























Dostępne opcje
INNE PRODUKTY TEGO PRODUCENTA
KLIPSCH RF-7 III - Kolumny podłogowe
Klipsch Reference RF-7 III projektowane i produkowane w Stanach Zjednoczonych. Topowy model serii Reference. Wysokiej jakości głośniki podłogowe. Idealne do budowy wysokiej klasy systemu kina domowego lub stereo Hi-Fi. Pokaźnych rozmiarów kolumny budują fantastyczną scenę dźwiękową. Dwa wbudowane średnio - niskotonowe przetworniki o wielkości 10" i 1,75" tweeter sprawiają, że dźwięk jest perfekcyjny. RF-7 III wykonany jest z pyty MDF. Pokryty jest naturalną okleiną.
90x90 tuba TractrixHorn
Przeprojektowana hybrydowa tuba wysokotonowa Tractrix®Horn pozwoliła na uzyskanie poprawy brzmienia w zakresie najwyższych częstotliwości oraz rozszerzenia sceny przedniej i dynamiki. Charakterystyczny kształt łączy w sobie okrągły wlot ze specjalnie uformowanym kwadratowym wylotem. Całość wykonana ze skompresowanej gumy zapewnia zwiększenie tłumienia wysokich częstotliwości, minimalizacje zniekształceń przekazu oraz poprawia szczegółowość. Tytanowa kopułka wysokotonowa wsparta hybrydową tubą Tractrix®Horn, zapewnia najczystszy i najbardziej naturalny dźwięk w swojej klasie.
Nowy tytanowy tweeter
Nowy 1,75" kompresyjny głośnik wysokotonowy zapewnia reprodukcję wysokich tonów z rzeczywistą dynamiką i najwyższej klasy precyzją. W połączeniu z hybrydową tubą Tractrix®Horn stanowią duet budujący wzorową jakość na przedniej scenie muzycznej.
Membrany z Cerametallic®
Membrany z Cerametallic™, w kolorze miedzi, są bardzo lekkie i sztywne. Wykazują przy tym minimalne tendencje do zniekształceń. Membrany niskotonowe i nisko - średniotonowe z Cerametallic™ w połączeniu z tytanowym tweeterem i nowatorską hybrydową tubą Tractrix®Horn zapewniają najwyższą wydajność.
Aluminiowe ramki
Każdy głośnik niskotonowy w kolumnie RF-7 III ma specjalnie odlewaną aluminiową ramkę. Zrobiono to w celu zniwelowania zjawiska rezonansu.
Wykonanie
Obudowy kolumny RF-7 III wykonane zostały z solidnej płyty MDF. Całość pokryta jest naturalną okleiną w trzech wersjach kolorystycznych. Kolumny wyglądają ekskluzywnie. Dopasować można je do pomieszczenia urządzonego w dowolnym stylu.
Maskownice
Maskownice w tym modelu są półprzezroczyste. Na kolumnach trzymają się na magnetycznych uchwytach.
PAUL WILBUR KLIPSCH
Rok 1946 jest początkiem tworzenia czegoś wielkiego. W małej szopie w Hope w Arkansas Paul Wilbur Klipsch, inżynier, geniusz i indywidualista zaprojektował i ręcznie zbudował legendarny głośnik Klipschorn®. Celem nadrzędnym jego projektu było przeniesienie na możliwie najwyższym poziomie muzyki do swojego salonu.
W tym samym roku zarejestrował nazwę Klipsch & Associates i kontynuował ręczną produkcję głośników tubowych. Pierwszego pracownika zatrudnił dwa lata później. Wspomniana szopa w Hope jest aktualnie pełnowartościową linią produkcyjną, natomiast siedziba firmy przeniesiona została do Indianapolis. Już po kilku latach działalności wyjątkowa jakość głośników znana była w najodleglejszych zakątkach Stanów Zjednoczonych. Paul Wilbur Klipsch stworzył technologię, która miała wpływ na całe pokolenie entuzjastów dobrego brzmienia. Założyciel firmy czynnie uczestniczył w jej pracach, aż do roku 2000. Zmarł w 2002 roku wieku 98 lat.
Klipsch Audio to amerykańska firma zajmująca się produkcją głośników i specjalistycznego sprzętu audio. Firma ma siedzibęw Indianapolis w stanie Indiana.
Została ona założona w Hope w stanie Arkansas w 1946 roku jako „Klipsch and Associates” Paula W. Klipscha.
Firma od tamtego czasu produkuje doskonałe głośniki i obudowy, a także z biegiem czasu rozwinęła produkcję wielu zaawansowanych technicznie, profesjonalnych urządzeń do wysokiej jakości systemów dźwiękowych.
Od momentu powstania Klipsch promuje stosowanie specjalnych głośników tubowych jako najbardziej doskonałego rozwiązania w dziedzinie sprzętu audio.
Mają one wysoką wydajność ( bardziej fachowo nazywaną „czułością”), co oznacza, że napędzane nawet przez wzmacniacze o stosunkowo niewielkiej mocy,
potrafią oddać pełnię brzmienia muzyki i vokali.
Rozwiązania tubowe charakteryzują się niskimi zniekształceniami modulacji, co zdaniem założyciela Paula Klipscha jest bardzo ważne dla przyjemnego odbioru nagrań muzycznych.
Posiadają one szeroki zakres dynamiczny, co ma na celu, dokładne odtworzenie zarówno cichych, jak i głośnych dźwięków.
Ponadto wykazują kontrolowaną kierunkowość, co oznacza, że wzór promieniowania jest kierunkowy, a nie dowolnie rozproszony i chaotyczny.