Menu
Your Cart

100 zł rabatu na pierwszy zakup Zarejestruj się.

Gryphon Audio Apex

Gryphon Audio Apex
Gryphon Audio Apex
Gryphon Audio Apex
Gryphon Audio Apex
Gryphon Audio Apex
Gryphon Audio Apex
Gryphon Audio Apex
Gryphon Audio Apex
Gryphon Audio Apex
Gryphon Audio Apex
Gryphon Audio Apex
Gryphon Audio Apex
Gryphon Audio Apex
Ten produkt zostanie wysłany za darmo!
Wszystkie produkty zakupione w naszym sklepie których suma wynosi więcej niż 500 zł, zostaną wysłane za darmo.
486.500,00zł
Netto: 395.528,46zł
 • Stan: Dostępne
 • Model: Apex
Wyświetleń: 220
Oblicz ratę

Gryphon Audio Apex - Stereofoniczna końcówka mocy

 

Gryphon Apex: szczyt wydajności

Misją Gryphon Audio Designs zawsze było osiągnięcie najwyższej możliwej jakości dźwięku pod względem czystej muzykalności, przejrzystości i realizmu. Dzięki Apex Mono i Apex Stereo, Gryphon Audio Designs wykonuje tytaniczny skok naprzód przenosząc projekt wzmacniacza mocy klasy A ponad to, co wcześniej uważano za możliwe do realizacji. Ponownie, wraz z pojawieniem się Apex, Gryphon przybliża nas o kilka kluczowych kroków w niekończącym się poszukiwaniu bardziej naturalnej i przekonującej muzycznej iluzji.

Lata doświadczeń w opracowywaniu Antileon EVO i Mephisto, a także ciągłe badania w dziedzinie topologii obwodów, jakości komponentów i niezawodności zaowocowały powstaniem Apex: nowego flagowego wzmacniacza marki Gryphon.

Już same specyfikacje materiałowe sugerują bezkompromisową konstrukcję Apex. Ten wzmacniacz zawiera w każdej obudowie oszałamiającą ilość 64  wysokoprądowych bipolarnych tranzystorów mocy, bank kondensatorów o łącznej pojemności 1 040 000 μF (ponad 1 Farad), wykonane na zamówienie 2 transformatory toroidalne 2000 VA, a wszystko to umieszczone we wspaniale wykonanej obudowie z wielowarstwowym tłumieniem przed wibracjami. Apex Stereo waży ponad 200 kG, podczas gdy para Apex Mono waży ponda 400 kG!

 

 

Biorąc pod uwagę ogromne rezerwy mocy dostępne przez cały czas, wzmacniacze Gryphon Apex po prostu nie „widzą” głośnika; innymi słowy, praktycznie nieograniczony zapas mocy i prądu Apex sprawia, że jest on odporny na niską czy trudną impedancję głośników. Żadne trudne obciążenie głośnikiem, bez względu na jego reaktywność, nie może wpłynąć na stabilność i wydajność pracy Apex. Oznacza to, że Apex zawsze zapewnia najwyższą jakość dźwięku, niezależnie od charakterystyki przebiegu impedancji wybranego głośnika. Co więcej, w przeciwieństwie do innych wzmacniaczy dużej mocy, bezkompromisowa topologia Gryphon w czystej klasie A oferuje tę niesamowitą moc połączoną z najwyższym wyrafinowaniem i delikatnością w prezentacji muzycznej.

Fundamentalną filozofią Gryphona jest to, że cała elektronika w łańcuchu odtwarzania powinna dążyć do neutralności, nie dodając ani nie odejmując niczego z nagrania, bez względu na to, jak „przyjemne” mogą być takie zniekształcenia. Gryphon Apex to z natury produkt dla nielicznych szczęśliwców, których stać na takie stwierdzenie: produkt dla koneserów, którzy poszukują absolutnej czystości w odtwarzaniu muzyki. Krótko mówiąc, Apex został stworzony z myślą o melomanach, których szacunek dla muzyków, producentów i inżynierów masteringu inspiruje ich do poszukiwania prawdy czającej się w oryginalnym nagraniu.

Moc jest wszystkim: w świecie wzmacniaczy High End Audio to stwierdzenie jest dosłownie prawdziwe. Z prawie 1800 watami RMS na jeden Ohm (mono), Gryphon Apex jest gotowy do opanowania nawet najbardziej wymagających obciążeń głośnikowych. Sekcja wyjściowa Apex wykorzystuje bipolarne tranzystory wyjściowe (128 na parę Mono, 64 na wzmacniacz stereo), które wykazują niezwykłą niezawodność oprócz niespotykanej jakości dźwięku. Tranzystory te mogą zapewnić bardzo dużą moc szczytową na kanał bez przeciążenia. Każdy tranzystor jest indywidualnie bocznikowany kondensatorami foliowymi ZN.

 

 

Pośrednia sekcja sterująca tranzystorami mocy Apexa cieszy się osobnym, zoptymalizowanym bezszumnym zasilaniem czerpanym z poszczególnych uzwojeń wykonanych na zamówienie transformatorów toroidalnych. Unikalna i wyrafinowana konstrukcja mechaniczna zapewnia optymalne sprzężenie termiczne między układem sterującym stopniem końcowym a tranzystorami mocy, zapewniając bezwzględną stabilność termiczną niezależnie od obciążenia. Ta sekcja sterująca posiada swój własny potężny bank najlepszych kondensatorów dostępnych na rynku. W części zasilacza wzmacniacza Apex zastosowano również specjalnie dobrane do tego projektu kondensatory.

Apex jak i zarówno we wszystkich innych wzmacniaczach Gryphon Audio Designs nie jest stosowane jakiekolwiek globalne ujemne sprzężenie zwrotne, a sprzężenie prądu stałego wykorzystuje obwód serwo, który dba o to, aby na wyjściach terminali głośnikowych nie pojawiła się napięciowa składowa stała. Okablowanie wewnętrzne w ścieżce sygnału jest ograniczone do absolutnego minimum. Okablowanie wejściowe Apex to monokrystaliczny, srebrno-złoty kabel Gryphon Vanta. Apex posiada wyłącznie wejścia zbalansowane XLR oraz, po raz pierwszy debiutują tu autorskie terminale głośnikowe Gryphon.

Wyjątkowy, nawet w tym wysokim przedziale cenowym, Gryphon Apex wykorzystuje całkowicie niezależny transformator i liniowe zasilanie dla obwodów wyświetlacza i sterowania, zapobiegając zanieczyszczeniu obwodów wzmacniacza cyfrowym szumem przez nie generowanym. Nowe i opatentowane terminale głośnikowe Gryphon obsługują gołe przewody, końcówki widełkowe, złącza bananowe lub dowolną ich kombinację.

 

Ponadczasowe piękno

Wykonana z najlepszych dostępnych materiałów, wspaniała obudowa Apex w dizajnie „Nordic Noir”, zawiera zaawansowane technologie antywibracyjne z zastosowaniem wielowarstwowych materiałów tłumiących posiadających właściwe dobrane charakterystyki tłumienia. Dodatkowo, właściwe zastosowanie materiałów niemagnetycznych obudowy praktycznie eliminuje wpływ zakłóceń elektromagnetycznych na delikatne układy analogowe. W każdym aspekcie projektowym i konstrukcyjnym Apex został zaprojektowany tak, aby był bezawaryjnie użytkowany i doceniany przez całe życie. To wzmacniacz, którego brzmienie raczej nie zostanie prześcignięte. Kiedykolwiek. Poznaj Apex, a na pewno się zgodzisz. Proszę przyjąć nasze serdeczne zaproszenie do odwiedzenia salonu sprzedaży najbliższego autoryzowanego dealera Gryphon.

 

Czysta klasa A

Praca w czystej klasie A zawsze była znakiem rozpoznawczym Gryphona. Czemu? Ponieważ żadna inna topologia wzmacniaczy akustycznych nie może się równać z dźwiękową perfekcją i delikatnością czystej klasy A. Niestety prawdziwa klasa A jest dziś jeszcze rzadsza niż wtedy, gdy w 1991 roku powstał legendarny DM100. Rosnąca świadomość konsumentów zmusiła niektórych producentów do wysuwania skandalicznych, nieuzasadnionych twierdzeń o klasie A, jakoby ta technologia miała więcej wspólnego z marketingiem niż z rzeczywistą korzyścią soniczną. Istnieje coraz więcej tak zwanych „nowych” topologiach klasy A opartych na automatycznym sterowaniu prądem podkładu, które rzekomo pozwalają wzmacniaczowi wyczuć, kiedy prąd podkładu powinien wzrosnąć, aby zapewnić stabilną pracę tranzystorów wyjściowych w klasie A. To niestety nie działa w przypadku dynamicznych sygnałów muzycznych i realnych obciążeń reaktancyjnych zespołów głośnikowych, działa wyłącznie w laboratoriach badawczych.

Mówiąc wprost, nie da się oszukać fizyki. Nie ma inżynierskich skrótów, jeśli chodzi o czystą klasę A, więc Gryphon wyjaśnia w sposób niezwykle bezpośredni: "prawda jest taka, że czysta klasa A oznacza ciężkie transformatory, bardzo duże radiatory, duże ilości drogich części i kosztowny montaż". Chociaż Gryphon Audio Designs docenia i popiera wszelkie wysiłki na rzecz oszczędzania energii i ochrony naszych globalnych zasobów, badania nad wysiłkami zmierzającymi do uzyskania wydajności klasy A z topologii klasy A/B jasno pokazują, że po prostu nie ma substytutu magii dźwiękowej czystej klasy A.

 

 

Mimo to, w oparciu o dokładną analizę typowych sytuacji odsłuchów, inżynierowie z firmy Gryphon wynaleźli „Green Bias” („Green” - w celu zmniejszenia wpływu na środowisko). Green Bias oferuje PRAWDZIWĄ, CZYSTĄ KLASĘ A przy znacznie niższym zużyciu energii niż tradycyjne rozwiązania. Green Bias w nowym Gryphon Apex pozwala użytkownikowi wybrać ilość (głębokość pracy) klasy A wymaganą do pełnego działania w klasie A w dowolnym momencie do określonego poziomu oddawanej mocy, obejmując takie czynniki, jak czułość głośnika, wielkość pomieszczenia, dynamika muzyki i ogólny poziom głośności z przedwzmacniacza. Green Bias steruje poziomem prądu podkładu, dając szczęśliwym właścicielom systemów Gryphon opcję automatycznego sterowania tym parametrem z poziomu przedwzmacniacza.

Podczas gdy Green bias nie pasuje do ekstremalnie niskiego zużycia energii klasy A/B, ani nawet niskiego zużycia energii systemów „auto-biasingu”, oferuje znacznie niższe zużycie energii bez poświęceń i kompromisów. Użytkownicy Apex, którzy posiadają starsze przedwzmacniacze Gryphon, w których brakuje Green Bias, mogą ręcznie uzyskać dostęp do programowalnego systemu bias za pośrednictwem panelu przedniego Apex., podobnie jak we wzmacniaczach Mephisto czy Antileon EVO.

 

SPECYFIKACJA TECHNICZNA:

SterowanieSterowanie dotykowe przez podświetlane piktogramy na panelu czołowym
Moc RMSSTEREO: Czysta klasa A (2 x 210W/8Ohm), 2 x 420W/4Ohm, 2x 800W/2Ohm, 2x 1490W/1Ohm
Ustawienia prądu podkładu3 nastawy prądu podkładu: wysoki, średni i niski
lub BIAS automatyczny poprzez układ Green Bias
Wzmocnienie+31dB
Pasmo przenoszenia (+/- 3dB)0,3Hz - 330kHz
Separacja kanałównieskończona
Impedancja wejściowaSTEREO: 20kOhm
Impedancja wyjściowaSTEREO: < 0,015 Ohm
WejściaSTEREO: 2 x pozłacane gniazda XLR, gniazdo triggera 12V
Wyjścia2 pary pozłacanych terminali głośnikowych
Pobór mocy w stanie gotowości< 1W
Pobór mocy w stanie jałowym750W na kanał (bias wysoki), 250W na kanał (bias średni), 100W na kanał (bias niski)
Pojemność kondensatorówSTEREO: ponad 1F (1 040 000) uF na kanał
Rodzaj wtyczki zasilaniaSTEREO: 2 gniazda 15A C13, po jednym na kanał
Wymiary59 (szer.) x 37 (wys.) x 89 (głęb.) / urządzenie
Waga202kG / urządzenie
Inne parametry techniczne
 • Konfiguracja Pure Dual Mono
 • Bez globalnego ujemnego sprzężenia zwrotnego
 • 64 bardzo wysokoprądowe bipolarne tranzystory wyjściowe na obudowę
 • Bateria kondensatorów 1.040.000 μF (>1 Farad) na obudowę
 • Stopień wejściowy J-FET klasy A o wyjątkowo niskiej pojemności wejściowej
 • Zbalansowany podwójny różnicowy obwód wejściowy klasy A, po którym następuje bardzo szybki, symetryczny stopień wzmacniający napięcie klasy A
 • W pełni regulowany, niskoszumowy zasilacz dla wszystkich stopni wzmacniających napięcie
 • Sprzężenie serwo DC
 • Współczynnik tłumienia niezależny od częstotliwości
 • Wewnętrzne okablowanie sygnałowe i zasilające Gryphon z czystego srebra
 • Najwyższej jakości, masywne kondensatory foliowe Mundorf Zn stosowane do lokalnego odsprzęgania zasilania, o współczynniku stratności dziesięciokrotnie niższym niż kondensatory z metalizowanej folii polipropylenowej.
 • 4-warstwowe płytki drukowane ze śladami czystej miedzi o grubości do 105 um
 • Dwa oddzielne, wykonane na zamówienie transformatory toroidalne 2000 VA (na chassis)
 • Indywidualne, mechanicznie odsprzęgane odlewy transformatorów
 • Oddzielne zasilacze liniowe dla obwodów cyfrowych i analogowych
 • Układ „miękkiego startu” przy włączaniu zapobiegający zadziałaniu bezpieczników lub wyłączników automatycznych w domowych instalacjach elektrycznych
 • Pozłacane gniazda wejściowe Neutrik XLR dla jednego zbalansowanego źródła na kanał
 • NOWE, pozłacane, wykonane na zamówienie słupki mocujące Gryphon
 • Wskaźnik polaryzacji AC
 • Gniazda triggera 12VDC do zdalnego włączania i wyłączania
 • Automatyczne ustawienie prądu podkładu poprzez łącze Green Bias lub ręczny przełącznik niskiego/średniego/wysokiego prądu podkładu
 • Możliwość aktualizacji oprogramowania układowego za pomocą pamięci USB
 • Nieinwazyjny system ochrony
 • Pobór mocy w trybie gotowości < 0,5 W

Napisz opinię

Uwaga: Proszę nie używać znaków HTML!
Zły Dobry

Gryphon Audio Designs jest pomysłem Flemminga E. Rasmussena i spełnieniem życiowego marzenia, aby umożliwić odtworzenie najczystszej istoty muzyki na żywo w domowych warunkach.  Gryphon Audio Designs została założona w 1985 roku.

Pierwszy produkt, legendarny Gryphon Head Amp, powstał z jednorazowego projektu opracowanego wyłącznie jako hobby. Podczas chicagowskiego Consumer Electronics Show 1986 szanowany japoński dystrybutor wyraził zainteresowanie produktem. Wkrótce potem Head Amp został wybrany przez japońską prasę audio jako "Best Buy". Chociaż projekt Gryphon był początkowo wyłącznie hobby, a nie aktywnie realizowanym przedsięwzięciem komercyjnym, popyt generowany przez recenzje i uznanie doprowadziło do formalnego ustanowienia firmy Gryphon Audio Designs. 

Gryphon Audio Designs  natychmiast osiągnął uznanie, które stale rośnie na całym świecie, głównie za najnowocześniejsze osiągi, intuicyjną ergonomię i oszałamiające piękno przedwzmacniaczy Gryphon i wzmacniaczy mocy. Rasmussen w dziedzinie sztuk pięknych i wzornictwa przemysłowego nadaje każdemu produktowi Gryphon charakterystyczne, bujne wykończenie, które powstaje w sposób organiczny poza konstrukcją obwodów audio i interfejsem użytkownika, zapewniając prawdziwie wyjątkową integrację formy i funkcji.

Zespół projektowy Gryphon

Podczas gdy Flemming E. Rasmussen jest odpowiedzialny za koncepcję, wygląd zewnętrzny i ostateczne brzmienie każdego produktu Gryphon, zespół projektowy składający się zazwyczaj z 4-5 członków pracuje nad oddzielnymi aspektami technicznymi każdego projektu. Zespół projektantów, złożony z dedykowanych inżynierów elektroników pracujących z doświadczonymi audiofilami, zapewnia otwarty umysł na słyszalne zjawiska w brzmieniu, dla których nie ma obecnie zadowalającego wyjaśnienia naukowego.

Jeśli zespół projektowy stwierdzi, że "o włos" przybliża nas do rzeczywistości, to modyfikacja zostanie włączone do ostatecznego projektu, niezależnie od naszej niemożności przedstawienia obiektywnie weryfikowalnego wyjaśnienia. Wyselekcjonowani eksperci, którzy tworzą zespół projektowy Gryphon, wnoszą do swojej pracy umiejętności, dumę i niepohamowany entuzjazm, dzięki którym Gryphon może przenieść inżynierską i krytyczną ocenę domowego sprzętu audio na nowy poziom, odzwierciedlając rygorystyczne standardy Gryphon Audio.

Skąd nazwa Gryphon?

Dla swojej nowej firmy Rasmussen chciał mieć nazwę, która reprezentowałaby nieograniczoną moc, a jednocześnie przekazywała swobodę, nazwę, która będzie oznaczać moc i wdzięk, z jakim jego produkty oddają wszystkie subtelności nagranej muzyki. Nazwa i logo Gryphona inspirowane są bajecznym stworzeniem z mitologii greckiej z głową i skrzydłami orła, a ciałem lwa. To doskonałe połączenie mocy lwa z gracją orła jest właściwym symbolem połączonej mocy z elegancją, którą firma stara się osiągnąć w urządzeniach audio Gryphon.

Produkcja i kontrola jakości 

Wszystkie produkty Gryphon Audio są projektowane i produkowane w Danii, montowane i testowane we własnych halach produkcyjnych. Produkcja niektórych kluczowych podzespołów jest zlecana podwykonawcom. Firmom posiadającym uprawnienia i certyfikaty do produkcji na poziomie standardów militarnych oraz zaangażowanych w badania i rozwój sprzętu wojskowego i medycznego według najsurowszych norm. Wykorzystując tych podwykonawców Gryphon uzyskuje dostęp do najbardziej zaawansowanych technik montażu i know-how, które w innym wypadku byłyby niedostępne dla małej, niezależnej firmy. Gryphon dokonuje znacznych inwestycji w oprogramowanie i sprzęt komputerowy, aby otrzymać dane z zaawansowanych testów obwodów drukowanych. Każdy moduł w każdym produkcie Gryphona ma swój indywidualny certyfikat testowy. Gdy moduły są montowane w kompletnym i funkcjonującym urządzeniu, to również poddawane są kompleksowym testom funkcjonalnym z wynikami zapisanymi w certyfikacie testowym. Gryphon posiada certyfikaty dla każdego wyprodukowanego urządzenia. Ostatnim testem są indywidualne odsłuchy przeprowadzane przez personel Gryphona. Końcowa kontrola jakości i pakowanie to również operacje prowadzone wewnętrz firmy.

Filozofia Gryphon Audio

Gryphon Audio Designs jest głównym orędownikiem  minimalistycznego podejścia do projektowania, które eliminuje z toru audio kontrolę barwy dźwięku, balansu, gniazda słuchawkowe itp. a wszystko to aby zachować pełną integralność sygnału. Każdy produkt Gryphona ma służyć jednemu celowi - utrzymania spójności sygnału wejściowego bez jakichkolwiek podkolorowań. Jakość samego sygnału wejściowego (lepsza lub gorsza) musi zawsze stanowić jedyny czynnik decydujący o ostatecznej jakości dźwięku. Ta filozofia projektowania oznacza, że ​​słabe nagrania zostaną bezwględnie obnażone, a z drugiej strony można w pełni docenić doskonałe realizacje.

Zaznaczając przycisk „Akceptuję” wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, danych osobowych zbieranych w ramach korzystania z usług sklepu internetowego, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i mogą ją Państwo w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego w stopce strony. Polityka prywatności zgodnie z RODO