Menu
Your Cart

100 zł rabatu na pierwszy zakup Zarejestruj się.

Pier Audio MH-84 SE

Pier Audio MH-84 SE
Pier Audio MH-84 SE
Pier Audio MH-84 SE
Pier Audio MH-84 SE
Pier Audio MH-84 SE
Pier Audio MH-84 SE
Pier Audio MH-84 SE
Pier Audio MH-84 SE
Pier Audio MH-84 SE
 • Stan: Dostępne
 • Model: MH-84 SE
Wyświetleń: 225
6.290,00zł
Netto: 5.113,82zł
Oblicz ratę

Pier Audio MH-84 SE - Wzmacniacz lampowy

Pier Audio MH-84 SE jest w pełni lampowym wzmacniaczem słuchawkowym opartym na dwóch pentodach mocy EL84, z których każda sterowana jest przez lampę 12AU7/ECC82. Jednakże tym co odróżnia tę konstrukcję od innych, nawet dużo droższych konstrukcji na rynku audio, jest zastosowanie zasilania lampowego, na bazie duodiody prostowniczej 6Z4, co znacznie wspiera wrażenia odsłuchowe i nadaje im jeszcze bardziej ciepłego, uwodzicielskiego, romantycznego, i jak to z lampami EL84 bywa - nieco czekoladowego, lampowego charakteru. 

Od pierwszych chwil odsłuchowych wzmacniacz Pier Audio MH-84 SE czaruje dźwiękiem, od razu dostarcza przyjemność z odsłuchu. Gdy po kilkunastu minutach eksploatacji od włączenia wzmacniacz nabiera temperatury, wrażenia rosną jeszcze bardziej, wokale potrafią przeniknąć niejako bezpośrednio do duszy słuchacza, a cała scena muzyczna polaryzuje się jeszcze bardziej doskonale charakteryzując źródła pozorne w postaci instrumentów, czy nawet najmniejszych detali muzycznych i transjentów, które towarzyszą nagraniom, a nie zawsze są zamierzone przez muzyków jak np. nabieranie przez nich powietrza, drżenia strun, otarcia o instrumenty itp. Ten wzmacniacz potrafi to wszystko odzwierciedlić i spowodować, iż poczujemy się jak na prawdziwym koncercie. Dzięki zastosowaniu jednego z najbardziej muzykalnych typów lamp jakimi są EL84, które de facto powstały z myślą o wykorzystaniu we wzmacniaczach audio, Pier Audio MH-84 SE świetnie wypada, także podczas prezentacji dużych składów orkiestrowych czy koncertów z udziałem wielu artystów. Czaruje przede wszystkim uwodzicielską i słodką średnica pasma, która jednak nie zakrywa obfitego przekazu detaliczności w jego górnej części, a co do basu, to jest on niejako wielowarstwową specjalnością lamp EL84, ponieważ nadają mu one ciepłego, namacalnego, angażującego i nieco narkotycznego charakteru. 

Zanim włączycie Państwo wzmacniacz Pier Audio MS-84 SE i założycie słuchawki, upewnijcie się że macie co najmniej 3-4 godziny wolnego czasu, ponieważ przyjemność z odsłuchu może wciągnąć Państwa dogłębnie, a sam wzmacniacz zaangażuje tak, że nie nie będzie można tak łatwo z tej przyjemności zrezygnować.

W zakresie funkcjonalności Pier Audio MS-84 SE ciekawym zabiegiem konstruktorów jest zastosowanie w tym urządzeniu odbiornika Bluetooth, co niewątpliwie wyróżnia ten produkt spośród innych na ryku. Może być to ciekawa propozycja dla osób, które chciałyby wykorzystać wzmacniacz do słuchania np. audiobooków, podcastów czy innych materiałów streamując je ze swoich smartfonów bezpośrednio do odbiornika we wzmacniaczu.

Do zestawu wraz ze wzmacniaczem producent dodaje pokrywę w kształcie kratki z możliwością zakrycia sekcji lampowej, a także rękawiczki do wymiany lamp.

 

Specyfikacje:

 

 • Moc dla wyjścia XLR:
  - 2 x 2500 mW (32 ohm)
  - 2 x 1200 mW (64 ohm)
  - 2 x 670 mW (120 ohm)
  - 2 x 270 mW (300 ohm)
  - 2 x 140 mW (600 ohm)
 • Moc dla wyjścia 4,4mm/6,35mm:
  - 2 x 1200 mW (32 ohm)
  - 2 x 600 mW (64 ohm)
  - 2 x 330 mW (120 ohm)
  - 2 x 130 mW (300 ohm)
  - 2 x 70 mW (600 ohm)
 • Lampy:
  - 2 x EL84
  - 2 x 12AU7
  - 1 x 6Z4
 • Wejścia: 
  - 2 x RCA
  - 1 x XLR
  - 1 x Bluetooth
 • Zniekształcenia: 0,5% (1 kHz)
 • Czułość wejściowa: 290mV
 • Pasmo przenoszenia: 20 - 50000 Hz (-1,5dB)
 • SNR: 90dB
 • Impedancja wejściowa: 100k ohm
 • Pobór mocy: 230W (±5%, 50/60Hz)
 • Dostarczany z czarną metalową klatką dla ochrony lamp (standard CE)
 • Wymiary (W x S x G): 20 x 20,5 x 25,5 cm
 • Waga: 10kg
   

Napisz opinię

Uwaga: Proszę nie używać znaków HTML!
Zły Dobry

Dusza Pier Audio, to wzmacniacze lampowe o wysokiej wierności odtwarzania. W erze cyfrowej staramy się dostarczać zgoła innych muzycznych emocji. W Pier Audio nie kupujesz urządzenia, ale precyzyjny i sprawny dźwięk. Pozostajemy wierni równowadze dźwięku i cen. Oferujemy dźwięk wynikający z niezrównanej technologii lampowej. Cały czas mamy na uwadze, że muzyka to sztuka oraz Twoje unikalne dążenie do przyjemności!

Kim jesteśmy?

Pier Audio powstało, aby zaoferować Ci najlepsze urządzenia lampowe. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w optymalizacji kilku marek o uznanym potencjale muzycznym, firma PIER AUDIO zajęła się projektowaniem i produkcją ekskluzywnych urządzeń w doskonałej harmonii z naszą muzyczną filozofią.
Tworzymy dwie linie. Seria „Gold” to wzmacniacze z technologią hybrydową (lampy/ tranzystory). Łączy ona oczywiste zalety obu tych technologii.
Seria „Classic” to technologia czystych lamp w pełni okablowanych w powietrzu, wyposażona w ponadgabarytowe i mocne transformatory.
Klient ma możliwość wyboru konstrukcji opartej na różnych lampach (EL84, KT88 / 6550, 300B, KT66), z których każda brzmi nieco inaczej. W naszej produkcji stawiamy na balans pomiędzy kunsztem a marketingiem o wysokiej wierności w szlachetnym tego słowa znaczeniu. Naszym głównym celem jest najlepszy dźwięk w doskonałym stosunku jakości do ceny.

Nasza filozofia

Gdybyśmy musieli podsumować filozofię Pier Audio, to stwierdzimy, że dążymy do oryginalnego brzmienia sceny „dźwięku na żywo” W naszych konstrukcjach lampowych korzystamy z doświadczeń zaczerpniętych z ery dźwięku analogowego z lat 70. Obecne trendy często polegają na mieleniu lub filtrowaniu coraz wyższych częstotliwości w celu uzyskania chirurgicznego lub syntetycznego dźwięku. Prostsze nowoczesne konstrukcje często charakteryzują się brakiem głębi i prawdy w przekazie muzycznym, a uzyskany wynik w efekcie odbiega od materiału źródłowego, który jest bardziej realny w muzycznym wyrazie.

Wszystkie te powody zmuszają nas do projektowania elektroniki z poszanowaniem podstawowych zasad, takich jak dobrze znana mechanika elektryczna lat poprzednich, a zapomniana przez zbyt gorliwych współczesnych techników. Staramy się uzyskać dźwięk liniowy i neutralny, bez wpadania w ekscesy dźwięku „zbyt  lampowego” i zabarwionego. Dźwięk pozbawiony szorstkości z konsekwentnym i żywym materiałem dźwiękowym podsumowuje naszą filozofię.

Zaznaczając przycisk „Akceptuję” wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, danych osobowych zbieranych w ramach korzystania z usług sklepu internetowego, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i mogą ją Państwo w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego w stopce strony. Polityka prywatności zgodnie z RODO