Menu
Your Cart

100 zł rabatu na pierwszy zakup Zarejestruj się.

GoldenEar Invisa 650

GoldenEar Invisa 650
GoldenEar Invisa 650
GoldenEar Invisa 650
CENA ZA SZTUKĘ
GoldenEar Invisa 650
GoldenEar Invisa 650
GoldenEar Invisa 650
GoldenEar Invisa 650
Ten produkt zostanie wysłany za darmo!
Wszystkie produkty zakupione w naszym sklepie których suma wynosi więcej niż 500 zł, zostaną wysłane za darmo.
1.980,00zł
Netto: 1.609,76zł
  • Stan: Dostępne
  • Model: Invisa 650
Wyświetleń: 2472
Oblicz ratę

GoldenEar Technology - Invisa 650 - Głośnik instalacyjny.


Głośniki Invisa stanowią doskonały wybór jako głośniki centralne w instalacjach typu multi-room, bądź też jako głośniki tylne lub boczne w instalacjach wielokanałowych.


Wielokrotnie nagradzana seria głośników Invisa została zaprojektowana, aby dostarczyć najdoskonalszą jakość dźwięku, jaką można uzyskać w przypadku głośników do zabudowy ściennej lub sufitowej. Jednocześnie, dzięki odpowiedniemu projektowi, głośniki doskonale wkomponowują się w swoje otoczenie i praktycznie znikają z oczu po zamocowaniu magnetycznych maskownic. Oba głośniki  - Invisa 650 i 525 - są do siebie bardzo podobne zarówno pod względem konstrukcji, jak i charakterystyki dźwiękowej. Oparty na nieco większym przetworniku o średnicy 6.5”, Invisa 650, może zagrać nieco głośniej i zapewni bardziej rozciągniętą odpowiedź niskich zakresów częstotliwości, niż oparty na przetworniku o średnicy 5.25”, głośnik Invisa 525. Niemniej, obie konstrukcje brzmią znakomicie.

Olbrzymią ilość pracy pochłonęła kwestia akustycznego dostrojenia głośników serii Invisa, która pozwoliła na reprodukcję dźwięku najwyższej możliwej jakości, osiągniętej w przypadku głośników do zabudowy. We wszystkich konstrukcjach Invisa wykorzystano przetwornik wysokotonowy High Velocity Folded Ribbon (HVFR), podobny do przetwornika zastosowanego w nagradzanym głośniku wolnostojącym GoldenEar Triton Two. W obu konstrukcjach – Invisa 525 i Invisa 650 - zaimplementowano jednoczęściowe rozwiązanie obejmujące przetwornik, obudowę i kołnierz mocujący, w celu zminimalizowania powierzchni zajmowanej przez całość głośnika. W solidną, ujednoliconą strukturę obudowy, wykonaną z polimerów powlekanych warstwą marmuru, wbudowano na stałe przetwornik o wysokiej rozdzielczości i szerokim zakresie dyspersji. Oba systemy wyposażono w złożone, wieloelementowe zwrotnice, aby umożliwić przetwornikom doskonałe dopasowanie i wytworzenie jednorodnego,  naturalnego dźwięku o znakomitej jakości.

Modele 650 i 525 zaprojektowano do montażu ściennego i sufitowego. Standardowo, są one wyposażone w okrągłą, przytwierdzaną magnetycznie osłonę MagneLock™, którą można malować na dowolny kolor. Są również dostępne osłony o kształcie kwadratowym. Osłony całkowicie zakrywają kołnierz montażowy, dzięki czemu można doskonałe zamaskować głośnik. Projektanci zwrócili specjalną uwagę na osiągnięcie szerokiego pasma dyspersji dźwięku, które jest niezwykle ważne w przypadku instalacji systemów audio obejmujących dużą powierzchnię. Przetworniki wysokotonowe posiadają opcję ustawienia kierunkowego, która pozwala zoptymalizować działanie głośników, a przełącznik korekcji wysokiego zakresu tonalnego umożliwia precyzyjne dostrojenie do dowolnego otoczenia odsłuchowego.


Dane Techniczne Produktu:


Wymiary zewnętrzne: 7-3/4" (19,7cm) 8-5/8" (21,9cm)

Średnica otworu montażowego: 7-1/8" (18,09cm)

Głębokość: 3-7/16" (8,7cm)

Pasmo przenoszenia: 25 Hz – 35 kHz

Sprawność: 90 dB

Impedancja: 8 ohm

Przetworniki: Przetwornik nisko/średniotonowy o śr.6-1/2", Wstęgowy przetwornik wysokotonowy typu HVFR™

Zalecana moc wzmacniacza: 10-250 W/na kanał

Napisz opinię

Uwaga: Proszę nie używać znaków HTML!
Zły Dobry

GoldenEar - pasja dźwiękowej doskonałości

Założyciele amerykańskiej firmy GoldenEar oraz zespół ich inżynierów, posiadają olbrzymie doświadczenie. Stworzyli bądź pomogli w stworzeniu wielu najlepiej brzmiących i najlepiej sprzedających się głośników na świecie. Grupa tych doświadczonych osób połączyła się w 2010 roku, aby tworzyć najdoskonalsze głośniki, jakie kiedykolwiek skonstruowano . Twórcom firmy przyświecał cel zaprojektowania produktów doskonałych ale za przystępne pieniądze. Ten cel się spełnił, bowiem głośniki GoldenEar są porównywane w wielu recenzjach do konstrukcji nawet 10-cio krotnie droższych.

Firmę nazwano GoldenEar Technology „Złote Ucho”, ponieważ w przemyśle audio tym mianem określa się osobę, która słyszy wyjątkowo dobrze. Wszyscy w GoldenEar słyszą doskonale i dlatego też, zarówno w kręgach producentów audio jak i prasie branżowej, zespół był wielokrotnie chwalony za swoje „złote uszy” i sukcesy w dziedzinie konstruowania kolumn głośnikowych, które osiągnął dzięki niezwykłemu talentowi swoich inżynierów. Firma założona przez Sandy Gross’a i Dona Givogue, mieści się w Owing Mills w stanie Maryland w USA.

 


Brzmienie GoldenEar

Idealny komponent audio nie powinien mieć żadnego własnego brzmienia. Niestety, w realnym świecie każdy DAC, wzmacniacz, gramofon a zwłaszcza głośnik, mikrofon i wkładka ma własny charakter soniczny. 

Aby osiągnąć wyrafinowane i "zrównoważone brzmienie" trzeba świadomie uwzględniać efekt każdej decyzji podjętej na etapie projektowania urządzeń audio oraz wyboru stosowanych do ich budowy elementów a następnie połączyć wszystkie te małe niedoskonałości w jedną całość osiągającą założone brzmienie. Taki cel stawia sobie przynajmniej firma GoldenEar.  


Mówiąc o strojeniu kolumn, każdy projektant ma na myśli coś innego. Monitory studyjne mają, na przykład, przez nadmierną detaliczność podkreślać potencjalne błędy produkcji. Inne kolumny mają swym brzmieniem przyciągać uwagę podczas krótkich sesji odsłuchowych w salonach audio. 

Prawdziwa różnica między komponentami przeciętnymi a doskonałymi leży w intencjach ich projektantów oraz ich umiejętnościach w radzeniu sobie z nieuniknionymi problemami. Kompleksowe strojenie nie polega tylko na redukowaniu niedoskonałości, ale raczej na koordynowaniu ich w celu osiągnięcia ekstremalnie niskiego poziomu zniekształceń i osiągnięciu brzmienia pozbawionego wyraźnych cech własnych wybijających się na pierwszy plan. Taki jest wspólny cel projektu wszystkich kolumn GoldenEar. 

Zaznaczając przycisk „Akceptuję” wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, danych osobowych zbieranych w ramach korzystania z usług sklepu internetowego, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i mogą ją Państwo w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego w stopce strony. Polityka prywatności zgodnie z RODO