Menu
Your Cart

100 zł rabatu na pierwszy zakup Zarejestruj się.

Gryphon Audio

Gryphon Audio Designs jest pomysłem Flemminga E. Rasmussena i spełnieniem życiowego marzenia, aby umożliwić odtworzenie najczystszej istoty muzyki na żywo w domowych warunkach.  Gryphon Audio Designs została założona w 1985 roku.

Pierwszy produkt, legendarny Gryphon Head Amp, powstał z jednorazowego projektu opracowanego wyłącznie jako hobby. Podczas chicagowskiego Consumer Electronics Show 1986 szanowany japoński dystrybutor wyraził zainteresowanie produktem. Wkrótce potem Head Amp został wybrany przez japońską prasę audio jako "Best Buy". Chociaż projekt Gryphon był początkowo wyłącznie hobby, a nie aktywnie realizowanym przedsięwzięciem komercyjnym, popyt generowany przez recenzje i uznanie doprowadziło do formalnego ustanowienia firmy Gryphon Audio Designs. 

Gryphon Audio Designs  natychmiast osiągnął uznanie, które stale rośnie na całym świecie, głównie za najnowocześniejsze osiągi, intuicyjną ergonomię i oszałamiające piękno przedwzmacniaczy Gryphon i wzmacniaczy mocy. Rasmussen w dziedzinie sztuk pięknych i wzornictwa przemysłowego nadaje każdemu produktowi Gryphon charakterystyczne, bujne wykończenie, które powstaje w sposób organiczny poza konstrukcją obwodów audio i interfejsem użytkownika, zapewniając prawdziwie wyjątkową integrację formy i funkcji.

ZESPÓŁ PROJEKTOWY GRYPHON

Podczas gdy Flemming E. Rasmussen jest odpowiedzialny za koncepcję, wygląd zewnętrzny i ostateczne brzmienie każdego produktu Gryphon, zespół projektowy składający się zazwyczaj z 4-5 członków pracuje nad oddzielnymi aspektami technicznymi każdego projektu. Zespół projektantów, złożony z dedykowanych inżynierów elektroników pracujących z doświadczonymi audiofilami, zapewnia otwarty umysł na słyszalne zjawiska w brzmieniu, dla których nie ma obecnie zadowalającego wyjaśnienia naukowego.

Jeśli zespół projektowy stwierdzi, że "o włos" przybliża nas do rzeczywistości, to modyfikacja zostanie włączone do ostatecznego projektu, niezależnie od naszej niemożności przedstawienia obiektywnie weryfikowalnego wyjaśnienia. Wyselekcjonowani eksperci, którzy tworzą zespół projektowy Gryphon, wnoszą do swojej pracy umiejętności, dumę i niepohamowany entuzjazm, dzięki którym Gryphon może przenieść inżynierską i krytyczną ocenę domowego sprzętu audio na nowy poziom, odzwierciedlając rygorystyczne standardy Gryphon Audio.

SKĄD NAZWA GRYPHON?

Dla swojej nowej firmy Rasmussen chciał mieć nazwę, która reprezentowałaby nieograniczoną moc, a jednocześnie przekazywała swobodę, nazwę, która będzie oznaczać moc i wdzięk, z jakim jego produkty oddają wszystkie subtelności nagranej muzyki. Nazwa i logo Gryphona inspirowane są bajecznym stworzeniem z mitologii greckiej z głową i skrzydłami orła, a ciałem lwa. To doskonałe połączenie mocy lwa z gracją orła jest właściwym symbolem połączonej mocy z elegancją, którą firma stara się osiągnąć w urządzeniach audio Gryphon.

PRODUKCJA I KONTROLA JAKOŚCI 

Wszystkie produkty Gryphon Audio są projektowane i produkowane w Danii, montowane i testowane we własnych halach produkcyjnych. Produkcja niektórych kluczowych podzespołów jest zlecana podwykonawcom. Firmom posiadającym uprawnienia i certyfikaty do produkcji na poziomie standardów militarnych oraz zaangażowanych w badania i rozwój sprzętu wojskowego i medycznego według najsurowszych norm. Wykorzystując tych podwykonawców Gryphon uzyskuje dostęp do najbardziej zaawansowanych technik montażu i know-how, które w innym wypadku byłyby niedostępne dla małej, niezależnej firmy. Gryphon dokonuje znacznych inwestycji w oprogramowanie i sprzęt komputerowy, aby otrzymać dane z zaawansowanych testów obwodów drukowanych. Każdy moduł w każdym produkcie Gryphona ma swój indywidualny certyfikat testowy. Gdy moduły są montowane w kompletnym i funkcjonującym urządzeniu, to również poddawane są kompleksowym testom funkcjonalnym z wynikami zapisanymi w certyfikacie testowym. Gryphon posiada certyfikaty dla każdego wyprodukowanego urządzenia. Ostatnim testem są indywidualne odsłuchy przeprowadzane przez personel Gryphona. Końcowa kontrola jakości i pakowanie to również operacje prowadzone wewnętrz firmy.

FILOZOFIA GRYPHON AUDIO

Gryphon Audio Designs jest głównym orędownikiem  minimalistycznego podejścia do projektowania, które eliminuje z toru audio kontrolę barwy dźwięku, balansu, gniazda słuchawkowe itp. a wszystko to aby zachować pełną integralność sygnału. Każdy produkt Gryphona ma służyć jednemu celowi - utrzymania spójności sygnału wejściowego bez jakichkolwiek podkolorowań. Jakość samego sygnału wejściowego (lepsza lub gorsza) musi zawsze stanowić jedyny czynnik decydujący o ostatecznej jakości dźwięku. Ta filozofia projektowania oznacza, że ​​słabe nagrania zostaną bezwględnie obnażone, a z drugiej strony można w pełni docenić doskonałe realizacje.

Gryphon Audio Diablo 120 DAC - Przetwornik cyfrowo-analogowyModuł Diablo 120 DAC doskonale rozszerza możliwości nowego wzmacniacza zintegrowanego Gryphon Diablo 120. Po zainstalowaniu modułu, wyświetlacz wzmacniacza Diablo 120 podaje informacje dotyczące wybranego źródła, formatu sygnału PCM/DSD, cz..
21.100,00zł
Netto:17.154,47zł
Gryphon Audio Diablo 300 DAC - Przetwornik cyfrowo-analogowyŁącząc w jednej obudowie przetwornik cyfrowo-analogowy, przedwzmacniacz i wzmacniacz-mocy, Gyphon Diablo 300 wprowadza do świata high-endu niespotykany komfort i wygodę obsługi. Zainstalowanie wyjątkowego przetwornika cyfrowo-analogowego we..
28.700,00zł
Netto:23.333,33zł
Gryphon Audio Zena DAC - Przetwornik cyfrowo-analogowyZainstalowanie wysokiej jakości przetwornika cyfrowo-analogowego wewnątrz obudowy przedwzmacniacza liniowego najwyższej klasy Gryphon Zena wprowadza do świata high-endu niezbyt często spotykaną wygodę obsługi i wszechstronność.Umieszczenie wybitn..
28.700,00zł
Netto:23.333,33zł
Gryphon Audio Diablo 120 Gryphon Audio Diablo 120
PRODUKT DOSTĘPNY DO ODSŁUCHU
Gryphon Audio Diablo 120 - Wzmacniacz zintegrowany    Koncepcja stworzenia wzmacniacza zintegrowanego, który zachowa wszystkie cechy charakterystyczne firmowego brzmienia najdroższych komponentów Gryphon przy znacznie niższej cenie, wydaje się bardzo interes..
64.400,00zł
Netto:52.357,72zł
Gryphon Audio Legato Legacy NPS - Przedwzmacniacz gramofonowy   Jeszcze kilka lat temu wydawało się niemożliwe, że stara płyta winylowa odżyje i będzie się miała znacznie lepiej od CD.  Niezależnie od cyfrowego zgiełku trwającego od trzydziestu ..
68.200,00zł
Netto:55.447,15zł
Gryphon Audio Diablo 300 - Wzmacniacz zintegrowany klasy high-end.W trakcie projektowania wzmacniacza Gryphon Diablo 300 nasz zespół inżynierów miał luksus i przywilej wykorzystania koncepcji, komponentów i rozwiązań technologicznych opracowanych na potrzeby świetnego przedwzmacniacza liniowego Gryp..
80.100,00zł
Netto:65.121,95zł
Gryphon Audio Essence - PrzedwzmacniaczSystem wzmacniający klasy A Gryphon Essence składający się ze wzmacniacza oraz przedwzmacniacza został opracowany w oparciu o konstrukcje z najwyższej klasy: stereofonicznych i monofonicznych wzmacniaczy mocy Mephisto oraz przedwzmacniacza Pandora. Bezkomp..
80.100,00zł
Netto:65.121,95zł
Gryphon Audio Zena - PrzedwzmacniaczCytat ze strony internetowej The audiobeat.com: „Dowolny przedwzmacniacz lub wzmacniacz Gryphon jest punktem docelowym dla audiofilów, zarówno pod względem jakości, jak i "ceny”. monoandstereo.com przytacza następującą obserwację, opartą na dekadach doświadczenia:..
80.100,00zł
Netto:65.121,95zł
Gryphon Audio Legato Legacy SA - Przedwzmacniacz gramofonowy   Jeszcze kilka lat temu wydawało się niemożliwe, że stara płyta winylowa odżyje i będzie się miała znacznie lepiej od CD.  Niezależnie od cyfrowego zgiełku trwającego od trzydziestu l..
99.600,00zł
Netto:80.975,61zł
Gryphon Audio Essence Stereo Gryphon Audio Essence Stereo
PRODUKT DOSTĘPNY DO ODSŁUCHU
Gryphon Audio Essence Stereo - Stereofoniczny wzmacniacz mocy w klasie A   W roku 2020 Gryphon będzie świętował 35 lat badań i innowacji, powszechnie uznawany jest za jedną z najbardziej wpływowych marek klasy high-end w Skandynawii - i na świecie. Nazwa Gryphon od daw..
107.700,00zł
Netto:87.560,98zł
Gryphon Audio Kaliope - Przetwornik cyfrowo-analogowyZnany zwrot ‘bit to bit’ opisuje rozpowszechnione, błędne, przekonanie, że każdy odpowiednio złożony system cyfrowy da ‘Czyste, perfekcyjne brzmienie. Zawsze.’ – jak głosił slogan reklamowy wymyślony na potrzeby promocji płyty kompaktowej.1. Cyfro..
116.200,00zł
Netto:94.471,54zł
Gryphon Audio Diablo 333 - Wzmacniacz zintegrowany  Udoskonalenie, a tym samym prześcignięcie legendarnego Diablo 300 nie było prostym zadaniem - zaprezentowany na targach High End Munich 2015, Diablo 300 ustanowił nowy punkt odniesienia w dziedzinie wydajności ..
118.000,00zł
Netto:95.934,96zł
Przeglądasz 1 do 12 z 24 (2 stron)
Zaznaczając przycisk „Akceptuję” wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, danych osobowych zbieranych w ramach korzystania z usług sklepu internetowego, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i mogą ją Państwo w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego w stopce strony. Polityka prywatności zgodnie z RODO