Menu
Your Cart

100 zł rabatu na pierwszy zakup Zarejestruj się.

Gryphon Audio Ethos

Gryphon Audio Ethos
Gryphon Audio Ethos
Gryphon Audio Ethos
Gryphon Audio Ethos
Gryphon Audio Ethos
Gryphon Audio Ethos
Gryphon Audio Ethos
Gryphon Audio Ethos
Gryphon Audio Ethos
Gryphon Audio Ethos
Gryphon Audio Ethos
Gryphon Audio Ethos
Gryphon Audio Ethos
Gryphon Audio Ethos
Gryphon Audio Ethos
Ten produkt zostanie wysłany za darmo!
Wszystkie produkty zakupione w naszym sklepie których suma wynosi więcej niż 500 zł, zostaną wysłane za darmo.
183.500,00zł
Netto: 149.186,99zł
 • Stan: Dostępne
 • Model: Ethos
Wyświetleń: 3930
Oblicz ratę

Gryphon Audio Ethos - Referencyjny odtwarzacz CD z wbudowanym przetwornikiem DACEleganckie linie, niski profil i stylowa mieszanka metaloplastyki i akrylu o wysokim połysku na zewnątrz odtwarzacza CD Gryphon Ethos wskazują również na wyrafinowaną technologię ukrytą wewnątrz, ponieważ Gryphon Audio Design ponownie podejmuje wyzwanie stworzenia ostatecznego połączenie transportu CD i konwertera cyfrowo-analogowego.


pict1 ETHOS 1 FRITTechnologia Gryphon Audio Designs to znaczące innowacje w erze cyfrowej dzięki uznanej serii odtwarzaczy CD, które, być może bardziej niż większość, zasługują na opisanie jako zintegrowany transport / DAC.

W niegdyś zatłoczonej, ale teraz prawie pustej dziedzinie projektowania odtwarzaczy CD, historia Gryphona rozpoczęła się od pierwszego cyfrowego komponentu źródłowego pod koniec poprzedniego tysiąclecia. W 1998 roku odtwarzacz CD Gryphon CDP-1 przedstawił światu ulepszenia dźwiękowe oferowane przez asynchroniczną konwersję częstotliwości próbkowania 88,2 kHz, pierwszą na świecie implementację tej zaawansowanej technologii, obecnie wszechobecnej w dźwięku cyfrowym.

Nie chcąc spocząć na laurach, Gryphon stworzył Adagio, następcę CDP-1, który został wprowadzony na rynek w 2001 roku, przenosząc cyfrową muzykalność na wyższy poziom dzięki asynchronicznej konwersji częstotliwości próbkowania 24-bit / 96 kHz. Po dalszym udoskonaleniu tej technologii w odtwarzaczu Gryphon Mikado, wydanym w 2003 r., Implementacja upsamplingu 32-bit / 192 kHz w uznanym Gryphon Mikado Signature stanowiła kolejny gigantyczny krok naprzód, po raz kolejny otwierając nową ścieżkę dla innych.

Pierwszy oddzielny konwerter cyfrowo-analogowy Gryphon, Kalliope, był powszechnie chwalony w światowej prasie audio.

Gryphon Ethos pozostaje wierny charakterystycznemu brzmieniu marki, osiągając prawdziwą muzyczną alchemię z szybką reakcją przejściową i stałą dokładnością tonalną, niezależnie od wybranego poziomu odsłuchu. Doskonała harmonia obok często sprzecznych parametrów, takich jak płynna obsługa melodii i solidne pozycjonowanie obrazu stereofonicznego, jest niezwykle rzadka, co sprawia, że Ethos jest jeszcze bardziej niezwykłym osiągnięciem, ponieważ producenci poddają się niedoinformowanym naciskom konsumentów, aby dostarczyć wszystko w jednym urządzeniu czyli ”uniwersalne” odtwarzanie płyt audio i wideo.


Poświęcenie i oddanie

Gryphon Ethos odtwarza płytę kompaktową. Kropka. Kropka. Nie odtwarza żadnych płyt wideo, ani nie odtwarza żadnego z tak zwanych formatów audio „wysokiej rozdzielczości” z nośnika fizycznego. Gryphon Ethos po prostu ujawni więcej ukrytych skarbów w Twojej kolekcji płyt CD niż jakikolwiek inny odtwarzacz, „uniwersalny” lub inny, aż do i znacznie powyżej jego ceny. To jest jego zasadnicza misja.

Odtwarzacz został zaprojektowany niezaprzeczalnie z myślą o płycie kompaktowej, ponieważ to skoncentrowane podejście umożliwia Gryphon Audio Designs przeznaczenie wszystkich zasobów i wiedzy na uwolnienie pełnego, nieskrępowanego muzycznego potencjału odtwarzania CD.

Wbrew niektórym opiniom CD nadal jest technologią dojrzewającą, a dzięki temu medium, Gryphon Audio Designs oferuje jakość dźwięku porównywalną z tak zwanymi formatami audio o wysokiej rozdzielczości. Ogromny katalog nowych i starych tytułów CD skorzysta na postępach poczynionych w odtwarzaczu Ethos od Gryphona. Jesteśmy przekonani, że wymagający audiofile docenią to, co Ethos może zrobić dla bogatych i ciągle rozwijających się kolekcji muzycznych.


„Tylko” odtwarzacz CD

pict3 ETHOS 3

Rozwijanie i produkcja dedykowanego odtwarzacza CD High End przy tak wysokim poziomie cen z pewnością wymaga wielkiej odwagi w dzisiejszych czasach za względu na łatwo dostępne niskobudżetowe uniwersalne odtwarzacze płyt.

Ponieważ Gryphon Ethos eliminuje różne prędkości obrotowe, obsługę wideo, odtwarzanie wielokanałowe i inne funkcje, które nie mają znaczenia dla słuchania muzyki stereo, jest on przeznaczony wyłącznie do odtwarzania płyt kompaktowych bez żadnych kompromisów i bez ustępstw.

Kiedy wybierzesz Gryphon Ethos, wiesz, że jego wydajność na CD nie jest tylko jego istotną zaletą. To jest najważniejszy powód, dla którego ten produkt istnieje.


Bullseye on a Moving Target

CD Ethos został zaprojektowany tak, aby był poruszającym się celem w szybkiej ewolucji cyfrowego dźwięku. Oprócz obsługi standardowej 16-bitowej /44,1 kHz płyty „Redbook”, Ethos oferuje wygodne odtwarzanie i może być podłączony do zewnętrznych źródeł do 32-bitów / 384 kHz PCM i do DSD512. Sprzęt nadąża za oprogramowaniem, co sprawia, że jest to naprawdę ekscytujący czas na słuchanie cyfrowego dźwięku, ponieważ coraz więcej tytułów staje się dostępnych w tych ultra-wysokich formatach. Miłośnicy muzyki będą zaskoczeni, gdy w końcu poznają niewykorzystany potencjał wzmacniaczy i głośników Gryphon z tymi formatami.

Biorąc pod uwagę fundamentalną filozofię Gryphona, podwójnego mono i w pełni symetrycznej pracy, Gryphon jest w pełni zbalansowany również w cyfrowej domenie DAC, implementując osiem przetworników DAC w trybie pełnego podwójnego mechanizmu różnicowego. Ta konfiguracja drastycznie obniża poziom szumu cyfrowego i przyczynia się do tworzenia rozległej sceny dźwiękowej i ostro skupionego obrazu stereo.

W celu wydobycia najczystszego, najbardziej niezmodyfikowanego dźwięku możliwe jest rozwiązanie problemów czasowych (jitter) za pomocą dwóch niezależnych, specjalnie zaprojektowanych, kompensowanych temperaturowo oscylatorów kwarcowych o dokładności lepszej niż pięć części na milion.

Równie imponujący jest wybór komponentów zastosowanych w tej konstrukcji: od zasilaczy do regulacji napięcia, aż po bogato zaprojektowane stopnie wyjściowe.

pict5 ETHOS 5

Po wszechstronnych sesjach odsłuchowych w celu wyszukania najlepszej dostępnej technologii konwersji cyfrowo-analogowej, bez względu na koszty lub inne czynniki zewnętrzne, Gryphon wybrał 32-bitowe układy DAC ESS SABER ES9038PRO, zdolne do pełnego przetwarzania 32-bitowego w układzie podwójnej różnicy i topologii dual-mono. Ten zaawansowany przetwornik cyfrowo-analogowy w sercu Ethosa w znacznym stopniu przyczynia się do naturalnie renderowanego trójwymiarowego krajobrazu dźwiękowego odtwarzacza z wyjątkową spójnością przekazu i bardzo ostro zarysowanymi detalami sceny dźwiękowej.

Asynchroniczna konwersja częstości próbkowania

Ethos wykorzystuje najnowocześniejszą, wybieraną przez użytkownika asynchroniczną konwersję częstotliwości próbkowania, aby wykonywać skomplikowane obliczenia matematyczne z ekstremalną szybkością i precyzją. Bez upsamplingu wymagany byłby stromy analogowy filtr po konwersji, co spowodowałoby przesunięcia fazowe w górnej części pasma, utratę energii, pogorszenie rozdzielczości i zmniejszoną przejrzystość.

Upsampling Gryphona pozwala na użycie prostszego, niższego rzędu filtra wyjściowego analogowego, integralność sygnału odtwarzanego przez Ethos jest bezkompromisowo przenoszona na czarne tło z szumem bazowym znacznie poniżej poziomu samego nagrania.

Upsamplowany sygnał jest dekodowany przez filtr cyfrowy o bardzo łagodnej charakterystyce, a w konsekwencji ze znacznie zwiększoną rozdzielczością, szczegółowością, przestrzennością, ogniskowaniem, dokładnością i integralnością harmoniczną.

W przeciwieństwie do typowego filtra upsamplingu/oversamplingu, który przetwarza strumień danych z wyższą częstotliwością w celu przesunięcia widma szumu kwantyzacji w górę i poza zakres słyszalny, w którym jest najbardziej szkodliwy (a nie w wysiłku w celu osiągnięcia większej gęstości informacji), upsampling to proces, w którym częstotliwość próbkowania jest zwiększana przed konwersją cyfrowo-analogową.

Odpowiednio zaimplementowane upsamplowanie eliminuje potrzebę konwencjonalnego filtrowania analogowego. W Ethosie ten filtr jest zastąpiony pojedynczym, posrebrzonym kondensatorem mikowym, działającym jako prosty filtr wyjściowy analogowy pierwszego rzędu, zachowując integralność sygnału audio do nieskazitelnej prezentacji wystawionej na całkowicie ciche, „czarne” tło.

Wykonując łagodnie funkcję filtrowania w domenie cyfrowej z asynchroniczną konwersją częstotliwości próbkowania 32-bit / 384 kHz, Gryphon Ethos osiąga nadzwyczajną rozdzielczość drobnych szczegółów, ostry obraz i rozszerzoną odpowiedź w zakresie wysokiej częstotliwości.

Silnie regulowany, w pełni dyskretny, w pełni zbalansowany analogowy stopień wyjściowy klasy A wykorzystuje zerowe sprzężenie zwrotne ujemne i oferuje zarówno zbalansowane wyjścia XLR, jak i wyjście phono. Sekcja analogowa jest wspierana napięciem +23 V, a szczególną uwagę zwrócono na zasilacze z oddzielnymi transformatorami i wszechstronną regulacją.

To przewymiarowane bezkompromisowe rozwiązanie typu „overkill” zapewnia doskonałą separację kanałów, znacznie ulepszone tłumienie szumów poza pasmem i znacznie zwiększony zakres dynamiki.

Odlewana obudowa mechanizmu transportowego charakteryzuje się wysoką niezawodnością i wyjątkowo skuteczną korekcją błędów.

Dzięki dwóm oddzielnym, specjalnie zaprojektowanym analogowym transformatorom toroidalnym i dwóm oddzielnym cyfrowym zasilaczom, cyfrowe, analogowe, transportowe i wyświetlające obwody wykorzystują zalety izolowanych, silnie regulowanych zasilaczy.

pict4 ETHOS 4

Ścieżka sygnału jest oczywiście jak najkrótsza, a zbalansowane wyjścia analogowe są zbudowane z najlepszym Neutrikiem, podczas gdy złącza z pojedynczym zakończeniem Gryphon są pozłacane.

Filtry cyfrowe

Odtwarzacz Ethos oferuje szereg cyfrowych opcji, siedem różnych filtrów PCM i trzy filtry DSD, które pozwalają użytkownikowi dostosować ton odtwarzacza do osobistych preferencji.

Rozpoznawalna i uwielbiana pokrywa Gryphon jest oświetlona pierścieniem atrakcyjnych niebieskich diod LED. Pokrywa skutecznie uszczelnia mechanizm ładujący od góry, izolując dysk od zewnątrz.

Precyzyjnie obrabiany, pozłacany zacisk CD jest integralnym elementem o starannie wyważonej masie, która przyczynia się do większej stabilności i prawidłowej prędkości obrotowej dysku.

Mechanizm napędowy obejmuje mechaniczne odłączanie z efektywnym systemem mocowania, aby wyeliminować nieprawidłowe ruchy dysku. Akrylowa i szczotkowana obudowa z naturalnego aluminium zapewnia znaczne tłumienie drgań w warstwie tłumiącej, co zapewnia skuteczną kontrolę rezonansu.

Pilot wykonany jest z tą samą dbałością o szczegóły, co reszta odtwarzacza: ciężka, czarna metalowa płyta dobrze pasuje do dłoni a dzięki tylnej warstwie gumy nie ślizga się po powierzchniach.

Moc i izolacja

Gryphon Ethos czerpie w pełni korzyści z charakterystycznych technologii Gryphon, w tym ścisłej konfiguracji dual mono, minimalnego okablowania wewnętrznego, w pełni izolowanych oddzielnych zasilaczy dla analogowych (lewy i prawy kanał), cyfrowych i obwodów transportowych / wyświetlaczy oraz ekskluzywnych, niestandardowych komponentów.

Obwody cyfrowe, analogowe i wyświetlające oraz ich dedykowane zasilacze są starannie izolowane. Wyświetlacz jest umieszczony niezależnie na zewnątrz głównej obudowy i korzysta z zasilacza, który jest odizolowany od cyfrowego zasilania audio.

Odtwarzacz Ethos opiera się na trzech regulowanych kolcach Gryphon Atlas, montowanych ze starannie wyselekcjonowanych części wykonanych z polioksymetylenu (POM), aluminium i stali hartowanej. Wieloletnie testy odsłuchowe potwierdzają, że właściwości mechaniczne tej specyficznej kombinacji materiałów sprawiają, że jest idealny do redukcji rezonansów.

Na początku badania Gryphona wykazały, że rozmiar, kształt i materiały stosowane w kolcach mogą mieć znaczący wpływ na jakość dźwięku. Niektóre materiały mogą rzeczywiście przechowywać część energii, którą mają niwelować.

pict6 ETHOS 6

Kolce Atlas Gryphon tworzą jednokierunkową ścieżkę ewakuacji między sprzętem a światem zewnętrznym, działając jako mechaniczne diody, przewodząc energię tylko w jednym kierunku i skutecznie blokując ją w drugą stronę.

Wejścia i wyjścia

Ethos jest wyposażony w pełną gamę opcji wejść i wyjść cyfrowych. Wejścia AES / EBU, USB i BNC umożliwiają bezpośrednie podłączenie zewnętrznych źródeł cyfrowych (PC, serwer muzyczny) do sekcji DAC. Wyjście AES / EBU umożliwia połączenie z zewnętrznym przetwornikiem DAC. Gniazdo USB jest w pełni kompatybilne z szeroką gamą cyfrowych formatów audio.

W pełni izolowany próżniowy wyświetlacz fluorescencyjny (VFD) zapewnia wybieralne przez użytkownika oświetlenie wyświetlacza (wyłączone, 25%, 50%, 75%, 100%) w celu praktycznego, natychmiastowego przeglądu stanu płyty i odtwarzacza. Tryb CD wyświetla liczbę ścieżek, czas odtwarzania, powtórz jeden lub powtórz wszystko, filtr cyfrowy, częstotliwość próbkowania (brak próbkowania nadmiarowego lub upsamlingu do 384 kHz lub DSD128). Tryb DAC wyświetla numer wejścia, nazwę wejścia do ośmiu znaków, częstotliwość próbkowania, PCM, DSD, filtr cyfrowy. Wskaźniki upsamplingu i inwersji fazy są podświetlane przez paski LED.

Jakość budowy "pancernika", ograniczone tłumienie wielowarstwowej obudowy i starannie opracowana mechaniczna integralność odtwarzacza Ethos, eliminują szum cyfrowy i zakłócenia mogące powstawać na różnych etapach przetwarzania, czyniąc go eleganckim i funkcjonalnym instrumentem zaprojektowanym wyłącznie w celu zachowania integralności i czystości odtwarzanego oryginalnego wydarzenia muzycznego .

Z rzadkim poziomem precyzyjnej kontroli, Ethos opanowuje każde zadanie, które możesz mu przypisać. Dzięki doskonale wyważonemu dźwiękowi bezproblemowo wpasuje się w każdą możliwą konfigurację systemu. Dzięki takim produktom oczekiwanie na nowe media cyfrowe o wysokiej rozdzielczości jest niezwykle łatwe.

Odtwarzacz Ethos świętuje również 35-lecie płyty kompaktowej jako medium wyboru muzyki w domu, demonstrując, że w rękach wykwalifikowanych inżynierów napędzanych Gryphonem jest jeszcze więcej muzycznej przyjemności i realizmu ze srebrnego dysku niż ty kiedykolwiek sobie wyobrażałem.

pict2 ETHOS 3 FRIT

Odporny na przyszłości

Dzięki charakterystycznej konstrukcji modułowej Gryphon Ethos jest zbudowany tak, aby nadążać za rozwojem technologii cyfrowej. Wygodna modyfikacja obwodów cyfrowych przez lokalne autoryzowane centrum serwisowe Gryphon w miarę udostępniania aktualizacji zapewni, że Twój Ethos pozostanie w czołówce odtwarzaczy płyt CD przez wiele nadchodzących lat.DANE TECHNICZNE:


  Ekskluzywny napęd CD ładowany od góry CD-Pro8 z obudową metalową zawieszony w obudowie z użyciem zaawansowanych technik odsprzęgania od wibracji

  2 dedykowane układy 32-bitowego 8 kanałowego przetwornika ESS SABRE ES9038PRO (dla każdego z kanałów) pracujące w podwójnej konfiguracji różnicowej

  Wbudowane przełączalne pilotem filtry cyfrowe o różnej charakterystyce sonicznej do wyboru dla użytkownika : 7 filtrów PCM i 3 filtry DSD

  Upsampling do wyboru przez użytkownika do DXD, DSD i DSD128

  Stabilizowane temperaturowo oscylatory kwarcowe o precyzji lepszej niż 5 części na million

  Wejście USB akceptujące sygnały PCM do 384 kHz / 32 bits i sygnały DSD do DSD512 (24.576 MHz)

  Natywna obsługa środowisk MAC OSX i Linux (brak sterowników), dostępne sterowniki USB dla Windows

  Super kondensatory o pojemności 12.5 Farada dla wejścia USB dla emulacji doskonałego zasilania typu bateryjnego

  Wejścia AES/EBU (XLR, 110Ohm) i S/PDIF (BNC, 75 Ohm) akceptujące sygnały PCM do 192 kHz / 24 bit, galwanicznie izolowane

  Wyjście AES/EBU (XLR, 110Ohm) z transportu do zewnętrznego przetwornika, galwanicznie izolowane

  Konstrukcja modułowa pozwalająca na implementację przyszłych technologii

  Rozbudowane stabilizatory i filtry w kluczowych miejscach układów zasilania

  Układy analogowe wykonane zgodnie z filozofią marki Gryphon: wszędzie klasa A bez sprzężenia zwrotnego

  Srebrne kondensatory mikowe w układach filtrów analogowych pierwszego rzędu, dla zapewnienia szybkiego i naturalnego brzmienia

  Układy analogowe przewymiarowane z napięciem +/- 23V dla zapewnienia niskiego szumu oraz niskich zniekształceń harmonicznych

  Prawdziwa konstrukcja dual-mono z 2 transformatorami toroidalnym zasilającymi po jednym dla każdego z kanałów oraz 20000 mikrofaradów pojemności w układzie zasilania dla każdego z kanałów w celu osiągnięcia perfekcyjnej stabilności zasilania

  Prawdziwa konstrukcja dual mono w układach przetwarzania cyfrowego, cyfrowo-analogowego oraz analogowego

  Wyjścia analogowe zbalansowane XLR oraz dodatkowo wyjścia RCA

  Konstrukcja o minimalnej długości ścieżek analogowych oraz praktycznie bez okablowania w ścieżce sygnałowej

  Nowoczesna 4-warstwowa konstrukcja płytek elektronicznych z grubością nadruku 70 mikrometrów

  Wyświetlacz fluorescencyjny pokazujący w sposób przejrzysty aktualny stan pracy odtwarzacza

  Możliwość nadania własnych nazw dla kolejnych wejść cyfrowych

  Pokrywa urządzenia wykonana z aluminium

  Docisk CD pokryty złotem, wnętrze napędu oświetlane światłem LED

  Polerowana podstawa akrylowa

  Ramię docisku wykonane ze szczotkowanego aluminium

  Regulowana nóżka Gryphon Atlas

  Automatyczny tryb standby o czasie działania programowanym przez użytkownika

  Pobór mocy w trybie spoczynkowym poniżej 0,5W, zgodnie z regulacjami EU

  Gniazdo wyzwalacza 12V

  Pilot zdalnego sterowania na podczerwień

  Certyfikat CE

  Zaprojektowano i wyprodukowane w Danii

  Napisz opinię

  Uwaga: Proszę nie używać znaków HTML!
  Zły Dobry

  Gryphon Audio Designs jest pomysłem Flemminga E. Rasmussena i spełnieniem życiowego marzenia, aby umożliwić odtworzenie najczystszej istoty muzyki na żywo w domowych warunkach.  Gryphon Audio Designs została założona w 1985 roku.

  Pierwszy produkt, legendarny Gryphon Head Amp, powstał z jednorazowego projektu opracowanego wyłącznie jako hobby. Podczas chicagowskiego Consumer Electronics Show 1986 szanowany japoński dystrybutor wyraził zainteresowanie produktem. Wkrótce potem Head Amp został wybrany przez japońską prasę audio jako "Best Buy". Chociaż projekt Gryphon był początkowo wyłącznie hobby, a nie aktywnie realizowanym przedsięwzięciem komercyjnym, popyt generowany przez recenzje i uznanie doprowadziło do formalnego ustanowienia firmy Gryphon Audio Designs. 

  Gryphon Audio Designs  natychmiast osiągnął uznanie, które stale rośnie na całym świecie, głównie za najnowocześniejsze osiągi, intuicyjną ergonomię i oszałamiające piękno przedwzmacniaczy Gryphon i wzmacniaczy mocy. Rasmussen w dziedzinie sztuk pięknych i wzornictwa przemysłowego nadaje każdemu produktowi Gryphon charakterystyczne, bujne wykończenie, które powstaje w sposób organiczny poza konstrukcją obwodów audio i interfejsem użytkownika, zapewniając prawdziwie wyjątkową integrację formy i funkcji.

  Zespół projektowy Gryphon

  Podczas gdy Flemming E. Rasmussen jest odpowiedzialny za koncepcję, wygląd zewnętrzny i ostateczne brzmienie każdego produktu Gryphon, zespół projektowy składający się zazwyczaj z 4-5 członków pracuje nad oddzielnymi aspektami technicznymi każdego projektu. Zespół projektantów, złożony z dedykowanych inżynierów elektroników pracujących z doświadczonymi audiofilami, zapewnia otwarty umysł na słyszalne zjawiska w brzmieniu, dla których nie ma obecnie zadowalającego wyjaśnienia naukowego.

  Jeśli zespół projektowy stwierdzi, że "o włos" przybliża nas do rzeczywistości, to modyfikacja zostanie włączone do ostatecznego projektu, niezależnie od naszej niemożności przedstawienia obiektywnie weryfikowalnego wyjaśnienia. Wyselekcjonowani eksperci, którzy tworzą zespół projektowy Gryphon, wnoszą do swojej pracy umiejętności, dumę i niepohamowany entuzjazm, dzięki którym Gryphon może przenieść inżynierską i krytyczną ocenę domowego sprzętu audio na nowy poziom, odzwierciedlając rygorystyczne standardy Gryphon Audio.

  Skąd nazwa Gryphon?

  Dla swojej nowej firmy Rasmussen chciał mieć nazwę, która reprezentowałaby nieograniczoną moc, a jednocześnie przekazywała swobodę, nazwę, która będzie oznaczać moc i wdzięk, z jakim jego produkty oddają wszystkie subtelności nagranej muzyki. Nazwa i logo Gryphona inspirowane są bajecznym stworzeniem z mitologii greckiej z głową i skrzydłami orła, a ciałem lwa. To doskonałe połączenie mocy lwa z gracją orła jest właściwym symbolem połączonej mocy z elegancją, którą firma stara się osiągnąć w urządzeniach audio Gryphon.

  Produkcja i kontrola jakości 

  Wszystkie produkty Gryphon Audio są projektowane i produkowane w Danii, montowane i testowane we własnych halach produkcyjnych. Produkcja niektórych kluczowych podzespołów jest zlecana podwykonawcom. Firmom posiadającym uprawnienia i certyfikaty do produkcji na poziomie standardów militarnych oraz zaangażowanych w badania i rozwój sprzętu wojskowego i medycznego według najsurowszych norm. Wykorzystując tych podwykonawców Gryphon uzyskuje dostęp do najbardziej zaawansowanych technik montażu i know-how, które w innym wypadku byłyby niedostępne dla małej, niezależnej firmy. Gryphon dokonuje znacznych inwestycji w oprogramowanie i sprzęt komputerowy, aby otrzymać dane z zaawansowanych testów obwodów drukowanych. Każdy moduł w każdym produkcie Gryphona ma swój indywidualny certyfikat testowy. Gdy moduły są montowane w kompletnym i funkcjonującym urządzeniu, to również poddawane są kompleksowym testom funkcjonalnym z wynikami zapisanymi w certyfikacie testowym. Gryphon posiada certyfikaty dla każdego wyprodukowanego urządzenia. Ostatnim testem są indywidualne odsłuchy przeprowadzane przez personel Gryphona. Końcowa kontrola jakości i pakowanie to również operacje prowadzone wewnętrz firmy.

  Filozofia Gryphon Audio

  Gryphon Audio Designs jest głównym orędownikiem  minimalistycznego podejścia do projektowania, które eliminuje z toru audio kontrolę barwy dźwięku, balansu, gniazda słuchawkowe itp. a wszystko to aby zachować pełną integralność sygnału. Każdy produkt Gryphona ma służyć jednemu celowi - utrzymania spójności sygnału wejściowego bez jakichkolwiek podkolorowań. Jakość samego sygnału wejściowego (lepsza lub gorsza) musi zawsze stanowić jedyny czynnik decydujący o ostatecznej jakości dźwięku. Ta filozofia projektowania oznacza, że ​​słabe nagrania zostaną bezwględnie obnażone, a z drugiej strony można w pełni docenić doskonałe realizacje.

  Zaznaczając przycisk „Akceptuję” wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, danych osobowych zbieranych w ramach korzystania z usług sklepu internetowego, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i mogą ją Państwo w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego w stopce strony. Polityka prywatności zgodnie z RODO