Menu
Your Cart

100 zł rabatu na pierwszy zakup Zarejestruj się.

OYAIDE AZ-910 - RCA

OYAIDE AZ-910 - RCA
OYAIDE AZ-910 - RCA
  • Stan: Dostępne
  • Model: AR-910 RCA
Wyświetleń: 604
3.690,00zł
Netto: 3.000,00zł

Dostępne opcje

Oblicz ratę

Oyaide AZ-910  - INTERKONEKT RCA

Interkonekt analogowy Oyaide AR-910. Przewód ze stopu srebra 5N.

Wybór złącza to jedno z najważniejszych czynników decydujących o jakości przesyłania sygnału przez kabel połączeniowy. Aby stworzyć ostateczny hybrydowy kabel połączeniowy analogowo-cyfrowy, rozpoczęliśmy wybór najlepszego złącza XLR zaraz po wprowadzeniu na rynek interkonektów z czystego srebra o nazwie FTVS-910. W wyniku wielokrotnych testów dźwiękowych, najlepszą wydajność wykazało nasze oryginalne złącze XLR, FOCUS 1. Współpraca między FTVS-910 a FOCUS 1, jaką stworzyliśmy w kabelu AR-910, umożliwiła postęp w przesyłaniu sygnałów bez strat i w sposób naturalny. AR-910 wykonany z wysokiej jakości materiałów, z pewnością podniesie Twoją przyjemność z słuchania muzyki na zupełnie nowy poziom.

Najbardziej charakterystyczną cechą AR-910 jest 5N czysty srebrny przewód, który powstaje dzięki zaawansowanym procesom produkcyjnym, w tym procesowi ciągłego odlewania w piecu elektrycznym o wysokiej częstotliwości, 19-etapowemu walcowaniu na zimno, procesowi ciągnięcia i końcowej operacji wyżarzania. Izolator również odgrywa znaczącą rolę w poprawie zdolności przesyłania sygnałów przez kabel. W celu zmniejszenia strat sygnału, zastosowaliśmy PFA, który zapewnia doskonałą izolację elektryczną i niską permittiwność elektryczną. Wybraliśmy także PE (polietylen), który utrzymuje permittiwność na minimalnym poziomie i poprawia elastyczność kabla. Warstwowe ułożenie tych różnych materiałów nie tylko poprawia zdolności elektryczne przewodnika, ale także tłumi wibracje wewnętrzne poprzez zmianę punktu rezonansu. Ultra ciche tło AR-910 zapewnia potrójna struktura osłony. Pierwsza warstwa półprzewodnika tłumi szumy statyczne i mikrofale. Druga osłona folii miedzianej chroni przed szumami o wysokiej częstotliwości. Trzecia, osłona siateczkowa złocona srebrem, chroni przed szumami o niskiej częstotliwości. Ponadto, do terminali AR-910 zamocowane jest oryginalne złącze XLR, FOCUS 1. Dzięki funkcji jedno dotknięcie, zaciskowi kabla i systemowi blokady łożyska kulowego, możliwe jest łatwe wprowadzenie i pewne trzymanie.

Napisz opinię

Uwaga: Proszę nie używać znaków HTML!
Zły Dobry

Firma Oyaide, wiodący japoński specjalista, poświęca wyjątkowo dużo czasu i środków finansowych w opracowywanie nowych kabli i akcesoriów. Dzisiaj naturalne jest, że wszyscy wiedzą, że kable połączeniowe zmieniają dźwięk – stąd w ofercie firmy znajdziemy wiele modeli o różnych konfiguracjach, a także szeroki wybór końcówek. 
Wraz z wprowadzeniem do sprzedaży bardziej zaawansowanych konstrukcji zaistniała potrzeba opracowania końcówek state-of-the-art. Razem osiągnięto wyniki nigdy wcześniej niedostępne w tak przystępnej cenie. Od początku zdawaliśmy sobie sprawę, że kluczem do sukcesu jest rygorystyczne przestrzeganie reżimu produkcji oraz wyśrubowanej kontroli jakości. To dlatego wszystkie produkty Oyaide noszą napis „Made in Japan”, bo tylko kontrola każdego etapu produkcji – także na etapie samych materiałów – gwarantuje zachowanie najwyższej możliwej jakości dźwięku. 

Wszyscy w Oyaide Electric. Co., Ltd. wierzą, że tylko maksymalnie proste, wysokiej jakości produkty są w stanie we właściwy sposób oddać ducha Japonii. Wierzymy, że nasza tradycja ciężkiej pracy i innowacyjność są kluczem do sukcesu. Firma, odkąd powstała, zakumulowała ogromną wiedzę i umiejętności, dzięki którym jest w stanie zaproponować prawdziwie przełomowe produkty. Od momentu powstania było mnóstwo możliwości do wprowadzenia wielu technologii z najwyższej półki, nakierowanych na produkty związane z przesyłem sygnałów. 

Firma Oyaide Electric. Co., Ltd. zaczęła swoją historię w roku 1952 jako mały sklep audio w tokijskiej dzielnicy Akihabara, specjalizując się w sprzedaży kabli elektrycznych. Chociaż początkowo sprzedawano w nim przede wszystkim kable nawojowe elektromagnesów, wraz z rozwojem firmy zaczęła oferować także szeroką gamę kabli elektrycznych, w tym kable przemysłowe, kable zasilające, połączeniowe i koaksjalne. Przygoda z kablami audio rozpoczęła się około trzydziestu lat temu. Od tego czasu wiedza na temat roli kabli połączeniowych i ich wpływu na dźwięk zwiększyła się na tyle, że w konsekwencji wzrosła też ilość próśb o wyższej klasy produkty tego typu.
Założyciel firmy, pan Kazuji Oyaide spełniając wielokrotne prośby jego klientów ze sklepu, zaprojektował i wykonał pierwszą listwę połączeniową (rozgałęźnik), model OCB-1, powstałą z myślą wyłącznie o zastosowaniach audio. 

Następnym jego produktem był kabel głośnikowy OR-800, zbudowany z miedzi OFC typu Litz i strukturze „Star-Quad”, czyli z czterech wiązek rozmieszczonych na planie krzyża. 
Początkowo obydwa produkty sprzedawane były wyłącznie w sklepie w Akihabara. Mimo to szybko znalazły wielu zadowolonych użytkowników, głównie w Tokio i okolicach.
Firma, już jako spółka, rozpoczęła sprzedaż międzynarodową karierę w roku 2000, kiedy na jej czele stanął pan Satoru Murayama, który okazał się też znakomitym konstruktorem. Będąc jednocześnie biznesmenem, w krótkim czasie opracował plan biznesowy i nawiązał rozległą współpracę z wieloma ośrodkami naukowymi w Japonii, a także z podwykonawcami, wśród których każdy jest specjalistą w swojej, wąskiej, dziedzinie. 

W trakcie projektowania każdy produkt Oyaide jest skrupulatnie egzaminowany z różnych punktów widzenia, przy podstawowym założeniu, że wszystkie rozwiązania bazują na naukowych podstawach i mają stronę teoretyczną. Aby utrzymać najwyższą jakość, wszystkie elementy użyte do budowy kabli i akcesoriów pochodzą z Japonii i są dostępne wyłącznie tam. Fundamentalnym założeniem dla firmy jest: „Inżynierią w którą tchnięto ducha”. Oznacza to, że Oyaide gwarantuje najwyższy standard produktów – produktów wykonanych w technologiach state-of-the-art, dostarczających zapierający dech w piersiach dźwięk, a jednak przepojonych tradycyjną kulturą ręcznie wykonywanych przedmiotów. Klienci firmy wymagają wyłącznie najlepszych produktów i rolą firmy jest spełnić te oczekiwania.

Zaznaczając przycisk „Akceptuję” wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, danych osobowych zbieranych w ramach korzystania z usług sklepu internetowego, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i mogą ją Państwo w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego w stopce strony. Polityka prywatności zgodnie z RODO