Menu
Your Cart

100 zł rabatu na pierwszy zakup Zarejestruj się.

Gold Note Mediterraneo X

Gold Note Mediterraneo X
Gold Note Mediterraneo X
Gold Note Mediterraneo X
Gold Note Mediterraneo X
Gold Note Mediterraneo X
Gold Note Mediterraneo X
Gold Note Mediterraneo X
Ten produkt zostanie wysłany za darmo!
Wszystkie produkty zakupione w naszym sklepie których suma wynosi więcej niż 500 zł, zostaną wysłane za darmo.
 • Stan: Dostępne
 • Model: Mediterraneo X
Wyświetleń: 112
51.230,00zł
Netto: 41.650,41zł
Oblicz ratę

Gold Note Mediterraneo X - Gramofon

 

Mediterraneo X - to tutaj przeszłość spotyka się z przyszłością. Czerpiąc inspirację z ikonicznego już modelu Mediterraneo, ten innowacyjny gramofon łączy tradycję z nowoczesną technologią, aby zadowolić miłośników analogowych brzmień dzięki najnowocześniejszym funkcjom high-end

Wszystkimi funkcjami gramofonu można sterować za pomocą panelu dotykowego, który umożliwia precyzyjną regulację prędkości i momentu obrotowego silnika, aby zapewnić idealną synchronizację z rodzajem płyty i odtwarzaną muzyką. Nowością jest funkcja timera, która rejestruje czas używania igły, dzięki czemu można monitorować jej zużycie. Wykonany z obrabianego maszynowo, litego aluminium talerz ma kompozytową konstrukcję dzięki dodatkowi POM w celu zminimalizowania wibracji. Waży łącznie 7 kg, gwarantując doskonałą stabilność i idealną precyzję prędkości obrotowej.

 

 

Plinta składa się z trzech warstw: aluminiowej płyty, talerza ze stali nierdzewnej o grubości 3 mm i dolnej podstawy wykonanej z litego włoskiego drewna, który odtwarza krzywą łańcuchową - słynny kształt zapożyczony przez Gold Note z dzieł Michała Anioła i Galileusza, który został zastosowany w gramofonach, aby uzyskać maksymalną możliwą sztywność strukturalną przy stałej masie i wymiarach, umożliwiając gramofonowi osiągnięcie wyjątkowego poziomu wydajności pod względem szczegółowości, dynamiki oraz reprodukcji dźwięku.

Trzy stylowe stopki stworzone z anodowanego aluminium, z możliwością regulacji wysokości. Z tyłu gramofonu znajdują się najwyższej jakości złącza RCA. Do każdego Mediterraneo X dołączany jest kabel gramofonowy.

Gramofon Mediterraneo X posiada napęd paskowy i zasilany jest przez autorski system sterowania, który bazuje na mikrokontrolerze Quadral-Core i wzbogacony w konwerter audio. Takie rozwiązanie zapewnia idealne działanie silnika synchronicznego 12V, bez zbędnych wibracji czy fluktuacji prędkości. Obroty silnika 33/45 są sterowane elektronicznie a wszystkie ustawienia są zapisywane w pamięci gramofonu.

 

SPECYFIKACJA TECHNICZNA:

Podstawowe dane

 • Kołysanie i drżenie dźwięku: <0,1%
 • Szum: -82 dB
 • Prędkości obrotowe: 33 1/3 i 45 rpm +/-0,1%
 • Zmiana prędkości: elektroniczna z precyzyjną regulacją
 • Przeniesienie napędu: czarny, elastyczny pasek wykonany z EPDM
 • Silnik: silnik synchroniczny 12V
 • Talerz: aluminium z POM o wysokiej gęstości (45mm, 7Kg)
 • Oś talerza: Split-Spindle™
 • Łożysko: kulkowe, ceramiczne 4,3mm
 • Ramię: B-7 Ceramic X
 • Pokrywa: przydymiony akryl
 • Pobór mocy: 20 W

Wymiary i waga

 • Wymiary: 470mm szer. | 210mm wys. | 360mm gł.
 • Waga: 25 kg
 

Napisz opinię

Uwaga: Proszę nie używać znaków HTML!
Zły Dobry

Gramofony, adaptery, odtwarzacze płyt winylowych

Gramofon to urządzenie służące do odtwarzania dźwięku zapisanego na płycie gramofonowej. Jest to stary typ technologii audio, który był popularny przed wynalezieniem kaset magnetofonowych, płyt CD i plików cyfrowych.
Działanie gramofonu opiera się na mechanicznym odczycie dźwięku. Płyta gramofonowa jest krążkiem z rowkami, które są fizycznym zapisem dźwięku. Głowica gramofonu, zwana również igłą lub wkładką, porusza się po tych rowkach i wibruje, co jest przekształcane na dźwięk.

Gramofony są nadal używane przez miłośników muzyki, którzy cenią sobie specyficzne, "analogowe" brzmienie płyt winylowych.

Gramofony możemy podzielić na:

Gramofony automatyczne: Są to gramofony, które po naciśnięciu przycisku start automatycznie podnoszą ramię, przesuwają je nad płytą, a następnie delikatnie opuszczają igłę na początku płyty. Gdy strona płyty się skończy, automatyczny gramofon podniesie ramię, przesunie je z powrotem do pozycji początkowej i wyłączy się. Niektóre modele mają również funkcję automatycznego odtwarzania kilku płyt umieszczonych na talerzu, jednej po drugiej.
Gramofony półautomatyczne: W tych gramofonach użytkownik musi ręcznie umieścić ramię i igłę na początku płyty. Gdy jednak strona płyty się skończy, gramofon automatycznie podniesie ramię i wyłączy się, podobnie jak w gramofonie automatycznym.
Gramofony manualne: W tych gramofonach cały proces, od umieszczenia ramienia na początku płyty do jego podniesienia po skończeniu odtwarzania, musi być wykonany ręcznie przez użytkownika. Chociaż może to być mniej wygodne, niektórzy entuzjaści audio twierdzą, że gramofony manualne zapewniają lepszą jakość dźwięku, ponieważ mają mniej mechanicznych części, które mogą wpływać na dźwięk.
Wybór pomiędzy tymi trzema typami gramofonów często zależy od preferencji użytkownika, zarówno pod względem wygody, jak i oczekiwanej jakości dźwięku.

Doskonałe brzmienie, włoski design

Ręcznie wykonane we Włoszech przez ludzi z pasją

GOLD NOTE to jeden z wiodących włoskich producentów sprzętu audio Hi-End. Firma posiada ponad dwudziestoletnie doświadczenie w projektowaniu i konstruowaniu kompletnych systemów audio, w tym również sprzętu analogowego. Manufaktura ma swoją siedzibę we włoskiej Florencji, gdzie wszystkie produkty powstają od podstaw z wykorzystaniem tylko najwyższej jakości materiałów i komponentów. Produkty firmy GOLD NOTE wyróżnia piękne, włoskie wzornictwo oraz techniczna innowacyjność co zostało już docenione w ponad 25 krajach świata.

 

 

 

Kiedy jakieś pięć lat temu zdecydowaliśmy się przyjąć nową nazwę GOLD NOTE, zatrudniliśmy profesjonalistę, specjalistę od marketingu, pana Giuseppe Castelli, który pomógł nam wyjść z poprzedniej fazy, specjalistycznej firmy produkującej urządzenia audio i ich elementy dla renomowanych firm. Odświeżył on logo dzieląc nazwę na dwa słowa GOLD NOTE, dzieląc się też swoim pomysłem na sylwetkę starożytnego rzymskiego żołnierza dmącego w rodzaj rogu, noszącego nazwę BUCCINA. Uważamy, że to bardzo „włoskie”, klasyczne logo, a jednocześnie oryginalne. Razem z Giuseppe zatrudniliśmy także profesjonalnego designera, Stefano Bonifazi, sławnego architekta, który jest odpowiedzialny za wygląd naszych urządzeń.

 

Włoskie Gramofony
Gold Note

Nasza podróż przez świat muzyki rozpoczęła się prawie 25 lat temu. Jesteśmy miłośnikami winylu, dlatego od samego początku skupiliśmy się na brzmieniu analogowym. Pasja wyznacza kierunek rozwoju naszych produktów, w szczególności gramofonów, które zawsze budujemy z wielką dbałością i uwagą, mając świadomość, że każdy, nawet najmniejszy element stanie się częścią wspaniałego źródła muzyki.

W ten sposób powstają produkty, które na nowo definiują klasyczną ideę gramofonu poprzez innowacyjne kształy i najwyższą jakość materiałów, aby połączyć tradycję z technologią w celu dostarczenia najpiękniejszych doznań muzycznych dla wszystkich zmysłów.

Zaznaczając przycisk „Akceptuję” wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, danych osobowych zbieranych w ramach korzystania z usług sklepu internetowego, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i mogą ją Państwo w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego w stopce strony. Polityka prywatności zgodnie z RODO