Menu
Your Cart

100 zł rabatu na pierwszy zakup Zarejestruj się.

Velodyne SC-600 IW

Velodyne SC-600 IW
CENA ZA SZTUKĘ
Velodyne SC-600 IW
 • Stan: Dostępne
 • Model: SC-600 IW
Wyświetleń: 55
4.490,00zł
Netto: 3.650,41zł
Oblicz ratę

Velodyne SC-600 IW - Subwoofer do zabudowy.


Subwoofer SC-600 IW (do ściennej zabudowy) zapewnia niesamowitą jakość w postaci urządzenia do samodzielnej instalacji.


Velodyne Acoustics jest numerem 1 w produkcji subwooferów od ponad 25 lat. Obecnie firma oferuje w przystępnej cenie serię SC-600 oraz SubContractor – linię głośników do samodzielnej zabudowy, która zapewnia potężny bas przy minimalnych wibracjach ściany.


Specyfikacja

 • Model do zabudowy ścienne w przystępnej cenie, ze wzmacniaczem zewnętrznym
 • Samodzielna instalacja w ścianach – wystarczy wyciąć, podłączyć i grać
 • Trójwymiarowa obudowa płasko dopasowuje się do ścian szkieletowych 2x4, przy minimalnym poziomie wibracji
 • Pilot zdalnego sterowania z 5-zakresowym, automatycznym equalizerem, regulowanym jednym przyciskiem
 • Dynamiczny wzmacniacz 400 watowy przystosowany do instalacji w szafkach typu rack


Wyzwania

Obecnie, głośniki ścienne bądź sufitowe są doskonałym rozwiązaniem w systemach domowego użytku dla wielu ich właścicieli. Jednak tylko nieliczne z tych konstrukcji, o ile w ogóle któreś z nich, są w stanie wygenerować prawdziwy bas. Instalacja pełnowymiarowego subwoofera, który zapewni pożądany dźwięk, rzadko kiedy jest czynnością możliwą do wykonania. Gdzie bowiem można ukryć duży subwoofer – w suficie, podłodze, szafie, czy może w pionie instalacyjnym? Kształt i rozmiary znacznie utrudniają takie przedsięwzięcie.

Co zatem z subwooferami do zabudowy ściennej? Niestety, tego typu głośniki generalnie nie są dobrym rozwiązaniem. Większość konstrukcji do samodzielnej instalacji reprodukuje minimalne ilości najniższych basów albo co gorsza, wprawia ściany w drżenie. Czy subwoofer do ściennej zabudowy może zapewnić doskonały bas przy minimalnych niepożądanych wibracjach, a do tego być dostępny w przystępnej cenie?


Rozwiązania

Firma Velodyne zna odpowiedź na pytania od lat już zadawane przez właścicieli domów i architektów wnętrz. Subwoofer SC-600 IW (do zabudowy ściennej), dzięki swojej zrównoważonej konstrukcji, dostarcza wspaniały bas i ogranicza niepożądane wibracje. Płasko dopasowana obudowa zapewnia elegancki wygląd, a zintegrowana osłona ułatwia proces instalacji. Subwoofer SC-600 IF/IC (do zabudowy ściennej/sufitowej) pozwala stylistycznym purystom na zachowanie gładkich ścian, a jednocześnie znakomicie odtwarza niskie częstotliwości. Do subwooferów idealnie dopasowano potężny, łatwo konfigurowalny wzmacniacz SC-600D. Wspaniale brzmiący, niewidoczny bas, nigdy przedtem nie był łatwiej dostępny.


Rozwiązania systemowe

Seria SC-600, składająca się z subwooferów i wzmacniacza, uzyskuje doskonałe wsparcie w postaci dobrze znanego zespołu inżynierów firmy Velodyne. Oprogramowanie procesorów sygnałowych DSP Velodyne’a, dostraja wszystkie parametry wzmacniacza (w postaci ograniczenia zakłóceń, przebiegów EQ, obwodów zabezpieczających, obwodów chroniących przed przesterowaniem, etc.). Przy nieskomplikowanej obsłudze panelu zewnętrznego, wzmacniacz można skonfigurować tak, aby napędzał każdy z subwooferów do maksimum wychylenia membrany, dzięki czemu uzyskujemy głębokie rozciągnięcie basów i uderzenie dźwięku bez słyszalnego zniekształcenia.


Zdalne sterowanie [Pełna opcja]

AUTOMATYCZNY EQUALIZER KOREKCJI BASÓW W POMIESZCZENIU


Systemy SC-600 są wyposażone w pilot zdalnego sterowania z czterema zaprogramowanymi przebiegami korekcji basów, aby ułatwić oglądanie filmów i słuchanie muzyki. Poziom głośności subwoofera, ustawienie fazy dla doskonałego dopasowania do reszty systemu głośników, a także „tryb nocny”, działający z ograniczoną dynamiką, można łatwo ustawiać.


Umiejscowienie subwoofera w pomieszczeniu odsłuchowym może dramatycznie wpłynąć na jego działanie. Zainstalowany głośnik jest fizycznie „przytwierdzony” do jednego miejsca, więc aby uzyskać najlepszy możliwy dźwięk, musi on zostać dostrojony do otoczenia w jakim ma pracować. Przy wyborze jakiegokolwiek z głośników serii SC-600, wystarczy umieścić dołączony mikrofon w punkcie odsłuchu i włączyć przycisk „EQ” na pilocie. Tony wysyłane przez wewnętrzny generator sygnału zostaną cyfrowo przeanalizowane przez procesor DSP, a 5-zakresowy equalizer zostanie automatycznie ustawiony, aby zapewnić doskonałe przetwarzanie basów, niezależnie od umiejscowienia subwoofera.


Właściwości

 • Pilot zdalnego sterowania na podczerwień [pełna opcja], zapewnia cztery różne ustawienia odsłuchowe
 • Możliwość perfekcyjnego dostrojenia subwoofera do pomieszczenia odsłuchowego, przy wykorzystaniu automatycznego systemu korekcji basów, zapewni doskonały dźwięk w miejscu odsłuchu
 • Głośność, wybór fazy i tryb nocny ustawiane zdalnie, przy pomocy pilota


SC-600 IW (do zabudowy ściennej)

SUBWOOFER ZE ZINTEGROWANĄ OBUDOWĄ

Subwoofer SC-600, przeznaczony do zabudowy ściennej, płasko dopasowuje się do standardowych ścian szkieletowych 2x4 i zawiera zintegrowaną obudowę (nie wymaga dodatkowej osłony), w celu ułatwienia modernizacji istniejących systemów lub przeprowadzenia instalacji kompleksowych. Głośnik dostarcza zwarty, dynamiczny bas zarówno w muzyce, jak i w kinie domowym. Unikalna, trójwektorowa konstrukcja, wyposażona w podwójne, aktywne przetworniki 5,5' o długim skoku oraz podwójne, specjalnie zaprojektowane pasywne membrany promieniujące pod kątem 45° w kierunku przetworników, maksymalizują amplitudę wychylenia wewnątrz przestrzeni w ścianie, redukując jednocześnie wibracje o 50%, w stosunku do innych subwooferów przeznaczonych do ściennej zabudowy. Projekt zapewnia powierzchnię promieniowania basu równą 14’’ przetwornikowi, przy czym płasko dopasowuje się do ściany 2x4, zajmując niewielką powierzchnię. Boki zamkniętej już obudowy przytwierdza się do standardowego szkieletu 2x4 za pomocą czterech śrub – po dwie z każdej strony. Góra i dół obudowy przyczepiane są za pomocą sześciu złączek, co czyni instalację niezmiernie łatwą.


Właściwości

 • Łatwa instalacja w już istniejących i nowych konstrukcjach – zintegrowana obudowa – wystarczy dociąć miejsce i podłączyć
 • Uszczelka nowej konstrukcji utrzymuje całość na miejscu
 • Znakomita głębokość, siła i niskie zniekształcenia reprodukcji basów
 • Minimalna wibracja ścian dzięki unikalnemu, trójwektorowemu projektowi
 • Niskoprofilowa konstrukcja praktycznie znika, dopasowując się płasko do standardowej ściany 2x4
 • Wysoka niezawodność


Dane techniczne:


MODEL SC-600 IW

Głośnik niskotonowy Dwa 6.5" aktywne przetworniki

Dwa 12.5" x 3" pasywne przetworniki

Pasmo przenoszenia, całkowite (+/-3) 23-250 Hz 

34-180 Hz

Zniekształcenia harmoniczne <5% (typowe)

Układ magnetyczny 64 oz. (1,8 kG) każdy aktywny

128 oz. (3,6 kG) całkowita 

Cewki magnetyczne 4-warstwowe miedziane

Wymiary (Wys/Szer/Gł) włączając stopki i kołnierz 47,2 x 42 x 11 cm

Grill 16,25" Wys x 14" Szer

Wymiary otworu 16.67" Wys x 14.5" Szer

Obudowa Układ biernej membrany

Gwarancja Dwa lata

Waga brutto 9 kG

Napisz opinię

Uwaga: Proszę nie używać znaków HTML!
Zły Dobry

Velodyne Acoustics, to lider w branży audio na polu projektowania głośników, jakości brzmienia oraz ceny. Od momentu powstania w 1983 roku, Velodyne była wielokrotnie nagradzana i doceniana przez ekspertów branży audio, audiofilów oraz entuzjastów kina domowego za innowacyjność projektów, niezwykle niską tolerancje produktów oraz nadzwyczajne osiągi brzmieniowe.

Subwoofer to głośnik odpowiedzialny za przetwarzanie basów oraz wspierający główne głośniki w produkcji dźwięku. Jest to częsty element zestawów głośnikowych, we wszystkich systemach dźwiękowych - stereo lub kina domowego. Jego pasmo przenoszenia zazwyczaj mieści się w zakresie od 20 do 250 Hz. Subwoofery poprawiają jakość dźwięku w niskim zakresie częstotliwości, który jest słyszalny lub odczuwalny jedynie w trakcie odtwarzania.

Rodzaje subwooferów:

Subwoofery aktywne

Subwoofery pasywne

Subwoofery aktywne

Subwoofery aktywne są obecnie niezbędne w niemal każdym kinie domowym - są to zdecydowanie najpopularniejsze rodzaje subwooferów. Mają one wbudowane w siebie wzmacniacze, które dopasowane są pod względem mocy oraz impedancji do przetwornika, znajdującego się w tej samej obudowie co subwoofer. Dzięki temu użytkownik nie musi się martwić o dobór tych parametrów. Podłączenie subwoofera aktywnego do wzmacniacza lub amplitunera jest także bardzo łatwe.

Subwoofery pasywne

Subwoofery pasywne wymagają zewnętrznego wzmacniacza lub korzystają z tego, który zasila pozostałe kolumny w zestawie audio, więc nie posiadają wbudowanego. Ze względu na duże obciążenie dla wzmacniacza przez przetworniki niskotonowe, subwoofery takie rzadko są spotykane w sprzęcie audio do użytku domowego.

Typ obudów subwoofera

Subwoofery z bas refleksem

Subwoofery z obudową zamkniętą

Subwoofery z membraną bierną

Bas refleks

Subwoofery z obudową bas-refleks mają zwykle wyższą skuteczność niż modele zamknięte, co przekłada się na bardziej rozległy i głęboki dźwięk basowy. Właściwości te są szczególnie pożądane w systemach kina domowego, co tłumaczy popularność takich subwooferów w zestawach audio-wideo tego typu.

Przykłady takich subwooferów to: SVS PB-1000 PRO, KLIPSCH NEW REFERENCE R-101SW

Obudowa zamknięta

Subofery zamknięte w obudowie nie wprowadzają zniekształceń do dźwięku nawet przy konfiguracji stereo. Dzięki temu zapewniają one dokładne i mocne basy. Takie modele mają odpowiednie charakterystyki impulsowe, co jest bardzo cenione przez klientów i konstruktorów. Dodatkowo, przeważnie są one niewielkich rozmiarów.

Przykłady takich subwooferów to: SVS SB-1000 Pro

Membrana bierna

Modele z membraną bierną to głośniki niskotonowe cenione zarówno w systemach stereo, jak i w kinie domowym. Zapewniają dobrze kontrolowany, mocny bas. Należy jednak wspomnieć, że zaprojektowanie i wyprodukowanie dobrze brzmiącego subwoofera z membraną bierną wymaga dużej wiedzy i doświadczenia od producenta. Znaczna część tych konstrukcji nie będzie zatem należała do budżetowej półki cenowej. Osoby świadomie wybierające taki sprzęt wiedzą jednak, że w zamian otrzymają dobrze brzmiący sprzęt, który sprawdzi się także w wysokiej klasy systemach.

Zaznaczając przycisk „Akceptuję” wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, danych osobowych zbieranych w ramach korzystania z usług sklepu internetowego, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i mogą ją Państwo w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego w stopce strony. Polityka prywatności zgodnie z RODO