Menu
Your Cart

100 zł rabatu na pierwszy zakup Zarejestruj się.

JBL Synthesis SSW-3

JBL Synthesis SSW-3
JBL Synthesis SSW-3
JBL Synthesis SSW-3
JBL Synthesis SSW-3
JBL Synthesis SSW-3
JBL Synthesis SSW-3
JBL Synthesis SSW-3
JBL Synthesis SSW-3
CENA ZA SZTUKĘ
JBL Synthesis SSW-3
JBL Synthesis SSW-3
JBL Synthesis SSW-3
JBL Synthesis SSW-3
JBL Synthesis SSW-3
JBL Synthesis SSW-3
JBL Synthesis SSW-3
JBL Synthesis SSW-3
JBL Synthesis SSW-3
Ten produkt zostanie wysłany za darmo!
Wszystkie produkty zakupione w naszym sklepie których suma wynosi więcej niż 500 zł, zostaną wysłane za darmo.
 • Stan: Dostępne
 • Model: SSW-3
Wyświetleń: 106
12.900,00zł
Netto: 10.487,80zł
Oblicz ratę

JBL Synthesis SSW-3 - Subwoofer ścienny

Subwoofer pasywny do zabudowy JBL Synthesis® SSW-3

SSW-3 to wbudowany w ścianę system subwoofera, który zapewnia mocne i dokładne pasmo przenoszenia niskich częstotliwości, pozostając jednocześnie w ukryciu. Posiada podwójne 10-calowe (250 mm) głośniki niskotonowe z odlewaną ramą zamontowane w mocno usztywnionej formowanej przegrodzie Sonoglass oraz obudowę MDF, która jest instalowana w standardowej drewnianej konstrukcji ściennej 2x6. SSW-3 zapewnia solidną wydajność w średnich i dużych pomieszczeniach.

 

Specyfikacje:

 • Typ głośnika: Podwójny 10-calowy (250 mm) pasywny subwoofer ścienny
 • Zalecana moc wzmacniacza: 600W RMS
 • Pasmo przenoszenia: 20Hz - 150Hz (-6dB)
 • Impedancja nominalna: 4 Ohm 
 • Czułość: 88dB (2,83V/1m)
 • Rozmiar wycięcia montażowego (szer. x wys.): 393,7 x 1676,4 mm
 • Rozmiar maskownicy (szer. x wys. x gł.): 429 x 722 x 9,53 mm
 • Wymiary obudowy (wys. x szer. x gł.): 1626 x 356 x 130 mm
 • Waga: 36,75 kg

Napisz opinię

Uwaga: Proszę nie używać znaków HTML!
Zły Dobry

Subwoofer to głośnik odpowiedzialny za przetwarzanie basów oraz wspierający główne głośniki w produkcji dźwięku. Jest to częsty element zestawów głośnikowych, we wszystkich systemach dźwiękowych - stereo lub kina domowego. Jego pasmo przenoszenia zazwyczaj mieści się w zakresie od 20 do 250 Hz. Subwoofery poprawiają jakość dźwięku w niskim zakresie częstotliwości, który jest słyszalny lub odczuwalny jedynie w trakcie odtwarzania.

Rodzaje subwooferów:

Subwoofery aktywne

Subwoofery pasywne

Subwoofery aktywne

Subwoofery aktywne są obecnie niezbędne w niemal każdym kinie domowym - są to zdecydowanie najpopularniejsze rodzaje subwooferów. Mają one wbudowane w siebie wzmacniacze, które dopasowane są pod względem mocy oraz impedancji do przetwornika, znajdującego się w tej samej obudowie co subwoofer. Dzięki temu użytkownik nie musi się martwić o dobór tych parametrów. Podłączenie subwoofera aktywnego do wzmacniacza lub amplitunera jest także bardzo łatwe.

Subwoofery pasywne

Subwoofery pasywne wymagają zewnętrznego wzmacniacza lub korzystają z tego, który zasila pozostałe kolumny w zestawie audio, więc nie posiadają wbudowanego. Ze względu na duże obciążenie dla wzmacniacza przez przetworniki niskotonowe, subwoofery takie rzadko są spotykane w sprzęcie audio do użytku domowego.

Typ obudów subwoofera

Subwoofery z bas refleksem

Subwoofery z obudową zamkniętą

Subwoofery z membraną bierną

Bas refleks

Subwoofery z obudową bas-refleks mają zwykle wyższą skuteczność niż modele zamknięte, co przekłada się na bardziej rozległy i głęboki dźwięk basowy. Właściwości te są szczególnie pożądane w systemach kina domowego, co tłumaczy popularność takich subwooferów w zestawach audio-wideo tego typu.

Przykłady takich subwooferów to: SVS PB-1000 PRO, KLIPSCH NEW REFERENCE R-101SW

Obudowa zamknięta

Subofery zamknięte w obudowie nie wprowadzają zniekształceń do dźwięku nawet przy konfiguracji stereo. Dzięki temu zapewniają one dokładne i mocne basy. Takie modele mają odpowiednie charakterystyki impulsowe, co jest bardzo cenione przez klientów i konstruktorów. Dodatkowo, przeważnie są one niewielkich rozmiarów.

Przykłady takich subwooferów to: SVS SB-1000 Pro

Membrana bierna

Modele z membraną bierną to głośniki niskotonowe cenione zarówno w systemach stereo, jak i w kinie domowym. Zapewniają dobrze kontrolowany, mocny bas. Należy jednak wspomnieć, że zaprojektowanie i wyprodukowanie dobrze brzmiącego subwoofera z membraną bierną wymaga dużej wiedzy i doświadczenia od producenta. Znaczna część tych konstrukcji nie będzie zatem należała do budżetowej półki cenowej. Osoby świadomie wybierające taki sprzęt wiedzą jednak, że w zamian otrzymają dobrze brzmiący sprzęt, który sprawdzi się także w wysokiej klasy systemach.

Zaznaczając przycisk „Akceptuję” wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, danych osobowych zbieranych w ramach korzystania z usług sklepu internetowego, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i mogą ją Państwo w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego w stopce strony. Polityka prywatności zgodnie z RODO