Menu
Your Cart

100 zł rabatu na pierwszy zakup Zarejestruj się.

GoldenEar Invisa HtR 7000

GoldenEar Invisa HtR 7000
GoldenEar Invisa HtR 7000
GoldenEar Invisa HtR 7000
CENA ZA SZTUKĘ
GoldenEar Invisa HtR 7000
GoldenEar Invisa HtR 7000
GoldenEar Invisa HtR 7000
GoldenEar Invisa HtR 7000
Ten produkt zostanie wysłany za darmo!
Wszystkie produkty zakupione w naszym sklepie których suma wynosi więcej niż 500 zł, zostaną wysłane za darmo.
  • Stan: Dostępne
  • Model: Invisa HtR 7000
Wyświetleń: 2298
3.290,00zł
Netto: 2.674,80zł
Oblicz ratę

GoldenEar Technology - Invisa HtR 7000 - Referencyjny głośnik sufitowy dla Kina Domowego.


Głośniki Invisa stanowią doskonały wybór jako głośniki centralne w instalacjach typu multi-room, bądź też jako głośniki tylne lub boczne w instalacjach wielokanałowych.


Głośnik Invisa HTR 7000 został zaprojektowany jako sufitowy głośnik frontowy lub głośnik centralny, do montażu w wysokiej jakości instalacjach muzycznych i systemach Kina Domowego, jak również głośnik boczny bądź tylny, w instalacjach typu surround. Głośnik wyposażono w płaską, okrągłą, magnetyczną osłonę, aby zapewnić mu atrakcyjny, a jednocześnie dyskretny wygląd. Przetworniki są montowane pod precyzyjnie wyliczonymi kątami, tak aby były nakierowane na normalną pozycję odsłuchową i zapewniały wyjątkowy poziom obrazowania, szeroko rozciągnięte pasmo przenoszonych częstotliwości, znakomitą przejrzystość  i precyzyjną koncentrację dźwięku. W zestaw przetworników wchodzą: ten sam, znakomity przetwornik o odlewanym koszu i średnicy 7”, jak wykorzystany w uznanej konstrukcji kolumn podstawkowych Aon 3, w połączeniu z opracowanym przez GoldenEar, wstęgowym przetwornikiem wysokotonowym typu HVFR. Skomplikowana konstrukcja zwrotnicy, wyposażona w przełącznik dostrojenia wysokich częstotliwości, zapewnia znakomitą spójność brzmienia przetworników. W celu uzyskania otwartego, oderwanego od obudów głośnikowych, trójwymiarowego obrazowania dźwięku, który wydaje się wydobywać z przedniej ściany, zamiast z sufitu, konstruktorzy zadali sobie wiele trudu, aby zminimalizować szkodliwe efekty dyfrakcji oraz zoptymalizować emisję fali płynącej w kierunku słuchacza. Stało się to możliwe, dzięki wykorzystaniu technologii koncentracji pola odsłuchowego, określanej przez GoldenEar, jako FocusField™ Technology, w połączeniu z technologią kontroli dyfrakcji NPW i specjalną konstrukcją głośnika, zapewniającą prawidłową emisję fali dźwiękowej.


Dane Techniczne Produktu:


Wymiary zewnętrzne: 10-1/16" średnicy x 4-15/16" (25,5x12,5cm)

Średnica otworu montażowego:  9" (22,8cm)

Pasmo przenoszenia: 25 Hz – 35 kHz

Sprawność: 90 dB

Impedancja: 8 ohm

Przetworniki: Przetworniki nisko/średniotonowy typu MVPP™, o śr. 7˝ Wstęgowy przetwornik wysokotonowy typu HVFR™

Zalecana moc wzmacniacza: 10-250 W/na kanał

Napisz opinię

Uwaga: Proszę nie używać znaków HTML!
Zły Dobry

GoldenEar - pasja dźwiękowej doskonałości

Założyciele amerykańskiej firmy GoldenEar oraz zespół ich inżynierów, posiadają olbrzymie doświadczenie. Stworzyli bądź pomogli w stworzeniu wielu najlepiej brzmiących i najlepiej sprzedających się głośników na świecie. Grupa tych doświadczonych osób połączyła się w 2010 roku, aby tworzyć najdoskonalsze głośniki, jakie kiedykolwiek skonstruowano . Twórcom firmy przyświecał cel zaprojektowania produktów doskonałych ale za przystępne pieniądze. Ten cel się spełnił, bowiem głośniki GoldenEar są porównywane w wielu recenzjach do konstrukcji nawet 10-cio krotnie droższych.

Firmę nazwano GoldenEar Technology „Złote Ucho”, ponieważ w przemyśle audio tym mianem określa się osobę, która słyszy wyjątkowo dobrze. Wszyscy w GoldenEar słyszą doskonale i dlatego też, zarówno w kręgach producentów audio jak i prasie branżowej, zespół był wielokrotnie chwalony za swoje „złote uszy” i sukcesy w dziedzinie konstruowania kolumn głośnikowych, które osiągnął dzięki niezwykłemu talentowi swoich inżynierów. Firma założona przez Sandy Gross’a i Dona Givogue, mieści się w Owing Mills w stanie Maryland w USA.

 


Brzmienie GoldenEar

Idealny komponent audio nie powinien mieć żadnego własnego brzmienia. Niestety, w realnym świecie każdy DAC, wzmacniacz, gramofon a zwłaszcza głośnik, mikrofon i wkładka ma własny charakter soniczny. 

Aby osiągnąć wyrafinowane i "zrównoważone brzmienie" trzeba świadomie uwzględniać efekt każdej decyzji podjętej na etapie projektowania urządzeń audio oraz wyboru stosowanych do ich budowy elementów a następnie połączyć wszystkie te małe niedoskonałości w jedną całość osiągającą założone brzmienie. Taki cel stawia sobie przynajmniej firma GoldenEar.  


Mówiąc o strojeniu kolumn, każdy projektant ma na myśli coś innego. Monitory studyjne mają, na przykład, przez nadmierną detaliczność podkreślać potencjalne błędy produkcji. Inne kolumny mają swym brzmieniem przyciągać uwagę podczas krótkich sesji odsłuchowych w salonach audio. 

Prawdziwa różnica między komponentami przeciętnymi a doskonałymi leży w intencjach ich projektantów oraz ich umiejętnościach w radzeniu sobie z nieuniknionymi problemami. Kompleksowe strojenie nie polega tylko na redukowaniu niedoskonałości, ale raczej na koordynowaniu ich w celu osiągnięcia ekstremalnie niskiego poziomu zniekształceń i osiągnięciu brzmienia pozbawionego wyraźnych cech własnych wybijających się na pierwszy plan. Taki jest wspólny cel projektu wszystkich kolumn GoldenEar. 

Zaznaczając przycisk „Akceptuję” wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, danych osobowych zbieranych w ramach korzystania z usług sklepu internetowego, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i mogą ją Państwo w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego w stopce strony. Polityka prywatności zgodnie z RODO