Menu
Your Cart

100 zł rabatu na pierwszy zakup Zarejestruj się.

NuPrime DAC-9X (DAC9X)

NuPrime DAC-9X (DAC9X)
NuPrime DAC-9X (DAC9X)
NuPrime DAC-9X (DAC9X)
NuPrime DAC-9X (DAC9X)
NuPrime DAC-9X (DAC9X)
NuPrime DAC-9X (DAC9X)
NuPrime DAC-9X (DAC9X)
NuPrime DAC-9X (DAC9X)
NuPrime DAC-9X (DAC9X)
NuPrime DAC-9X (DAC9X)
NuPrime DAC-9X (DAC9X)
NuPrime DAC-9X (DAC9X)
NuPrime DAC-9X (DAC9X)
NuPrime DAC-9X (DAC9X)
NuPrime DAC-9X (DAC9X)
NuPrime DAC-9X (DAC9X)
NuPrime DAC-9X (DAC9X)
NuPrime DAC-9X (DAC9X)
NuPrime DAC-9X (DAC9X)
NuPrime DAC-9X (DAC9X)
NuPrime DAC-9X (DAC9X)
NuPrime DAC-9X (DAC9X)
NuPrime DAC-9X (DAC9X)
 • Stan: Dostępne
 • Model: DAC 9x
Wyświetleń: 1597
6.995,00zł
Netto: 5.686,99zł

Dostępne opcje

Oblicz ratę

NuPrime DAC-9X (DAC9X) Referencyjny przetwornik DAC stereo 384kHz / DSD-256 z przedwzmacniaczem i wzmacniaczem słuchawkowym, MQA

NuPrime DAC-9X (DAC9X) Referencyjny przetwornik DAC stereo 384kHz / DSD-256 z przedwzmacniaczem i wzmacniaczem słuchawkowym MQA

NuPrime DAC-9X to przetwornik cyfrowo-analogowy klasy referencyjnej przeznaczony do zastosowań studyjnych. Z sześcioma wejściami cyfrowymi (w tym aż 2 x IIS/DSD), jednym wejściem analogowym, wyjściami analogowymi stereo: niezbalansowane 2xRCA i zbalansowane 2xXLR oraz możliwością  dekodowania PCM 384kHz, DSD-256 i MQA jest to urządzenie, które wychodzi naprzeciw oczekiwaniom audiofilów i wymagających melomanów. DAC-9X posiada także wbudowany przedwzmacniacz słuchawkowy ze standardowym wyjściem słuchawkowym 6,3 mm. Zapewnia on dźwięk czysty i dający poczucie naturalności. Główny nacisk został położony na zakres średniotonowy, który jest wyróżniający się w tej klasie urządzeń. 

Przedwzmacniacz

NuPrime DAC-9X wyposażony jest także w przedwzmacniacz, który obsłuży każdą stereofoniczną końcówkę mocy.  Zintegrowany przedwzmacniacz pozwala wyeliminować dodatkowe komponenty w Twoim systemie oraz zmniejszyć liczbę analogowych kabli sygnałowych i złączy, a tym samym skrócić ścieżkę sygnału.

Wysokiej klasy przedwzmacniacz w DAC-9X posiada analogową regulację poziomu wzmocnienia sygnału, opartą o drabinkę rezystorową o niskim poziomie szumów i odporności na zakłócenia. Została ona dodatkowo połączona do masy układu elektrycznego w celu minimalizacji szumów i zniekształceń. Dbając o wysoki komfort użytkowania, każde z wejść sygnału, zarówno cyfrowe jak i analogowe, posiada indywidualnie ustawiany i zapamiętywany poziom głośności. 

Wzmacniacz słuchawkowy

Wbudowany wzmacniacz słuchawkowy ze standardowym wyjściem słuchawkowym 6,3 mm, korzystając ze sprawdzonych rozwiązań NuPrime, zapewnia dźwięk czysty i naturalny. Główny nacisk został położony na zakres średniotonowy, który jest wyróżniający się w tej klasie urządzeń. Moc otrzymana z DAC – 9X to aż 1700mW przy 32 Ohm, która wystarczy aby napędzić dowolne słuchawki na rynku, zarówno dynamiczne jak i planarne. 

Serce systemu audio - DAC-9X

Do konwersji sygnału cyfrowego do analogowego zastosowano dwa przetworniki ESS 32-bit ESS9028Q2M, które niezależnie dekodują sygnał cyfrowy dla lewego i prawego kanału, zapewniając poprawę ich separacji i lepszą redukcję szumów. Przy budowie DAC-9x użyto profesjonalnych rezystorów MELF (Metal Electrode Leadless Face) niemieckiego producenta Vishay, których wysoka jakość zapewnia wydajność, stabilność oraz uzyskanie dźwięku znakomitej jakości.

Zastosowanie ultra niskoszumowego toroidalnego transformatora pozwoliło na zredukowanie do minimum szumów pochodzących z zasilania AC, a jego precyzyjna budowa wyklucza wibracje i tzw. "brumienia". W sekcji zasilania za filtrowanie prądu odpowiada sześć wysokiej jakości kondensatorów. Pozostała część obwodu zasilania również jest zaprojektowana tak, aby dostarczyć jak najczystszą energię do zasilania DAC-9X. 

Natywne dekodowanie MQA

NuPrime DAC-9X wspiera dekodowanie MQA, które umożliwia odtwarzanie plików i strumieni audio MQA, zapewniając dźwięk oryginalnego nagrania studyjnego dostarczanego poprzez serwis Tidal. Dioda LED, która znajduje się na panelu przednim, swoim kolorem wskazuje, czy wykryto strumień MQA oraz informuje o jego pochodzeniu.

Wskaźnik LED  oznacza dekodowanie przez DAC-9X w kolorze:

 • zielonym, pliku MQA Authentic
 • niebieskim, pliku MQA Studio
 • czerwonym, pliku MQA ORFS (Original Sample Rate), który został zatwierdzony w studiu przez artystę/producenta lub został zweryfikowany przez właściciela praw autorskich

Więcej informacji o MQA znajdziesz na: http://www.mqa.co.uk/

Korzystanie z odbiorników audio i kluczy sprzętowych Bluetooth i WiFi

NuPrime zdefiniowało port USB typu A do przenoszenia danych S/PDIF i zasilanie 5 V do podłączenia zewnętrznego bezprzewodowego odbiornika audio za pomocą tylko jednego standardowego kabla USB. Odbiorniki bezprzewodowe NuPrime Omnia WR-1, BTR-HD, Stream Mini i Stream Mini DAC mają port micro-USB zgodny z tą specyfikacją. Pozwala to na użycie standardowego, gotowego kabla USB-A do micro USB do zasilania odbiornika, a także bezprzewodowego przesyłania danych audio w formacie S/PDIF.

NuPrime DAC-9X obsługując ogromną liczbę wejść i formatów będzie silnym ogniwem Twojego systemu audio. 

Właściwości DAC-9X:

 • Układ scalony NuPrime SRC IC (opracowany we współpracy z producentem układów scalonych) zapewnia przetwarzanie DSP, w którym sygnały wejściowe są próbkowane w górę do megaherców, a następnie konwertowane w dół do docelowej częstotliwości próbkowania z bardzo niskim jitterem i zniekształceniami.
 • Port rozszerzenia dla odbiornika Bluetooth i streamera audio WiFi (opcjonalnie)
 • Pełna kontrola przez mikroprocesor z retencją pamięci
 • Obsługuje natywne odtwarzanie DSD metodą ASIO2.1 i DoP (DSD over PCM)
 • Ultra-niskoszumowe tranzystory JFET na stopniu wejściowym zapewniają najniższy możliwy poziom szumów
 • Wejście USB w trybie asynchronicznym
 • Bardzo niskie zużycie energii w trybie Stand-by
 • Antywibracyjne stopy izolujące autorskiej konstrukcji (zgłoszone do opatentowania)

Wejścia: Panel tylny

 • USB:
  • typ B 2.0 Hi-Speed, system operacyjny Windows: strumień danych do 384 kHz/24-bit i natywny DSD-256.
  • typ B 2.0 Hi-Speed, Mac / Linux OS: strumień danych do 384kHz/24-bit i DoP DSD-128.
 • IIS/DSD: obsługuje strumienie danych PCM 44,1kHz - 384kHz/32-bit i DSD-64 - DSD-256.
 • Optyczne: obsługuje PCM 44,1kHz - 192 kHz/24-bit i DoP 64.
 • Koaksjalne: obsługuje PCM 44,1kHz - 384 kHz/24-bit oraz DoP 64 i 128.
 • RCA: sygnał audio do 1,5 Vrms.
 • Złącze USB extension  Obsługuje PCM 44,1 KHz - 192 KHz/24Bit.

Wyjścia: Panel przedni

 • Wyjście słuchawkowe TRS 6,3 mm:
  • Moc wyjściowa: 1700 mW przy 32 Ohm, <0,01% THD (watów na kanał)
  • Moc wyjściowa: 135 mW przy 600 Ohm, <0,005% THD (watów na kanał).

Wyjścia: Panel tylny

 • Niezbalansowane wyjścia RCA: 4 Vrms
 • Zbalansowane wyjścia XLR: 8 Vrms
 • Optyczne wyjście S/DPIF (PCM do 192 kHz obsługujące format DoP DSD 64)
 • Pasmo przenoszenia: 20Hz - 20KHz / ±0,3 dB.
 • SNR: > 110 dB.
 • THD+N: < 0,0005%.
 • Wymiary: 235 mm szer. x 281 mm gł. x 60 mm wys. (wraz z nóżkami)
 • Waga: 2.5 kg
 • Napięcie AC na całym świecie: (90VAC ~ 130VAC // 210VAC ~ 250VAC) z przełącznikiem wyboru napięcia na spodnim panelu urządzenia
 • Bezpiecznik AC: zwłoczny, 2,5 A, 250 VA

Instrukcja obsługi dostępna pod linkiem>>

Produkt oryginalnie zapakowany wraz z kompletem akcesoriów producenta. 

Typ 
TypTranzystorowy
SEKCJA AUDIO 
 ------
Przetwornik DAC 
 2xESS9028Q2M
Wbudowany DAC 
 TAK
Przedwzm. gramofonowy 
 NIE
Stosunek sygnał/szum 
 SNR: > 110 dB
Zniekształcenia THD 
 0.0005%
Pasmo przenoszenia 
 20 Hz – 20 KHz / ±0.3 dB
FUNKCJONALNOŚĆ MULTIMEDIALNA 
 ------
Wi-Fi 
 Opcjonalnie
Bluetooth 
 Opcjonalnie
USB DAC 
 TAK
WEJŚCIA/WYJŚCIA 
 Optyczne
  
 Coaxial
  
 USB B
  
 2xXLR
  
 2xRCA
Wejście optyczne 
 1
Wyjścia optyczne 
 1
Wejścia koaksjalne 
 1
Wyjścia 2xRCA liniowe 
 1
Wyjścia 2xXLR 
 1
Złącze słuchawkowe 
 6.3mm duży jack
Wejście Ethernet/LAN 
 NIE
Inne złącza 
 2xHDMI IIS/I2S

Napisz opinię

Uwaga: Proszę nie używać znaków HTML!
Zły Dobry

Założycielami NuPrime są ludzie, którzy współtworzyli markę NuForce. NuPrime powstał na bazie odkupionego od NuForce działu projektującego urządzenia klasy hi-end (reszta NuForce'a trafiła do Optomy). Wraz z działem hi-endu NuPrime przejął wszystkie prawa do dotychczas stworzonych przez NuForce'a technologii. Nowy zespół projektantów wsparty dotychczasowym know-how osiągnął natychmiastowe efekty. Raptem rok po oficjalnym starcie, pierwsze produkty NuPrime zyskały wyróżnienia od najbardziej prestiżowych amerykańskich magazynów audiofilskich: The Absolute Sound oraz SoundStage! Network.

Dzisiaj NuPrime to amerykańsko/tajwański producent który jest jednym z liderów w dziedzinie budowy obwodów impulsowych (przełączających), zaś jego urządzenia słyną ze znakomitego przetwarzania i wzmacniania sygnałów cyfrowych.

Tagi: NuPrime , DAC
Zaznaczając przycisk „Akceptuję” wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, danych osobowych zbieranych w ramach korzystania z usług sklepu internetowego, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i mogą ją Państwo w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego w stopce strony. Polityka prywatności zgodnie z RODO