Menu
Your Cart

100 zł rabatu na pierwszy zakup Zarejestruj się.

LYNGDORF MXA-8400

LYNGDORF MXA-8400
LYNGDORF MXA-8400
LYNGDORF MXA-8400
LYNGDORF MXA-8400
LYNGDORF MXA-8400
LYNGDORF MXA-8400
LYNGDORF MXA-8400
LYNGDORF MXA-8400
LYNGDORF MXA-8400
40.990,00zł
Netto: 33.325,20zł
 • Stan: Dostępne
 • Model: MXA-8400
Wyświetleń: 172
Oblicz ratę

LYNGDORF MXA-8400 - KOŃCÓWKA MOCY

 

To nowa jakość w zakresie wielokanałowych wzmacniaczy mocy

Lyngdorf MXA-8400 to najpotężniejszy wzmacniacz marki Lyngdorf, który dostarcza 8 x 400 watów na kanał ultralinearnej i stabilnej mocy. W pełni wspiera technologię Purifi EIGENTAKT z innowacyjnym systemem EIGENTAKT ERROR Correction (EEC), wysokoefektywnym i zaawansowanym systemem zasilania PowerPerfect, precyzyjnym stopniem wejściowym analogowym o ultraniskim poziomie szumów, a także 4 warstwowym układem scalonym zoptymalizowanym pod kątem najlepszego uziemienia. Z tym wachlarzem przełomowych cech Lyngdorf MXA-8400 stanowi nową jakość w zakresie jakości dźwięku, pomiarów odsłuchowych, ale przede wszystkim naturalności przekazu.

 

Technologoia Purifi EIGENTAKT

Technologia Purifi EIGENTAKT jest wynikiem szeroko zakrojonych badań mających na celu zastosowanie najlepszych rozwiązań, mających na celu sprostanie wszelkim wymaganiom stawianym wzmacniaczom klasy D. Opatentowana funkcja korekcji błędów EIGENTAKT (EEC) zapewnia bardzo wysokie wzmocnienie pętli wyjściowej (>75 dB) w całym paśmie audio. Zapewnia to wyjątkowo niskie zniekształcenia harmoniczne (THD) przy dowolnej częstotliwości i na każdym poziomie mocy, a także niezrównanie niskie zniekształcenia intermodulacyjne (IMD), co prowadzi do wysoce rozdzielczego i stabilnego obrazu stereo, nieporównywalnego z żadną inną technologią wzmacniacza ani klasą operacyjną. Rezultatem takich rozwiązań jest niesamowicie neutralny dźwięk, że znikomym słyszalnym szumem, a także naturalnością bez nakładania dźwiękowego charakteru.

 

 

Wysoce efektywna sekcja zasilania PowerPerfect

8 wzmacniaczy Purifi o łącznej mocy wyjściowej 3,2 kW i jeszcze wyższej mocy szczytowej stanowią niezwykle duże wyzwanie dla zasilania, co często jest czynnikiem ograniczającym w przypadku popularnych wzmacniaczy wielokanałowych. PowerPerfect firmy Lyngdorf Audio to wysoce wydajny i zaawansowany zasilacz. Dzięki zintegrowanej technologii równoważenia kanałów i kilku systemom zabezpieczeń zapewnia najlepsze warunki pracy dla każdego kanału, nawet przy wysterowaniu wszystkich kanałów. Jest tak energooszczędny i ma tak niski pobór mocy w stanie bezczynności, że obudowa w wystarczającym stopniu pełni rolę radiatora, bez konieczności stosowania hałaśliwych wentylatorów. Zasilanie sieciowe jest, zgodnie z projektem, oddzielone i nie wymaga zewnętrznego kondycjonera zasilania. Chroni to głośniki przed szumami generowanymi przez sieć i dzięki temu stanowi jedynie znikome obciążenie sieci i nie wprowadza zakłóceń do innego sprzętu w systemie audio.

 

Najlepsza w swojej klasie wydajność na wszystkich poziomach, częstotliwościach i obciążeniach głośników

Dzięki Purifi EIGENTAKT w połączeniu z PowerPerfect wydajność Lyngdorf MXA-8400 jest utrzymywana na wszystkich poziomach głośności i w całym zakresie częstotliwości pasma. Nawet przy pracy w zakresie maksymalnych parametrów, poziom wysterowania w stopniu wyjściowym zostanie utrzymany zarówno w domenie napięcia, jak i prądu. Układ taki jest odporny na szumy pozapasmowe w sygnale wejściowym i niewrażliwy na obciążenia nawet „trudnych” głośników, zawsze zachowując płaską-liniową charakterystykę częstotliwości. Kanały wyjściowe można mostkować, zapewniając moc do 4 x 800 W. Taka moc bez wysiłku wysteruje nawet najbardziej wymagające głośniki.

 

Zaprojektowane, zmontowane i testowane przez całą dobę w Lyngdorf Audio w Danii

Lyngdorf MXA-8400 jest montowany zgodnie z najwyższymi standardami jakości w Lyngdorf Audio w Danii, gdzie każde urządzenie musi przejść 24-godzinny test z wysterowanymi wszystkimi kanałami i musi zostać zmierzone pod kątem zgodności ze wszystkimi specyfikacjami. Tylko takie podejście zapewni najwyższą wydajność i najwyższą niezawodność.

 

 

SPECYFIKACJA TECHNICZNA:

 • Opis: 8-kanałowy wzmacniacz mocy
 • Moc znamionowa: 8 x 400 W przy 4 Ω (tryb 2-kanałowy), 8 x 200 W przy 8 Ω (tryb 2-kanałowy), 4 x 800 W przy 8 Ω (tryb BRIDGE)
 • Moc znamionowa przy znamionowym THD: 8 x 340 W przy 4 Ω (tryb 2-kanałowy), 8 x 200 W przy 8 Ω (tryb 2-kanałowy)
 • Pobór mocy w stanie bezczynności: 29 W
 • Pobór mocy w trybie gotowości: <0,5 W
 • Czas przejścia w tryb czuwania: 15 minut (przy braku sygnału wejściowego, w trybie low)
 • Pasmo przenoszenia: ±0,1 dB (odn. 20 Hz–20 kHz)
 • THD: 0,001% przy 200 W, 8 Ω / 340 W, 4 Ω, 20 Hz–20 kHz, 0,0006% przy 10 W, 4 Ω, 20 Hz–20 kHz, tryb niskiej czułości, 0,0007% przy 10 W, 4 Ω, 20 Hz–20 kHz, tryb wysokiej czułości
 • Maksymalny prąd wyjściowy na kanał: 25A
 • Maksymalne napięcie wyjściowe na kanał: szczytowe 58 V (tryb 2-kanałowy), szczytowe 116 V (tryb bridge)
 • Wzmocnienie: Tryb wysokiej czułości: 26,1 dB (tryb 2-kanałowy), 31,7 dB (tryb bridge), tryb niskiej czułości: 16,6 dB (tryb 2-kanałowy) 22,2 dB (tryb bridge)
 • Stosunek sygnał/szum: 128 dB (moc znamionowa ważona A, tryb niskiej czułości)
 • Współczynnik tłumienia: >1200 (8 Ω, 20 Hz-1 kHz)
 • Czułość wejściowa: tryb wysokiej czułości: 2 V, tryb niskiej czułości: 6 V
 • Impedancja wejściowa: 10 kΩ
 • Wejścia audio: 8 wejść analogowych XLR
 • Wyjścia audio: 8 x Neutrik SpeakON
 • Wymiary (szer. x wys. x gł.): 45 x 14,5 x 34,9 cm
 • Waga: 10,3 kg
 • Wykończenie: Matowy czarny

Napisz opinię

Uwaga: Proszę nie używać znaków HTML!
Zły Dobry

Kochamy dźwięk.

Firma Lyngdorf Audio powstała w celu umożliwienia odtwarzania najczystszego dźwięku. Wszystkie produkty Lyngdorf Audio mają na celu reprodukcję nagrania tak, jak stworzył go muzyk i zrealizował inżynier dźwięku, bez dodania lub odebrania czegokolwiek przez proces nagrywania i odtwarzania.

To zadanie jest niezwykle trudne, ale tylko Lyngdorf Audio potrafił to zrealizować. Dalej dowiesz się dlaczego. 

Rozwijanie śmiałych pomysłów, które burzą konwenanse. To takie proste.

Nasz dział R&D stoi i zawsze stać będzie na czele postępu w branży dźwiękowej. Jako alternatywę dla czystych produktów analogowych, zaproponowaliśmy korektę akustyki pomieszczenia odsłuchowego oraz 100% cyfrowy wzmacniacz, na długo zanim jeszcze było to powszechnie znane. Rozwinęliśmy technologie, które wykraczają poza uznane w świecie audiofilskim. Udowodniliśmy, że te najśmielsze konstrukcje mogą pracować, a my potrafimy je wdrożyć. To takie proste.

Ale proste nie znaczy łatwe. Osiągnięcie takiego poziomu doskonałości w dziedzinie inżynierii dźwięku było trudne i wymagało niezwykłej dyscypliny w dojściu do celu. Od samego początku skupiamy się na badaniach niezbędnych dla stworzenia podwalin pod technologie, które zapewnią wymierne polepszenie odtwarzania dźwięku. Każda nowa technologia jest starannie testowana, wielokrotnie sprawdzana, a o słuszności obranej drogi świadczą twarde fakty.

Zastosowanie cyfrowej amplifikacji i korekta akustyczna pomieszczenia zmieniły oblicze świata audio. Lyngdorf Audio opracował te technologie jako pierwszy i Lyngdorf Audio opracował je najlepiej.

Tworzymy technologie, które wyznaczają nowy standard w dziedzinie inżynierii dźwięku.

Dziś, komponenty Lyngdorf Audio są na całym świecie uznawane za jedne z najlepszych produktów odtwarzających wysokiej jakości dźwięk cyfrowy. Chcesz czystego dźwięku? Opracowaliśmy w pełni cyfrowy tor sygnału, który eliminuje wszystkie zakłócenia i niedoskonałości zestawów analogowych. Pragniesz dźwięku, który zabrzmi doskonale w każdym środowisku? Stworzyliśmy RoomPerfect™, który „widzi" pomieszczenie odsłuchowe i poprawia dźwięk tak, aby do tego pomieszczenia pasował.

Chcesz słuchać nagrania, które pozostaje nietknięte na każdym poziomie? Opracowaliśmy Intersample Clipping Correction dla przywrócenia obciętych sygnałów do ich pierwotnego kształtu w całym paśmie odtwarzanego dźwięku i zapewnienia niespotykanej dynamiki sygnału.

Jesteśmy dumni, że zaoferowane przez nas technologie są przełomem w branży audio.

Jesteśmy dumni z licencyjnego partnerstwa z wybranymi producentami OEM (Original Equipment Manufacturer) w branży audio. Nasze technologie cieszą się najwyższym popytem. Pracujemy z producentami oryginalnego sprzętu, pomagając im wdrażać nasze pomysły i projekty do ich własnych produktów. Wśród producentów sprzętu, udało nam się znaleźć unikalnych partnerów, którzy podzielają naszą pasję do muzyki i cudownego sensorycznego efektu oraz doskonałego dźwięku.

Sontaktuj się z Lyngdorf Audio, aby dowiedzieć się więcej o możliwościach licencyjnych.

Zaznaczając przycisk „Akceptuję” wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, danych osobowych zbieranych w ramach korzystania z usług sklepu internetowego, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i mogą ją Państwo w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego w stopce strony. Polityka prywatności zgodnie z RODO