Menu
Your Cart

100 zł rabatu na pierwszy zakup Zarejestruj się.

Gryphon Audio Diablo 120

Gryphon Audio Diablo 120
Gryphon Audio Diablo 120
Gryphon Audio Diablo 120
Gryphon Audio Diablo 120
Gryphon Audio Diablo 120
PRODUKT DOSTĘPNY DO ODSŁUCHU
Gryphon Audio Diablo 120
Gryphon Audio Diablo 120
Gryphon Audio Diablo 120
Gryphon Audio Diablo 120
Gryphon Audio Diablo 120
Gryphon Audio Diablo 120
Ten produkt zostanie wysłany za darmo!
Wszystkie produkty zakupione w naszym sklepie których suma wynosi więcej niż 500 zł, zostaną wysłane za darmo.
 • Stan: Dostępne
 • Model: Diablo 120
 • Waga: 8.00kg
 • Wymiary: 32.00cm x 43.00cm x 14.00cm
Wyświetleń: 2530
54.900,00zł
Netto: 44.634,15zł

Gryphon Audio Diablo 120 - Wzmacniacz zintegrowany
Koncepcja stworzenia wzmacniacza zintegrowanego, który zachowa wszystkie cechy charakterystyczne firmowego brzmienia najdroższych komponentów Gryphon przy znacznie niższej cenie, wydaje się bardzo interesująca.


Choć firma koncentruje się na projektowaniu najbardziej zaawansowanych urządzeń audio, przez ostatnie lata rozwój wzmacniaczy zintegrowanych pozwala zaliczyć najlepsze z nich do grona ścisłego high-endu. Dlatego postanowiliśmy połączyć legendarne brzmienie Gryphon z nowoczesną stylistyką i przyjazną ceną.


W kwietniu 2009 na rynku debiutowała nasza pierwsza integra – model Atilla. W oparciu o wiedzę zebraną przez lata pracy, Gryphon stworzył wzmacniacz zintegrowany, który brzmiał lepiej od wielu konkurencyjnych konstrukcji dzielonych. 


image1 Diablo 120 front


Francuski magazyn Haute Fidelite określił go mianem ‘Bes Buy’. Australijskie Hi-Fi umieściło go na liście ‘razem z najlepszymi’ a brytyjski Hi-Fi Choice określił mianem ‘jednej z najlepszych integr na świecie.’ Atilla był produkowany do 2016, co jest wyjątkiem w świecie high-endu. [Szkoda, że długowieczność jest ostatnio tak bardzo niedoceniana.] W międzyczasie – dzięki pracom nad przedwzmacniaczem Pandora i końcówką mocy Mephisto - Gryphon znacząco udoskonalił swoją technologię w zakresie topologii układu, wyboru komponentów i jakości osiąganego brzmienia. Teraz prezentujemy wzmacniacz Atilla następnej generacji – Gryphon Diablo 120, który powstał dzięki doświadczeniom zebranym podczas tworzenia bezkompromisowych komponentów referencyjnych. Ponadczasowa elegancja bryły Diablo 120 jest realizacją wizji stworzonej przez założyciela firmy, Flemminga E. Rasmussena.


image3 Diablo 120 detail ok


Wspaniałość integracji

Wyrafinowana stylistyka i mocne linie satynowo czarnej obudowy ze szczotkowanego aluminium i czarny, akrylowy panel przedni reprezentują szczyt możliwości dzisiejszej branży audio. Podkreślają przy tym nieograniczone możliwości brzmieniowe nowego wzmacniacza zintegrowanego.


image2 Diablo 120 internal view


Wyrafinowana stylistyka i mocne linie satynowo czarnej obudowy ze szczotkowanego aluminium i czarny, akrylowy panel przedni reprezentują szczyt możliwości dzisiejszej branży audio. Podkreślają przy tym nieograniczone możliwości brzmieniowe nowego wzmacniacza zintegrowanego.


Przecinające się ostre linie akrylu i szczotkowanego, anodyzowanego na czarno aluminium dają skomplikowany układ płaszczyzn, który przyciąga wzrok i sygnalizuje solidność budowy.


Najważniejsze kryje się jednak w środku. W duńskiej centrali firmy Gryphon stworzono układ w topologii dual-mono z krótką ścieżką sygnałową, pokrytymi złotem oraz izolowanymi spienionym teflonem gniazdami sygnałowymi a także dedykowanymi terminalami głośnikowymi [które znane są z naszych najdroższych urządzeń].


Do budowy Diablo 120 wykorzystano jedynie najlepsze audiofilskie komponenty wyselekcjonowane ze względu na brzmienie oraz stabilność termiczną i długowieczność. Nawijane rezystory stosowane we wzmacniaczu Atilla zamieniono na elementy bezindukcyjne. 


Wzmacniacz zintegrowany Diablo 120 składa się z dwóch niezależnych układów monofonicznych, co minimalizuje interakcje między kanałami. Jedyne wspólne elementy dla obu kanałów to transformator toroidalny słynnej firmy Holmgren i przewód sieciowy. Zbudowany specjalnie dla Diablo 120 transformator 1200VA wyposażony jest w odczepy dla każdego z kanałów, które uzupełnione są [dla każdej strony] baterią kondensatorów pojemności 60000pF.


Nominalna moc wyjściowa Diablo 120 jest o 20% większa od mocy wzmacniacza Atilla, to 2x120W [dla 8 Ohm], 2x240W [4Ohm] i 2x440W [2Ohm]. Obserwowany wzrost mocy wyjściowej wraz ze spadkiem impedancji świadczy o wybitnej wydajności prądowej układu. Tak samo jak szerokie pasmo odpowiedzi częstotliwościowej [0,1Hz – 250kHz (-3dB)] świadczy to o stabilności konstrukcji. Odpowiednio do zwiększenia mocy wyjściowej, zwiększono również powierzchnię radiatorów.


Dwie pary potężnych tranzystorów Sanken zastosowane w Diablo 120 potrafią bez trudu napędzić najtrudniejsze nawet kolumny.


Diablo 120 nie korzysta z pętli ujemnego sprzężenia zwrotnego. Zastosowany w nim sterowany mikroprocesorem pasywny attenuator to jedna z najbardziej transparentnych znanych dróg regulacji głośności. Niezależnie od wybranego poziomu [46 stopni], w ścieżce sygnałowej znajduje się maksymalnie 6 rezystorów.


Zamiast typowych diod LED, na przedniej ściance znajduje się wyświetlacz VFD przedstawiający informacje w czytelny sposób. Wyświetlacz i układy sterujące zasilane są poprzez niezależny transformator, co eliminuje całe ryzyko zanieczyszczenia sygnału szkodliwym szumem. Wszystkie przyciski na przednim panelu to konstrukcje dotykowe.


image4 Diablo 120 sketchDiablo 120 wyposażony jest w jedno wejście zbalansowane i cztery wejścia single-ended. Szeroki wachlarz opcji ustawień pozwala bezkompromisowo zintegrować go z każdym systemem. Użytkownik może zmienić jasność wyświetlacza [4 poziomy], zdefiniować głośność startową i maksymalną, nadać nazwę każdemu z wejść i przesłać sygnał audio kina domowego omijając regulację głośności. 


Opcja cyfrowa i winylowa

W czasie zakupu, lub później – w razie potrzeby, wzmacniacz Gryphon Diablo 120 może być wyposażony w moduł przetwornika cyfrowo-analogowego PCM/DSD wykorzystujący architekturę innowacyjnego przetwornika Gryphon Kalliope. Moduł rozszerza listę wejść wzmacniacza o cztery wejścia cyfrowych [USB, AES/EBU 115 Ohm, optyczne i S/PDIF BNC 75 Ohm]. Wejście USB przyjmuje sygnał PCM do 32-bitów/384kHZ oraz DSD [Windows do DSD512, MacOS do DSD128, Linux do DSD128DoP]. Pozostałe wejścia cyfrowe przyjmują sygnał do 32-bitów/192kHz, Toslink: 24-bity/96kHz. Gotowy do rozwoju moduł przygotowany jest na cyfrowe formaty, które mogą pojawić się w przyszłości. Miłośnikom płyt winylowych, zgodnie z najlepszą tradycją firmy Gryphon, Diablo 120 oferuje również miłośnikom płyt winylowych możliwość zastosowania dedykowanego przedwzmacniacza gramofonowego MM/MC.

Diablo 120 osiąga brzmienie pełne niezwykłej subtelności i muzykalności. Mocne akcenty dynamiczne przeplatają się z harmonijną pełnią, co daje wyrafinowane brzmienie zachęcające do długotrwałych odsłuchów z realistyczną głośnością.DANE TECHNICZNE:


  Sterowanie Sterowanie dotykowe przez podświetlane piktogramy na panelu czołowym

  Moc RMS 2 x 120W 8Ω, 2 x 240W 4Ω, 2 x 440 W 2Ω

  Moc szczytowa 440W

  Odstęp od zakłóceń < -85dB

  nieważony w paśmie 20Hz-20kHz

  Odstęp od zakłóceń < -88dB

  ważony A

  Dynamika 111dB 

  Poziom zniekształceń (THD+N) < 1% przy 120W/8Ohm

  Czułość wejściowa 0,390V

  Wzmocnienie +38dB

  Pasmo przenoszenia 0 - 250KHz

  Separacja kanałów > 120dB

  Impedancja wejściowa 40kOhm, 8kOhm

  Impedancja wyjściowa 0,027Ohm

  Wejścia 1 x XLR

  4 x RCA, 

  Wyjścia 1 x RCA, para pozłacanych terminali głośnikowych

  Pobór mocy w stanie gotowości < 0,5W

  Pobór mocy w stanie jałowym 130W 

  Pobór mocy maksymalny 1300W 

  Pojemność kondensatorów 60000 uF 

  Rodzaj wtyczki zasilania 15A C13

  Wymiary 48 cm x 17.5 cm x 42 cm

  Waga 26.2 kg kg 

  Inne parametry techniczne

  Okablowanie wewnętrzne marki Gryphon

  Brak przekaźników w ścieżce sygnałowej

  Zabezpieczenia poza ścieżką sygnałową

  Płytki elektroniczne wg specyfikacji militarnej

  Krótka ścieżka sygnałowa

  Ciche transformatory toroidalne Holmgren z ekranem magnetycznym


  Napisz opinię

  Uwaga: Proszę nie używać znaków HTML!
  Zły Dobry
  Zaznaczając przycisk „Akceptuję” wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, danych osobowych zbieranych w ramach korzystania z usług sklepu internetowego, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i mogą ją Państwo w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego w stopce strony. Polityka prywatności zgodnie z RODO