Menu
Your Cart

100 zł rabatu na pierwszy zakup Zarejestruj się.

JBL Synthesis SSW-2

JBL Synthesis SSW-2
JBL Synthesis SSW-2
JBL Synthesis SSW-2
JBL Synthesis SSW-2
JBL Synthesis SSW-2
JBL Synthesis SSW-2
JBL Synthesis SSW-2
JBL Synthesis SSW-2
JBL Synthesis SSW-2
Ten produkt zostanie wysłany za darmo!
Wszystkie produkty zakupione w naszym sklepie których suma wynosi więcej niż 500 zł, zostaną wysłane za darmo.
  • Stan: Dostępne
  • Model: SSW-2
Wyświetleń: 108
19.990,00zł
Netto: 16.252,03zł
Oblicz ratę

JBL Synthesis SSW-2 - Subwoofer

Będący częścią serii Subwoofer Synthesis, SSW-2 to ultra-wysokowydajny subwoofer pasywny, zaprojektowany akustycznie jako uzupełnienie dowolnego z niestandardowych głośników Synthesis (seria SCL) jako część kompletnego rozwiązania JBL Synthesis.

SSW-2 ma podwójne 12-calowe (300 mm) odlewane w ramie, kompozytowe głośniki niskotonowe, każdy z masywnymi 4-calowymi (100 mm) cewkami drgającymi, co zapewnia całkowitą moc systemu 1200 W RMS. Strojenie obudowy odbywa się za pomocą podwójnych dostrojonych portów skierowanych do przodu z opatentowanym przez JBL konturowaniem Slipstream ™, zapewniającym niewiarygodnie niski poziom hałasu. Solidna obudowa jest zbudowana z co najmniej 1-calowego (25 mm) MDF z rozległymi wewnętrznymi wzmocnieniami w kształcie litery V i zawiera stalową ramę, magnetycznie mocowaną tkaninę. Konfiguracja obudowy umożliwia ustawienie jej w pionie lub ułożenie na boku w poziomie, co zapewnia ogromną elastyczność umieszczania w zastosowaniach, w tym do wbudowania, za ekranem lub w pokoju. SSW-2 zapewnia potężną, dynamiczną i dokładną odpowiedź basów w średnich i dużych pomieszczeniach.

 

Specyfikacje:

  • Typ głośnika: Podwójny pasywny subwoofer 12” (300 mm).
  • Pasmo przenoszenia 20 Hz - 400 Hz (-6 dB)
  • Maksymalna zalecana moc wzmacniacza: 1200W RMS na kanał (kompatybilne z mostkowaną mocą wyjściową SDA-4600 dla 1200 W na subwoofer)
  • Impedancja nominalna: 8 Ohm
  • Czułość: 93 dB (1 W na 1 metr) przy 60 Hz
  • Wymiary (wys. x szer. x gł.): 838,2 x 482,6 x 389,16 mm
  • Waga: 64 kg

Napisz opinię

Uwaga: Proszę nie używać znaków HTML!
Zły Dobry

Subwoofer to głośnik odpowiedzialny za przetwarzanie basów oraz wspierający główne głośniki w produkcji dźwięku. Jest to częsty element zestawów głośnikowych, we wszystkich systemach dźwiękowych - stereo lub kina domowego. Jego pasmo przenoszenia zazwyczaj mieści się w zakresie od 20 do 250 Hz. Subwoofery poprawiają jakość dźwięku w niskim zakresie częstotliwości, który jest słyszalny lub odczuwalny jedynie w trakcie odtwarzania.

Rodzaje subwooferów:

Subwoofery aktywne

Subwoofery pasywne

Subwoofery aktywne

Subwoofery aktywne są obecnie niezbędne w niemal każdym kinie domowym - są to zdecydowanie najpopularniejsze rodzaje subwooferów. Mają one wbudowane w siebie wzmacniacze, które dopasowane są pod względem mocy oraz impedancji do przetwornika, znajdującego się w tej samej obudowie co subwoofer. Dzięki temu użytkownik nie musi się martwić o dobór tych parametrów. Podłączenie subwoofera aktywnego do wzmacniacza lub amplitunera jest także bardzo łatwe.

Subwoofery pasywne

Subwoofery pasywne wymagają zewnętrznego wzmacniacza lub korzystają z tego, który zasila pozostałe kolumny w zestawie audio, więc nie posiadają wbudowanego. Ze względu na duże obciążenie dla wzmacniacza przez przetworniki niskotonowe, subwoofery takie rzadko są spotykane w sprzęcie audio do użytku domowego.

Typ obudów subwoofera

Subwoofery z bas refleksem

Subwoofery z obudową zamkniętą

Subwoofery z membraną bierną

Bas refleks

Subwoofery z obudową bas-refleks mają zwykle wyższą skuteczność niż modele zamknięte, co przekłada się na bardziej rozległy i głęboki dźwięk basowy. Właściwości te są szczególnie pożądane w systemach kina domowego, co tłumaczy popularność takich subwooferów w zestawach audio-wideo tego typu.

Przykłady takich subwooferów to: SVS PB-1000 PRO, KLIPSCH NEW REFERENCE R-101SW

Obudowa zamknięta

Subofery zamknięte w obudowie nie wprowadzają zniekształceń do dźwięku nawet przy konfiguracji stereo. Dzięki temu zapewniają one dokładne i mocne basy. Takie modele mają odpowiednie charakterystyki impulsowe, co jest bardzo cenione przez klientów i konstruktorów. Dodatkowo, przeważnie są one niewielkich rozmiarów.

Przykłady takich subwooferów to: SVS SB-1000 Pro

Membrana bierna

Modele z membraną bierną to głośniki niskotonowe cenione zarówno w systemach stereo, jak i w kinie domowym. Zapewniają dobrze kontrolowany, mocny bas. Należy jednak wspomnieć, że zaprojektowanie i wyprodukowanie dobrze brzmiącego subwoofera z membraną bierną wymaga dużej wiedzy i doświadczenia od producenta. Znaczna część tych konstrukcji nie będzie zatem należała do budżetowej półki cenowej. Osoby świadomie wybierające taki sprzęt wiedzą jednak, że w zamian otrzymają dobrze brzmiący sprzęt, który sprawdzi się także w wysokiej klasy systemach.

Zaznaczając przycisk „Akceptuję” wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, danych osobowych zbieranych w ramach korzystania z usług sklepu internetowego, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i mogą ją Państwo w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego w stopce strony. Polityka prywatności zgodnie z RODO