Menu
Your Cart

100 zł rabatu na pierwszy zakup Zarejestruj się.

Velodyne DD-18+

Velodyne DD-18+
Velodyne DD-18+
Velodyne DD-18+
Velodyne DD-18+
CENA ZA SZTUKĘ
Velodyne DD-18+
Velodyne DD-18+
Velodyne DD-18+
Velodyne DD-18+
Velodyne DD-18+
34.490,00zł
Netto: 28.040,65zł
 • Stan: Dostępne
 • Model: DD-18+
Wyświetleń: 3001
Oblicz ratę

Velodyne DD-18+ - Subwoofer.


Velodyne Digital Drive Plus, to najlepsze obecnie subwoofery na świecie.


Odtwarzając najbardziej wymagające i skomplikowane ścieżki basu w produkcjach filmowych, nagraniach muzycznych i grach, przy poziomie zniekształceń nie przekraczającym 0.5%, DD+ reprodukuje zarówno najbardziej dynamiczny i potężny bas, jak również niuanse muzyki z zakresu najniższych częstotliwości.


Właściwości

 • Aktywowana za naciśnięciem jednego przycisku, automatyczna kalibracja częstotliwości, pozwala na idealną integrację subwoofera z posiadanym systemem i pomieszczeniem odsłuchowym.
 • Użycie komputera PC pozwala na ręczną korektę ustawień subwoofera i poprawę osiągów  zakresie basu w czasie rzeczywistym
 • Najniższe zniekształcenia na basie w całej branży audio - poniżej .5%
 • Wyrafinowany kształt membrany, w celu zapewnienia szybkiego i precyzyjnego ruchu
 • Sześciowarstwowa, własnego projektu cewka, gwarantuje szybsze odprowadzanie ciepła
 • Masywny układ magnetyczny dla zapewnienia oszałamiającej energii na niskich częstotliwościach


Dane techniczne:


MODEL DD-18+

czarny heban wysoki połysk, 

satynowa wiśnia,

orzech

Przetwornik 45.7 cm (18 cali)

Wzmacniacz klasy D 3000 W Moc dynamiczna

1250 W Moc RMS

Obudowa Uszczelniana

Pasmo przenoszenia 8 - 300 Hz 

Całkowite 14,4 - 120 Hz

(+/-3 dB)

Zniekształcenia THD < 0,5%

Cewka 6-warstowa miedziana, 75 mm

Membrana Laminat włókno szklane Rohacell

Układ magnetyczny 18 kG (39,7 lbs.)

Zwrotnica górno-przepustowa 80 lub 100 Hz przy 6 dB/oktawę

Zwrotnica dolno-przepustowa 40 Hz to 199 Hz (regulowana ze skokiem 1 Hz) regulowane nachylenie, 

Domyślnie: 80 Hz @ 24 dB/Oktawę

Faza Regulowana, z 15 procentowym skokiem

Wyjścia Thru (L&R) Liniowe (RCA & XLR)

High-Pass (L&R) Liniowe (RCA & XLR)

Wejścia LFE (mono) Liniowe (RCA), Impedancja nominalna 47K,

Zbalansowane (XLR), Impedancja nominalna 10K

L & R Liniowe (RCA & XLR)

Mikrofon Zbalansowane (Mini-XLR, przewód na wyposażeniu)

Głośnikowe (L&R) Przewody bez izolacji, wtyki bananowe lub widełki

Auto On/Off Tak

Zdejmowana maskownica Tak

Wyświetlacz LED Tak

Akcesoria W pełni funkcjonalny pilot zdalnego sterowania, akcesoria DD+ i przewód wideo

Obudowa (W,S,G) 58 x 53 x 65 cm

Gwarancja Dwa lata

Waga brutto 64,4 kg

Napisz opinię

Uwaga: Proszę nie używać znaków HTML!
Zły Dobry

Velodyne Acoustics, to lider w branży audio na polu projektowania głośników, jakości brzmienia oraz ceny. Od momentu powstania w 1983 roku, Velodyne była wielokrotnie nagradzana i doceniana przez ekspertów branży audio, audiofilów oraz entuzjastów kina domowego za innowacyjność projektów, niezwykle niską tolerancje produktów oraz nadzwyczajne osiągi brzmieniowe.

Subwoofer to głośnik odpowiedzialny za przetwarzanie basów oraz wspierający główne głośniki w produkcji dźwięku. Jest to częsty element zestawów głośnikowych, we wszystkich systemach dźwiękowych - stereo lub kina domowego. Jego pasmo przenoszenia zazwyczaj mieści się w zakresie od 20 do 250 Hz. Subwoofery poprawiają jakość dźwięku w niskim zakresie częstotliwości, który jest słyszalny lub odczuwalny jedynie w trakcie odtwarzania.

Rodzaje subwooferów:

Subwoofery aktywne

Subwoofery pasywne

Subwoofery aktywne

Subwoofery aktywne są obecnie niezbędne w niemal każdym kinie domowym - są to zdecydowanie najpopularniejsze rodzaje subwooferów. Mają one wbudowane w siebie wzmacniacze, które dopasowane są pod względem mocy oraz impedancji do przetwornika, znajdującego się w tej samej obudowie co subwoofer. Dzięki temu użytkownik nie musi się martwić o dobór tych parametrów. Podłączenie subwoofera aktywnego do wzmacniacza lub amplitunera jest także bardzo łatwe.

Subwoofery pasywne

Subwoofery pasywne wymagają zewnętrznego wzmacniacza lub korzystają z tego, który zasila pozostałe kolumny w zestawie audio, więc nie posiadają wbudowanego. Ze względu na duże obciążenie dla wzmacniacza przez przetworniki niskotonowe, subwoofery takie rzadko są spotykane w sprzęcie audio do użytku domowego.

Typ obudów subwoofera

Subwoofery z bas refleksem

Subwoofery z obudową zamkniętą

Subwoofery z membraną bierną

Bas refleks

Subwoofery z obudową bas-refleks mają zwykle wyższą skuteczność niż modele zamknięte, co przekłada się na bardziej rozległy i głęboki dźwięk basowy. Właściwości te są szczególnie pożądane w systemach kina domowego, co tłumaczy popularność takich subwooferów w zestawach audio-wideo tego typu.

Przykłady takich subwooferów to: SVS PB-1000 PRO, KLIPSCH NEW REFERENCE R-101SW

Obudowa zamknięta

Subofery zamknięte w obudowie nie wprowadzają zniekształceń do dźwięku nawet przy konfiguracji stereo. Dzięki temu zapewniają one dokładne i mocne basy. Takie modele mają odpowiednie charakterystyki impulsowe, co jest bardzo cenione przez klientów i konstruktorów. Dodatkowo, przeważnie są one niewielkich rozmiarów.

Przykłady takich subwooferów to: SVS SB-1000 Pro

Membrana bierna

Modele z membraną bierną to głośniki niskotonowe cenione zarówno w systemach stereo, jak i w kinie domowym. Zapewniają dobrze kontrolowany, mocny bas. Należy jednak wspomnieć, że zaprojektowanie i wyprodukowanie dobrze brzmiącego subwoofera z membraną bierną wymaga dużej wiedzy i doświadczenia od producenta. Znaczna część tych konstrukcji nie będzie zatem należała do budżetowej półki cenowej. Osoby świadomie wybierające taki sprzęt wiedzą jednak, że w zamian otrzymają dobrze brzmiący sprzęt, który sprawdzi się także w wysokiej klasy systemach.

Zaznaczając przycisk „Akceptuję” wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, danych osobowych zbieranych w ramach korzystania z usług sklepu internetowego, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i mogą ją Państwo w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego w stopce strony. Polityka prywatności zgodnie z RODO