Menu
Your Cart

100 zł rabatu na pierwszy zakup Zarejestruj się.

Velodyne SPL-X 10

Velodyne  SPL-X 10
Velodyne  SPL-X 10
CENA ZA SZTUKĘ
Velodyne  SPL-X 10
Velodyne  SPL-X 10
Velodyne SPL-X 10
  • Stan: Dostępne
  • Model: SPL-X 10
Wyświetleń: 60
10.490,00zł
Netto: 8.528,46zł
Oblicz ratę

Velodyne SPL-X 10 - Subwoofer aktywny

 

SPL-X 10 to subwoofer aktywny o kompaktowej, zamkniętej konstrukcji z głośnikiem z przodu. 

 

 

Wzmacniacze w klasie AB zapewniają moc dla niskich częstotliwości. Dzięki automatycznej equalizacji DSP dźwięk jest precyzyjnie dostrojony do pomieszczenia, dzięki czemu doskonale sprawdza się zarówno w przypadku filmów pełnych akcji, jak i muzyki. Można nim wygodnie sterować na odległość i jest kompatybilny z aplikacją Velodyne Acoustics App. Te łatwe do podłączenia subwoofery z serii SPL-X nie tylko mają zwykłe standardowe stereo RCA i RCA LFE, ale mogą również używać stereo XLR i XLR LFE. W celu dodatkowego dostrojenia do indywidualnych upodobań można również wybrać jedno z kilku ustawień wstępnych. W celu indywidualnego dostrojenia po kalibracji, subwoofer wyposażono w zmienną zwrotnicę i kontrolę fazy, co pozwala basowi idealnie współgrać z innymi głośnikami w systemie. 

 

 

Cechy:

  • Potężne wzmacniacze mocy klasy AB i 65-milimetrowe cewki drgające zapewniają potężną reprodukcję niskich częstotliwości.
  • Automatyczna kalibracja pomieszczenia, w tym mikrofon i stojak, zapewnia najlepszy, wolny od zniekształceń bas w dowolnym miejscu.
  • Z RCA LFE, RCA stereo, XLR LFE, XLR stereo i wejściem głośnikowym
  • Presety Movie, Jazz / Classic, Rock / R & B i Game zapewniają odpowiedni bas we wszystkich sytuacjach.

SPECYFIKACJA TECHNICZNA:

Budowa: Aktywna (nie wymaga wzmacniacza)
Moc ciągła (RMS): 300W
Klasa: AB
Pasmo przenoszenia: 28-180 Hz
INNE:Cewka: czterowarstwowa o średnicy 52mm
::Pasmo przenoszenia całkowite: 16-280 Hz
::Moc dynamiczna: 800W
Pilot:TAK
Wysokość:31.6cm
Szerokość:29.6cm
Głębokość:34.8cm
Waga:11kg
Gwarancja:24 miesiące
Przetwornik:10" skierowany do przodu z podwójną wentylacją kosza oraz z membraną wzmacnianą PP

Napisz opinię

Uwaga: Proszę nie używać znaków HTML!
Zły Dobry

Velodyne Acoustics, to lider w branży audio na polu projektowania głośników, jakości brzmienia oraz ceny. Od momentu powstania w 1983 roku, Velodyne była wielokrotnie nagradzana i doceniana przez ekspertów branży audio, audiofilów oraz entuzjastów kina domowego za innowacyjność projektów, niezwykle niską tolerancje produktów oraz nadzwyczajne osiągi brzmieniowe.

Subwoofer to głośnik odpowiedzialny za przetwarzanie basów oraz wspierający główne głośniki w produkcji dźwięku. Jest to częsty element zestawów głośnikowych, we wszystkich systemach dźwiękowych - stereo lub kina domowego. Jego pasmo przenoszenia zazwyczaj mieści się w zakresie od 20 do 250 Hz. Subwoofery poprawiają jakość dźwięku w niskim zakresie częstotliwości, który jest słyszalny lub odczuwalny jedynie w trakcie odtwarzania.

Rodzaje subwooferów:

Subwoofery aktywne

Subwoofery pasywne

Subwoofery aktywne

Subwoofery aktywne są obecnie niezbędne w niemal każdym kinie domowym - są to zdecydowanie najpopularniejsze rodzaje subwooferów. Mają one wbudowane w siebie wzmacniacze, które dopasowane są pod względem mocy oraz impedancji do przetwornika, znajdującego się w tej samej obudowie co subwoofer. Dzięki temu użytkownik nie musi się martwić o dobór tych parametrów. Podłączenie subwoofera aktywnego do wzmacniacza lub amplitunera jest także bardzo łatwe.

Subwoofery pasywne

Subwoofery pasywne wymagają zewnętrznego wzmacniacza lub korzystają z tego, który zasila pozostałe kolumny w zestawie audio, więc nie posiadają wbudowanego. Ze względu na duże obciążenie dla wzmacniacza przez przetworniki niskotonowe, subwoofery takie rzadko są spotykane w sprzęcie audio do użytku domowego.

Typ obudów subwoofera

Subwoofery z bas refleksem

Subwoofery z obudową zamkniętą

Subwoofery z membraną bierną

Bas refleks

Subwoofery z obudową bas-refleks mają zwykle wyższą skuteczność niż modele zamknięte, co przekłada się na bardziej rozległy i głęboki dźwięk basowy. Właściwości te są szczególnie pożądane w systemach kina domowego, co tłumaczy popularność takich subwooferów w zestawach audio-wideo tego typu.

Przykłady takich subwooferów to: SVS PB-1000 PRO, KLIPSCH NEW REFERENCE R-101SW

Obudowa zamknięta

Subofery zamknięte w obudowie nie wprowadzają zniekształceń do dźwięku nawet przy konfiguracji stereo. Dzięki temu zapewniają one dokładne i mocne basy. Takie modele mają odpowiednie charakterystyki impulsowe, co jest bardzo cenione przez klientów i konstruktorów. Dodatkowo, przeważnie są one niewielkich rozmiarów.

Przykłady takich subwooferów to: SVS SB-1000 Pro

Membrana bierna

Modele z membraną bierną to głośniki niskotonowe cenione zarówno w systemach stereo, jak i w kinie domowym. Zapewniają dobrze kontrolowany, mocny bas. Należy jednak wspomnieć, że zaprojektowanie i wyprodukowanie dobrze brzmiącego subwoofera z membraną bierną wymaga dużej wiedzy i doświadczenia od producenta. Znaczna część tych konstrukcji nie będzie zatem należała do budżetowej półki cenowej. Osoby świadomie wybierające taki sprzęt wiedzą jednak, że w zamian otrzymają dobrze brzmiący sprzęt, który sprawdzi się także w wysokiej klasy systemach.

Zaznaczając przycisk „Akceptuję” wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, danych osobowych zbieranych w ramach korzystania z usług sklepu internetowego, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i mogą ją Państwo w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego w stopce strony. Polityka prywatności zgodnie z RODO