Dostępne opcje
DLS FLATSUB 8.2 - Subwoofer aktywny - ścienny
Subwoofer DLS FLATSUB 8.2 dedykowany jest do montażu ściennego, ale może być z powodzeniem umieszczony na podłodze pod płaskim meblem (sofa, łóżko, szafa, etc). Mimo niewielkich rozmiarów subwoofer oferuje solidny bas. Designem oraz jakością wykonania świetnie pasuje do wszystkich głośników DLS. Dzięki regulowanemu poziomowi głośności, filtrowi dolnoprzepustowemu oraz kontroli przesunięcia fazowego FLATSUB 8.2 można zaadaptować do dowolnego środowiska odsłuchowego i dowolnej konfiguracji głośników.
- Wbudowany cyfrowy wzmacniacz o mocy 250 Watt.
- Filtr BASS EQ zapewniający +4 dB przy częstotliwości 40 Hz.
- Złącze RCA do łatwego podłączenia większej liczby subwooferów.
- Dołączone biała i czarna przednia kratka maskująca.
- Regulowany uchwyt ścienny
- Przesuwny wspornik na tylnej ścianie obudowy subwoofera, można go zawiesić poziomo lub pionowo.
Dane techniczne produktu:
Typ | Aktywny |
---|---|
Opis | Subwoofer |
Wzmacniacz | 250W, Klasa D |
Wymiary | 300 x 465 x 171 mm |
Waga | 6,5 kg |
Dodatki | Uchwyt ścienny, czarna i biała maskownica |
Pasmo przenoszenia | 25 - 200Hz |
Konstrukcja | Obudowa zamknięta, do powieszenia na ścianie |
Głośnik niskotonowy | 8“ |
SPECYFIKACJA TECHNICZNA | |
Typ obudowy | Zamknięta |
Moc Subwoofera (RMS) | 250W |
The DLS Company (DLS Svenska AB) zostało założone w 1979r przez trzech panów: Dawida, Leifa i Stefana; początkowo firma zajmowała się produkcją odbiorników komunikacyjnych.
W 1985r podjęto decyzję o wejściu na rynek CAR AUDIO, a w 2003r rozpoczęto produkcję głośników HOME AUDIO we współpracy ze szwedzkim projektantem głośników, absolwentem wydziału akustyki Chalmers University of Technology in Gothenburg, Matsem Andresenem. Wszystkie przetworniki montowane w głośnikach DLS są konstrukcjami zaprojektowanymi przez DLS co niemal od razu pozwoliło na uzyskiwanie świetnych wyników w testach porównawczych oraz nominacji w konkursach „Best Sound” zarówno w Skandynawii jak i całej Europie.
Obecnie DLS posiada w swojej ofercie szereg głośników do zastosowań domowych: głośniki ścienne, montowane bezpośrednio na ścianie, głośniki wpustowe do montażu wewnątrz sufitów lub ścian, głośniki zewnętrzne pogodoodporne do zastosowania w ogrodach, na tarasach i balkonach a także płaskie subwoofery do powieszenia na ścianie lub umieszczeniu pod meblem.
Głośniki DLS to konstrukcje o przemyślanej architekturze, a szczególną uwagę zasługują konstrukcje z serii Flatbox, Flatbox Slim i serii M/D, przeznaczone do montażu na ścianie. W dobie gdy większość producentów głośników ściennych w konstrukcjach obudowy stosuje tworzywa sztuczne i inne mało sztywne materiały DLS stosuję zasadę konstruowania maksymalnie zbliżoną do tradycyjnej kolumny głośnikowej, wykorzystując w konstrukcji głośnika wiszącego na ścianie drewno. Połączenie sztywności drewnianej skrzyni z przetwornikami własnej konstrukcji i znakomitej jakości, skutkuje zaskakującym dźwiękiem porównywalnym ze znacznie droższymi konstrukcjami. Modele Flatbox XXL oraz Flatbox XXL, a przede wszystkim M-One i M-Two są z powodzeniem wykorzystywane w systemach stereo, gdzie szczególnie liczy się jakość dźwięku.
Również głośniki sufitowe i te montowane w ścianie to niezmiernie przemyślane konstrukcje, których zadaniem jest optymalizacja dźwięku w zakresie wydobycia jak najszerszego pola częstotliwości. Ich współpraca z płaskimi subwooferami serii FLATSUB daje rewelacyjne rezultaty w nagłaśnianiu wybranej przestrzeni.
Na koniec wisienka na torcie: jakość i kolorystyka wykończenia: czarny lakier fortepianowy i jedwabista biel znakomicie wpisują się w nowoczesne wnętrza, tym samym nie zaburzając zaplanowanej architektury pomieszczenia mieszkania, domu, restauracji czy sali muzealnej.
Subwoofer to głośnik odpowiedzialny za przetwarzanie basów oraz wspierający główne głośniki w produkcji dźwięku. Jest to częsty element zestawów głośnikowych, we wszystkich systemach dźwiękowych - stereo lub kina domowego. Jego pasmo przenoszenia zazwyczaj mieści się w zakresie od 20 do 250 Hz. Subwoofery poprawiają jakość dźwięku w niskim zakresie częstotliwości, który jest słyszalny lub odczuwalny jedynie w trakcie odtwarzania.
Rodzaje subwooferów:
Subwoofery aktywne
Subwoofery pasywne
Subwoofery aktywne
Subwoofery aktywne są obecnie niezbędne w niemal każdym kinie domowym - są to zdecydowanie najpopularniejsze rodzaje subwooferów. Mają one wbudowane w siebie wzmacniacze, które dopasowane są pod względem mocy oraz impedancji do przetwornika, znajdującego się w tej samej obudowie co subwoofer. Dzięki temu użytkownik nie musi się martwić o dobór tych parametrów. Podłączenie subwoofera aktywnego do wzmacniacza lub amplitunera jest także bardzo łatwe.
Subwoofery pasywne
Subwoofery pasywne wymagają zewnętrznego wzmacniacza lub korzystają z tego, który zasila pozostałe kolumny w zestawie audio, więc nie posiadają wbudowanego. Ze względu na duże obciążenie dla wzmacniacza przez przetworniki niskotonowe, subwoofery takie rzadko są spotykane w sprzęcie audio do użytku domowego.
Typ obudów subwoofera
Subwoofery z bas refleksem
Subwoofery z obudową zamkniętą
Subwoofery z membraną bierną
Bas refleks
Subwoofery z obudową bas-refleks mają zwykle wyższą skuteczność niż modele zamknięte, co przekłada się na bardziej rozległy i głęboki dźwięk basowy. Właściwości te są szczególnie pożądane w systemach kina domowego, co tłumaczy popularność takich subwooferów w zestawach audio-wideo tego typu.
Przykłady takich subwooferów to: SVS PB-1000 PRO, KLIPSCH NEW REFERENCE R-101SW
Obudowa zamknięta
Subofery zamknięte w obudowie nie wprowadzają zniekształceń do dźwięku nawet przy konfiguracji stereo. Dzięki temu zapewniają one dokładne i mocne basy. Takie modele mają odpowiednie charakterystyki impulsowe, co jest bardzo cenione przez klientów i konstruktorów. Dodatkowo, przeważnie są one niewielkich rozmiarów.
Przykłady takich subwooferów to: SVS SB-1000 Pro
Membrana bierna
Modele z membraną bierną to głośniki niskotonowe cenione zarówno w systemach stereo, jak i w kinie domowym. Zapewniają dobrze kontrolowany, mocny bas. Należy jednak wspomnieć, że zaprojektowanie i wyprodukowanie dobrze brzmiącego subwoofera z membraną bierną wymaga dużej wiedzy i doświadczenia od producenta. Znaczna część tych konstrukcji nie będzie zatem należała do budżetowej półki cenowej. Osoby świadomie wybierające taki sprzęt wiedzą jednak, że w zamian otrzymają dobrze brzmiący sprzęt, który sprawdzi się także w wysokiej klasy systemach.