Menu
Your Cart

100 zł rabatu na pierwszy zakup Zarejestruj się.

GoldenEar Aon 2

GoldenEar Aon 2
GoldenEar Aon 2
GoldenEar Aon 2
GoldenEar Aon 2
CENA ZA SZTUKĘ
GoldenEar Aon 2
GoldenEar Aon 2
GoldenEar Aon 2
GoldenEar Aon 2
GoldenEar Aon 2
Ten produkt zostanie wysłany za darmo!
Wszystkie produkty zakupione w naszym sklepie których suma wynosi więcej niż 500 zł, zostaną wysłane za darmo.
2.200,00zł
Netto: 1.788,62zł
  • Stan: Dostępne
  • Model: Aon 2
Wyświetleń: 3732
Oblicz ratę

GoldenEar Technology - Aon 2 - Kolumna podstawkowa.

 

Głośniki Aon 2 i Aon 3 to wyjątkowo kompaktowe kolumny podstawkowe, najwyższej jakości, które były oryginalnie zaprojektowane jako monitory bliskiego pola do wykorzystania w profesjonalnym procesie nagrywania.

 

Celem było stworzenie niewielkiego głośnika podstawkowego (czy też półkowego), który byłby w stanie zapewnić reprodukcję dźwięku w wysokiej rozdzielczości i znakomite trójwymiarowe obrazowanie, porównywalne z charakterystyką wielokrotnie nagradzanych głośników Triton Two. Pomimo, że głośniki z serii Aon nie mogą poszczycić się aż tak znakomitym basem, jak konstrukcje wolnostojące GoldenEar, dołożono wszelkich starań i zaprzęgnięto do pracy najnowocześniejszą technologię, aby upewnić się, że monitory te będą w stanie zapewnić co najmniej satysfakcjonujące doznania odsłuchowe, beż konieczności stosowania dodatkowego subwoofera.

 

W obu modelach Aon wykorzystano, zaprojektowane przez firmę GoldenEar, odlewane kosze przetworników nisko/średniotonowych (w rozmiarach 6” w modelu Aon 2 oraz 7” w modelu Aon 3), a także technologię konstrukcji modułów średniotonowych pochodzącą z większej serii – Triton. Oprócz tego, w monitorach zastosowane zostały takie same – znakomite i kosztowne – wysokotonowe głośniki wstęgowe HVFR™ (High Velocity Folded Ribbon), również znane z serii Triton. Należy wspomnieć, że każdy model Aon mieści w sobie dwustronne, płaskie radiatory niskotonowe (o rozmiarach 6,5” w Modelu Aon 2 i 7” w modelu Aon 3), które zastosowano, aby zapewnić odpowiednie wspomaganie przetworników nisko/średniotonowych i uzyskać otwarty, oderwany od głośników charakter średniego zakresu tonalnego. Przetworniki niskotonowe odpowiadają również za znakomicie rozciągnięty bas, nieprzeciętny, jeśli wziąć pod uwagę rozmiary obudowy.

 

„Cudowny, niewielki monitor podstawkowy, który mógłby uchodzić za konstrukcję wartą wiele tysięcy dolarów, gdyby usłyszeć go w ciemnościach.” 
-- Chris Martens, The Absolute Sound

W monitorach Aon zastosowano konstrukcję ściętej piramidy, co pozwala uzyskać znaczące korzyści przetwarzania dźwięku, dzięki nierównoległym ściankom obudowy oraz zredukowanej powierzchni otaczającej głośnik wysokotonowy. Pod względem estetycznym cechy takie, jak smukły, atrakcyjny wygląd, zainspirowany kształtem piramidy, oraz dbałość o detale (np. powierzchnie wykończone czarnym lakierem fortepianowym), stanowiły podstawę dla stworzenia pięknego, eleganckiego i nieprzeciętnego głośnika.

 

 

Dane Techniczne Produktu:

 

Przetworniki:

 

 

  • Przetwornik nisko/średniotonowy, 6˝
  • Dwa płaskie radiatory niskotonowe, 6-1/2˝
  • Wstęgowy przetwornik wysokotonowy typu HVFR™

 

 

Zalecana Moc Wzmacniacza: 10-200 W

Sprawność: 89 dB

Pasmo Przenoszenia: 42-35 kHz

Impedancja: 8 ohm

Wymiary: 20,3cm (8˝) W x 25,4cm (10˝) D x 30,5cm (12˝) H

Waga: 5,4 kg netto

Napisz opinię

Uwaga: Proszę nie używać znaków HTML!
Zły Dobry

GoldenEar - pasja dźwiękowej doskonałości

Założyciele amerykańskiej firmy GoldenEar oraz zespół ich inżynierów, posiadają olbrzymie doświadczenie. Stworzyli bądź pomogli w stworzeniu wielu najlepiej brzmiących i najlepiej sprzedających się głośników na świecie. Grupa tych doświadczonych osób połączyła się w 2010 roku, aby tworzyć najdoskonalsze głośniki, jakie kiedykolwiek skonstruowano . Twórcom firmy przyświecał cel zaprojektowania produktów doskonałych ale za przystępne pieniądze. Ten cel się spełnił, bowiem głośniki GoldenEar są porównywane w wielu recenzjach do konstrukcji nawet 10-cio krotnie droższych.

Firmę nazwano GoldenEar Technology „Złote Ucho”, ponieważ w przemyśle audio tym mianem określa się osobę, która słyszy wyjątkowo dobrze. Wszyscy w GoldenEar słyszą doskonale i dlatego też, zarówno w kręgach producentów audio jak i prasie branżowej, zespół był wielokrotnie chwalony za swoje „złote uszy” i sukcesy w dziedzinie konstruowania kolumn głośnikowych, które osiągnął dzięki niezwykłemu talentowi swoich inżynierów. Firma założona przez Sandy Gross’a i Dona Givogue, mieści się w Owing Mills w stanie Maryland w USA.

 


Brzmienie GoldenEar

Idealny komponent audio nie powinien mieć żadnego własnego brzmienia. Niestety, w realnym świecie każdy DAC, wzmacniacz, gramofon a zwłaszcza głośnik, mikrofon i wkładka ma własny charakter soniczny. 

Aby osiągnąć wyrafinowane i "zrównoważone brzmienie" trzeba świadomie uwzględniać efekt każdej decyzji podjętej na etapie projektowania urządzeń audio oraz wyboru stosowanych do ich budowy elementów a następnie połączyć wszystkie te małe niedoskonałości w jedną całość osiągającą założone brzmienie. Taki cel stawia sobie przynajmniej firma GoldenEar.  


Mówiąc o strojeniu kolumn, każdy projektant ma na myśli coś innego. Monitory studyjne mają, na przykład, przez nadmierną detaliczność podkreślać potencjalne błędy produkcji. Inne kolumny mają swym brzmieniem przyciągać uwagę podczas krótkich sesji odsłuchowych w salonach audio. 

Prawdziwa różnica między komponentami przeciętnymi a doskonałymi leży w intencjach ich projektantów oraz ich umiejętnościach w radzeniu sobie z nieuniknionymi problemami. Kompleksowe strojenie nie polega tylko na redukowaniu niedoskonałości, ale raczej na koordynowaniu ich w celu osiągnięcia ekstremalnie niskiego poziomu zniekształceń i osiągnięciu brzmienia pozbawionego wyraźnych cech własnych wybijających się na pierwszy plan. Taki jest wspólny cel projektu wszystkich kolumn GoldenEar. 

Zaznaczając przycisk „Akceptuję” wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, danych osobowych zbieranych w ramach korzystania z usług sklepu internetowego, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i mogą ją Państwo w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego w stopce strony. Polityka prywatności zgodnie z RODO