośniki tylne, których przetworniki mogłyby we właściwy sposób skupić się w miejscu odsłuchu. Bez właściwego ustawienia, tylne zestawy nie będą w stanie czasowo, fazowo i amplitudowo, zgrać się z głośnikami głównymi.


Tylny głośnik efektowy VSM-1 jest optymalnym rozwiązaniem w tego typu sytuacjach. Znajdujący się w nim współosiowy przetwornik niskotonowy i wysokotonowy dzieli ten sam środek akustyczny, są więc one idealnie wyrównane i zbiegają się wzajemnie co do cala. Zamontowany na ścianie w typowym pokoju mieszkalnym, VSM-1 oferuje znakomitą barwę, korespondującą z zestawami głównymi i głośnikiem centralnym Vandersteena. Utrzymują one te kluczowe aspekty brzmienia bez względu na umiejscowienie i odległość od słuchacza. Ich odporność na zniekształcenia generowane przez układy wieloprzetwornikowe, gwarantuje stałe parametry brzmieniowe w całym otoczeniu odsłuchowym.ZASTOSOWANIA

Będąc dodatkiem doskonale uzupełniającym głośniki przednie Vandersteena w systemie wielokanałowym, zestaw VSM-1 wraz z głośnikiem centralnym VCC-1 przekracza z nawiązką wszystkie wymogi dyskretnych formatów wielokanałowych (AC-3, DTS, itp.). Innowacyjny układ zwrotnicy gwarantuje, ze zestawy są w stanie przetwarzać dużą moc oraz informacje w obrębie niskich częstotliwości. Promieniująca do przodu konfiguracja wykorzystująca jeden przetwornik współosiowy zapewnia szeroki zakres dynamiki, pozbawiony zniekształceń i interferencji kojarzonych z konstrukcjami wieloprzetwornikowymi czy planarnymi.


Połączenie wygody użytkowania i jakości brzmienia sprawia, że VSM-1 mogą być użyte jako wysokiej klasy głośniki w instalacjach multi-room. Zestawione z odpowiedniej klasy subwooferem, tworzą znakomity głośnik pełnopasmowy, mający zastosowanie w sytuacjach, w których użycie klasycznych, dużych zestawów głośnikowych nie jest możliwe lub praktyczne. W każdej natomiast sytuacji, umiarkowane gabaryty oraz wszechstronność zamocowania pozwalają na łatwą integrację VSM-1 w pomieszczeniu.KOMPONENTY

VSM-1 łączy w sobie klasyczną sztywność i wytrzymałość z innowacyjnym projektem i zastosowanymi materiałami. Jego współosiowy przetwornik wykorzystuje sztywny i inercyjny akustycznie kosz gwarantujący precyzję ruchu membrany i redukcje niepożądanych wibracji. 6 ½ calowa membrana polimerowa odznacza się wysoką sztywnością wewnętrzną, podczas gdy 1-calowy, metalowy głośnik wysokotonowy jest chłodzony ferrofluidem, w celu zwiększenia zakresu oddawanej mocy oraz tłumiony w celu zapewnienia gładkiej charakterystyki pasma przenoszenia.


Zwrotnica elektryczna pierwszego rzędu wykorzystuje podzespoły selekcjonowane komputerowo. W  ścieżce sygnału zastosowano wysokiej klasy kondensatory foliowe, które przylutowano ręcznie do dwustronnej płytki drukowanej. Terminale wejściowe również przylutowano bezpośrednio do płytki zwrotnicy, natomiast przetworniki połączono z płytką wysokiej klasy okablowaniem o dużej czystości, w celu zapewnienia jak najlepszej transmisji sygnału.


Obudowa wykonana jest w całości z MDF’u, materiału formowanego ciśnieniowo, który efektywnie ogranicza wibracje i kontroluje rezonanse obudowy. Unikalny system montażu wykorzystuje masę własną głośnika, aby przylegał on ściśle do ściany i zapewniał niezbędną stabilność położenia.PRZETWORNIK

Wyrównany układ współosiowy składający się z 6 ½ calowego przetwornika niskotonowego, wykorzystującego membranę polimerową i kosz odlewany ciśnieniowo oraz 1 calowego, tłumionego przetwornika wysokotonowego, z membraną ze stopu metali.Dane techniczne produktu:


Zwrotnica: 3500Hz. 6dB na oktawę.

Faza: Głośnik niskotonowy i wysokotonowy pracują w fazie dodatniej.

Impedancja: 8 omów nominalnie. 5 omów minimalnie.

Skuteczność: 86dB na 1 metrze, przy napięciu wejściowym 2.83 V.

Pasmo przenoszenia: 60Hz do 21kHz 3dB

Wzmacniacz: 30 do 100 W na kanał przy 8 omach.

Regulacje: Regulacja odcięcia tonów wysokich.

Wejście: Solidne zaciski głośnikowe.

Sposób montażu: Na ścianie , na dowolnej wysokości i szerokości. Uchwyty ściennnie i zaciski mocujące znajdują się na wyposażeniu..

Dostępne wersje wykończeniowe:

Wszystkie standardowe kolory oklein i maskownic Vandersteena plus nowy biały kolor z metalową, perforowaną maskownicą.

Wymiary: 30.8 cm szer. x 60 cm wys. x 12.7 cm głęb.

Waga: 14 kg netto/każdy, 30,87 kg brutto/para.

Napisz opinię

Uwaga: Proszę nie używać znaków HTML!
Zły Dobry

Zestawy głośnikowe klasy high-end - w zgodzie z nauką i muzyką

Od 1977 roku, amerykański Vandersteen Audio projektuje i produkuje innowacyjne zestawy głośnikowe wykorzystując zaawansowane idee projektowe, takie jak np. ścianki przednie o zminimalizowanej szerokości, które przyczyniają się do wyeliminowania dyfrakcji dźwięku na krawędziach obudowy i maskownic, czy wyrównanie masy elementów przetworników w celu zapewnienia spójnej odpowiedzi czasowej. Vandersteen Audio był pierwszym producentem zestawów głośnikowych, który wykorzystał podczas prac projektowych, komputerowy analizator oparty o szybką transformację Fouriera, opracowany pod kątem zastosowań w przemyśle lotniczym. Firma nadal pozostaje liderem wykorzystującym skomplikowane analizy komputerowe do modelowania parametrów zestawów głośnikowych w swych pracach projektowych i inżynierskich.

Vandersteen Audio wykorzystuje do konstrukcji swoich zestawów głośnikowych własne głośniki, między innymi unikalne średniotonowe głośniki karbonowe o z membraną o wyjątkowej sztywności, znikomych zniekształceniach, szerokim paśmie i wybitnej szybkości.

Zestawy głośnikowe Vandersteen czerpią z wielu lat doświadczeń w projektowaniu i budowie głośników o niespotykanych osiągach brzmieniowych i znakomitym stosunku jakości do ceny. Firma wykorzystuje sprawdzoną technologię i zaawansowane materiały, konstrukcję i unikalny projekt, które sprawiają, że produkowane przez nią zestawy głośnikowe, zawsze pozostają w zgodzie zarówno z nauką jak i muzyką.

 

Zaznaczając przycisk „Akceptuję” wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, danych osobowych zbieranych w ramach korzystania z usług sklepu internetowego, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i mogą ją Państwo w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego w stopce strony. Polityka prywatności zgodnie z RODO