Menu
Your Cart

100 zł rabatu na pierwszy zakup Zarejestruj się.

Audiolab DC Block 6

Audiolab DC Block 6
Audiolab DC Block 6
Audiolab DC Block 6
Audiolab DC Block 6
Audiolab DC Block 6
Audiolab DC Block 6
Audiolab DC Block 6
Audiolab DC Block 6
Audiolab DC Block 6
Ten produkt zostanie wysłany za darmo!
Wszystkie produkty zakupione w naszym sklepie których suma wynosi więcej niż 500 zł, zostaną wysłane za darmo.
1.999,00zł
Netto: 1.625,20zł
 • Stan: Dostępne
 • Model: DC Block 6
Wyświetleń: 399

Dostępne opcje

Oblicz ratę

Audiolab DC Block 6 - Filtr/Reduktor składowej stałej napięcia zasilającego 

 

DC Block został zaprojektowany w celu poprawy jakości prądu zmiennego, który zasila nasze systemy audio i AV.

 

Elektryczność z sieci ma fundamentalny wpływ na sygnał audio, gdy przechodzi on przez system, od źródła przez wzmacniacz do kolumn. Zasilanie sieciowe w typowym mieszkaniu podlega zakłóceniom wywołanym przez szereg problemów, powodując zniekształcenie przebiegu prądu przemiennego, zanim dotrze on do każdego elementu. Powoduje to powstawanie szumów w sygnale dźwiękowym, które pogarszają jakość dźwięku – sytuacja, która wciąż się pogarsza w miarę rozprzestrzeniania się urządzeń elektrycznych, z których korzystamy w naszych domach.

Zasilanie sieciowe DC

Jednym z powszechnych problemów jest „prąd stały w sieci” – problem dobrze znany z tego, że wpływa na wydajność sprzętu audio, zwłaszcza wzmacniaczy. Teoretycznie prąd sieciowy, który otrzymujemy z gniazdek w naszych domach, powinien być czystym prądem przemiennym, z idealnie symetryczną falą sinusoidalną zmieniającą się między fazą dodatnią i ujemną. Jednak obecność „obciążeń asymetrycznych” – niezliczonych urządzeń gospodarstwa domowego, które nierównomiernie wykorzystują energię prądu przemiennego dostępną w cyklu sieciowym, od ściemniaczy, przez urządzenia kuchenne po zasilacze komputerowe – powoduje przesunięcie przebiegu, co skutkuje obecnością napięcia stałego. na zasilaniu prądem zmiennym.

Napięcie prądu stałego

Transformatory prądu przemiennego powszechnie używane w domowym sprzęcie audio nie tolerują obecności znacznych poziomów napięcia stałego bez pogorszenia ich stanu. Mniej niż 500mV prądu stałego - typowe dla przeciętnego domowego zasilania elektrycznego – może wystarczyć do spowodowania nasycenia transformatorów toroidalnych często spotykanych we wzmacniaczach, co niekorzystnie wpływa na jakość dźwięku i może powodować słyszalne wibracje mechaniczne.

Blokując, lub usuwając napięcie prądu stałego znajdujące się w sieci zasilającej AC - Audiolab DC Block 6 koryguje przesunięcie prądu stałego i ponownie równoważy falę sinusoidalną sieci. Jednak rozwiązanie problemu „prądu stałego w sieci” nie jest jedyną korzyścią zapewnianą przez to urządzenie o podwójnym działaniu – zawiera również wysokiej jakości obwód filtrujący klasy audio, który usuwa zanieczyszczenia RFI/EMI z zasilania sieciowego. Skutecznie redukuje zarówno szum różnicowy (nasilany przez tanie zasilacze impulsowe używane w wielu urządzeniach domowych), jak i szum trybu wspólnego (pogorszony przez zakłócenia w powietrzu z telefonów, sieci Wi-Fi i Bluetooth).

Prosta konfiguracja

DC Block 6 ma jedno wejście sieciowe i sześć gniazd IEC do zasilania sieciowego komponentów systemu audio.

Idealnie dopasowany do komponentów Audiolab'a i łatwo mieszczący się w typowym systemie półek/stojaków hi-fi, DC Block 6 jest również wyposażony w wyświetlacz woltomierza na przednim panelu (który można również wyłączyć).

SPECYFIKACJA TECHNICZNA:

 • Filozofia projektowania i technologia:
  • 6 gniazd
  • Filtr wysokiej częstotliwości tłumiący szumy zasilania sieciowego
  • Blokuje prąd stały zasilania sieciowego
  • Ochrona przed przeładowaniem
  • Napięcie cyfrowe
 • Moc audio: Każde gniazdo obciążenie 8A
 • Kompatybilność wzmacniacza: Maksymalne całkowite obciążenie 10A
 • Wymagania dotyczące zasilania (w zależności od regionu): 100-240V ~ 50/60Hz
 • Standardowe akcesoria: Przewód zasilający, instrukcja obsługi
 • Wymiary (szer. x wys. x gł.): 444 x 306.4 x 78.4 mm
 • Waga (netto): 4.6 kg

Napisz opinię

Uwaga: Proszę nie używać znaków HTML!
Zły Dobry

Wprowadzenie

Założony we wczesnych latach osiemdziesiątych przez Philipa Swifta i Dereka Scotlanda Audiolab zdobył uznanie na całym świecie dzięki 8000A - zintegrowanemu wzmacniaczowi stereo, który stał się klasycznym krokiem naprzód w stosunku do modeli budżetowych tamtych czasów.

Powiedzieli o nas

"Jeśli kiedykolwiek jakiś produkt zdefiniował swój rynek, 8000A jest tym urządzeniem. Niezawodność, łatwość obsługi, doskonałość techniczna i dobrze kontrolowany dźwięk to filary wspierające uzasadnioną reputację modelu 8000A. Przez lata doceniano rewolucyjne podejście do dizajnu firmy Audiolab."

Wizytówka brytyjskiego hi-fi

W 2010 roku Audiolab rozpoczął wprowadzanie na rynek swoich najnowszych pełnowymiarowych komponentów serii 8200, łącząc oryginalny etos firmy z prostą, dobrze skonstruowaną ergonomią i wyrazistym, przejrzystym dźwiękiem z innowacyjnymi koncepcjami projektowania opartymi na wydajności podzespołów.

Pojawienie się modelu M-DAC w 2011 roku zapowiedziało nowy, kompaktowy asortyment firmy oraz linię nazwaną LAB, rozszerzoną później o modele Q-DAC i M-PWR. Od premiery serii 8200 i LAB, Audiolab zdobył więcej nagród w brytyjskich magazynach hi-fi niż jakakolwiek inna marka wysokiej klasy sprzętu audio.

Obecnie firma oferuje cztery linie produktów - flagową serię 8300, kompaktową linię LAB, mobilny wzmacniacz słuchawkowy z przetwornikiem M-DAC Mini oraz serię 6000 będącą tańszym odpowiednikiem serii 8300.

Zaznaczając przycisk „Akceptuję” wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, danych osobowych zbieranych w ramach korzystania z usług sklepu internetowego, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i mogą ją Państwo w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego w stopce strony. Polityka prywatności zgodnie z RODO