Menu
Your Cart

100 zł rabatu na pierwszy zakup Zarejestruj się.

Velodyne SC-600D

Velodyne SC-600D
Velodyne SC-600D
Velodyne SC-600D
Velodyne SC-600D
Velodyne SC-600D
Velodyne SC-600D
Velodyne SC-600D
Velodyne SC-600D
Velodyne SC-600D
Velodyne SC-600D
Velodyne SC-600D
Velodyne SC-600D
Velodyne SC-600D
 • Stan: Dostępne
 • Model: SC-600D
Wyświetleń: 59
4.490,00zł
Netto: 3.650,41zł
Oblicz ratę

Velodyne SC-600D - Wzmacniacz pod subwoofer.


WYDAJNY WZMACNIACZ Z 5-ZAKRESOWYM AUTO-EQUALIZEREM


Wzmacniacz SC-600D dysponuje mocą dynamiczną 400 W (200 W RMS). Jest urządzeniem zajmującym dwie standardowe wysokości w szafce montażowej typu rack. Ta wysokowydajna, niezawodna konstrukcja działająca w klasie D, zapewnia niezwykle muzykalne brzmienie, z wystarczającym zapasem mocy dla czystego, potężnego basu. Wzmacniacz SC-600D jest strojony cyfrowo, za pomocą oprogramowania procesora DSP, aby perfekcyjnie dopasować się do subwooferów SC-600 IW. Cyfrowa precyzja zapewnia uzyskanie maksymalnej amplitudy sterownika i wydajności basu, bez niebezpieczeństwa przesterowania głośnika. Kontrolę częstotliwości zwrotnicy, podwójne sterowniki głośności i wejście mikrofonowe na wtyczkę equalizera basowego umieszczono na przednim panelu, aby zapewnić prostotę sterowania. Konfiguracja wzmacniacza w celu zoptymalizowania funkcji subwooferów SC-600 IW jest również przeprowadzana z poziomu panelu przedniego.


Właściwości

 • Wyjątkowy zapas mocy zapewnia dynamikę, siłę i sprawność basu
 • Autorski obwód ograniczający zniekształcenia, firmy Velodyne, zapobiega słyszalnym zakłóceniom
 • Wydajna „zielona” moc dynamiczna 400 W (200 W RMS)
 • 5-zakresowy system automatycznej kontroli basów w pomieszczeniu
 • Przyjazny w użytkowaniu: przełącznik 12V, gniazdo jack dodatkowego odbiornika/nadajnika IR, sterowany przez port RS-232 (certyfikat Crestron)
 • Pilot zdalnego sterowania na podczerwień [pełna opcja], zapewnia cztery różne ustawienia odsłuchowe
 • Dostarczany w komplecie ze zdalnym sterowaniem, mikrofonem i osprzętem do montażu w racku
 • Systemy podwójne mogą być sterowane poprzez połączenie na tylnym panelu z drugim wzmacniaczem SC-600D (pojedynczy wzmacniacz SC-600D nie może sterować dwoma subwooferami)
 • Łatwe połączenie z subwooferem za pomocą konwencjonalnego przewodu głośnikowegoDane techniczne:


MODEL SC-600D

Wzmacniacz Klasa D

400W moc dynam.

200W RMS

Automatyczny equalizer Tak, 5-zakresowy

Zwrotnica górnoprzepustowa 80Hz (6 dB/na oktawę)

Zwrotnica dolnoprzepustowa 30Hz-160Hz, z nachyleniem 24 dB/oktawę

Wejścia Liniowe i głośnikowe

Wyjścia Liniowe, od 80Hz, głośnikowe

Faza 0, 90, 180, 270 stopni

Wymiary (Wys/Szer/Gł) 9 x 43,2 x 33 cm (należy zostawić miejsce na przewód)

Gwarancja Dwa lata

Waga brutto 7,7 kG

Napisz opinię

Uwaga: Proszę nie używać znaków HTML!
Zły Dobry

Velodyne Acoustics, to lider w branży audio na polu projektowania głośników, jakości brzmienia oraz ceny. Od momentu powstania w 1983 roku, Velodyne była wielokrotnie nagradzana i doceniana przez ekspertów branży audio, audiofilów oraz entuzjastów kina domowego za innowacyjność projektów, niezwykle niską tolerancje produktów oraz nadzwyczajne osiągi brzmieniowe.

Subwoofer to głośnik odpowiedzialny za przetwarzanie basów oraz wspierający główne głośniki w produkcji dźwięku. Jest to częsty element zestawów głośnikowych, we wszystkich systemach dźwiękowych - stereo lub kina domowego. Jego pasmo przenoszenia zazwyczaj mieści się w zakresie od 20 do 250 Hz. Subwoofery poprawiają jakość dźwięku w niskim zakresie częstotliwości, który jest słyszalny lub odczuwalny jedynie w trakcie odtwarzania.

Rodzaje subwooferów:

Subwoofery aktywne

Subwoofery pasywne

Subwoofery aktywne

Subwoofery aktywne są obecnie niezbędne w niemal każdym kinie domowym - są to zdecydowanie najpopularniejsze rodzaje subwooferów. Mają one wbudowane w siebie wzmacniacze, które dopasowane są pod względem mocy oraz impedancji do przetwornika, znajdującego się w tej samej obudowie co subwoofer. Dzięki temu użytkownik nie musi się martwić o dobór tych parametrów. Podłączenie subwoofera aktywnego do wzmacniacza lub amplitunera jest także bardzo łatwe.

Subwoofery pasywne

Subwoofery pasywne wymagają zewnętrznego wzmacniacza lub korzystają z tego, który zasila pozostałe kolumny w zestawie audio, więc nie posiadają wbudowanego. Ze względu na duże obciążenie dla wzmacniacza przez przetworniki niskotonowe, subwoofery takie rzadko są spotykane w sprzęcie audio do użytku domowego.

Typ obudów subwoofera

Subwoofery z bas refleksem

Subwoofery z obudową zamkniętą

Subwoofery z membraną bierną

Bas refleks

Subwoofery z obudową bas-refleks mają zwykle wyższą skuteczność niż modele zamknięte, co przekłada się na bardziej rozległy i głęboki dźwięk basowy. Właściwości te są szczególnie pożądane w systemach kina domowego, co tłumaczy popularność takich subwooferów w zestawach audio-wideo tego typu.

Przykłady takich subwooferów to: SVS PB-1000 PRO, KLIPSCH NEW REFERENCE R-101SW

Obudowa zamknięta

Subofery zamknięte w obudowie nie wprowadzają zniekształceń do dźwięku nawet przy konfiguracji stereo. Dzięki temu zapewniają one dokładne i mocne basy. Takie modele mają odpowiednie charakterystyki impulsowe, co jest bardzo cenione przez klientów i konstruktorów. Dodatkowo, przeważnie są one niewielkich rozmiarów.

Przykłady takich subwooferów to: SVS SB-1000 Pro

Membrana bierna

Modele z membraną bierną to głośniki niskotonowe cenione zarówno w systemach stereo, jak i w kinie domowym. Zapewniają dobrze kontrolowany, mocny bas. Należy jednak wspomnieć, że zaprojektowanie i wyprodukowanie dobrze brzmiącego subwoofera z membraną bierną wymaga dużej wiedzy i doświadczenia od producenta. Znaczna część tych konstrukcji nie będzie zatem należała do budżetowej półki cenowej. Osoby świadomie wybierające taki sprzęt wiedzą jednak, że w zamian otrzymają dobrze brzmiący sprzęt, który sprawdzi się także w wysokiej klasy systemach.

Zaznaczając przycisk „Akceptuję” wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, danych osobowych zbieranych w ramach korzystania z usług sklepu internetowego, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i mogą ją Państwo w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego w stopce strony. Polityka prywatności zgodnie z RODO