Menu
Your Cart

100 zł rabatu na pierwszy zakup Zarejestruj się.

Perlisten D212S

Perlisten D212S
Perlisten D212S
Perlisten D212S
Perlisten D212S
Perlisten D212S
Perlisten D212S
Perlisten D212S
Perlisten D212S
CENA ZA SZTUKĘ
Perlisten D212S
Perlisten D212S
Perlisten D212S
Perlisten D212S
Perlisten D212S
Perlisten D212S
Perlisten D212S
Perlisten D212S
Perlisten D212S
36.990,00zł
Netto: 30.073,17zł
  • Stan: Dostępne
  • Model: D212S
Wyświetleń: 247

Dostępne opcje

Oblicz ratę

Perlisten D212S - Subwoofer aktywny 3000W

Perlisten D212S - Subwoofer aktywny 3000W, sterowanie z urządzeń mobilnych, THX Dominus

D212S to subwoofer aktywny o potężnej mocy 3000W, który dostarczy dynamiczne i dokładne niskie tony przy minimalnym poziomie zniekształceń.

D215s

Zawsze pod kontrolą

Ogromne ilości mocy to nie jedyna cecha subwoofera D212S. Dwa 12-calowe głośniki niskotonowe w konfiguracji push-pull, z membraną wykonaną z włókien węglowych, charakteryzują się niskim poziomem zniekształceń, które były głównym założeniem Perlistena przy budowie tego modelu. Ogromna moc wyjściowa tego świetnego subwoofera w połączeniu z  bardzo niskimi zniekształceniami, pozwala odtworzyć każdą subtelność zakresu niskich tonów. Ponadto jest to świetny wybór przy korzystania z wielu subwooferów w celu optymalizacji reakcji pomieszczenia i wyrównania odtwarzania dźwięku między fotelami. Innowacyjna technologia, taka jak inteligentny wzmacniacz 3kW z 32-bitowym procesorem ARM Cortex M4, 48-bitowy procesor DSP, aplikacja na iOS i Androida do sterowania maksymalnie 8 subwooferami, ekran dotykowy TFT o przekątnej 2,4” oraz sterowanie konfiguracją zawieszenia akustycznego w celu uzyskania wyjątkowo niskiego poziomu zniekształceń.

Perlisten S4b

THX Dominus

Dominus to najnowsza i najwyższa klasa wydajności certyfikatu THX, odnosząca się do pomieszczeń kinowych mieszczących się w kategorii pomiędzy dużymi kinami domowymi a kinami komercyjnymi, o powierzchni do 184m3 i odległości oglądania do 6 metrów (odpowiednio do 6500 stóp sześciennych i do 20 stóp). Opierając się na zastrzeżonej metodologii rygorystycznego testowania, inżynierowie THX zwracają szczególną uwagę na poziomy zniekształceń przy dużych głośnościach. Przy certyfikacie THX Dominus doprowadzono to do ekstremum – głośniki poddane ciśnieniu akustycznego na poziomie 120 dB muszą ograniczyć zniekształcenia do minimum. THD poniżej 0,5% przy poziomach odsłuchu 90 dB i bezkompromisowe limity zniekształceń przy ekstremalnym 120 dB SPL to wyjątkowo ambitny cel. Urządzenia muszą być również wystarczająco czułe, aby osiągnąć kinowy poziom referencyjny THX, dzięki THX Certified Dominus i wzmacniaczom mocy THX Certified Ultra. Dla kolumn wymaganą skuteczność określono na poziomie 92dB. Na ten moment kolumny Perlisten to jedyne kolumny na świecie, które zdołały spełnić określone kryteria i pozytywnie przejść certyfikację THX Dominus.

Perlisten d215s thx

Zmaksymalizowana jakość dźwięku, zminimalizowane zniekształcenia

Każda część tej kolumny niskotonowej została zoptymalizowana komputerowo, aby zapewnić, wydajność na najwyższym poziomie, a następnie zweryfikowana za pomocą zaawansowanego sprzętu testowego, takiego jak Klippel. Dwa 15-calowe przetworniki niskotonowe działają w obudowie Bass-Reflex. Dla maksymalnej kontroli posiadają masywne magnesy, wielowarstwowe dolne zwieszenie z materiału Nomex i drut cewki drgającej o niskiej wadze. Aby przenieść wydajność na wyższy poziom, przetworniki w konfiguracji push-pull redukują zniekształcenia harmoniczne parzystego rzędu o dodatkowe 10-12 dB. W każdym momencie zapewnia to najlepsze wrażenia dźwiękowe zakresu niskich częstotliwości, jakie są osiągalne.

D215s

Potężna moc 3000W

Sercem wzmacniacza w D212S jest 32-bitowy procesor ARM M4 do sterowania innowacyjnymi technologiami, takimi jak pomiar temperatury w czasie rzeczywistym, monitorowanie prądu i napięcia, wykrywanie usterek i diagnostyka wydajności, dokonywana ponad 1000 razy na sekundę. Wszystko po to, aby mieć pewność, że wzmacniacz 3kW zawsze będzie pod kontrolą, nawet odtwarzając pasmo znacznie poniżej 20Hz. D212S wyposażony jest w  podwójne zbalansowane i niezbalansowane wejścia z przejściem, wyzwalacz (trigger) 12V i aktualizacje oprogramowania OTA za pośrednictwem dedykowanej aplikacji. Efektem końcowym jest niski poziom zniekształceń basu dla najdrobniejszych szczegółów z zakresem dynamicznym bez kompresji.

D215s rysunek

Aplikacja

Zarządzanie niskimi tonami ma kluczowe znaczenie dla kontrolowania niezwykle trudnego środowiska akustycznego znanego jako pokój odsłuchowy. Fale stojące, subwoofery usytuowane w złym miejscu i zmiany dźwięku w zależności od punktu siedzenia to tylko niektóre z problemów w odtwarzaniu basów. Sterowanie maksymalnie 8 subwooferami z trzema ustawieniami własnymi korektora 10-pasmowego PEQ, opóźnienie czasowe, faza, 6 standardowych korektorów, zwrotnice dolnoprzepustowe 24dB i polaryzacja to wszystkie narzędzia dostępne do optymalizacji wydajności pomieszczenia. Aplikacja wykorzystuje technologię Bluetooth Low Energy do komunikacji z D212s w oparciu o system iOS lub Android.

Karta produktu i pomiary dostępne pod linkiem>>

Instrukcja obsługi subwoofera w języku EN dostępna pod linkiem>>

Produkt jest nowy, w oryginalnym opakowaniu.

 

Specyfikacja techniczna

Budowa: Aktywna (nie wymaga wzmacniacza)
Przetworniki: Dynamiczne
Głośniki niskotonowe:2x 12 cali (300mm), membrana z włókien węglowych +/- 30 mm liniowego skoku
Obudowa:Zamknięta, przetworniki w układzie Push-Pull
Bas-refleks: Brak
Membrana pasywna: NIE
High Level: NIE
Skuteczność: 92dB / 150mV / 1.0m
Moc ciągła (RMS): 3000W
Pasmo przenoszenia: THX EQ 20-231Hz (-6dB) / 16-245Hz (-10dB), Boost (Large Room) EQ 15-231Hz (-6dB) / 13.5-245Hz (-10dB), Cut (Small Room) EQ 24-231Hz (-6dB) / 18-245Hz (-10dB)
Kontrola fazy subwoofera: TAK
Automatyczna kalibracja za pomocą mikrofonu: NIE
Wi-Fi: NIE
Bluetooth:TAK
Wyjścia 2xRCA liniowe: 1
Wejścia 2xRCA liniowe: 1
Wyjścia 2xXLR:1
Wejścia 2xXLR: 1
Trigger: TAK 1
Cyfrowy wyświetlacz:TAK
Łączność subwoofera:Przewodowy
Regulacja głośności:TAK
INNE:Kolorowy ekran dotykowy LCD 2,4"
::App iOS, Android
::Procesor 32-bitowy ARM Cortex M4, matematyka zmiennoprzecinkowa podwójnej precyzji
::Membrana z włókna węglowego Wychylenie liniowe +/-30mm
::DSP Engine Ti DSP 48-bitowe ścieżki danych
::Korektor parametryczny 10-pasmowy PEQ z 3 ustawieniami użytkownika
::Filtr dolnoprzepustowy Bypass, 30-160Hz, nachylenie 6,12,18,24dB/oct
::Zmienna fazowa 0-270°
::Certyfikacja THX Dominus
Automatyczna aktualizacja oprogramowania przez internet:TAK
Pilot:NIE
Wysokość:66.8cm
Szerokość:42cm
Głębokość:55cm
Waga:68kg
Gwarancja:24 miesiące

Napisz opinię

Uwaga: Proszę nie używać znaków HTML!
Zły Dobry

Perlisten to historia grupki wymagających audiofilów oraz jednych z najbardziej utalentowanych konstruktorów w branży audio, którzy podzielając wspólną pasję założyli firmę tworzącą zestawy głośnikowe zdobywające mnóstwo specjalistycznych nagród.

Zespół pracowników firmy Perlisten ma za sobą długie dekady doświadczeń branżowych w tworzeniu odważnych innowacji i najnowocześniejszych technologii. Inżynierowie ci zaprojektowali, przetestowali i zbudowali między innymi pierwsze systemy audio DSP w latach 80., a także głośniki zainstalowane na stacji kosmicznej. Są autorami najbardziej rygorystycznych rozwiązań technicznych na tej planecie… a nawet poza nią.

Elektronika

Czysta moc dynamiczna w połączeniu z przetwornikami o niskim poziomie zniekształceń to Ying i Yang w dziedzinie audio. Jedno nie istnieje bez drugiego i razem tworzą idealną równowagę. Sercem wzmacniaczy Perlisten jest 32-bitowy procesor ARM sterujący takimi parametrami jak stan temperatury w czasie rzeczywistym, monitorowanie natężenia i napięcia prądu, wykrywanie usterek i diagnostyka wydajności wykonywana ponad 1000 razy na sekundę. Wszystkie te zabiegi wykonywane są po to, by mieć pewność, że wzmacniacze o mocy 1,5 kW i 3k W zawsze będą pod kontrolą, nawet przy częstotliwościach znacznie niższych niż 20 Hz. W rezultacie nawet dla najdrobniejszych niuansów dynamicznych poziom zniekształceń basu jest bardzo niski, dlatego wszystkie transjenty pozbawione są kompresji.

Akustyka

Korzystając z innowacyjnej, oczekującej na przyznanie patentu technologii falowodowej DPC, wykorzystując głośniki wysokotonowe z berylu oraz najlżejsze włókno węglowe na świecie, wykwalifikowani rzemieślnicy firmy Perlisten stworzyli głośniki, które bez przesady można nazwać dziełem sztuki. Rzemiosło to doskonalone jest od ponad 30 lat.

Technologia głośnikowa

Głośniki produkowane przez Perlisten wyposażone są we własnościowe rozwiązanie DPC-Array kontrolujące średnie i wysokie częstotliwości, w którego centrum znajduje się najwyższej jakości 28-milimetrowa kopułka berylowa i dwie ultralekkie kopułki TPCD. Cała seria S wykorzystuje zaawansowane przetworniki nisko-średniotonowe z włókna węglowego. Głośniki te można stosować w obudowach różnego typu, dzięki czemu można sprostać wymaganiom każdego pomieszczenia odsłuchowego.

Cienkowarstwowa membrana węglowa

Włókno węglowe (TPCD) TexTreme stosowane w przetwornikach średniotonowych jest również kluczem do wydajności głośników niskotonowych, których najniższe dźwięki schodzą do 20 Hz w pomieszczeniu. Dzięki zastosowaniu unikalnego procesu nakładania wielu warstw włókno TexTreme jest o 30% lżejsze od standardowego włókna węglowego o tej samej grubości, przy jednoczesnej większej wytrzymałości. Splot włókien jest niepowtarzalny i łagodnie rozprasza fale akustyczne jednocześnie poszerzając pasmo przenoszenia.

Kontrola wzorca kierunkowości

DPC — we współpracy z firmami z USA i Szwecji do branży hi-fi wprowadzono nowoczesną technologię materiałową, wykorzystując zaawansowane modelowanie akustyczne Comsol. Macierz DPC jest wynikiem 18 miesięcy żmudnych symulacji. Obejmująca najszersze pasmo akustyczne aż do częstotliwości ultradźwiękowych, 28-milimetrowa kopułka berylowa zajmuje pozycję centralną. Beryl jest jednym z najmocniejszych materiałów znanych człowiekowi, ale w przeciwieństwie do innych twardych metali nie wpada w nieprzyjemne w odbiorze rezonanse ze względu na swoje wyjątkowe właściwości tłumiące. Brzmi precyzyjnie, przejrzyście i pozbawiony jest zniekształceń.

Głośnik wysokotonowy z berylu otoczony jest przez dwie 28 mm ultralekkie kopułki średniotonowe z włókna węglowego TPCD. Dzięki takiemu rozwiązaniu punkt podziału pasma akustycznego w zwrotnicy mógł być ustawiony ponad oktawę niżej, niż w typowych kopułkach.

Głośnik wysokotonowy o dużej mocy i dwa głośniki średniotonowe mają takie same układy napędowe z masywnymi magnesami neodymowymi i pierścieniami zapewniającymi niską indukcyjność i zniekształcenia. Układ jest chłodzony ferrofluidem, a wytłumiona w tylnej części komora antyrezonansowa zapobiega wewnętrznym odbiciom.

Zastosowanie powyższych technologii na niewiele by się zdało, gdyby nie falowód, który koordynuje kierunkowe właściwości układu. Dzięki niemu front fali dźwiękowej jest spójny, przy jednoczesnej optymalizacji wczesnych odbić. W rezultacie odtwarzanie wokali wkracza na zupełnie nowy poziom.

Oczekujący na przyznanie patentu falowód Directivity Pattern Control (DPC) firmy Perlisten jest wycentrowany za pomocą „formujących wiązkę” dwóch 28-milimetrowych głośników średniotonowych i jednego wysokotonowego. Dyspersja pionowa i pozioma są dokładnie kontrolowane. Głośnik wysokotonowy z berylu o paśmie przenoszenia rozciągającym się do 40 kHz wraz z tylną komrą absorbcyjną redukują wewnętrzne odbicia do absolutnego minimum.

Siedmiocalowe woofery obsługują zakres dynamiczny potrzebny do odtwarzania potężnych transjentów, cały czas pozostając pod kontrolą.

Subwoofery

Ogromna moc wyjściowa to nie jedyna wizytówka flagowego subwoofera, chociaż w tej kategorii Perlisten może konkurować z najlepszymi na świecie. Priorytetem są ultraniskie zniekształcenia pozwalające na odtworzenie każdego subtelnego szczegółu — od gitary basowej po dwunastohercowe tupanie tyranozaura. Subwoofer wyposażony jest we wzmacniacz o mocy 3 kW z 32-bitowym rdzeniem ARM oraz dwa woofery w konfiguracji push-pull. Obsługę urządzenia ułatwia ekran dotykowy TFT o przekątnej 2,4” oraz aplikacja na iOS i Androida do sterowania maksymalnie ośmioma subwooferami.

Wszystkie elementy subwoofera zostały zaprojektowane z użyciem programów komputerowych, by wycisnąć z niego brzmienie tak dobre, jak to tylko możliwe. Wyniki pomiarów zostały zweryfikowane za pomocą zaawansowanego sprzętu testowego Klippel. Strojenie rozpoczyna się od zawieszenia głośników, dobrania ich odpowiedniego wychylenia, sprężystości kosza i magnetycznego układu napędowego. Dwa głośniki niskotonowe są następnie montowane na masywnej przedniej 80 mm ściance pracując w konfiguracji push-pull z eliminacją harmonicznych drugiego rzędu, co dodatkowo redukuje zniekształcenia i zapewnia najlepsze możliwe doznania w zakresie niskich częstotliwości.

Sercem wzmacniaczy subwooferowych jest 32-bitowy procesor ARM, który m.in. monitoruje natężenie i napięcie, stan temperatury w czasie rzeczywistym, wykrywa ewentualne usterki i wykonuje czynności diagnostyczne ponad 1000 razy na sekundę. Dzięki pracy procesora wzmacniacze o mocy 3 kW zawsze sprawują kontrolę nad całym urządzeniem. Subwoofery są ponadto wyposażone w podwójne wejścia zbalansowane i single-ended oraz wyzwalacze 12 V. Aktualizacja firmware’u OTA odbywa się za pośrednictwem aplikacji.

Zarządzanie basem ma kluczowe znaczenie dla kontrolowania niezwykle trudnego środowiska akustycznego znanego jako pokój odsłuchowy. Fale stojące, subwoofery umieszczone w miejscu dalekim od idealnego i różnice pomiędzy dźwiękiem docierającym do rożnych miejsc, w których siedzą słuchacze to tylko niektóre z tych problemów. Aplikacja umożliwia sterowanie maksymalnie ośmioma subwooferami; możliwe regulacje to m.in. opóźnienie czasowe, faza, sześć możliwych ustawień korekcji, filtry dolnoprzepustowe 24 dB i przełączanie polaryzacji. Aplikacja na telefon z systemem Android lub iOS wykorzystuje technologię Bluetooth Low Energy.

THX Dominus

Perlisten to pierwsza firma audio na świecie, która wprowadza potężny dźwięk certyfikowanych przez THX® kolumn Dominus do świata kina domowego.

Pierwszymi kolumnami Perlisten, które otrzymały ten prestiżowy certyfikat i tym samym rzuciły wyzwanie niektórym spośród najlepszych kolumn na świecie są S7t. Konkurować z najlepszymi producentami dwukanałowych zestawów głośnikowych można tylko wtedy, gdy przywiązuje się wagę do najdrobniejszych detali. Tylko wtedy kolumny mogą „znikać” z pomieszczenia odsłuchowego, bez fatygi odtwarzać wszystkie transjenty i masywne dynamiczne dźwięki. Ogromne wrażenie może robić fakt, że absolutnie minimalny poziom THD (całkowitych zniekształceń harmonicznych) wymagany do realizacji tego celu rzadko jest osiągany nawet przez liderów rankingów. Kolumny Perlisten są w stanie spełnić każde oczekiwania, bez względu na to, jak wygórowane by nie były. Przy głośności na poziomie 90 dB THD są niższe niż 0,5%, a przy 120 dB SPL ich wartość jest ciągle rygorystycznie niska.

Dominus to najnowsza i najwyższa klasa certyfikatu THX, przeznaczonego dla kolumn wypełniających lukę pomiędzy dużymi kolumnami kina domowego, a ogromnymi kolumnami używanymi w salach kinowych na całym świecie. Właściciele kina domowego z pokojami o powierzchni do 184 metrów sześciennych i odległością od ekranu wynoszącą do 6 metrów mogą wypełnić swoją przestrzeń kinową dźwiękiem o najwyższej możliwej jakości, jakiej oczekiwać można od certyfikowanych produktów THX. Najcichsze szepty i najpotężniejsze wybuchy są lepiej słyszalne nawet z większej odległości. W certyfikacie THX nie chodzi jednak o samą głośność. Podczas rygorystycznego procesu testowania przywiązuje się szczególną wagę do poziomu zniekształceń przy dużych głośnościach. W przypadku Dominusa zasada ta doprowadzona jest do ekstremum — przy ciśnieniu akustycznym o wartości 120 dB zniekształcenia nadal muszą być ograniczone do minimum. Głośniki Dominus muszą być również wystarczająco efektywne, aby osiągnąć kinowy poziom referencyjny THX z certyfikatem THX Dominus i jednocześnie dobrze współpracować ze wzmacniaczami mocy z certyfikatem THX Ultra. Efektywność kolumn Perlisten sięgająca 92 dB spełnia te wymagania z nawiązką. Certyfikat THX Dominus wymaga ponad dwukrotnie wyższych poziomów wyjściowych w porównaniu do dobrze znanej specyfikacji THX Ultra.

Kolumny Perlisten to prawdziwe bestie kreujące masywną ścianę pozbawionego zniekształceń dźwięku, która pochłania wszystkich słuchaczy bez względu na to jaką pozycję w pokoju odsłuchowym, czy domowej sali kinowej zajmują.

29 września 2021 roku firma Perlisten zaprezentowała pierwszą na świecie kolumnę do zabudowy w ścianie spełniającą standardy certyfikatu THX Dominus — model S7i.

Subwoofer to głośnik odpowiedzialny za przetwarzanie basów oraz wspierający główne głośniki w produkcji dźwięku. Jest to częsty element zestawów głośnikowych, we wszystkich systemach dźwiękowych - stereo lub kina domowego. Jego pasmo przenoszenia zazwyczaj mieści się w zakresie od 20 do 250 Hz. Subwoofery poprawiają jakość dźwięku w niskim zakresie częstotliwości, który jest słyszalny lub odczuwalny jedynie w trakcie odtwarzania.

Rodzaje subwooferów:

Subwoofery aktywne

Subwoofery pasywne

Subwoofery aktywne

Subwoofery aktywne są obecnie niezbędne w niemal każdym kinie domowym - są to zdecydowanie najpopularniejsze rodzaje subwooferów. Mają one wbudowane w siebie wzmacniacze, które dopasowane są pod względem mocy oraz impedancji do przetwornika, znajdującego się w tej samej obudowie co subwoofer. Dzięki temu użytkownik nie musi się martwić o dobór tych parametrów. Podłączenie subwoofera aktywnego do wzmacniacza lub amplitunera jest także bardzo łatwe.

Subwoofery pasywne

Subwoofery pasywne wymagają zewnętrznego wzmacniacza lub korzystają z tego, który zasila pozostałe kolumny w zestawie audio, więc nie posiadają wbudowanego. Ze względu na duże obciążenie dla wzmacniacza przez przetworniki niskotonowe, subwoofery takie rzadko są spotykane w sprzęcie audio do użytku domowego.

Typ obudów subwoofera

Subwoofery z bas refleksem

Subwoofery z obudową zamkniętą

Subwoofery z membraną bierną

Bas refleks

Subwoofery z obudową bas-refleks mają zwykle wyższą skuteczność niż modele zamknięte, co przekłada się na bardziej rozległy i głęboki dźwięk basowy. Właściwości te są szczególnie pożądane w systemach kina domowego, co tłumaczy popularność takich subwooferów w zestawach audio-wideo tego typu.

Przykłady takich subwooferów to: SVS PB-1000 PRO, KLIPSCH NEW REFERENCE R-101SW

Obudowa zamknięta

Subofery zamknięte w obudowie nie wprowadzają zniekształceń do dźwięku nawet przy konfiguracji stereo. Dzięki temu zapewniają one dokładne i mocne basy. Takie modele mają odpowiednie charakterystyki impulsowe, co jest bardzo cenione przez klientów i konstruktorów. Dodatkowo, przeważnie są one niewielkich rozmiarów.

Przykłady takich subwooferów to: SVS SB-1000 Pro

Membrana bierna

Modele z membraną bierną to głośniki niskotonowe cenione zarówno w systemach stereo, jak i w kinie domowym. Zapewniają dobrze kontrolowany, mocny bas. Należy jednak wspomnieć, że zaprojektowanie i wyprodukowanie dobrze brzmiącego subwoofera z membraną bierną wymaga dużej wiedzy i doświadczenia od producenta. Znaczna część tych konstrukcji nie będzie zatem należała do budżetowej półki cenowej. Osoby świadomie wybierające taki sprzęt wiedzą jednak, że w zamian otrzymają dobrze brzmiący sprzęt, który sprawdzi się także w wysokiej klasy systemach.

Zaznaczając przycisk „Akceptuję” wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, danych osobowych zbieranych w ramach korzystania z usług sklepu internetowego, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i mogą ją Państwo w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego w stopce strony. Polityka prywatności zgodnie z RODO