GoldenEar ForceField 3

GoldenEar ForceField 3

GoldenEar Technology - ForceField 3 - Subwoofer.


Nadzwyczaj kompaktowy ForceField 3 jest najmniejszym i najtańszym subwooferem z serii ForceField – lecz niech nie zwiedzie Was jego niska cena i niewielkie rozmiary. Głośnik został wyposażony w cyfrowy wzmacniacz o mocy 1000 W, aktywny przetwornik o długiej cewce i średnicy 8” oraz prostokątny, płaski radiator infradźwiękowy w rozmiarze 9-5/8” x 11-3/8”. To maleństwo naprawdę RZĄDZI!


Obsypane nagrodami subwoofery ForceField zostały zaprojektowane od zera, aby można było połączyć subtelną muzyczną detaliczność z mocą dorównującą trzęsieniu ziemi – a wszystko to zostało zamknięte w atrakcyjnej, kompaktowej obudowie, która wtopi się w każde otoczenie. Zespół inżynierów GoldenEar korzystał z ponad 20-letniego doświadczenia tworząc jedne z najlepiej brzmiących, najkorzystniej recenzowanych i najlepiej się sprzedających subwooferów na świecie. Fundamentalnym założeniem projektu, było to, aby nie poświęcać jakości dźwięku w celu zminimalizowania rozmiarów głośnika - jednak równie ważnym elementem była jego kompaktowa wielkość, co oznaczało, że subwoofery nie przekroczą założonych wymiarów w celu uzyskania bezkompromisowego, najwyższej jakości dźwięku. Natychmiast będziecie w stanie zobaczyć i usłyszeć, że te pozornie przeciwstawne cele zostały osiągnięte dzięki połączeniu kreatywnej myśli i znakomitego talentu technicznego.


Wiadomym jest, że aby stworzyć tak zaawansowaną technologicznie serię produktów, jak ForceField, początkowa koncepcja jest najistotniejsza. Wszystkie subwoofery ForceField wykorzystują tę samą konstrukcję przetworników niskotonowych o ultra-długich cewkach sprzężonych z prostokątnymi, płaskimi radiatorami infradźwiękowymi promieniującymi do dołu. Dzięki temu połączono znakomity przekaz transjentów i detaliczność niewielkich przetworników aktywnych z subsonicznymi właściwościami i wyjątkowo dobrze dopasowanym do otoczenia sprzężeniem radiatorów o dużych membranach. W zasadzie radiatory te, ze swoim skierowanym ku podłodze wylotem, osiągają niemal perfekcyjne dopasowanie impedancji do otaczającego głośnik powietrza, które jest charakterystyczne dla dobrze zestrojonego toru transmisji dźwięku. Taka kombinacja jest również niezwykle elastyczna pod względem wymagań dotyczących umieszczenia głośnika w pokoju odsłuchowym.


"Wyjątkowa zdolność generowania basów...Nigdy nie słyszałem, aby tak mały subwoofer schodził tak nisko." 
-- Steve Guttenberg, CNET The Audiophiliac


Następny krok konstrukcyjny wiązał się z poświęceniem niezliczonej ilości godzin w celu zaprojektowania doskonałego, cyfrowego wzmacniacza wysokiej mocy, opartego na procesorze DSP, pracującego w klasie D. Wzmacniacze charakteryzują się różnymi mocami w zależności od modelu subwoofera (FF 5 – 1500 W, FF 4 – 1200 W i FF3 – 1000 W). We wzmacniaczach wykorzystano inteligentne kontrolery typu PLD z niemal bezzwłocznym czasem reakcji, na poziomie 278nS, co pozwala na zarządzanie niezliczoną ilością funkcji, włącznie z zabezpieczeniem przed przesterowaniem, kontrolą obecności składowej stałej, zabezpieczeniem przeciwnapięciowym stopnia wyjściowego oraz tranzystorowym ograniczeniem wielopasmowym. Kontroler DSP również umożliwia precyzyjne ustawienie equalizera. Dodatkowo, wewnętrzne THD pozostają na niezwykle niskim poziomie, więc nie ma konieczności stosowania głębokiej pętli sprzężenia zwrotnego, co zapewnia optymalne odwzorowanie transjentów.


Ostatni etap projektu stanowił dobór odpowiedniego kształtu obudowy, który był istotny zarówno ze względów estetycznych, jak i pod kątem wpływu na jakość dźwięku. Nierównoległe ścianki obudowy w niezwykle istotny sposób redukują odbicia wewnętrzne, a jednocześnie usztywniają strukturę samej obudowy. Rezultat, jaki osiągnięto, stanowi połączenie zdumiewającej siły uderzenia niskich tonów, niezwykle muzykalnej ich artykulacji i olbrzymich możliwości wytwarzania wysokich poziomów ciśnienia akustycznego, które zapierają dech w piersiach słuchaczom obecnym w pokoju odsłuchowym. Unikalne osiągnięcia systemu ForceField oznaczają wniesienie brutalnej siły T Rex, subtelności muzyki Stinga, czy realistycznych dźwięków wiolonczeli YoYo Ma, bezpośrednio do salonów w waszych domach.Dane Techniczne Produktu:


Przetworniki: Wysokiej sprawnosci przetwornik niskotonowy o długiej cewce, 8"

Prostokątny, płaski radiator infradźwiękowy, 9˝ x 11˝

Filtr Dolnoprzepustowy: 12 dB na oktawę regulowany w przedziale 40 - 150 Hz

Wejście Niskopoziomowe: Niefiltrowane

Pasmo Przenoszenia: 18 Hz - 250 Hz

Wzmacniacz: 1000 W, cyfrowy

Wymiary (z zamocowanymi podstawkami): 28,9cm (11-3/8˝) W x 40cm (15-3/4˝) D x 29,2 (11-1/2˝) H

Waga: 11,8 kg netto

Nikt jeszcze nie oceniał tego produktu.

Napisz opinię

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby wystawić ocenę
  • Wyświetleń: 828
  • Kod produktu: ForceField 3
  • Dostępność: Na stanie
  • 2.640,00zł
  • Netto: 2.146,34zł

Tagi: GoldenEar Technology, ForceField 3