Menu
Your Cart

100 zł rabatu na pierwszy zakup Zarejestruj się.

Ruark MRX głośnik bezprzewodowy

Ruark MRX głośnik bezprzewodowy
Ruark MRX głośnik bezprzewodowy
Ruark MRX głośnik bezprzewodowy
Ruark MRX głośnik bezprzewodowy
CENA ZA SZTUKĘ
Ruark MRX głośnik bezprzewodowy
Ruark MRX głośnik bezprzewodowy
Ruark MRX głośnik bezprzewodowy
Ruark MRX głośnik bezprzewodowy
Ruark MRX głośnik bezprzewodowy
 • Stan: Dostępne
 • Model: MRX
Wyświetleń: 2089
2.290,00zł
Netto: 1.861,79zł

Dostępne opcje

Oblicz ratę

Ruark Audio MRx (MR-x) Głośnik bezprzewodowy WiFi z Bluetooth

 

BEZKOMPROMISOWA KONSTRUKCJA

Jak można się spodziewać po firmie Ruark, MRx jest czymś wyjątkowym! Dzięki doskonałemu brzmieniu i szerokiej gamie możliwości, MRx stanowi idealny system do salonu, kuchni lub gabinetu, ale w połączeniu z innymi modelami MRx lub R2 Mk3, R5 i R7 Mk3 łatwo jest również zbudować bezprzewodowy system multi-room, który w zsynchronizowany sposób odtworzy muzykę gdzie tylko zechcesz.

RAJ DLA FANÓW STREAMINGU

MRx został zaprojektowany do bezprzewodowego przesyłania muzyki i oferuje fantastyczny wybór opcji. Jeśli preferujesz bezpośredni przesył muzyki, wbudowany odbiornik Bluetooth umożliwi Ci szybkie i łatwe połączenie, a dzięki obsłudze kodeka aptX będziesz mógł cieszyć się dźwiękiem o jakości porównywalnej z płytą CD, w połączeniu z kompatybilnymi urządzeniami. Dzięki szerokopasmowemu połączeniu z Internetem MRx ożywa umożliwiając dostęp do radia internetowego i niemal nieskończonej biblioteki muzyki za pośrednictwem serwisów internetowych, takich jak Spotify, Deezer i Tidal, a wkrótce również Amazon Music. Ponadto możesz także odtwarzać muzykę streamowaną z nośników danych udostępnionych w Twojej domowej sieci, a także wprost ze swojego telefonu.

DOSKONAŁE BRZMIENIE

Specjalnie dla MRx opracowaliśmy nowe przetworniki oparte na rozwiązaniach zaczerpniętych z naszego, wielokrotnie nagradzanego, modelu MR1. Nowa membrana i cewka współpracująca z potężnym magnesem neodymowym tworzą pełno-pasmowy przetwornik o niezrównanej klasie brzmienia. Przetworniki te są montowane jako stereofoniczna para w odpowiednio strojonych obudowach wentylowanych bas-refleksem i napędzane przez wysokiej jakości dwukanałowy wzmacniacz pracujący w klasie AB. Korzystając z najnowszej technologii przetwarzania dźwięku, byliśmy w stanie jeszcze lepiej dostroić dźwięk i stworzyć stereofoniczną scenę dźwiękową, która wprost zaprzecza kompaktowym wymiarom MRx.

ŁATWE STEROWANIE

Nasz stylowy kontroler umieszczony na froncie MRx umożliwia łatwą regulację głośności i wybór źródła, ale do pełnego zdalnego sterowania oferujemy dedykowaną aplikację na urządzenia z systemem iOS i Android o nazwie Ruark Link. Pozwala ona w pełni kontrolować wszystkie funkcje MRx, a także wyświetla informacje o odtwarzanym materiale muzycznym. Link pozwala również użytkownikom tworzyć i zarządzać grupami, gdy dwie lub więcej sztuk MRx są używane razem jako część systemu multi-room. Modele R2 Mk3, R5 i R7 Mk3 są również kompatybilne z MRx i także mogą być sterowane za pomocą aplikacji Ruark Link.

Dowiedz się więcej o aplikacji Ruark Link

DLA FANÓW RADIA

Dzięki wbudowanemu tunerowi radia internetowego MRx zapewnia praktycznie nieograniczony dostęp do stacji radiowych w kraju i za granicą. Nawet więc gdy mieszkasz z dala od domu, możesz nadal słuchać swoich ulubionych stacji dzięki cudowi radia internetowego. Jeśli jesteś fanem country lub jazzu, to korzystając z wyszukiwarki, jako kryterium stosując gatunek muzyczny znajdziesz te, które specjalizują się w Twojej ulubionej muzyce . MRx umożliwia również dostęp do podcastów radiowych i usług catch-up, w szczególności programów BBC, więc jeśli kiedykolwiek przegapisz program, możesz nadrobić zaległości w wolnym czasie.

BLUETOOTH WYSOKIEJ KLASY

Aby zapewnić możliwość szybkiego i łatwego nawiązania połączenia bezprzewodowego bez potrzeby korzystania z Wi-Fi, MRx został wyposażony w wysokiej jakości odbiornik Bluetooth aptX, co pozwala użytkownikowi przesyłać dźwięk w jakości CD strumieniowo bezpośrednio z kompatybilnych urządzeń do MRx. Coraz więcej smartfonów i innych urządzeń obsługuje kodek aptX, ale z nim lub bez niego, jakość dźwięku uzyskanego przez połączenie Bluetooth z MRx jest zawsze wyjątkowa.

ZŁĄCZA DO POŁĄCZEŃ KABLOWYCH

Oprócz łączności bezprzewodowej, MRx oferuje również fizyczne złącza – wejście liniowe i cyfrowe wejście optyczne, umożliwiające łatwe podłączenie innych urządzeń, takich jak gramofon, Amazon Dot, Google Chromecast lub Apple AirPort Express. Jest także wyposażony w port USB, który umożliwia wygodne odtwarzanie muzyki zapisanej na pendrajwie lub przenośnym dysku twardym w jednym z wielu popularnych formatów audio. Ponadto wszystkie te wejścia przydadzą się również w systemie multi-room, więc w razie potrzeby sygnał z nich można przesyłać bezprzewodowo do innych MRx lub naszych R2 Mk3 i R7 Mk3.

ZŁĄCZE ETHERNET

MRx został zaprojektowany przede wszystkim do pracy w trybie bezprzewodowym, ale dodaliśmy również gniazdo ethernetowe, dzięki czemu MRx można podłączyć kablem do sieci, jeśli jest to konieczne. Kablowe połączenie ethernet zapewnia wysoką niezawodność odtwarzania, może również okazać się przydatne, gdy będziesz chciał użyć Mrx w miejscu, gdzie sygnał Wi-Fi z routera domowego jest niestabilny lub zbyt słaby. W takim przypadku można użyć adapterów sieci Ethernet wpinanych do sieci elektrycznej i w ten sposób rozwiązać problemy z zasięgiem.

 

OBSŁUGA FUNKCJI MULTI-ROOM

Dzięki obsłudze funkcji ‘multi-room’ możesz bezprzewodowo połączyć i zsynchronizować Mrx z kolejnymi MRx lub innymi naszymi modelami, takimi jak: R2 Mk3R5 i R7 Mk3, by dostarczyć ulubioną muzykę do każdego, wybranego zakątku Twojego mieszkania, bądź domu. Konfiguracja i sterowanie systemami multi-room jest bardzo proste dzięki naszej aplikacji Ruark LINK dostępnej dla urządzeń z systemem Android bądź iOS. Umożliwia ona sterowanie każdym urządzeniem w grupie, dzięki czemu poziom głośności, itd., mogą być ustawione według Twojego życzenia.

DOSKONAŁY DŹWIĘK

MRx wyposażono w liniowy wzmacniacz pracujący w klasie AB z zasilaczem impulsowym wysokiej jakości. Wzmacniacze liniowe są używane w najlepszych urządzeniach audio, a naszym zdaniem nadal oferują wyższą jakość brzmienia w porównaniu ze wzmacniaczami cyfrowymi, które w porównaniu często brzmią po prostu nieciekawie. Obok naszych specjalnych przetworników to właśnie wzmacniacze liniowe przyczyniają się znacząco do tak doskonałego brzmienia MRx.

WSZECHSTRONNY

Zaprojektowaliśmy Mrx w taki sposób, by można go było używać zarówno w orientacji poziomej, jak i pionowej, a z tyłu znajdują się gwintowane wstawki, dzięki czemu istnieje możliwość montażu na ścianie, jeśli zachodzi taka potrzeba. Dodatkowo, przełącznik selektora pozwala na używanie pojedynczego MRx lub użycie dwóch sztuk razem, pracujących jako stereofoniczna para. Niezależnie od tego, w jaki sposób będziesz używać MRxa, jego piękny wygląd sprawi, że stanie się on centralnym elementem poprawiającym Twoje otoczenie i życie.

BEZPRZEWODOWY DOSTĘP DO MUZYKI

MRx umożliwia bezprzewodowy dostęp do muzyki przechowywanej na komputerach i dyskach NAS podłączonych do domowej sieci. To sprawia, że MRx jest idealnym rozwiązaniem, jeśli lubisz pobierać muzykę lub zgrywać i przechowywać zawartość płyt CD na jednym, centralnym nośniku danych. MRx obsługuje wiele popularnych kodeków audio, w tym WAV, WMA, AAC, FLAC i MP3. Należy pamiętać, że strumieniowe przesyłanie dźwięku przez sieć wymaga posiadania NASa lub komputera PC / Mac ze stosownym oprogramowaniem z certyfikatem DLNA z włączonym udostępnianiem zawartości.

PIĘKNY DLA OKA I UCHA

MRx został wykonany z wyselekcjonowanych materiałów, które, jak wiemy z doświadczenia płynącego z lat projektowania głośników wysokiej klasy, zapewniają najlepszy dźwięk. Ponadto rozumiemy ważność walorów estetycznych i to, w jaki sposób połączenie naszych ręcznie wykańczanych obudów, elementu sterującego, podstawki wykonanej ze specjalnego stopu i frontu ze specjalnej, brytyjskiej tkaniny składa się razem na coś wyjątkowego. Piękno tego produktu tkwi w jego prostocie; nie tylko w łatwości użytkowania, ale także w wyrafinowany, ponadczasowym dizajnie.

SPECYFIKACJA

DŹWIĘK

 • Najlepsze brzmienie w swojej klasie
 • Odpowiednio wytłumione obudowy wentylowane bas-refleksem
 • 75mm pełno-pasmowy przetwornik Ruark Audio z mocnym magnesem neodymowym
 • Liniowy wzmacniacz w klasie AB o mocy 20W
 • Regulacja niskich i wysokich tonów
 • Zaawansowany stereofoniczny dźwięk 3D
 • Funkcja Loudness poprawia jakość dźwięku przy odsłuchach na niskich poziomach głośności

TUNER

 • Tuner radia internetowego zapewnia dostęp do ponad 30000 i podcastów z całego świata
 • Połączenie bezprzewodowe
 • Bezprzewodowe przesyłanie muzyki zgodnie z protokołem DLNA z pracujących w tej samej sieci NASów i komputerów
 • Obsługa Multi-room umożliwia połączenie dwóch i więcej MRxów i zsynchronizowanie dźwięku odtwarzanego w całym domu.
 • Kompatybilny również z modelami R2 Mk3, R5 i R7 Mk3

BLUETOOTH

 • Odbiornik Bluetooth V4.0 z obsługą SBC, AAC, A2DP i aptX umożliwia odtwarzanie muzyki w jakości CD z kompatybilnych urządzeń

SPOTIFY

 • Spotify Connect umożliwia bezproblemową integrację z aplikacją Spotify App i dostęp do ponad 20 milionów utworów muzycznych

INNE SERWISY MUZYCZNE

 • MRx jest również kompatybilny z Deezerem i Tidalem, a niedługo również z Amazon Music

ZŁĄCZA

 • Połączone wejście analogowe i optyczne 3,5 mm do podłączania innych urządzeń audio
 • Port USB do odtwarzania muzyki. Obsługuje pliki w formatach: WAV, WMA, AAC, FLAC oraz MP3
 • Gniazdo Ethernet umożliwia kablowe połączenie z siecią

STEROWANIE

 • Intuicyjny system sterowania
 • Wskaźniki diodowe pokazują status systemu i źródło
 • Aplikacja Ruark Link umożliwia sterowanie MRx za pomocą urządzeń z systemem Android bądź iOS

CECHY PRODUKTU

 • Możliwość ustawiania w orientacji poziomej i pionowej
 • Przełącznik Stereo/mono/lewy/prawy
 • Podstawka z anodyzowanego aluminium
 • Dwie wkładki UNC ¼ cala na tylnym panelu umożliwiają montaż ścienny

STANDARDOWE WYKOŃCZENIA

 • Fornir Rich Walnut ze srebrną podstawką i szarą maskownicą materiałową
 • Lakier Soft Grey ze srebrną podstawką i szarą maskownicą materiałową

ZASILANIE

 • 100-240VAC, 50-60Hz (wejściowe), 14VDC 2.0A (wyjściowe)

WYMIARY (WRAZ Z PODSTAWKĄ)

 • Ustawienie poziome: W180 × S300 × G180mm
 • Ustawienie pionowe: W320 × S160 × G180mm

WAGA

 • 3,4 kg

 

Napisz opinię

Uwaga: Proszę nie używać znaków HTML!
Zły Dobry

JESTEŚMY FIRMĄ RODZINNĄ
Z SIEDZIBĄ NA POŁUDNIOWO-WSCHODNIM WYBRZEŻU ANGLII,
A NASZ NIESAMOWITYM ZESPÓŁ TO PRAWDZIWI PASJONACI.

 

Moją miłość do muzyki i dźwięku zainspirował mój Ojciec, który pracował w brytyjskim przemyśle audio w latach 60. i 70. XX wieku, zanim w 1985 r. założyliśmy Ruark Acoustics. Początkowo tworzyliśmy kolumny dla miłośników muzyki, ale od 2006 roku naszą wiedzę i umiejętności wykorzystujemy do tworzenia tunerów i systemów muzycznych, które wyglądają i brzmią fantastycznie w każdej przestrzeni.

Naszym produktom stawiamy trzy kluczowe zadania…

MISJA

Naszą misją jest projektowanie produktów, które przemawiają w równym stopniu do rozsądku, co i do serc potencjalnych klientów. Tworzymy produkty, których posiadanie nas samych napawałoby dumą.

DIZAJN

Naszym celem jest tworzenie ikon dizajnu przyszłości! Czyste linie i proporcje uzupełnione specjalnymi funkcjami, takimi jak nasz system sterowania RotoDial, czynią nasze produkty wyjątkowymi i natychmiast rozpoznawalnymi.

JAKOŚĆ BRZMIENIA I FUNKCJONALNOŚĆ

Naszym celem jest wiodące w swojej klasie brzmienie, intuicyjna obsługa i zestaw naprawdę przydatnych funkcji, zamiast takich, których mało kto będzie naprawdę używał.

Od momentu premiery szereg naszych modeli uznano za najlepsze dostępne na rynku. Dzięki temu zdobyły uznanie krytyków, w tym Sunday Telegraph, który w niezapomniany sposób opisał naszą pierwszą generację R1 jako ‘Aston Martina wśród tunerów DAB’. To określenie zwięźle opisuje etos naszej firmy.

Niezależnie od tego, czy szukasz pięknie wyglądającego produktu, czy doskonałego dźwięku, uważamy, że nasza oferta zrobi na Tobie duże wrażenie. Jesteśmy również dumni z poziomu naszej obsługi klienta, więc jeśli masz pytanie lub potrzebujesz pomocy, możesz liczyć, że zawsze zrobimy wszystko, aby Ci pomóc …

Alan O’Rourke
Założyciel i dyrektor zarządzający

 

 

NASZA HISTORIA

Jesteśmy zespołem wykwalifikowanych projektantów i inżynierów, którzy zbudowali ogromną bazę specjalistycznej wiedzy pracując w brytyjskim przemyśle audio. Oto nasza historia…

BRIAN O’ROURKE 1930–2002

WSPÓŁZAŁOŻYCIEL RUARK ACOUSTIC

Pasją Briana jako dziecka i nastolatka było wykorzystywanie własnych rąk do tworzenia w wolnym czasie różnych rzeczy. Po ukończeniu szkoły został czeladnikiem u jednego z czołowych wówczas brytyjskich producentów mebli, gdzie nauczył się umiejętności obróbki drewna, co przydało się później przy produkcji obudów tunerów i telewizorów, którą zajmował się w latach 50-tych i 60-tych XX wieku. Wraz z rosnącym zainteresowaniem systemami stereo w latach 60-tych, Brian wkrótce znalazł pracę w firmie należącej do pionierów raczkującego brytyjskiego przemysłu audio. Sam będąc prawdziwym miłośnikiem muzyki szybko zrozumiał, że ta branża jest jego prawdziwym powołaniem i pozostał jej wierny przez całe życie. W końcu doprowadziło go to do założenia w 1982 r. własnej niewielkiej firmy Diesis produkującej głośniki, a następnie w 1985 r. wraz ze swoim synem Alanem założył Ruark Acoustics.

ALAN O’ROURKE

WSPÓŁZAŁOŻYCIEL RUARK ACOUSTIC

Alan odziedziczył po ojcu miłość do muzyki i urządzeń do jej odtwarzania, dorastając w otoczeniu wspaniałego sprzętu, który podsycał jeszcze jego zainteresowania i pasję. Okres, który Alan mile wspomina, to jego wczesne lata młodzieńcze, kiedy jego ojciec pracował w firmie Dallas Arbiter, która była wówczas importerem gitar Fender oraz reprezentantem producenta profesjonalnych wzmacniaczy Sound City. Praca z jego ojcem w tym czasie była spełnieniem marzeń chłopaka, która wzmacniała jego zainteresowanie gitarami i podsunęła pomysł stworzenia własnego zespołu, dzięki którym zaczął grać w lokalnych pubach i klubach. Pracując w Ford Motor Company i Marconi, Alan zdobył wiedzę inżynierską oraz dotyczącą produkcji, ale za sprawą jego wielkiej miłości do dobrego dźwięku wydawało mu się słuszne, że ojciec i syn powinni ze sobą współpracować, więc w 1985 r. panowie wspólnie założyli firmę Ruark Acoustics.

Zaznaczając przycisk „Akceptuję” wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, danych osobowych zbieranych w ramach korzystania z usług sklepu internetowego, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i mogą ją Państwo w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego w stopce strony. Polityka prywatności zgodnie z RODO