Menu
Your Cart

100 zł rabatu na pierwszy zakup Zarejestruj się.

Velodyne SC-IWDVR

Velodyne SC-IWDVR
Velodyne SC-IWDVR
CENA ZA SZTUKĘ
Velodyne SC-IWDVR
Velodyne SC-IWDVR
Velodyne SC-IWDVR
 • Stan: Dostępne
 • Model: SC-IWDVR
Wyświetleń: 124
10.990,00zł
Netto: 8.934,96zł
Oblicz ratę

Velodyne SC-IWDVR - Subwoofer ścienny do zabudowy

 

Velodyne SC-IWDVR 

SC-IWDVR to subwoofer pasywny do zabudowy marki Velodyne. Jest przeznaczony do zabudowania w ścianę, gwarantując referencyjną jakość brzmienia. 

 

Opatentowane przetworniki zastosowane w SC-IWDVR, promieniują w pionie z maksymalną przepustowością i minimalnym poziomem wibracji, tak by spełnić wymagania najbardziej wymagających systemów kina domowego i stereo, oferując wiarygodność, wierność i niski poziom zniekształceń. Obudowa SC-IWDVR, składająca się z dwóch części, jest łatwa w instalacji, bez względu na to czy mamy do czynienia z nową konstrukcja czy modernizacją projektu. Przeznaczony do montażu w "racku" wzmacniacz SC-1250, dedykowany do zasilania subwooferów serii SC, odznacza się mocą dynamiczną równą 3000W (1250 W RMS), bez problemu jest w stanie wysterować dwa subwoofery SC-IW, przy pomocy standardowego kabla głośnikowego.

 • Wpuszczany w standardową ścianę szkieletową 2x4
 • Łatwy w montażu - system dwóch obudów do nowej lub modernizowanej konstrukcji
 • Podłączany przy pomocy standardowych przewodów głośnikowych
 • Niesłychanie głęboki, potężny bas, charakteryzujący się minimalnym poziomem wibracji ścian
 • Dedykowany wzmacniacz SC-1250 (sprzedawany oddzielnie) może zasilać jeden, lub w celu uzyskania bezkompromisowego brzmienia - dwa subwoofery SC-IW
 • Na wyposażeniu znajduje się standardowa maskownica, łatwa w montażu i podczas ewentualnego serwisowania, oraz maskownica dla architekta (wys. maskownicy 12.7cm, wymaga suchego montażu nad obudową z przetwornikami)

 

 

Cechy:

 • Subwoofer do zabudowy
 • Głośnik basowy: 4” x 14”  przetwornik prostokątny (3” x 13.25”  wymiary tłoka)
 • Maskownica standardowa: 43.2 x 35mm
 • Maskownica architekta: 45.72 x 11.8mm
 • Zniekształcenia harmoniczne: <5% (typowo)
 • Cewka 3” - dwuwarstwowa, zwój wewnętrzny i zewnętrzny
 • Ekranowanie magnetyczne

 

 

SPECYFIKACJA TECHNICZNA:

Głośniki niskotonowe:4cale x 14cale przetwornik prostokątny (3” x 12.25” rozmiar membrany)
Pasmo przenoszenia: 22 - 120Hz
Wymaga dodatkowych akcesoriów:Dedykowany wzmacniacz SC-1250
Typ montażu:Prostokątny (ścienny)
Wodoodporny: NIE
Szablon montażowy w zestawie:NIE
Możliwość malowania maskownicy:NIE
Zintegrowana obudowa: TAK
INNE:Ekranowanie magnetyczne
::Cewka 3” - dwuwarstwowa, zwój wewnętrzny i zewnętrzny
::Zniekształcenia harmoniczne: <5%
Wysokość:35cm
Szerokość:72cm
Głębokość:9cm
Waga:19kg

Napisz opinię

Uwaga: Proszę nie używać znaków HTML!
Zły Dobry

Velodyne Acoustics, to lider w branży audio na polu projektowania głośników, jakości brzmienia oraz ceny. Od momentu powstania w 1983 roku, Velodyne była wielokrotnie nagradzana i doceniana przez ekspertów branży audio, audiofilów oraz entuzjastów kina domowego za innowacyjność projektów, niezwykle niską tolerancje produktów oraz nadzwyczajne osiągi brzmieniowe.

Subwoofer to głośnik odpowiedzialny za przetwarzanie basów oraz wspierający główne głośniki w produkcji dźwięku. Jest to częsty element zestawów głośnikowych, we wszystkich systemach dźwiękowych - stereo lub kina domowego. Jego pasmo przenoszenia zazwyczaj mieści się w zakresie od 20 do 250 Hz. Subwoofery poprawiają jakość dźwięku w niskim zakresie częstotliwości, który jest słyszalny lub odczuwalny jedynie w trakcie odtwarzania.

Rodzaje subwooferów:

Subwoofery aktywne

Subwoofery pasywne

Subwoofery aktywne

Subwoofery aktywne są obecnie niezbędne w niemal każdym kinie domowym - są to zdecydowanie najpopularniejsze rodzaje subwooferów. Mają one wbudowane w siebie wzmacniacze, które dopasowane są pod względem mocy oraz impedancji do przetwornika, znajdującego się w tej samej obudowie co subwoofer. Dzięki temu użytkownik nie musi się martwić o dobór tych parametrów. Podłączenie subwoofera aktywnego do wzmacniacza lub amplitunera jest także bardzo łatwe.

Subwoofery pasywne

Subwoofery pasywne wymagają zewnętrznego wzmacniacza lub korzystają z tego, który zasila pozostałe kolumny w zestawie audio, więc nie posiadają wbudowanego. Ze względu na duże obciążenie dla wzmacniacza przez przetworniki niskotonowe, subwoofery takie rzadko są spotykane w sprzęcie audio do użytku domowego.

Typ obudów subwoofera

Subwoofery z bas refleksem

Subwoofery z obudową zamkniętą

Subwoofery z membraną bierną

Bas refleks

Subwoofery z obudową bas-refleks mają zwykle wyższą skuteczność niż modele zamknięte, co przekłada się na bardziej rozległy i głęboki dźwięk basowy. Właściwości te są szczególnie pożądane w systemach kina domowego, co tłumaczy popularność takich subwooferów w zestawach audio-wideo tego typu.

Przykłady takich subwooferów to: SVS PB-1000 PRO, KLIPSCH NEW REFERENCE R-101SW

Obudowa zamknięta

Subofery zamknięte w obudowie nie wprowadzają zniekształceń do dźwięku nawet przy konfiguracji stereo. Dzięki temu zapewniają one dokładne i mocne basy. Takie modele mają odpowiednie charakterystyki impulsowe, co jest bardzo cenione przez klientów i konstruktorów. Dodatkowo, przeważnie są one niewielkich rozmiarów.

Przykłady takich subwooferów to: SVS SB-1000 Pro

Membrana bierna

Modele z membraną bierną to głośniki niskotonowe cenione zarówno w systemach stereo, jak i w kinie domowym. Zapewniają dobrze kontrolowany, mocny bas. Należy jednak wspomnieć, że zaprojektowanie i wyprodukowanie dobrze brzmiącego subwoofera z membraną bierną wymaga dużej wiedzy i doświadczenia od producenta. Znaczna część tych konstrukcji nie będzie zatem należała do budżetowej półki cenowej. Osoby świadomie wybierające taki sprzęt wiedzą jednak, że w zamian otrzymają dobrze brzmiący sprzęt, który sprawdzi się także w wysokiej klasy systemach.

Zaznaczając przycisk „Akceptuję” wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, danych osobowych zbieranych w ramach korzystania z usług sklepu internetowego, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i mogą ją Państwo w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego w stopce strony. Polityka prywatności zgodnie z RODO