Menu
Your Cart

100 zł rabatu na pierwszy zakup Zarejestruj się.

Pier Audio MH-84 SE mk2

Pier Audio MH-84 SE mk2
Pier Audio MH-84 SE mk2
Pier Audio MH-84 SE mk2
Pier Audio MH-84 SE mk2
Pier Audio MH-84 SE mk2
Pier Audio MH-84 SE mk2
Pier Audio MH-84 SE mk2
Pier Audio MH-84 SE mk2
Pier Audio MH-84 SE mk2
Pier Audio MH-84 SE mk2
Pier Audio MH-84 SE mk2
7.690,00zł
Netto: 6.252,03zł
 • Stan: Dostępne
 • Model: MH-84 SE mk2
Wyświetleń: 449
Oblicz ratę

Pier Audio MH-84 SE mk2 - Wzmacniacz lampowy

Inżynierowie Pier Audio, którzy stworzyli wzmacniacz MS-84 SE, nie spoczęli na przysłowiowych laurach i przy budowie kolejnego projektu nie zaprzestali „pogoni” za czekoladowym dźwiękiem prosto z lamp EL84. Tak powstał Pier Audio MS-84 SE MK2.

Konstrukcja tego urządzenia oparta jest na implementacji podwójnego układu PUSH-PULL bazującego na wspomnianych już lampach EL84 (2 sztuki na kanał). Pier Audio MS-84 SE MK2 generuje moc na poziomie 15W na kanał (przy 8 Ohmach), a jego budowa jest jeszcze zgrabniejszym projektem niż MS-84 SE. Ma mniejsze wymiary, szczególnie w wymiarze głębokości (tj. jedynie 25 cm, w porównaniu do aż 40 cm w MS-84SE). Spodoba się to zapewne tym z Państwa, którzy nie mają zbyt dużo miejsca na swoich stolikach audio lub preferują kompaktowe wymiary sprzętu. Niezależnie od wymiarów zewnętrznych Pier Audio MS-84 SE MK2 to dość poważny konkurent wielu większych konstrukcji na rynku, który waży nie mało bo aż 15 kg. Nie jest to zatem zabawka, a świetnie przemyślany i wykonany produkt, a w dodatku w absolutnie bezkonkurencyjnej cenie.

Jednak nie to jest największą zaletą Pier Audio MS-84 SE MK2, a jego walory brzmieniowe, które mimo iż zapewniają moc na poziomie 15 watów (MS-84 SE 20 wat) to prezentują jeszcze bardziej lampowy charakter niż wspomniany poprzednik. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że w konstrukcji zasilacza tego wzmacniacza zastosowano lampę prostowniczą 5Z4P. Stworzyło to możliwość pracy lampom EL84 w zupełnie innym środowisku, które potrafi wydobyć z nich jeszcze więcej „czekoladowego" charakteru. 

Pier Audio MS-84 SE MK2 jeszcze lepiej wykorzystuje walory lampy EL84, a przede wszystkim jej soczystych wybarwień w sferze muzycznych informacji, które w tym projekcie są jeszcze bardziej namacalne. I tu również właściwa egzemplifikacja tego co potrafi to urządzenie wymaga powrotu do czekoladowej analogii. Otóż niezwykła objętość kilkupoziomowego, jeszcze bardziej kolorowego i dociążonego basu może być porównana do wysyconej najlepszą jakością kakao, ciemnej czekolady, podczas gdy wypukła, namacalna, niesamowicie przenikliwa i słodka średnica przenosi nasz muzyczny smak w świat pysznej czekolady mlecznej, a dzięki zastosowaniu lampy prostowniczej czujemy dodatkowo delikatną woń muzycznej wanilii. Jędrna, subtelna i płynna „góra” pasma zaś, przywołuje na myśl aromatyczną i delikatną czekoladę białą, jednakże jej smak jest teraz jeszcze bardziej powabny i szlachetny. Tego po prostu trzeba skosztować! Dla maksymalnego uproszczenia toru audio, a tym samym zmaksymalizowania wrażeń dźwiękowych, inżynierowie Pier Audio zdecydowali się na zastosowanie jedynie dwóch analogowych wejść RCA i jednego Bluetooth dla zwiększenia funkcjonalności urządzenia.

W parze z bardzo uwodzicielskim, ciepłym i wielowarstwowym dźwiękiem idzie, jak we wszystkich urządzeniach tej marki, doskonała wydajność prądowa wzmacniacza, który bez problemu wysteruje znakomitą większość kolumn głośnikowych na rynku. Nie jest to wzmacniacz jedynie do kolumn podstawkowych. Pier Audio MS-84 SE MK2 bez większej „zadyszki” napędzi nawet duże kolumny podłogowe.

W zestawie wraz ze wzmacniaczem producent dostarcza także kratkę na lampy (standard CE) oraz parę białych materiałowych rękawiczek, które przydają się przy wymianie lamp.

 

Specyfikacje:

 • Moc: 2 x 15W (8 ohm)
 • Lampy:
  - 4 x EL84
  - 2 x 12AU7 
  - 1 x 6H2EV
  - 1 x 5Z4P
 • Wejścia: 2 x RCA
  - 2 x RCA
  -  1 x Bluetooth
 • Zniekształcenia: <1% (1 kHz)
 • Czułość wejściowa: 300mV
 • Pasmo przenoszenia: 18 - 25000 Hz 
 • SNR: 90dB
 • Impedancja wejściowa: 250k ohm
 • Impedancja wyjściowa: 6 ohm
 • Pobór mocy: 120W
 • Regulacja BIAS: brak
 • Dostarczany z czarną metalową klatką dla ochrony lamp (standard CE)
 • Wymiary (W x S x G): 18,5 x 28 x 25 cm
 • Waga: 15kg

Napisz opinię

Uwaga: Proszę nie używać znaków HTML!
Zły Dobry

Dusza Pier Audio, to wzmacniacze lampowe o wysokiej wierności odtwarzania. W erze cyfrowej staramy się dostarczać zgoła innych muzycznych emocji. W Pier Audio nie kupujesz urządzenia, ale precyzyjny i sprawny dźwięk. Pozostajemy wierni równowadze dźwięku i cen. Oferujemy dźwięk wynikający z niezrównanej technologii lampowej. Cały czas mamy na uwadze, że muzyka to sztuka oraz Twoje unikalne dążenie do przyjemności!

Kim jesteśmy?

Pier Audio powstało, aby zaoferować Ci najlepsze urządzenia lampowe. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w optymalizacji kilku marek o uznanym potencjale muzycznym, firma PIER AUDIO zajęła się projektowaniem i produkcją ekskluzywnych urządzeń w doskonałej harmonii z naszą muzyczną filozofią.
Tworzymy dwie linie. Seria „Gold” to wzmacniacze z technologią hybrydową (lampy/ tranzystory). Łączy ona oczywiste zalety obu tych technologii.
Seria „Classic” to technologia czystych lamp w pełni okablowanych w powietrzu, wyposażona w ponadgabarytowe i mocne transformatory.
Klient ma możliwość wyboru konstrukcji opartej na różnych lampach (EL84, KT88 / 6550, 300B, KT66), z których każda brzmi nieco inaczej. W naszej produkcji stawiamy na balans pomiędzy kunsztem a marketingiem o wysokiej wierności w szlachetnym tego słowa znaczeniu. Naszym głównym celem jest najlepszy dźwięk w doskonałym stosunku jakości do ceny.

Nasza filozofia

Gdybyśmy musieli podsumować filozofię Pier Audio, to stwierdzimy, że dążymy do oryginalnego brzmienia sceny „dźwięku na żywo” W naszych konstrukcjach lampowych korzystamy z doświadczeń zaczerpniętych z ery dźwięku analogowego z lat 70. Obecne trendy często polegają na mieleniu lub filtrowaniu coraz wyższych częstotliwości w celu uzyskania chirurgicznego lub syntetycznego dźwięku. Prostsze nowoczesne konstrukcje często charakteryzują się brakiem głębi i prawdy w przekazie muzycznym, a uzyskany wynik w efekcie odbiega od materiału źródłowego, który jest bardziej realny w muzycznym wyrazie.

Wszystkie te powody zmuszają nas do projektowania elektroniki z poszanowaniem podstawowych zasad, takich jak dobrze znana mechanika elektryczna lat poprzednich, a zapomniana przez zbyt gorliwych współczesnych techników. Staramy się uzyskać dźwięk liniowy i neutralny, bez wpadania w ekscesy dźwięku „zbyt  lampowego” i zabarwionego. Dźwięk pozbawiony szorstkości z konsekwentnym i żywym materiałem dźwiękowym podsumowuje naszą filozofię.

Zaznaczając przycisk „Akceptuję” wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, danych osobowych zbieranych w ramach korzystania z usług sklepu internetowego, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i mogą ją Państwo w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego w stopce strony. Polityka prywatności zgodnie z RODO