Menu
Your Cart

100 zł rabatu na pierwszy zakup Zarejestruj się.

Gryphon Audio Zena DAC

Gryphon Audio Zena DAC
Gryphon Audio Zena DAC
Ten produkt zostanie wysłany za darmo!
Wszystkie produkty zakupione w naszym sklepie których suma wynosi więcej niż 500 zł, zostaną wysłane za darmo.
 • Stan: Dostępne
 • Model: Gryphon Audio Zena DAC
 • Waga: 8.00kg
 • Wymiary: 32.00cm x 43.00cm x 14.00cm
Wyświetleń: 1036
27.160,00zł
Netto: 22.081,30zł

Gryphon Audio Zena DAC - Przetwornik cyfrowo-analogowyZainstalowanie wysokiej jakości przetwornika cyfrowo-analogowego wewnątrz obudowy przedwzmacniacza liniowego najwyższej klasy Gryphon Zena wprowadza do świata high-endu niezbyt często spotykaną wygodę obsługi i wszechstronność.Umieszczenie wybitnego przetwornika cyfrowo-analogowego wewnątrz równie ambitnego przedwzmacniacza liniowego znacząco skraca ścieżkę sygnału, pozwala na eliminację zewnętrznych interkonektów, wtyczek i punktów lutowania. Pozwala to na zachowanie pełnej integralności i czystości sygnału.

Opcjonalny moduł przetwornika cyfrowo-analogowego przeznaczony do instalacji wewnątrz obudowy przedwzmacniacza liniowego Gryphon Zena został opracowany w oparciu o projekt doskonale ocenianego przetwornika Gryphon Kalliope. Prasa branżowa na całym świecie wyraża się o projekcie i jakości brzmienia Kalliope w samych superlatywach:

„Kalliope to szczyt możliwości cyfrowego audio. Dla naszej redakcji wyznacza od dziś poziom referencyjny.” Tone Audio, USA

„Zadziwiający realizm i całkowicie analogowa płynność. Pełen sukces!” Haute Fidelite, Francja

„Trudno mi wyobrazić sobie bardziej wierny muzycznie przetwornik spośród obecnych dziś na rynku.” enjoythemusic.com, USA

„To najlepszy przetwornik, który słyszeliśmy. Z dużą przewagą.” Fedelta del Suono, Włochy

Teraz, zgodnie z zasadami firmy Gryphon, technologie i komponenty stworzone na potrzeby naszych konstrukcji referencyjnych trafiają do produktów niższych linii. Potrafimy przy tym zachować najlepsze cechy oryginałów.

Zastosowany w module Zena DAC przetwornik ESS Sabre ES9018 – gotowy do obróbki wszystkich obecnych i przyszłych formatów audio – połączony jest z precyzyjnie regulowanym, w pełni dyskretnym, niskoszumowym zasilaczem +/- 22V DC, co zapewnia minimalny poziom szumu i zniekształceń.

Moduł Zena DAC nie czerpie żadnego zasilania ze źródłowych urządzeń USB. Zamiast tego korzysta z własnego czystego prądu, co pozwala na maksymalną izolację od komputerów.

W ten sposób obchodzimy najsłabszy punkt konwencjonalnych przetworników USB: zależność od prądu 5V płynącego przewodem USB wprost z pełnego szumów wnętrza komputera, który zanieczyszcza sygnał audio znacząco degradując brzmienie

Dedykowany zasilacz SuperCap z zespołem kondensatorów pojemności 12,5 Farada działa jak stabilna i izolowana wirtualna bateria zapewniająca najniższy możliwy poziom szumu i nieograniczoną dynamikę.

Czysty prąd zasilania na tym wczesnym kluczowym etapie obróbki sygnału daje mocną podstawę naturalności i płynności definiujących firmowe brzmienie Gryphon Audio.

Moduł Zena DAC dodaje do pięciu standardowych wejść analogowych przedwzmacniacza kolejne pięć wejść cyfrowych: AES/EBU XLR 110 [szwajcarski pozłacany Neutrik], wejście optyczne TOSlink, dwa pozłacane gniazda BNC 75 z izolacją teflonową dla źródeł S/PDIF oraz gniazdo USB.

Po zainstalowaniu modułu, wyświetlacz przedwzmacniacza Zena podaje informacje dotyczące wybranego źródła, formatu sygnału PCM/DSD, częstotliwości próbkowania, aktywnych filtrów i statusu zasilacza SuperCap [naładowany/w trakcie ładowania]. Dla sygnału PCM dostępny jest stromy lub łagodny filtr roll-off. Dla źródeł DSD można wybrać filtry odcinające pasmo 50, 60, 70 kHz [-3B].

Moduł Zena DAC jest w pełni izolowany przez własną aluminiową obudowę z uziemionymi ścianami odpornymi na promieniowanie HF, co eliminuje ryzyko interferencji z wrażliwymi układami przedwzmacniacza.

Moduł Zena DAC może być zainstalowany w fabryce podczas montażu przedwzmacniacza Zena lub później, w razie potrzeby.


DANE TECHNICZNE:


  Oryginalna analogowa analogowa Dual Mono klasy A.

  Brak negatywnego sprzężenia zwrotnego

  Sabre ES9018 High-End D / A konwerter

  Wejście USB kompatybilne z następującymi formatami audio przez PC / MAC / Linux: PCM: 44,1, 48, 88,2, 96, 176,4, 192, 352,8 i 384 kHz, do 32 bitów DSD przez USB: DSD64 (2,822 MHz, 3,072 MHz), DSD128 (5.644 MHz, 6.144 MHz), DSD256 * (11.2896 MHz) i DSD512 * (22.5792 MHz)

  Wejścia XLR, BNC zgodne z PCM: 22,05, 24, 32, 44,1, 48, 64, 88,2, 96, 176,4 i 192 kHz, do 32 bitów

  Wejście TOSLink zgodne z PCM: 22,05, 24, 32, 44,1, 48, 64, 88,2 i 96 kHz

  Wybierane przez użytkownika cyfrowe filtry roll-off PCM i DSD

  Zoptymalizowany pod względem temperatury oscylator o ultra niskim jitterrze z dokładnością lepszą niż 5 części na milion

  Zasilacz Super-Capacitor (12,5 Farad!) Do modułu USB - działa jak prawdziwe zasilanie bateryjne

  Filtry analogowe PCM pierwszego rzędu i filtry analogowe DSD drugiego rzędu z kondensatorami polipropylenowymi

  Analogowe stopnie wyjściowe z dyskretnymi, ultra-niskimi poziomami hałasu +/- 15VDC regulowane napięcie zasilające dla doskonałego analogowego THD i tłumienia szumów

  Wiele lokalnych regulatorów napięcia dla najlepszego cyfrowego tłumienia hałasu

  Dyskretny, osobny lewy / prawy kanał o wyjątkowo niskim poziomie hałasu dla analogowej sekcji przetwornika ES9018

  Bardzo krótka ścieżka sygnału

  Minimalne okablowanie wewnętrzne

  Jedna czterowarstwowa płytka drukowana z miedzią 70μm

  Gniazda na PCB eliminują konieczność okablowania i skracają ścieżkę sygnału

  Pozłacane gniazdo Swiss Neutric XLR dla jednego zbalansowanego źródła 110 AES / EBU

  Pozłacane gniazda BNC 75 Ohm z izolacją teflonową dla jednego źródła S / PDIF

  Jedno wejście optyczne TOSLink

  Zaprojektowany i zbudowany w Danii

  Napisz opinię

  Uwaga: Proszę nie używać znaków HTML!
  Zły Dobry
  Zaznaczając przycisk „Akceptuję” wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, danych osobowych zbieranych w ramach korzystania z usług sklepu internetowego, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i mogą ją Państwo w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego w stopce strony. Polityka prywatności zgodnie z RODO