Menu
Your Cart

100 zł rabatu na pierwszy zakup Zarejestruj się.

Soul Note D-2

Soul Note D-2
Soul Note D-2
Soul Note D-2
Soul Note D-2
Soul Note D-2
Soul Note D-2
Soul Note D-2
 • Stan: Dostępne
 • Model: D-2
Wyświetleń: 72
36.500,00zł
Netto: 29.674,80zł

Dostępne opcje

Oblicz ratę

Soul Note D-2 - Przetwornik cyfrowo-analogowy

 

DSS wykorzystuje LMX2594 firmy Texas Instruments
Formaty przetworników cyfrowo-analogowych, które odtwarzają wymagany zegar główny z zegarów referencyjnych, zwykle używają DDS (Direct Digital Synthesizer). Wydajność zewnętrznych generatorów zegara w tym formacie gwarantuje dokładność częstotliwości (np. ile sekund dewiacji wystąpi na przestrzeni dziesiątek tysięcy lat), ale jitter (wahania szerokości fali powstające w zegarze) i wynikający z tego szum fazowy są silnie uzależnione od wydajność samego DDS. Zgodnie z konwencją, sprzęt audio zazwyczaj wykorzystuje układy scalone specyficzne dla DDS z funkcjami jittera 10 ps (pikosekund), ale D-2 jest pierwszym urządzeniem, które wykorzystuje syntezator PLLatinum™ RF LMX2594 firmy Texas Instruments do audio DDS. Syntezator LMX2594 został opracowany dla radarów i przyrządów pomiarowych i szczyci się światową Najwyższe specyfikacje z indeksem wydajności -236 dBc/Hz i jitterem 45 fs (femtosekunda, 1/1000 pikosekundy). Ten ultraniski jitter DDS zapewnia przytłaczająco wyraźną i głęboką przestrzenną prezentację po wprowadzeniu bardzo precyzyjnego zegara zewnętrznego i użyciu wbudowanego TCXO.


Obsługuje wejścia zewnętrznego zegara referencyjnego 10 MHz
Korzystanie z DDS z funkcją jitter przewyższającą kwarc oznacza, że ​​D-2 jest wyposażony w wejścia zewnętrznego zegara referencyjnego 10 MHz, po raz pierwszy SOULNOTE. Wewnętrzny zegar opiera się na wysokowydajnym TCXO, który może pochwalić się oszałamiającym szumem fazowym (-121 dB przy przesunięciu 10 Hz). Posiada również przekaźnik wysokiej częstotliwości ze stykami mechanicznymi, aby uniknąć dodatkowego jittera z układu scalonego podczas przełączania między zegarem wewnętrznym a zewnętrznym generatorem zegara. Wewnętrzny zasilacz zegara wyłącza się, a wibracje ustają podczas korzystania z zewnętrznego generatora zegara, w ten sposób eliminując ryzyko wzajemnych zakłóceń.

 

 

Wykorzystuje 4 ES9038PRO (pierwszy w branży)
Dwa ES9038PRO na kanał są używane jako górne i dolne komplementarne wejścia różnicowe w tym oryginalnym w pełni symetrycznym dyskretnym wzmacniaczu SOULNOTE, całkowicie sterując początkowym stopniem we wzmacniaczu różnicowym bez NFB. Obwody IV są niezwykle proste i zawierają tylko jeden rezystor w celu wyeliminowania zniekształceń TIM, które mogą być tak problematyczne w przypadku sprzężenia zwrotnego typu IV. Dzięki niezwykle potężnemu prądowi 120 mA, dwa ES9038PRO są używane w każdym kanale, aby umożliwić naturalne odtwarzanie muzyki, która tętni życiem. ES9038PRO działa w trybie synchronicznym, aby uzyskać najwyższą jakość dźwięku.


Tryb NOS
Oprócz konwencjonalnego trybu nadpróbkowania FIR, D-2 posiada również nowy tryb NOS (bez nadpróbkowania), który jest wersją bez NFB przystosowaną do pracy w domenie cyfrowej. Ten tryb nie generuje echa przed i po, obserwowanego w nadpróbkowaniu FIR. Tłumi również bardzo niski poziom szumów z wyjściami analogowymi, bez różnicy poziomów między dwoma trybami.
Impulsowy kształt fali wyjściowej z filtrem nadpróbkowania FIR (wyjście analogowe D-2)
Echa przed i po to sztuczne „dźwięki” tworzone w wyniku obliczeń danych przed i po interpolacji danych. Sprawiają, że przebiegi, takie jak fale sinusoidalne, wydają się gładsze, ale algorytmy obliczeniowe mogą wpływać na jakość dźwięku lub niejednoznaczność i być dodawane do osi czasu.


Kształt fali wyjściowej impulsu w trybie NOS (wyjście analogowe D-2)
Ten kształt fali można uzyskać jedynie poprzez połączenie wzmacniacza dyskretnego innego niż NFB z doskonałą reakcją przejściową. Ponieważ fale muzyczne są w rzeczywistości serią fal impulsowych o różnych wysokościach, tryb NOS eliminuje wszelkie niejasności w informacjach na osi czasu, tworząc bardziej realistyczną i naturalną jakość dźwięku oraz rozległe środowisko odsłuchowe dostosowane do ostrości słuchu człowieka, który jest niezwykle wrażliwy na oś czasu.
* Trybu NOS nie można używać z DSD.
Konstrukcja dual-mono wykorzystująca w pełni dyskretne wzmacniacze różnicowe inne niż NFB
Oryginalne, dyskretne, w pełni symetryczne wzmacniacze różnicowe SOULNOTE bez NFB są ułożone w konstrukcji dual-mono, która jest całkowicie umieszczona niezależnie na lewym i prawym kanale, łącznie z prostownikiem zasilającym. Dodatkowo wyeliminowano kable połączeniowe do sygnałów dźwiękowych oraz w zasilaczach. Okablowanie z transformatora, pętli wysokoprądowej, również zostało zminimalizowane.

 

 

 

Wysokoregulowane transformatory toroidalne o mocy 400 VA z uzwojeniem bifilarnym z ośmioma uzwojeniami po stronie wtórnej
D-2 zawiera nowo opracowane transformatory mocy z ośmioma uzwojeniami po stronie wtórnej, które są zdolne do regulacji podobnej do wzmacniaczy o bardzo dużej mocy. Niezależne obwody prostownika na każdym stopniu zapobiegają zakłóceniom. Ponieważ transformatory są źródłem wibracji, SOULNOTE użył tylko jednego w każdym urządzeniu, aby uprościć rodzaj wibracji i skonstruował obudowę urządzenia tak, aby wszelkie niepożądane wibracje były przenoszone z dala od ciała przez kolec umieszczony bezpośrednio pod każdym transformatorem.

Środki przeciwdziałania hałasowi, które nie opierają się na filtrach
D-2 wykorzystuje 4 płytki owinięte folią miedzianą o grubości 70 mikronów, która eliminuje szumy poprzez optymalizację układu płytki drukowanej. Zastosowano środki zaradcze, które nie opierają się na filtrach, które mogą wpływać na jakość dźwięku, takich jak ferryt itp., a każdy tryb utrzymuje niepożądane promieniowanie poniżej poziomu szumów.

Niezależny układ płytki cyfrowej z uwzględnieniem przyszłych aktualizacji
Płytki cyfrowe to niezależne struktury, których jedna część jest podłączona do tylnego panelu, co pozwala na rozbudowę w przyszłości. Połączenie z obwodem analogowym odbywa się za pomocą lutowanych główek pinów, co eliminuje pogorszenie jakości dźwięku spowodowane kontaktem rezystancja w złączach.

Możliwość rozbudowy do przetwornika cyfrowo-analogowego dual mono
Tryby STEREO, MONO Lch i MONO Rch można wybrać na D-2. W trybie MONO, zatrzymując ES9038PRO na przeciwległym kanale, podwajając w ten sposób margines mocy i sprawiając, że separacja kanałów jest praktycznie nieskończona.


Wykorzystuje przełomową metodę przesyłania Bulk Pet
USB-Audio zasadniczo przesyła dane przy użyciu metody transferu izochronicznego. D-2 wykorzystuje Bulk Pet, nową metodę przesyłania Bulk opracowaną przez Interface Corporation. Ta metoda powoduje zmniejszenie obciążenia komputerów i przetworników cyfrowo-analogowych, co prowadzi do nowego wymiaru jakości odtwarzanego dźwięku.
* Dedykowane sterowniki muszą być zainstalowane na komputerze podczas korzystania z Bulk Pet. 

 

 

SPECYFIKACJA TECHNICZNA:

 • Nazwa modelu D-2SE(PREMIUM SILVER)/D-2BE(PREMIUM BLACK)
 • Format wejściowy (USB) PCM, DSD (DoP v1.1, natywny ASIO)
 • Format wejściowy (koncentryczny・AES/EBU) PCM,DSD(DoP v1 .1)
 • Obsługiwana częstotliwość próbkowania (USB) Maks. 768 kHz (PCM) / Maks. 22,6 MHz (DSD)
 • Obsługiwana częstotliwość próbkowania (Koncentryczny・AES/EBU) Maks. 192 kHz (PCM) / Maks. 2,8 MHz (DSD64 DoP v1.1 )
 • Szybkość transmisji kwantyzacji PCM (USB) 16 bitów, 24 bity, 32 bity
 • Szybkość transmisji kwantyzacji PCM (koncentryczne・AES/EBU) 16 bitów, 24 bity
 • Wejście cyfrowe USB (Typ B), koncentryczne x2 (SPDIF), AES/EBU x2
 • Wejście zewnętrznego zegara 10 MHz ( BNC50 omów)
 • Wyjście analogowe XLR x1、RCA x1
 • Poziom wyjścia analogowego (XLR) 5,6 Vrms
 • Poziom wyjścia analogowego (RCA) 2,8 Vrms
 • Charakterystyka częstotliwościowa 2 Hz do 120 kHz (+0/-1 dB)
 • Stosunek SN 110 dB
 • Całkowite zniekształcenia harmoniczne 0,008% (NOS/176,4 kHz)
 • Filtr analogowy Dwuwymiarowy pasywny
 • Napięcie zasilania 230 V AC 50 Hz
 • Pobór mocy 56 W
 • Maksymalne wymiary zewnętrzne Jednostka główna: 430 (W) ×160(H)×405(D)mm
 • Waga 17kg
 • Akcesoria w zestawie Kolce,Przewód zasilający

Napisz opinię

Uwaga: Proszę nie używać znaków HTML!
Zły Dobry

Soulnote to wysokiej klasy marka audio z siedzibą w Sagamihara-city, Kanagawa, JAPONIA.
Jego niezwykle unikalna metoda projektowania produktów jest w 100% oparta na rzeczywistym zmyśle słuchu, który całkowicie wyeliminował wszelkie uprzedzenia do konwencjonalnego, zdrowego rozsądku dotyczącego dźwięku, wydobywając „duszę”, która żyje w źródle dźwięku.
Soulnote nie stworzy żadnego dźwięku, ale ożywi Duszę muzyki poprzez „żywotność dźwięku”, którą można osiągnąć poprzez dokładne wyeliminowanie wszelkich wąskich gardeł w projektowaniu na etapie rozwoju,

Zaznaczając przycisk „Akceptuję” wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, danych osobowych zbieranych w ramach korzystania z usług sklepu internetowego, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i mogą ją Państwo w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego w stopce strony. Polityka prywatności zgodnie z RODO