Menu
Your Cart

100 zł rabatu na pierwszy zakup Zarejestruj się.

EPOS

PONAD 32 LATA…
1983
Firma Epos Loudspeakers została założona w 1983 roku przez Robina Marshalla. Robin był odpowiedzialny za kultowe głośniki firmy Epos w latach 80-tych i później. „Znakiem rozpoznawczym” Robina było upewnienie się, że przetworniki są dobrze zintegrowane, dzięki czemu mógł używać prostych projektów zwrotnic. Modele z tamtych czasów były bardzo dobrze oceniane, a marka miała wielu zwolenników.

1988
W 1988 Epos został sprzedany Mordaunt-Short, który został kupiony przez grupę TGI PLC w 1987. Również w 1988 TGI PLC przejęło markę Creek Audio. Głośniki Epos i elektronika Creek Audio były sprzedawane równolegle na całym świecie pod kierownictwem Mordaunt-Short. W 1994 roku firma Creek Audio została odsprzedana swojemu założycielowi Mike'owi Creekowi.

1999
W 1999 roku grupa TGI PLC podjęła decyzję o zamknięciu działalności Epos/Mordaunt-Short. Część głośnikowa Epos została sprzedana Michaelowi Creekowi, właścicielowi i dyrektorowi zarządzającemu Creek Audio Ltd.

2020
W 2020 roku Creek sprzedał markę Epos Loudspeaker Karlowi-Heinzowi Finkowi, założycielowi niemieckiej firmy projektowej głośników FinkTeam, a także szefowi firmy konsultingowej zajmującej się projektowaniem akustycznym Fink Audio Consulting. Karl-Heinz zawsze interesował się filozofią projektowania Epos i wiedział, że może zaktualizować tę filozofię o bardziej nowoczesne techniki projektowania i inżynierii.

W rozmowie z Robinem Marshallem przeprowadzonej w latach 80-tych Robin powiedział wyraźnie, że projektował kolumny w oparciu o pomysły i know-how, jakie miał w tamtym czasie – ani więcej, ani mniej. To brzmiało jak sposób Fink Audio…… próba poszerzenia granic i nie kopiowanie przeszłości.

Epos ES14N Epos ES14N
SPRZĘT DOSTĘPNY DO ODSŁUCHU CENA ZA SZTUKĘ
EPOS ES14N - Referencyjny głośnik od EPOS w nowym wydaniu. Powrót do przyszłości. Ponowne uruchomienie EPOS-a mogło oznaczać jedynie odtworzenie najsłynniejszego modelu - ES-14. Był to 2-drożny głośnik w dość dużej obudowie i klasycznie wyglądającej obudowie, do zastosowania ..
9.500,00zł
Netto:7.723,58zł
Przeglądasz 1 do 1 z 1 (1 stron)
Zaznaczając przycisk „Akceptuję” wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, danych osobowych zbieranych w ramach korzystania z usług sklepu internetowego, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i mogą ją Państwo w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego w stopce strony. Polityka prywatności zgodnie z RODO