Menu
Your Cart

100 zł rabatu na pierwszy zakup Zarejestruj się.

Emotiva Airmotiv SE12

Emotiva Airmotiv SE12
Emotiva Airmotiv SE12
Emotiva Airmotiv SE12
Emotiva Airmotiv SE12
Emotiva Airmotiv SE12
Emotiva Airmotiv SE12
Emotiva Airmotiv SE12
Emotiva Airmotiv SE12
Emotiva Airmotiv SE12
Emotiva Airmotiv SE12
CENA ZA SZTUKĘ
Emotiva Airmotiv SE12
Emotiva Airmotiv SE12
Emotiva Airmotiv SE12
Emotiva Airmotiv SE12
Emotiva Airmotiv SE12
Emotiva Airmotiv SE12
Emotiva Airmotiv SE12
Emotiva Airmotiv SE12
Emotiva Airmotiv SE12
Emotiva Airmotiv SE12
Emotiva Airmotiv SE12
Ten produkt zostanie wysłany za darmo!
Wszystkie produkty zakupione w naszym sklepie których suma wynosi więcej niż 500 zł, zostaną wysłane za darmo.
2.500,00zł
Netto: 2.032,52zł
 • Stan: Dostępne
 • Model: Airmotiv SE12
Wyświetleń: 2320
Oblicz ratę

Emotiva Airmotiv SE12  - subwoofer

Emotiva Airmotiv SE12 - subwofer aktywny z głośnikiem 12”

Airmotiv SE12 to wyjątkowy subwofer wyposażony w napędzany audiofilskim wzmacniaczem skierowany do dołu wytrzymały głośnik 12” sprzężony ze skierowanym do przodu pasywnym radiatorem. Obudowy subwoferów Airmotiv Flex są wykonane z ciężkiego MDF z wieloma wewnętrznymi wzmocnieniami. Wyposażono je również w zintegrowane stopki antywibracyjne i wykończono trwałą i elegancką czarną okleiną winylową.

Jeżeli szukasz możliwie najlepszego brzmienia, żaden system nie jest kompletny bez subwofera wysokiej jakości. Subwofery Emotiva Airmotiv zostały zaprojektowane w celu otrzymania optymalnych rezultatów podczas słuchania muzyki oraz oglądania filmów. Łączą czystą i surową moc potrzebną do realistycznego oddania odgłosów startującej rakiety lub pędzącego pociągu z precyzją i finezją niezbędną do śledzenia najdrobniejszych detali złożonej linii basu.

Najnowszym członkiem rodziny Airmotiv jest subwofer SE12. Jest wyposażony identycznie jak SE8, ale jest nieznacznie większy i oferuje więcej mocy i niższy bas z lepszą kontrolą. Wszystkie nowe subwofery Emotiva wyposażone są w skierowany do dołu wytrzymały głośnik o dużym skoku membrany, skierowany do przodu pasywny radiator wysokiej klasy oraz potężny audiofilski wzmacniacz. Wewnętrznie wzmacniana obudowy subwoferów Airmotiv wykonane są z obojętnego akustycznie MDF. Wyposażono je w stopki antywibracyjne i pokryto atrakcyjną wizualnie okleiną winylową. Elegancki projekt podkreśla interesująca maskownica. Subwofery Airmotiv doskonale odnajdą się we wszystkich wnętrzach, niezależnie od ich stylu. Zwłaszcza, że wszystkie elementy sterujące pracą subwoferów umieszczono dyskretnie na tylnym panelu.

Oprócz doskonałego brzmienia i niewielkich rozmiarów, subwofer Airmotiv SE12 charakteryzują wyjątkowo szerokie i elastyczne możliwości konfiguracji. Można go połączyć z gniazdem LFE procesora/amplitunera kina domowego, wyjścia liniowego przedwzmacniacza lub bezpośrednio do wyjść głośnikowych procesora/amplitunera kina domowego, które nie są wyposażone w wyjścia subwofera. Airmotiv SE12 jest również wyposażony w precyzyjną elektroniczną zwrotnicę, co pozwala zamienić każdy stereofoniczny DAC lub przedwzmacniacz w centrum doskonałego systemu 2.1. Elementy sterujące na tylnym panelu pozwalają odpowiednio ustawić poziom głośności, fazę i częstotliwość graniczną zwrotnicy oraz aktywować tryb automatycznego włączania, co pozwala perfekcyjnie dopasować SE12 do pozostałych komponentów systemu.

Najważniejsze cechy:

Elektronika audiofilskiej jakości
- Wydajny wzmacniacz klasy D zapewnia 200W czystej mocy [400W mocy szczytowej], co pozwala SE12 uzyskać satysfakcjonujący poziom głośności.
- Transparentny akustycznie układ ochronny zapewnia ochronę SE12 przed przesterowaniem.
- Subwofer SE12 może włączać się automatycznie po detekcji sygnału, można też włączać go ręcznie.
- Wejścia liniowe oraz wejścia sygnału z kolumn pozwalają na dopasowanie SE12 do wymagań każdego systemu.
- Elementy sterujące na tylnym panelu umożliwiają ustawienie poziomu głośności, częstości podziału zwrotnicy i fazy w celu jak najlepszego dopasowania do reszty systemu.
- Wbudowana precyzyjna zwrotnica 2.1 pozwala na zastosowanie przedwzmacniaczy, przetworników cyfrowo-analogowych i innych źródeł sygnału audio, które nie są wyposażone w wyjścia subwofera, co pozwala dodać opcję aktywnego zarządzania basem do systemów, które na to wcześniej nie pozwalały. Wystarczy połączyć wyjście przedwzmacniacza lub przetwornika z sumem Flex a następnie połączyć liniowe wyjścia subwofera Flex z wejściami liniowymi wzmacniacza. Sygnał najniższych częstotliwości trafia bezpośrednio do wzmacniacza subwofera a pozostałe częstości - do głównego wzmacniacza mocy systemu. Oba zakresy są kontrolowane przez układ zarządzania basem subwofera Flex.

Wszystko zaczyna się od świetnych głośników


- Głośnik niskotonowy o dużym skoku nasączanej papierowej membrany 12” ze stalowym wentylowanym koszem i gumowym zawieszeniem.
- Pasywny radiator z nasączaną papierową membraną 12”, stalowym koszem i zawieszeniem z syntetycznego kauczuku.

Świetny subwoofer wymaga doskonałej obudowy


- Ciężka obudowa wykonana z MDF minimalizuje wibracje oraz zniekształcenia do absolutnego minimum.
- Zintegrowane stopki z ochronnymi, odsprzęgniętymi płytkami chroniącymi delikatne podłogi i stabilizują pozycję subwofera SE12 Flex.
- Obudowa subwofera Airmotiv SE12 pokryta jest atrakcyjną i trwałą okleiną winylową.

UWAGI DODATKOWE

Subwofer Emotiva Airmotiv SE12 Flex może zostać skonfigurowany na kilka sposobów, co pozwala wykorzystać go w praktycznie każdym systemie systemie kina domowego lub dodać doskonały bas do systemu stereofonicznego.
- konfiguracja #1: Procesor/amplituner kina domowego lub przedwzmacniacz stereofoniczny z wbudowanym systemem zarządzania basem i wyjściem subwofera.
- konfiguracja #2: Procesor/amplituner kina domowego lub przedwzmacniacz stereofoniczny z wyjściem subwofera, ale bez systemu zarządzania basem.
- konfiguracja #3: Przedwzmacniacz lub procesor stereofoniczny, który posiada wyjścia liniowe do zewnętrznego wzmacniacza mocy, ale nie posiada wyjścia subwofera.
- konfiguracja #4: Amplituner kina domowego lub wzmacniacz zintegrowany, które nie posiadają wyjść liniowych lub wbudowanego systemu zarządzania basem.
- konfiguracja #5: Stereofoniczny amplituner lub wzmacniacz zintegrowany bez wyjść subwofera lub systemu zarządzania basem, które chcesz wykorzystać z subwoferem i zewnętrznym wzmacniaczem mocy.

Gwarancja 2 + 3 - Gwarancja udzielana przez sprzedawcę na okres 24 miesięcy.

Parametry podstawowe
Kategoria:
Subwoofer w obudowie zamkniętej
Kolor:
Czarny
Wielkość głośnika:
12 cali
Moc wzmacniacza:
200W [RMS] mocy ciągłej, 400W mocy szczytowej
Odpowiedź częstotliwościowa:
28 Hz - 200 Hz +/- 3 db
Rozmiary [S/G/W]:
40,0 x 40,0 x 40,0 cm
Ciężar bez opakowania:
18,3 kg
Dodatkowe cechy, zastosowane technologie:
Przetwornik:
 • 12-calowy głośnik skierowany do dołu
 • 12-calowa membrana bierna
 • Lekka papierowa membrana
 • Trwałe zawieszenie: wiele lat nieprzerwanej pracy
Wzmacniacz:
 • 200W [RMS] mocy ciągłej, 400W mocy szczytowej
 • Klasa D: wydajność i niska temperatura pracy
 • Liniowe wejście stereo RCA i wyjście przez filtr górno-przepustowy 60/80/100Hz
 • Wejście wysokopoziomowe
 • Płynnie regulowany filtr dolnoprzepustowy
 • Płynnie regulowany poziom głośności oraz odwrócenie fazy
 • Przełącznik On / Auto-On [wyczuwanie sygnału wchodzącego]
 • Odłączany przewód sieciowy, wyłącznik główny, ceramiczny bezpiecznik

   Napisz opinię

   Uwaga: Proszę nie używać znaków HTML!
   Zły Dobry

   Emotiva - o firmie

   Emotiva to amerykańska marka specjalizująca się w produkcji wysokiej jakości sprzętu audio i wideo, oferująca innowacyjne rozwiązania techniczne oraz doskonałą jakość brzmienia. Firma ta produkuje wzmacniacze, przedwzmacniacze, kolumny głośnikowe, procesory dźwięku oraz kable, zaprojektowane z myślą o wymagających klientach, którzy cenią sobie doskonałe brzmienie i chcą doświadczyć muzyki w najlepszej możliwej jakości.

   Wszystkie produkty marki Emotiva są wykonane z najwyższej jakości materiałów i stosują najnowsze technologie, takie jak transformatory toroidalne, przetworniki klasy H, klasy D i A/B oraz układy cyfrowe, by zapewnić niezrównaną jakość dźwięku i dokładność w każdym produkcie. Firma ta oferuje produkty, które są porównywalne jakościowo z produktami innych firm, ale za znacznie niższą cenę.

   Emotiva oferuje również zestawy kina domowego, dzięki którym można stworzyć wspaniałe doświadczenie dźwiękowe w domowym zaciszu, oraz wiele korzyści dla swoich klientów, takich jak bezpośrednia sprzedaż od producenta, profesjonalna obsługa klienta, długoletnia gwarancja oraz darmowa dostawa.

   Firma ta zawsze stawia na pierwszym miejscu zadowolenie swoich klientów i dąży do ciągłego ulepszania swoich produktów. Emotiva działa w sposób zrównoważony i stara się zmniejszać swoje wpływy na środowisko naturalne poprzez wykorzystanie materiałów ekologicznych oraz praktykowanie recyklingu.

   Wszystkie produkty marki Emotiva są projektowane i produkowane w Stanach Zjednoczonych, z wykorzystaniem najlepszych materiałów, co gwarantuje długą żywotność i bezawaryjność urządzeń. Firma ta kładzie nacisk na jakość, precyzję i autentyczność brzmienia, by zaspokoić potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów.

   Subwoofer to głośnik odpowiedzialny za przetwarzanie basów oraz wspierający główne głośniki w produkcji dźwięku. Jest to częsty element zestawów głośnikowych, we wszystkich systemach dźwiękowych - stereo lub kina domowego. Jego pasmo przenoszenia zazwyczaj mieści się w zakresie od 20 do 250 Hz. Subwoofery poprawiają jakość dźwięku w niskim zakresie częstotliwości, który jest słyszalny lub odczuwalny jedynie w trakcie odtwarzania.

   Rodzaje subwooferów:

   Subwoofery aktywne

   Subwoofery pasywne

   Subwoofery aktywne

   Subwoofery aktywne są obecnie niezbędne w niemal każdym kinie domowym - są to zdecydowanie najpopularniejsze rodzaje subwooferów. Mają one wbudowane w siebie wzmacniacze, które dopasowane są pod względem mocy oraz impedancji do przetwornika, znajdującego się w tej samej obudowie co subwoofer. Dzięki temu użytkownik nie musi się martwić o dobór tych parametrów. Podłączenie subwoofera aktywnego do wzmacniacza lub amplitunera jest także bardzo łatwe.

   Subwoofery pasywne

   Subwoofery pasywne wymagają zewnętrznego wzmacniacza lub korzystają z tego, który zasila pozostałe kolumny w zestawie audio, więc nie posiadają wbudowanego. Ze względu na duże obciążenie dla wzmacniacza przez przetworniki niskotonowe, subwoofery takie rzadko są spotykane w sprzęcie audio do użytku domowego.

   Typ obudów subwoofera

   Subwoofery z bas refleksem

   Subwoofery z obudową zamkniętą

   Subwoofery z membraną bierną

   Bas refleks

   Subwoofery z obudową bas-refleks mają zwykle wyższą skuteczność niż modele zamknięte, co przekłada się na bardziej rozległy i głęboki dźwięk basowy. Właściwości te są szczególnie pożądane w systemach kina domowego, co tłumaczy popularność takich subwooferów w zestawach audio-wideo tego typu.

   Przykłady takich subwooferów to: SVS PB-1000 PRO, KLIPSCH NEW REFERENCE R-101SW

   Obudowa zamknięta

   Subofery zamknięte w obudowie nie wprowadzają zniekształceń do dźwięku nawet przy konfiguracji stereo. Dzięki temu zapewniają one dokładne i mocne basy. Takie modele mają odpowiednie charakterystyki impulsowe, co jest bardzo cenione przez klientów i konstruktorów. Dodatkowo, przeważnie są one niewielkich rozmiarów.

   Przykłady takich subwooferów to: SVS SB-1000 Pro

   Membrana bierna

   Modele z membraną bierną to głośniki niskotonowe cenione zarówno w systemach stereo, jak i w kinie domowym. Zapewniają dobrze kontrolowany, mocny bas. Należy jednak wspomnieć, że zaprojektowanie i wyprodukowanie dobrze brzmiącego subwoofera z membraną bierną wymaga dużej wiedzy i doświadczenia od producenta. Znaczna część tych konstrukcji nie będzie zatem należała do budżetowej półki cenowej. Osoby świadomie wybierające taki sprzęt wiedzą jednak, że w zamian otrzymają dobrze brzmiący sprzęt, który sprawdzi się także w wysokiej klasy systemach.

   Zaznaczając przycisk „Akceptuję” wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, danych osobowych zbieranych w ramach korzystania z usług sklepu internetowego, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i mogą ją Państwo w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego w stopce strony. Polityka prywatności zgodnie z RODO