Menu
Your Cart

100 zł rabatu na pierwszy zakup Zarejestruj się.

NuPrime Alita

NuPrime Alita
NuPrime Alita
NuPrime Alita
NuPrime Alita
NuPrime Alita
NuPrime Alita
NuPrime Alita
 • Stan: Dostępne
 • Model: Alita
Wyświetleń: 248
6.295,00zł
Netto: 5.117,89zł
Oblicz ratę

NuPrime Alita - przetwornik DAC

NuPrime Alita przetwornik DAC DSD256 / PCM768 / I2S z przedwzmacniaczem stereo i zbalansowanym wzmacniaczem słuchawkowym

nuprime alita

Sekcja DAC
Alita to przede wzystkim referencyjny przetwornik DAC z szeroką liczbą wejść i wyjść. Do dekodowania sygnału na analogowy użyto przetwornika AKM AK4493 - jedną z najlepszych 32 bitowych kości zapewniających charakterystyczne brzmienie NuPrime'a - ciepło łączące w sobie detaliczność i przestrzenność.

nuprime alita

Wzmacniacz słuchawkowy
Zespół inżynierów poświęcił szczególną uwagę wzmacniaczowi słuchawkowemu, który zapożyczono wprost z wielokrotnie wyróżnianego DAC-10H. Mówi o tym także komplet gniazd przygotowanych do obsługi najbardziej wymagających słuchawek: 6.3mm jack oraz zbalansowany 4.4mm Pentaconn. Moc wzmacniacza to 1.2W RMS przy 32 ohmach - wystarczająca aby napędzić dowolne hiendowe słuchawki na rynku - zarówno dynamiczne jak i planarne.

nuprime alita

Szczególnie wartościowe jest to drugie wyjście, gdyż cała architektura sekcji analogowej urządzenia jest zbalansowana aby zminimalizować przegłosy między kanałami oraz zmaksymalizować ich separację. To pozwoliło uzyskać bardzo wysoki poziom naturalności i czystości dźwięku z szeroką i głęboką sceną dźwiękową. Niemniej dobrze wypada barwność dźwięku - ciepła i łagodna średnica jest wsparta pełnym, potężnym basem.

nuprime alita

Przedwzmacniacz stereo
Przedwzmacniacz to wysokiej klasy urządzenie z potencjometrem opartym o cyfrową drabinkę rezystorową ze skokiem 0.5 dB. Sygnał z gniazd wejściowych jest przetwarzany przez autorski procesor FPGA NuPrime SRC IC. Całość sterowana jest mikroprocesorem z retencją pamięci.

nuprime alita


NuPrime Alita - najważniejsze cechy:

 • sterowanie urządzenia autorskim mikroprocesorem z retencją pamięci,
 • przetwarzanie cyfrowego sygnału przez programowalny chip FPGA SRC IC dla ultra niskich zniekształceń jitter
 • ultra niskoszumne tranzystory polowe JFET

nuprime alita

 • przedwzmacniacz z precyzyjnym potencjometrem drabinkowym o skoku 0.5dB z pamięcią poziomu głośności dla każdego źródła
 • obsługa ASIO 2.1
 • autorskie sterowniki do systemu Windows

nuprime alita

 • obsługa formatów DoP (DSD over PCM)
 • gniazdo USB na opcjonalny dongle Bluetooth lub WiFi
 • antywibracyjne stopy izolujące autorskiej konstrukcji (zgłoszone do opatentowania)

nuprime alita

Produkt nowy, wyposażony w komplet akcesoriów od producenta, na gwarancji polskiego dystrybutora, oryginalnie zapakowany. 

 

Specyfikacja techniczna

Przetwornik DAC: AKM AK4493EQ
Procesor sygnału:FPGA
Stosunek sygnał/szum:110dB
Pasmo przenoszenia: 20 - 20.000Hz
Wi-Fi: Opcjonalnie
AirPlay: NIE
Bluetooth: Opcjonalnie
USB DAC: TAK
Wejście optyczne: 1
Wyjścia optyczne: 1
Wejścia koaksjalne: 1
Wyjścia 2xRCA liniowe: 1
Wyjścia 2xXLR: 1
Złącze słuchawkowe: 
 • 6.3mm duży jack
 • 4.4mm Pentaconn Sony
Wejście Ethernet/LAN: NIE
Trigger: TAK 1
Inne złącza: I2S
INNE:Wzmacniacz słuchawkowy: 1.5W RMS / 32 omów
::Wejście USB : up to 384kHz / DSD256
::Wejście coaxial: up to 768kHz / DSD256
::Wejście optical: up to 192kHz / DSDS64
::Wejście I2S: up to 768kHz / DSD256
::Wyjścia RCA i XLR z regulowanym poziomem głośności
Pilot:TAK
Zasilacz:toroidalny
Wysokość:5.5cm
Szerokość:23.5cm
Głębokość:28.1cm
Waga:2.5kg
Gwarancja:24 miesiące
Przetwornik DAC: AKM AK4493

Napisz opinię

Uwaga: Proszę nie używać znaków HTML!
Zły Dobry

Założycielami NuPrime są ludzie, którzy współtworzyli markę NuForce. NuPrime powstał na bazie odkupionego od NuForce działu projektującego urządzenia klasy hi-end (reszta NuForce'a trafiła do Optomy). Wraz z działem hi-endu NuPrime przejął wszystkie prawa do dotychczas stworzonych przez NuForce'a technologii. Nowy zespół projektantów wsparty dotychczasowym know-how osiągnął natychmiastowe efekty. Raptem rok po oficjalnym starcie, pierwsze produkty NuPrime zyskały wyróżnienia od najbardziej prestiżowych amerykańskich magazynów audiofilskich: The Absolute Sound oraz SoundStage! Network.

Dzisiaj NuPrime to amerykańsko/tajwański producent który jest jednym z liderów w dziedzinie budowy obwodów impulsowych (przełączających), zaś jego urządzenia słyną ze znakomitego przetwarzania i wzmacniania sygnałów cyfrowych.

Zaznaczając przycisk „Akceptuję” wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, danych osobowych zbieranych w ramach korzystania z usług sklepu internetowego, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i mogą ją Państwo w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego w stopce strony. Polityka prywatności zgodnie z RODO