Menu
Your Cart

100 zł rabatu na pierwszy zakup Zarejestruj się.

Audiolab 8300CDQ

Audiolab 8300CDQ
Audiolab 8300CDQ
Audiolab 8300CDQ
Audiolab 8300CDQ
Audiolab 8300CDQ
Audiolab 8300CDQ
Audiolab 8300CDQ
Audiolab 8300CDQ
Audiolab 8300CDQ
Audiolab 8300CDQ
Audiolab 8300CDQ
Audiolab 8300CDQ
Audiolab 8300CDQ
Ten produkt zostanie wysłany za darmo!
Wszystkie produkty zakupione w naszym sklepie których suma wynosi więcej niż 500 zł, zostaną wysłane za darmo.
4.999,00zł
Netto: 4.064,23zł
  • Stan: Dostępne
  • Model: Audiolab 8300CDQ
Wyświetleń: 447
Oblicz ratę

Audiolab 8300CDQ - Odtwarzacz CD z przetwornikiem cyfrowo/analogowym8300 CDQ to najnowszy odtwarzacz CD z bogatym wyposażeniem i rewelacyjnym dźwiękiem. Nowy członek audiofilskiej serii 8300 dołącza do cenionego 8300CD i wzbogaca jego funkcjonalność.Jakie ciekawostki znajdziemy w CDQ? Analogowy przedwzmacniacz z trzema wejściami, dedykowany wzmacniacz słuchawkowy z bezpośrednim sprzężenie oraz pełne dekodowanie MQA - kodeku audio opracowanego dla strumieniowej transmisji cyfrowej o wysokiej rozdzielczości. Oprócz tego, tak jak w CD, CDQ posiada przetwornik DAC z 4 wejściami (2 opt. i 2 coaxial) oraz USB. Obwody przedwzmacniacza skonstruowane są tak prosto, jak było to możliwe, oczywiście przy użyciu wysokiej jakości komponentów. Aby utrzymać czystość sygnału, wejścia liniowe przechodzą przez precyzyjny, analogowy regulator głośności. Wiele wysiłku włożono w układy obwodów 8300CDQ, które odseparowano, chroniąc sekcję przedwzmacniacza przed zakłóceniami.

Model 8300CDQ zapewnia dodatkową funkcjonalność, dzięki wbudowanemu bezpośrednio sprzężonemu wzmacniaczowi słuchawkowemu. Gniazdo 6,35mm z dużą mocą wyjściową zapewnia dynamiczny, szczegółowy i angażujący dźwięk niezależnie od rodzaju słuchawek.

Ostatnią kluczową cechą wprowadzoną w 8300CDQ jest dekodowanie MQA (Master Quality Authenticated). MQA jest cyfrowym formatem audio zaprojektowanym do strumieniowego przesyłania muzyki w wysokiej rozdzielczości. Dostępny jest za pośrednictwem subskrypcji Tidal HIFI. Rozwiązanie dekodowania MQA firmy Audiolab zostało opracowane przez Johna Westlake'a, jednego z czołowych brytyjskich ekspertów w dziedzinie dźwięku cyfrowego. Istnieją różne sposoby odtwarzania MQA na urządzeniach audio, ale nie wszystkie są jednakowe. Rozwiązanie firmy Westlake maksymalizuje potencjał tego formatu, podobnie jak projekt 8300CDQ rysuje najlepszą jakość dźwięku z innych kodeków audio i oczywiście z płyt CD.

Wprowadzone na rynek w 2010 roku oryginalne odtwarzacze CD Audiolab firmy Westlake - 8200CD i 8200CDQ - zyskały powszechną sławę dzięki doskonałej jakości dźwięku i elastyczności. W 2015 roku pojawiła się seria 8300, a oba odtwarzacze serii 8200 zostały zastąpione przez 8300CD, bazującym na wspaniałej reputacji swoich poprzedników. Tak jak poprzednicy, urządzenie korzysta ze znakomitego mechanizmu transportu CD z wrzutem. Szybka w obsłudze i zgrabna konstrukcja, zapewnia doskonałą niezawodność. Cyfrowy bufor odczytu z wyprzedzeniem zmniejsza błędy odczytu płyty, umożliwiając odtwarzanie porysowanych płyt CD, które są nieczytelne dla konwencjonalnych mechanizmów. Wysoka stabilność dysku i niska wrażliwość na rezonans przyczyniają się do doskonałej jakości dźwięku płyty CD z 8300CDQ.


Cyfrowe wejścia o wysokiej rozdzielczości

Pięć wejść cyfrowych: 1x asynchroniczne USB i 4x S/PDIF (2x koncentryczny i 2x optyczny). Cyfrowy dźwięk Hi-Res jest obsługiwany do 32-bitów / 384kHz PCM i DSD256, a kompatybilność ze standardem USB HID umożliwia sterowanie przez podłączony komputer PC, Mac lub odtwarzacz multimedialny.


32-bitowy DAC ESS Sabre

Transport CD i wejścia cyfrowe zasilają sygnałem sekcję przetwornika DAC z referencyjnym chipem ESS Sabre32, wykorzystując architekturę HyperStream i technologię eliminacji drgań Time Domain firmy ESS, aby zapewnić wyjątkowo niski poziom szumów i wysoki zakres dynamiki. Żadna firma nie wie więcej o tym, jak najlepiej wykorzystać tę 32-bitową, ośmiokanałową hybrydową, wielobitową technologię DAC-Delta DMA niż Audiolab; 8200CD i 8200CDQ były jednymi z pierwszych komponentów audio, które mogły z niego korzystać, a firma od tego czasu doskonali jego implementację. Proces konwersji obejmuje 512 elementów DAC (256 na kanał), każdy działający na częstotliwości 84,672 MHz - wszystkie cyfrowe źródła dźwięku, niezależnie od częstotliwości próbkowania, są upsamplowane lub nadpróbkowane na tę częstotliwość.


Przykładowa redukcja drgań

Wokół układu DAC podjęto szeroko zakrojone działania mające na celu redukcję drgań (zniekształceń cyfrowych) do znikających niskich poziomów.


Regulowane filtry cyfrowe

Audiolab 8300CDQ posiada siedem filtrów wybieranych przez użytkownika dla danych audio PCM (w tym CD) i cztery filtry ultradźwiękowe dla danych DSD. Te ustawienia umożliwiają użytkownikowi dostrojenie wydajności 8300CD w zależności od konfiguracji systemu, jakości plików cyfrowych i osobistego gustu.


Dyskretne stopnie analogowe klasy A i wyrafinowane zasilanie

Wyjścia analogowe 8300CDQ i zasilanie są wyjątkowo dokładne w dążeniu do doskonałości brzmieniowej. Obwód składa się z dużego, cicho transformatora toroidalnego, mnóstwa kondensatorów zbiorczych / wygładzających, imponującej liczby układów regulacyjnych i dyskretnych tranzystorów (zamiast op-amp) stopni analogowych na wyjściu z ultra-niską impedancją. Zasilacz zawiera 29 regulowanych szyn zasilających, w tym wiele ultradźwiękowych regulatorów.DANE TECHNICZNE:
- Wejścia cyfrowe: 1x asynchroniczne USB, 2x Optical, 2x Coaxial
- Wejścia analogowe: 3x RCA stereo
- Wyjścia cyfrowe: 1x Optical, 1x Coaxial
- Wyjścia analogowe: 1x stereo RCS (single-ended), 1x stereo XLR (zbalansowane)
- DAC: ESS Sabre32
- Syngał: 32-bitów / 384kHz PCM, DSD256 I MQA
- Napięcie wyjściowe 4,2Vrms ± 0,1 (zbalansowany), 2,1Vrms ± 0,1 (niezbalansowany)
- Impedancja wyjściowa 10Ω
- Całkowite zniekształcenie harmoniczne (THD) <0,002% (1kHz, 0dB, 20Hz ~ 20kHz, ważone A)
- Pasmo przenoszenia 20 Hz - 20 kHz (± 0,2 dB)
- Stosunek sygnału do szumu (S / N) <-100dB A Ważony (zbalansowany) <-98dB A Ważony (niezbalansowany)
- Zakres dynamiczny (ważony)> 100 dB (zbalansowany) > 98 dB (niezbalansowany)
- Przesłuch (@ 1kHz) <-130dB (zbalansowany) <-120dB (niezbalansowany)
- Pobór mocy w trybie czuwania <0,5 W
- Wymiary (mm) (szer. X wys. X gł.) 444 x 80 x 317
- Waga 6.0kg 

Warunki gwarancji:
Sprzęt marki Audiolab objęty jest 2-letnią gwarancją, realizowaną w systemie door-to-door przez autoryzowany centralny serwis.

Napisz opinię

Uwaga: Proszę nie używać znaków HTML!
Zły Dobry

Wprowadzenie

Założony we wczesnych latach osiemdziesiątych przez Philipa Swifta i Dereka Scotlanda Audiolab zdobył uznanie na całym świecie dzięki 8000A - zintegrowanemu wzmacniaczowi stereo, który stał się klasycznym krokiem naprzód w stosunku do modeli budżetowych tamtych czasów.

Powiedzieli o nas

"Jeśli kiedykolwiek jakiś produkt zdefiniował swój rynek, 8000A jest tym urządzeniem. Niezawodność, łatwość obsługi, doskonałość techniczna i dobrze kontrolowany dźwięk to filary wspierające uzasadnioną reputację modelu 8000A. Przez lata doceniano rewolucyjne podejście do dizajnu firmy Audiolab."

Wizytówka brytyjskiego hi-fi

W 2010 roku Audiolab rozpoczął wprowadzanie na rynek swoich najnowszych pełnowymiarowych komponentów serii 8200, łącząc oryginalny etos firmy z prostą, dobrze skonstruowaną ergonomią i wyrazistym, przejrzystym dźwiękiem z innowacyjnymi koncepcjami projektowania opartymi na wydajności podzespołów.

Pojawienie się modelu M-DAC w 2011 roku zapowiedziało nowy, kompaktowy asortyment firmy oraz linię nazwaną LAB, rozszerzoną później o modele Q-DAC i M-PWR. Od premiery serii 8200 i LAB, Audiolab zdobył więcej nagród w brytyjskich magazynach hi-fi niż jakakolwiek inna marka wysokiej klasy sprzętu audio.

Obecnie firma oferuje cztery linie produktów - flagową serię 8300, kompaktową linię LAB, mobilny wzmacniacz słuchawkowy z przetwornikiem M-DAC Mini oraz serię 6000 będącą tańszym odpowiednikiem serii 8300.

Zaznaczając przycisk „Akceptuję” wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, danych osobowych zbieranych w ramach korzystania z usług sklepu internetowego, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i mogą ją Państwo w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego w stopce strony. Polityka prywatności zgodnie z RODO