Menu
Your Cart

100 zł rabatu na pierwszy zakup Zarejestruj się.

dCS Vivaldi CD/SACD Transport

dCS Vivaldi CD/SACD Transport
dCS Vivaldi CD/SACD Transport
dCS Vivaldi CD/SACD Transport
dCS Vivaldi CD/SACD Transport
dCS Vivaldi CD/SACD Transport
dCS Vivaldi CD/SACD Transport
dCS Vivaldi CD/SACD Transport
Ten produkt zostanie wysłany za darmo!
Wszystkie produkty zakupione w naszym sklepie których suma wynosi więcej niż 500 zł, zostaną wysłane za darmo.
223.300,00zł
Netto: 181.544,72zł
  • Stan: Dostępne
  • Model: Vivaldi CD/SACD Transport
Wyświetleń: 3075

Dostępne opcje

Oblicz ratę

 

dCS Vivaldi CD/SACD Transport - najbardziej wyrafinowane urządzenie na rynku

2018 TAS Editors PNGTAS editors choice 2017Stereophile Recommended 17HiFi Awards 142 2106 noshadowTAS EDS CHOICE 2016Best Sound AVS20162 v2TAS EDS CHOICE 2015The absolute soundStereophile finalist 2014 v2TAS POY 2013 LOGO FINALTAS Editors Choice 2020 logo v2577dCS Vivaldi Transport Front


Zadaniem transportu Vivaldi jest wydobycie najdrobniejszych detali i niuansów zapisanych w formatach CD i SACD. Vivaldi jest najbardziej wyrafinowanym urządzeniem na rynku, służącym do odczytu srebrnych krążków. Za całe przetwarzanie sygnału w transporcie Vivaldi odpowiedzialna jest elektronika opracowana przez firmę dCS. Jako napędu użyto mechanizmu TEAC Esoteric VRDS Neo™, wyposażonego w bezszczotkowy silnik i ciężkie koło zamachowe w celu zagwarantowania stabilnych obrotów płyty. Cały napęd charakteryzuje się niezwykle sztywną i wytrzymałą konstrukcją.

 

Hi Fi Plus 112013

dCS VIVALDI CD/SACD TRANSPORT / DAC

Nic, co wcześniej słyszałem nie jest nawet w stanie się do niego zbliżyć. Jeśli myślicie, że CD jako format odchodzi w zapomnienie, po prostu jeszcze nie słyszeliście Vivaldi’ego. Chris Thomas

 

czytaj dalej...

 

Potężna platforma cyfrowego przetwarzania sygnału transportu Vivaldi została oparta o układ programowalnych bramek FPGA, układy cyfrowego przetwarzania sygnału DSP oraz system mikrokontrolera. Wszystkie one sterowane są wspólnym kodem opracowanym przez dCS w Wielkiej Brytanii. Transport C/A Vivaldi reprezentuje poziom state-of-the-art w świecie cyfrowego audio, odznaczając się dwukrotnie większą pojemnością obliczeniową w stosunku do poprzednich generacji urządzeń, co przełożyło się na niespotykany poziom jakości brzmienia i pomiarów. W celu poprawy czystości zasilania dostarczanego przez zasilacz oraz izolacji mechanizmu od pozostałych obwodów elektroniki, transport Vivaldi wyposażono w całkowicie nową obudowę, wyposażoną w odrębne układy zasilające sekcję cyfrową i mechanizm CD/SACD. Zaowocowało to niemal bezgłośną pracą urządzenia.

pic1 dCS Vivaldi Transport Tray

Transport Vivaldi wyposażono w wyjście Dual AES, obsługujące strumień danych DSD, kodowanych według specyfikacji dCS (strumień danych 1-bitowych przy próbkowaniu 2.822MS/s), pochodzący z płyt CD lub SACD i przesyłany do firmowego przetwornika C/A. Transport Vivaldi oferuje ponadto opcję upsamplingu danych CD do postaci DXD ( dane 24-bitowe przy próbkowaniu 352.8kS/s) i transmisję tych danych poprzez ten sam interfejs Dual AES. Płyty SACD odtwarzane są w natywnym formacie DSD, także poprzez interfejs Dual AES. Natywny strumień danych pochodzących z płyt CD dostępny jest poprzez 4 wyjścia PCM (1x AES/EBU i 2x SPDIF, 1x SDIF-2), tak samo jak downsamplowany strumień danych SACD. Z założenia, idealnym partnerem transportu Vivaldi jest przetwornik C/A Vivaldi. Może on jednak współpracować z dowolnym innym przetwornikiem zdolnym do odczytu danych cyfrowych według podanej specyfikacji. 

 

Stereophile 01 2015

dCS Vivaldi - digital playback system

Vivaldi jest najlepszym „analogowo” brzmiącym cyfrowym systemem, jaki kiedykolwiek słyszałem. Michael Fremer

 

czytaj dalej...

 

Transport Vivaldi może pracować w trybie Master lub współpracując z przetwornikiem C/A, jako źródło sygnału zegara. Dalsza poprawa parametrów brzmieniowych możliwa jest poprzez wykorzystanie zewnętrznego zegara Vivaldi Clock. „Programowe” podejście firmy dCS do programowalnych układów logicznych, pozwala użytkownikom transportu Vivaldi na niezwykle łatwe dokonywanie aktualizacji oprogramowania, dodawanie nowych właściwości, instalowanie poprawek brzmieniowych czy adaptowanie nowych muzycznych formatów cyfrowych.

 

 

Audiotechnique 102012

The Four Seasons of dCS Super-System: Vivaldi

The improvements of the gears before were by steps; it was no easy to go one step forward, and I admire that. But the improvement of Vivaldi over Scarlatti is by a whole floor, and that is a real breakthrough! I believe no aother system can challenge it in the near future. Audiotechnique

 

czytaj dalej...

 

Użyty jako samodzielny transport lub jako część całego systemu cyfrowego odtwarzania muzyki Vivaldi, transport Vivaldi zapewnia brzmienie pełne realizmu w każdej sytuacji i za każdym razem.

 

pic2 dCS Vivaldi Transport Front

 

01 2014

dCS RAVEEN BAWA I VIVALDI (Data Conversion Systems) Dwaj panowie w Krakowie

System (dCS-Vivaldi), z jakim do Krakowa przyjechali Raveen oraz Jarek Orszański, polski dystrybutor tej firmy, jest szczytowym jej osiągnięciem. Zaprezentowany po raz pierwszy w zeszłym roku na wystawie w Hong Kongu miał się sprzedawać w ilości dwóch, może trzech kompletów na miesiąc, co przy jego cenie (w USA to 108 000 USD) było bardzo optymistycznym założeniem. Po pierwszym dniu imprezy miejscowy przedstawiciel zamówił 30 kompletów, czym niemal sparaliżował pracę angielskiej firmy. Wojciech Pacuła

 

czytaj dalej...

 

 

Cechy kluczowe:

  • Wykorzystanie najnowszej generacji Cyfrowej Platformy Przetwarzania Sygnału dCS, oferującej referencyjne osiągi poparte pomiarami oraz niezrównany poziom doznań muzycznych.
  • Odtwarzanie płyt CD standardu Red Book w ich natywnym formacie 16/44.1 i upsampling danych do DSD lub DXD.
  • Odtwarzanie płyt SACD w natywnym formacje DSD i downsampling danych do formatu CD.
  • Udoskonalone układy zasilaczy, zapewniają niższą temperaturę pracy i zwiększoną tolerancję na wahania napięcia zasilającego.
  • Wielostopniowe układy stabilizacji napięcia gwarantują, że czułe obwody analogowe nie są narażone na zakłócenia pochodzące z części cyfrowej.
  • Zastosowano oddzielne układy zasilania części cyfrowej i mechanizmu CD/SACD w celu zapewnienia jak najczystszego napięcia zasilającego.
  • Obudowa wykonana z aluminium lotniczego, wyłożona została matami pochłaniającymi drgania, w celu ograniczenia emisji pola elektromagnetycznego i wibracji.

 

TAS05 06 2014

dCS Vivaldi digital playback system

Nie ma dziś lepiej brzmiącego, bardziej zaawansowanego technicznie i lepiej przygotowanego na przyszłość źródła cyfrowego od systemu Vivaldi. Po prostu nie ma nic podobnego. To naprawdę – z dużym marginesem – najdoskonalsze źródło cyfrowe na świecie. Robert Harley,

 

czytaj dalej...

DANE TECHNICZNE

 

Typ urządzeniaTransport płyt CD/SACD wyposażony w upsampling.
MechanizmNapęd dwugłowicowy (TEAC VRDS NEO™ VMK3)
Wyjścia cyfrowe1x interfejs Dual AES na 2x 3-pinowych męskich złaczach XLR, wysyła kodowany w standardzie dCS strumień danych DSD, bez wględu na to czy odtwarzana jest płyta CD czy SACD. Menu pozwala na zmianę formatu na DXD (24/352.8) podczas odtwarzania płyt CD.
1x AES/EBU na 3-pinowym męskim złączu XLR , wyjście danych formatu CD (16 bitów przy 44.1kS/s), bez wględu na to czy odtwarzana jest płyta CD czy SACD.
2x SPDIF na złączach 1x RCA Phono i 1x BNC. Każde wyjście transmituje dane CD, bez wględu na to czy odtwarzana jest płyta CD czy SACD.
1x optyczne SPDIF na złączu Toslink, transmituje dane CD, bez wględu na to czy odtwarzana jest płyta CD czy SACD.
1x interfejs SDIF-2 na złączach 2x BNC, transmituje dane CD, bez wględu na to czy odtwarzana jest płyta CD czy SACD.
ZegarWyjście Word Clock na złączu 1x BNC. Przy transporcie ustawionym w trybie Master, kompatybilny z sygnałem TTL 44.1kHz
Sygnał Word Clock pochodzący z wewnętrznego oscyltora kwarcowego podawany jest na to wyjście. Dokładność kalibracji w chwili wysyłki wynosi +/-10ppm, nie kompensowany temperaturowo.
Wejście Word Clock na złączu 1x BNC, akceptuje standardowy wygnał Word Clock przy 44.1, 88.2 lub 176.4kHz.
Zgodne z poziomami sygnału TTL.
Aktualizacja oprogramowaniaAktualizacje wgrywane bezpośrednio z płyt CD-R.
SterowaniedCS Premium Remote na wyposażeniu z przetwornikiem Vivaldi DAC.
RS232 (sterowany przez urządzenia firm trzecich).
Nadajnik zdalnego sterowania dCS Nevo Q50, dostępny do urządzeń serii Vivaldi za dodatkową opłatą.
ZasilaczUstawiony fabrycznie na 100, 115, 220 or 230V AC, 49-62Hz.
Pobór mocy28 W typowo /40 W maximum.
Wymiary444mm/17.5” x 435mm/17.2” x 196mm/7.8”.
Dodatkowy odstęp z tyłu potrzebny do podłączenia przewodów.
KolorSrebrny / Czarny

Napisz opinię

Uwaga: Proszę nie używać znaków HTML!
Zły Dobry

dCS - lider w przetwarzaniu cyfrowo-analogowym high-end

Brytyjska firma dCS oferuje sprzęt audio: przetworniki cyfrowo/analogowe, napędy CD/SACD, zegary wzorcowe, upsamplery oraz odtwarzacze CD/SACD. Firma dCS jest znana na całym świecie ze swoich osiągnięć w zakresie technologii analogowo-cyfrowej. Produkty dCS stanowią wyznacznik high-end oraz referencyjny punkt odniesienia zarówno pod kątem jakości odtwarzania muzyki jak i nadążania za zmieniającymi się formatami przechowywania i streamowania muzyki wysokiej rozdzielczości w systemach high-end audio.

Firma dCS została założona w 1987 r. przez grupę doradców technicznych z zakresu elektroniki. Jej siedziba znajduje się około 60 mil na północ od Londynu, w pobliżu miasteczka uniwersyteckiego Cambridge. Firmę prowadzą eksperci w projektowaniu przetworników analogowo-cyfrowych (ADC), przetworników cyfrowo-analogowych (DAC), konwerterów sygnałów cyfrowych (upsamplerów) i zegarów wzorcowych. Dzięki swoim osiągnięciom, dCS jest uważana za wiodącą światową firmę w projektowaniu i produkcji przetworników cyfrowo-analogowych. 

Zaznaczając przycisk „Akceptuję” wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, danych osobowych zbieranych w ramach korzystania z usług sklepu internetowego, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i mogą ją Państwo w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego w stopce strony. Polityka prywatności zgodnie z RODO