Menu
Your Cart

100 zł rabatu na pierwszy zakup Zarejestruj się.

Exposure XM7

Exposure XM7
Exposure XM7
Exposure XM7
Exposure XM7
Exposure XM7
Exposure XM7
Exposure XM7
Exposure XM7
Exposure XM7
Exposure XM7
Exposure XM7
Exposure XM7
Exposure XM7
Exposure XM7
Exposure XM7
Exposure XM7
Exposure XM7
Ten produkt zostanie wysłany za darmo!
Wszystkie produkty zakupione w naszym sklepie których suma wynosi więcej niż 500 zł, zostaną wysłane za darmo.
 • Stan: Dostępne
 • Model: Exposure XM7
Wyświetleń: 4508
7.195,00zł
Netto: 5.849,59zł

Dostępne opcje

Oblicz ratę

Exposure XM7 - Przedwzmacniacz stereo z USB DAC i stopniem gramofonowym MMeXposure Mini, czyli XM to seria kompaktowych urządzeń, które czerpią podzespoły i rozwiązania z serii 2010 oraz 3010 przy zmniejszonych wymiarach zewnętrznych i niższej cenie. 
Przedwzmacniacz XM7 bazuje na audiofilskim przedwzmacniaczu 3010S2D, który zebrał komplet wyróżnień od światowej prasy. Czy to jako samodzielne urządzenie, czy też jako komponent montowany w integrze 3010S2D - najlepiej sprzedającym się wzmacniaczu Exposure'a.
XM7 zawiera wszystko co najlepsze Exposure może zaoferować w cenie blisko dwukrotnie wyższej, kiedy to skonstruowano serię 3010S2 oraz jej uaktualnienie czyli 3010S2D. Mamy tu sekcję zasilania opartą o potężny 200VA transformator toroidalny. Wysokiej klasy podzespoły w postaci rezystorów, kondensatorów, przełączników oraz dyskretnego stopnia końcowego dla wzmacniacza słuchawkowego. 
Cała ścieżka sygnałowa oparta jest o elementy dyskretne, zaś sekcja cyfrowa dysponuje 5 wejściami, w tym USB DAC z obsługą DSD. Przetwornik DAC to Wolfson WM8742. Sekcja analogowa pozwala na podłączenie gramofonu z wkładką MM.
Ciekawostką jest funkcja pass-through pozwalająca przesłać sygnał dalej - z amplitunera kina domowego do końcówki mocy. 
Najważniejsze cechy:


 • Duży 200VA transformator toroidalny wykonany wg specyfikacji i na zamówienie Exposure'a
 • Wysokiej klasy obudowa z aluminium ze szczotkowanym panelem przednim
 • Wysokiej klasy rezystory i kondensatory użyte w ścieżce sygnałowej
 • Wejście na końcówkę mocy (funkcja pass through) pomijajace regulację głośności (sygnał wychodzi wyjściem pre-amp do końcowki mocy, za regulację odpowiada amplituner kina domowego)
 • Stopień końcowy wzmacniacza słuchawkowego oparty o dyskretne tranzystory
 • Wysokiej klasy przełączniki w sekcji wejściowej
 • Wyjścia słuchawkowe z tyłu obudowy: 3,5mm, 6,3mm
 • Wejście gramofonowe dla wkładek MM  • Przetwornik DAC Wolfson WM8742
  • Wejścia cyfrowe: 2x koaksjalne BNC, 2x optyczne oraz USB DSD64
  • Podwójne wyjście przedwzmacniacza dla bi-ampingu lub końcówki mocy i dwóch subwooferów
  • Produkcja Wielka Brytania (Made in UK)
  Jakie brzmienie mają wzmacniacze Exposure?


  • Bardzo często określane jako lampa na dopalaczu
  • Dynamiczne, ekspresyjne
  • Zazwyczaj ocieplone z pogrubioną niższą średnicą i midbasem
  • Końcówki mocy ze względu na walory brzmieniowe bardzo często parowane z najdroższymi pre-ampami na rynku: McIntosh, Pass Labs, Sim Audio i inne


  Wzmacniacz typu DC Coupling, czyli jaki? 


  • Klasyczny wzmacniacz pracuje tylko na prądzie zmiennym (AC) i ma filtr prądu stałego (DC).
  • Wzmacniacz typu DC Coupled nie ma filtru DC, tym samym pracuje na prądzie zmiennym i stałym jednocześnie. Pomiędzy elementami czynnymi przedwzmacniacza (czyli np. wzmacniaczami operacyjnymi) nie ma kondensatorów, które odcinają pasmo - w klasycznych wzmacniaczach zazwyczaj poniżej 20Hz.


  Zalety:


  • Szersze pasmo przenoszenia basu (aż do 1Hz) - wzmacniacze Exposure znakomicie sprawdzą się do podłączenia subwooferów w stere przez złącza high level
  • Maksymalnie uproszczona ścieżka sygnałowa zapewnia większą autentyczność dźwięku, z powodu mniejszejszej ilości obróbek sygnału audio w torze wzmacniacza


  Produkt nowy w oryginalnym opakowaniu, z wszystkim akcesoriami dołączanymi przez producenta. Towar pochodzi z legalnej dystrybucji na terenie Polski. 


  Funkcjonalność

  To zazwyczaj analogowe urządzenie, które wymaga do kompletu końcówki mocy stereo lub dwóch końcówek mocy mono. Rolą przedwzmacniacza jest przyjęcie sygnału audio analogowego lub cyfrowego ze źródła np. gramofonu, odtwarzacza CD, komputera, telewizora, odtwarzacza strumieniowego i przekazanie go do końcówek mocy, aby te wzmocniły go i wysterowały nim kolumny głośnikowe.


  Warto także przypomnieć, że każdy wzmacniacz zintegrowany posiada wbudowany przedwzmacniacz i końcówki mocy, ale najbardziej wyrafinowane systemy stereofoniczne zazwyczaj mają te funkcje rozdzielone na oddzielne urządzenia. Wynika to z faktu, że przedwzmacniacz i końcówka mocy mają zupełnie odmienne wymagania co do linii zasilającej, które są ze sobą sprzeczne. Dodatkowo, praca końcówek mocy pracujących na sygnale o mocy kilkunastu albo i kilkudziesięciu watów zazwyczaj zakłóca pracę przedwzmacniacza pracującego na bardzo słabym sygnale liczonym w miliwoltach. W końcu, jest to dodatkowe miejsce, gdzie każdy użytkownik może mieć dodatkowy wpływ na brzmienie swojego systemu własnoręcznie dobierając do siebie przedwzmacniacz i końcówkę mocy.


  Dlatego większość audiofilów uważa za właściwe używanie tzw „systemu dzielonego” a pokusa parowania ze sobą urządzeń różnych producentów jest silna, ponieważ można uzyskać bardzo unikalne, autorskie brzmienie.


  Dobrej klasy przedwzmacniacze wyróżniają się zazwyczaj bardzo precyzyjną regulacją natężenia dźwięku, co jest wadą nawet droższych wzmacniaczy i ma znaczący wpływ na odbiór stereofonii.  DANE TECHNICZNE:


  Typ wkładki: MM/MI

  Typ: Tranzystorowy

  Klasa wzmacniacza: A


  SEKCJA AUDIO:

  Przetwornik DAC: Wolfson WM8742

  Wbudowany DAC: TAK

  Przedwzm. gramofonowy: TAK

  Stosunek sygnał/szum: 92dB

  Zniekształcenia THD: 0.005%

  Pasmo przenoszenia: 20 - 20.000Hz

  Separacja kanałów: 60dB

  Pojemność wejściowa MM: 47.000 om

  Napięcie wejściowe MM: 2,5mV

  Czułość wejścia: 350mV

  Wejście USB DAC: TAK


  WEJŚCIA/WYJŚCIA:

  Wejście optyczne: 2

  Wejścia koaksjalne: 2

  Wejścia 2xRCA liniowe: 1

  Wyjście słuchawkowe: 3.5mm mini jack

  6.3mm duży jack

  Wzmocnienie: +11,5dB

  Wyjście pre-out: 2xRCA x2


  INNE:


  Funkcja pass through dla sygnału liniowego z innego przedwzmacniacza

  :: Wejście BNC i optyczne: 32 - 192KHz @ 16-24 bits

  :: Wejście USB asynchroniczne: PCM 44K1 - 192KHz @ 16-24 bits DSD x64 (DoP)

  :: Wyjście słuchawkowe oparte wyłącznie o elementy dyskretne 3,5mm oraz 6,3mm z tyłu obudowy

  :: Woltaż wzmacniacza słuchawkowego: 5V/33 omy, 8V/330om

  Pilot: TAK

  Zasilacz: transformator toroidalny

  Wysokość: 8.9cm

  Szerokość: 21,8cm

  Głębokość: 36,3cm

  Waga: 5kg

  Gwarancja: 24 miesiące

  Przetwornik DAC: Wolfson WM8742

  Napisz opinię

  Uwaga: Proszę nie używać znaków HTML!
  Zły Dobry

  Elektronika Exposure została stworzona zgodnie z zasadami inżynierii prawdziwego hi-fi w 1974 roku. 
  Wtedy nasze oryginalne produkty  zrodziły się z obsesji założyciela, Johna Farlowe. Dla doskonałej reprodukcji nagrań muzycznych  w pracach projekcyjnych uczestniczyli w naszych studiach m.in. David Bowie i zespół Pink Floyd.
  W ciągu 37 lat naszej działalności wiele się mogło zmienić w naszej firmie. Zmieniła się na pewno forma produktów. Zmieniły się też na nowsze stosowane technologie. Nie zmieniła się natomiast nasza filozofia tworzenia stereo, cieszącego uszy słuchacza. Nowe konstrukcje są wciąż projektowane w Wielkiej Brytanii i ciągle przez ludzi z obsesją na punkcie tworzenia najdoskonalszych urządzeń. Wygląd współczesnych produktów najlepiej można opisać jako "skromny", doskonale odzwierciedlający tradycyjną prostotę i elegancję.
  Dźwięk naszych systemów to nie tylko ekspozycja (ang: exposure – ekspozycja). W brzmieniu daje się wyczuć delikatność w górnych zakresach oraz otwartość w średnim zakresie dźwięku, poparte głębokim i szybkim basem. Krytycy zawsze  chwalili oferowaną  „prawdziwowość"  dźwięku, jak również pogodzenie szybkości i precyzji, rodem z najlepszych konstrukcji tranzystorowych, z odrobiną „słodkości". Tak więc  filozofia inżynierii i projektowania wierna jest zasadzie, aby parametry hi-fi, którego zadaniem jest  odtwarzanie dźwięków o odpowiednich parametrach nie przesłoniły przyjemności słuchania muzyki.
  Aby osobiście usłyszeć różnicę pomiędzy Exposure, a innymi systemami odwiedź specjalistyczny sklep, zabierając ze sobą kilka swoich ulubionych CD. Nie ograniczaj się do jednego utworu. Przesłuchaj kilka, a szybko zauważysz jak doskonale odtworzona zostanie zarówno partia wokalna, obejmująca pięć oktaw, jak Beack Beat, przypominający dźwięk trzepanie dywanów (w oryginale trzepanie spodni). Jesteśmy pewni, że Exposure pozwoli Ci zatopić się w muzyce i sprawi, że muzyka ta zadziała na wszystkie Twoje zmysły. I to wszystko możesz mieć za bardzo przystępną cenę. Sprawdź. Nabywając którykolwiek z systemów Exposure nie będziesz się skupiał na wydanych pieniądzach. Pozostanie Ci tylko skupianie się na powiększaniu swoich zasobów muzycznych.

  Zaznaczając przycisk „Akceptuję” wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, danych osobowych zbieranych w ramach korzystania z usług sklepu internetowego, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i mogą ją Państwo w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego w stopce strony. Polityka prywatności zgodnie z RODO