Menu
Your Cart

100 zł rabatu na pierwszy zakup Zarejestruj się.

TEAC AP-505

TEAC AP-505
TEAC AP-505
TEAC AP-505
TEAC AP-505
TEAC AP-505
TEAC AP-505
TEAC AP-505
TEAC AP-505
TEAC AP-505
TEAC AP-505
TEAC AP-505
TEAC AP-505
TEAC AP-505
TEAC AP-505
TEAC AP-505
7.199,00zł
Netto: 5.852,85zł
  • Stan: Dostępne
  • Model: AP-505
Wyświetleń: 1863

Dostępne opcje

Oblicz ratę

TEAC AP-505  - Wzmacniacz zintegrowany stereo / DAC-USB

AP-505  to ultrakompaktowy stereofoniczny wzmacniacz mocy, zasilany przez technologię Hypex Ncore, zaprojektowany do pracy w trybie Bi-amping lub w trybie BTL (Bridge Tied Load / Bridged). Urządzenie posiada wzmacniacz mocy oparty o wysokowydajny, dostrojony w TEAC moduł wzmacniacza mocy Hypex Ncore, mieszczący się w kompaktowej i eleganckie obudowie. Oprócz konwencjonalnej pracy stereo AP-505 zdolny jest do pracy w trybach bi -amp i BTL (Bridge Tied Load / Bridged), wytwarzając maksymalnie 130 W + 130 W mocy wyjściowej w trybach stereo / bi-amp i 250 W w trybie BTL / trybie zmostkowanym. Jego sercem jest moduł wzmacniacza mocy Ncore, wyprodukowany przez firmę Hypex z Holandii i specjalnie dostrojony przez zespół inżynierów TEAC w celu uzyskania doskonałej jakości dźwięku. Lekkie panele ze stopu aluminium pokrywają solidną stalową obudowę na zewnątrz. Para dużych wskaźników na panelu przednim dodaje urządzeniu szyku, a zgłoszone do opatentowania podstawki TEAC ’Pin-point’, umieszczone w trzech strategicznych pozycjach na spodzie urządzenia, zapewniają stabilne oparcie. Najnowsza technologia wzmacniacza Hypex Ncore dostrojona przez TEAC wykorzystuje wysokowydajny, energooszczędny moduł wzmacniacza mocy Hypex Ncore, który wytwarza 130 W + 130 W w trybach stereo / bi-amp lub 250 W w trybie BTL. Moduł, który przeszedł obszerne testy odsłuchowe, zanim został starannie dostrojony i dopracowany przez naszych inżynierów, z łatwością napędza szeroką gamę głośników, zapewniając wszystko, od pianissimo do fortissimo i wszystko pomiędzy. Innymi słowy, poprawnie odtwarza dynamikę muzyki realnej.

Całkowicie metalowy korpus o niewielkich rozmiarach zapewniający sztywność, stabilność i elegancję
Każdy panel zewnętrzny – z przodu, u góry i po bokach – jest wykonany z wysokiej jakości stopu aluminium, solidnie przymocowanego do wytrzymałej stalowej ramy nośnej. Ta metoda konstrukcji pomaga zredukować przenoszenie drgań mechanicznych, zapewniając, że każdy pojedynczy element wewnątrz urządzenia może optymalnie pracować. Dzięki kompaktowym wymiarom AP-505 łatwo mieści się w nowoczesnych wnętrzach, w których ważna jest oszczędność miejsca, na przykład na biurku. Jest to wyraźne przeciwieństwo większości konwencjonalnych wzmacniaczy mocy obsługujących bi-amp / BTL, które są zwykle nieporęcznymi jednostkami zajmujących dużo miejsca.

W pełni zbalansowana konstrukcja
Dzięki zastosowaniu w pełni zbalansowanego obwodu od sekcji wejściowej do stopnia wyjściowego, AP-505 utrzymuje sygnał audio w możliwie najczystszej postaci, gdy przechodzi przez wzmacniacz. Rezultatem jest wyjątkowo niski poziom zniekształceń i doskonały stosunek sygnału do zakłóceń (wspomagany przez skuteczną eliminację szumów w trybie wspólnym).

Starannie dobrane komponenty, przeznaczone wyłącznie do zastosowań hi-fi
Na etapie wejściowym, gdzie jakość dźwięku jest zasadniczo zdefiniowana, stosowane są wysokiej jakości podwójne wzmacniacze operacyjne MUSES8820E zarówno dla wejść XLR, jak i RCA. W sekcji zasilania stopnia wejściowego, oba obwody kondensatorów lewego i prawego kanału są całkowicie niezależne od transformatora mocy i wykorzystują cztery kondensatory o dużej pojemności 4700 μF na każdym kanale (w sumie 8), zapewniając wyraźną separację sceny dźwiękowej. między kanałami. W sekcji wejściowej XLR dobrze zaprojektowany obwód zapewnia doskonałą integralność sygnału, częściowo dzięki wyeliminowaniu kondensatorów sprzęgających, które często mogą tracić informacje audio, gdy przechodzi przez nie sygnał.

Przewymiarowany toroidalny transformator mocy
W zasilaczu AP-505 wykorzystuje transformator z rdzeniem toroidalnym o dużej pojemności z diodami Schottky’ego w obwodzie prostowniczym. W przeciwieństwie do tradycyjnych diod, diody barierowe Schottky’ego redukują zakłócenia kondensatorów prowadząc do „czystszego” zasilania i dostarczania bardziej stabilnego prądu.

Podstawki Pin-Point ułatwiają instalację
AP-505 wyposażono w oczekujące na opatentowanie podstawki ’Pin-Point’ firmy TEAC. Składają się one z dwóch oddzielnych metalowych sekcji w zintegrowanej obudowie. Jedna ma szpiczastą górę i jest przymocowana do spodu obudowy, a druga to podstawa w kształcie miski, która zwisa ze szpiczastej sekcji, z miseczką w kształcie kołnierza, aby uprościć instalację. Dzięki unikalnej konstrukcji podstawki ’Pin-Point’ znacznie minimalizują wibracje i rezonans dzięki temu, że urządzenie jest podparte tylko w trzech punktach o bardzo małej powierzchni styku. Taki układ redukuje zmętnienie średnich i niskich częstotliwości, poprawiając scenę dźwiękową i wzmacniając drobne szczegóły dźwięku. * Japońskie patenty o numerach 4075477 i 3778108

Konstrukcja z pasywnym chłodzeniem zapewniająca cichą pracę
Nie ma sensu projektować wzmacniacza, który zapewni doskonały dźwięk do pary głośników, ale który sam generuje rozpraszający hałas podczas pracy wentylatora chłodzącego. Od samego początku nasi inżynierowie byli zdeterminowani, aby zastosować obwód i układ, który pozwoliłby na wystarczające naturalne chłodzenie, który pozwoliłby na stworzenie kompaktowego, ale mocnego wzmacniacza, który nie wymagałby pomocy wentylatora chłodzącego.

Wychylne wskaźniki poziomu sygnału 
Analogowe wskaźniki poziomu na panelu przednim poruszają się wskazując poziomy sygnału, dając przyjemne wizualnie potwierdzenie, że wzmacniacz wykonuje swoją pracę. Cztery stopnie intensywności podświetlenia (jasny, średni, przyciemniony) pozwalają użytkownikom dostosować intensywność podświetlenia do własnych preferencji.

Kluczowe właściwości:

  • Moduł wzmacniacza mocy Hypex Ncore , dostrojony przez TEAC
  • 130 W + 130 W maksymalnej mocy wyjściowej lub 250 W w trybie BTL
  • 3 przełączalne tryby wyjściowe: Stereo, Bi-Amp i BTL (Bridge Tied Load / Bridged)
  • W pełni zbalansowany obwód, od wejścia do wyjścia zasilanie zawiera duży toroidalny transformator mocy i diody barierowe Schottky’ego; kompleksowe obwody zabezpieczające (udary prądowe, przepięcia, przegrzanie)
  • Oczekujące na opatentowanie podstawy ’Pin-point’ ułatwiające instalację (patent japoński nr 4075477, nr 3778108)
  • Wychylne wskaźniki
  • Zbalansowane gniazda XLR i niesymetryczne analogowe wejścia RCA
Moc

Maksymalna moc wyjściowa
– Stereo: 130W + 130W (4Ω, 1kHz, JEITA)
– Bi-amp: 90W + 90W (8Ω, 1kHz, JEITA)
– Tryb BTL (mostek): 250W (8Ω, 1kHz, JEITA)
Nominalna moc wyjściowa
– Stereo: 115W + 115W (4Ω, 1kHz, THD 0,8%)
– Bi-amp: 70W + 70W (8Ω, 1kHz, THD 0,8%)
– Tryb BTL (mostek): 220W (8Ω, 1kHz, THD 0,8%)
Całkowite zniekształcenia harmoniczne:0,0015% (8Ω, 1kHz, 12,5W, JEITA)
Stosunek sygnału do szumu: 113dB (8Ω, 1kHz, IHF-A)
Pasmo przenoszenia: 10 Hz do 50 000 Hz (+ 0 dB, -5 dB, 8 Ω, 1 W, JEITA)
Współczynnik zrzutu: 370 lub wyższy, JEITA (20 Hz do 20 kHz, impedancja wyjściowa: 22 mΩ, obciążenie 8 Ω)

LINE IN (zbalansowane)

XLR (2: HOT) × 1 para
Czułość wejściowa: 1,3V (wyjście 8Ω, THD 1%)
Impedancja wejściowa: 10kΩ lub wyższa

LINE IN (niezbalansowane)

RCA (pozłacane) × 1 para
Czułość wejściowa: 0,66V (wyjście 8Ω, THD 1%)
Impedancja wejściowa: 10kΩ lub wyższa

Wyjścia głośnikowe

Zakręcane gniazda × 1 zestaw (pozłacany, kompatybilny z AWG8 i wtykiem bananowym)
Kompatybilna impedancja głośnika
– Stereo, bi-amp: 4Ω do 16Ω
– Tryb BTL (mostek): 8Ω do 16Ω

Ogólne

Zasilanie: AC220 do 240 V, 50 Hz (Wielka Brytania / Europa)
Pobór mocy: 106W
Pobór prądu w trybie gotowości: 0,1 W lub mniej (w trybie automatycznego oszczędzania energii)
Wymiary: 290 × 84,5 × 271 mm (szer. × wys. × gł.)
Waga: 4,4 kg

 
 

 

 

Napisz opinię

Uwaga: Proszę nie używać znaków HTML!
Zły Dobry

Historia nagrań i dźwięku

Wiedza zdobywana od ponad 70 lat codziennie wykorzystywana jest do opracowywania i produkcji jednych z najlepszych produktów audio na świecie. Produkty TEAC oferują muzyczne doznania i ubarwiają codzienne życie.

1968 A-20

Pierwszy stereofoniczny magnetofon kasetowy wyprodukowany w Japonii.

Katsuma Tani, prezes i założyciel korporacji TEAC stwierdził: “TEAC musi produkować dobrej jakości urządzenia audio w rozsądnej cenie, ponieważ misją naszej firmy audio jest dostarczanie muzyki w codziennym życiu ludzi.” TEAC opracował model A-20, oparty na technologii magnetycznego zapisu informacji, który był pierwszym japońskim stereofonicznym magnetofonem kasetowym o jakości Hi-Fi.

 

1972 A-450

Magnetofon kasetowy

W 1972 roku firma TEAC wypuściła na rynek swój pierwszy magnetofon kasetowy, którego współczynnik wahań i drgań wynosił zaledwie 0,07%.

Poprawiono łatwość obsługi poprzez umieszczenie wszystkich przełączników i faderów na przednim panelu.

1979 144

Ogromny wkład w historię muzyki popularnej na świecie

W 1979 roku firma TEAC wypuściła na rynek pierwszy na świecie 4-ścieżkowy magnetofon kasetowy MTR, TEAC 144, który wykorzystywał kompaktową taśmę kasetową, osiągając wysoką jakość, łatwość obsługi, zgrabną konstrukcję i przystępną cenę dla każdego muzyka. Magazyny branży muzycznej, takie jak magazyn „Billboard” i „Pro Sound News”, oceniły go jako “Najbardziej innowacyjny produkt w historii!”.

Historia muzyki z pewnością potoczyłaby się inaczej, gdyby nie magnetofon 144. Produkcja muzyczna ruszyła do przodu. Mówi się, że Bruce Springsteen nagrał swój album “Nebraska” na 144 w swoim własnym domu w 1982 roku.

1968 A-4010

Magnetofon dla każdego

W latach 60-tych przeciętne gospodarstwo domowe mogło cieszyć się muzyką w różnych formatach, zgodnie z technologicznym boomem odtwarzaczy płyt, radia, a następnie taśmy.

Model A-4010 firmy TEAC był 4 ścieżkowym magnetofonem, który pasował do amerykańskiego wystroju wnętrz, a jednocześnie był solidny i łatwy w obsłudze, a jego cena – według ówczesnych projektantów – była przystępna dla przeciętnej rodziny. Ta nastawiona na konsumenta koncepcja pomogła A-4010 zdobyć popularność i sprzedać się w liczbie ponad 200 000 sztuk, stając się jednym z najlepiej sprzedających się produktów TEAC-a, a także sygnalizując początek ery taśm audio.

Kolejne modele magnetofonów szpulowych, takie jak A-6010, pomogły TEAC’owi umocnić pozycję jednego z najlepszych producentów magnetofonów na świecie.

1957 TD-102

TEAC początki

TEAC pierwotnie założony jako Tokyo Television Acoustic Company 26 sierpnia 1953 roku przez dwóch braci Katsumę i Tomomę Tani. W 1956 roku bracia założyli Tokyo Electro-Acoustic Company, by w końcu w 1964 roku połączyć te firmy i stworzyć dzisiejszą TEAC Corporation. 

Pierwszy oryginalny model produkcyjny TEAC-a TD-102, trafił do sprzedaży w kwietniu 1957 roku. Stało się to za sprawą dwóch pracowników dużego producenta radioodbiorników w Ameryce Lafayette Radio Electronics. Kiedy Tani pokazał im prototyp TD-102, powiedzieli: “Dodaj wzmacniacz odtwarzający, zmień go w odtwarzacz taśmowy i zmień obudowę na szafkę, a my to weźmiemy!”. I w ten sposób zamówili 25 sztuk. TD-102 wkroczył na rynek amerykański i szybko stał się ulubieńcem fanów audio. 

W kwietniu 1958 roku inżynier z firmy produkującej radio Philco zaprosił TEACa do przeprowadzenia demonstracji swoich produktów w Far East Audio Club, który prowadził w bazie wojskowej Tachikawa. TEAC przywiózł więc 50 sztuk TD-102 do demonstracji. Wszystkie zostały kupione za gotówkę na miejscu. 

Po początkowym sukcesie TD-102, magnetofony szpulowe TEAC-a zyskały szeroki rozgłos komercyjny, gdy wpływowy amerykański magazyn konsumencki Consumer’s report umieścił je na liście nr 5 spośród 17 wypróbowanych i przetestowanych produktów audio. 

Siła przekonania właścicieli TEAC o tym, że „nieważne jak trudne jest to zadanie, jeśli stworzysz produkt lepszy technicznie, zdobędzie on uznanie”, została podwaliną po misję TEAC: “Z naszej zdolności do wytwarzania najlepszych produktów na świecie czerpiemy naszą rację bytu”.

Tagi: Teac , wzmacniacz
Zaznaczając przycisk „Akceptuję” wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, danych osobowych zbieranych w ramach korzystania z usług sklepu internetowego, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i mogą ją Państwo w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego w stopce strony. Polityka prywatności zgodnie z RODO