Menu
Your Cart

100 zł rabatu na pierwszy zakup Zarejestruj się.

REL S212/SX

REL S212/SX
REL S212/SX
REL S212/SX
REL S212/SX
REL S212/SX
REL S212/SX
REL S212/SX
REL S212/SX
CENA ZA SZTUKĘ
REL S212/SX
REL S212/SX
REL S212/SX
REL S212/SX
REL S212/SX
REL S212/SX
REL S212/SX
REL S212/SX
REL S212/SX
24.490,00zł
Netto: 19.910,57zł
 • Stan: Dostępne
 • Model: S212/SX
Wyświetleń: 180

Dostępne opcje

Oblicz ratę

REL S212/SX - Subwoofer aktywny

 

212/SX oparto na mocnych stronach legendarnego modelu 212/SE. Ulepszone aluminiowe przetworniki z dodatkami z włókna węglowego są mocniejsze, nowa płaska membrana pasywna zapewnia jeszcze niższe zejście basu, a nasz PerfectFilter ™ umożliwia odtwarzanie kruszącego mury niskiego basu z większą prędkością i większą ilością powietrza, sprawiając, że nowy 212/SX klasą przewyższa jeszcze swojego znakomitego poprzednika.

 

 

Jakość i potęga brzmienia

W RELu głębsze zrozumienie skąd bierze się jakość dźwięku leży u podstaw wszystkiego, co robimy. Dlatego z jednej strony 212/SX grzmi i wstrząsa fundamentami, z drugiej wydobywa nawet drobne detale i przywraca ciepło tonom średnim, by zachować właściwą równowagę całej prezentacji. Dysponując 1000 watów mocy dla (4) 12-calowych (305 mm) przetworników 212/SX wytwarza odpowiednie ciśnienie akustyczne, by wypełnić całe pomieszczenie pełnym, bogatym w informacje, potężnym basem.

Udoskonalenia zarówno naszych legendarnych ultraszybkich filtrów, jak i nowo opracowanych przetworników dają efekt w postaci mocniejszego uderzenia, a jednocześnie ożywienia cichszych, łagodniejszych momentów, poprawiając jakość brzmienia w obu ekstremalnych przypadkach. Nasz nowy subwoofer pisuje się równie doskonale w wysokiej klasy 2-kanałowych systemach, jak i w kinach domowych wysokiej mocy.

 

 

Dwa woofery Continuous Cast™ Alloy

Lekkie elementy z włókna węglowego, przymocowane z tyłu każdej membrany aluminiowej aktywnych przetworników służą zarówno jej wzmocnieniu, jak i wyciszeniu. Dwa aktywne przetworniki o średnicy 12” (305 mm) dysponują teraz dodatkowymi 12 mm skoku, a także korzystają ze zaktualizowanej geometrii zawieszenia i wyższej mocy. Wyposażona w zupełnie nowy, podwójny kosz membrana pasywna o dużej mocy umieszczona na dole obudowy zapewnia potężny niski bas. Efektem jest duży krok naprzód w porównaniu do poprzednika, modelu 212, już przecież genialnego, który teraz gra głośniej i z większą swobodą, jednocześnie prezentując więcej najdrobniejszych szczegółów, powietrza i przestrzeni z jeszcze wyższą precyzją.

 

 

Dwie pasywne węglowe membrany pasywne

Nasze unikalnie strojone membrany pasywne wykorzystują specjalne zawieszenie, teraz z liniowym skokiem wydłużonym o 30 mm, aby zapewnić klasę brzmienia znacznie przekraczającą oferowaną przez konwencjonalne subwoofery. Nasza nowa pasywna membrana SuperProgressive ™ dysponuje wyjątkowo długim skokiem, co pozwala na bardzo głośne granie przy zachowaniu zmiennej sztywności jej zawieszenia.

Skierowana w dół membrana pasywna emituje głęboki, pełzający po podłodze bas, który wprawia cały pokój w drżenie. Drugą membranę pasywną zamontowano nad panelem wzmacniacza na tylnej ściance. Ta jednostka generuje otaczający „atmosferyczny” bas, który dodaje powietrza i barwy dźwiękowi. Ustawienie subwoofera blisko tylnej ściany lub w rogu pomieszczenia pozwala na wytworzenie wyjątkowo długich fal i pozwala pojedynczemu subwooferowi odtwarzać niskie częstotliwości z łatwością i swobodą.

 

 

Ktokolwiek powiedział „potęga korumpuje” nigdy nie słyszał 212/SX w akcji

Wyjątkowa niezawodność tysięcy sztuk wzmacniacza Gen 5 jest najlepszym dowodem jego ekstremalnej mocy i niezawodności. Dzięki mocy wyjściowej rzędu 1000 watów oraz możliwości jednoczesnego podłączenia urządzeń przez wejścia High Level i .1 / LFE z opcjonalnym najnowocześniejszym systemem bezprzewodowym, 212/SX wart jest każdej wydanej złotówki. Dostarcza niesamowicie niski, a jednocześnie doskonale kontrolowany bas nawet na poziomie, przy którym większość wzmacniaczy traci kontrolę.

212/SX daje wrażenie niemal nieograniczonej mocy połączonej z precyzją. Tam, gdzie inni oferują brutalną siłę, my zapewniamy ogromną moc i klasę w zakresie każdej innej drugorzędną kategorii jakości brzmienia i to z łatwością i wyjątkową wszechstronnością. Ogłuszający dźwięk teledysku muzycznego z koncertu albo z kinowego hitu? Proszę bardzo. Pięknie oddane kobiece wokale, precyzyjnie ulokowane w przestrzeni wśród kamiennych murów zabytkowego opactwa? Nie ma problemu.

 

 

System łączności bezprzewodowej Airship Zero-Compression

Skorzystaliśmy z okazji, aby opracować nowy, oferujący wysoką rozdzielczość i brak kompresji system łączności bezprzewodowej audiofilskiej klasy dla modelu 212/SX oraz naszych najnowszych propozycji z serii Reference. Airship ™ to nowy wojskowej klasy system bezprzewodowy wykorzystujący częstotliwość 5,8 GHz wbudowany w monolityczny układ LSI, który zapewnia niezwykle szybki bas. System ten wykorzystujemy do przesłania sygnału w 2 kanałach w całym paśmie, nie tylko basowym. Pierwszy kanał obsługuje nasze wejście wysokopoziomowe i może być używany zarówno dla stereofonicznego basu, jak i pojedynczego kanału przy współpracy z monoblokami. Jednocześnie Airship będzie przetwarzał kanał .1/LFE niezbędny do efektów specjalnych w filmach, więc dostępne są zarówno wejścia RCA, jak i XLR. W przyszłości spodziewamy się wprowadzenia na rynek większej ilości bezprzewodowych aktywnych głośników, dlatego dodaliśmy również niskopoziomowe wejścia stereofoniczne. Dzięki Airship jesteś gotowy na przyszłość.

 

 

SPECYFIKACJA TECHNICZNA:

 • Typ: (2) aktywne przetworniki skierowane do przodu, (1) membrana pasywna skierowana do tyłu, (1) membrana pasywna skierowana w dół
 • Materiał i rozmiar przetwornika aktywnego: (2) 12-calowe (300mm) przetworniki z membranami Continuous CastAlloy™ i odlewanym koszem
 • Materiał i rozmiar membrany pasywnej: (2) 12-calowe (300mm) membrany węglowe Carbon/Carbon, stalowy kosz
 • Zejście basu: 18 Hz ze spadkiem -6 dB
 • Wejścia: Wysokopoziomowe Neutrik Speakon, niskopoziomowe stereo RCA, LFE XLR i LFE RCA
 • Wyjścia: N/D
 • Moc: 1.000 W (RMS)
 • Typ wzmacniacza: NextGen5 klasa D
 • Łączność bezprzewodowa: Tak – REL AirShip [wymagany], sprzedawany oddzielnie.
 • Zabezpieczenia: Pełny zestaw zabezpieczeń elektronicznych: Tak
 • Zabezpieczenie przed D.C.: Tak
 • Zabezpieczenie przed zwarciem: Tak
 • Zasilanie: 220-240V, 120V dla niektórych rynków
 • Bezpieczniki: 7A przy zasilaniu 220V, 15A przy zasilaniu 120V
 • Wymiary: S x W x G: 362 x 838 x 514.5mm
 • Waga netto: 58 kg
 • Wykończenie: Czarny lakier piano
 • Akcesoria w zestawie: Kabel zasilający: Tak
 • Neutrik Speakon: Tak (o długości 10m)
 • Interkonekt: N/D
 • Instrukcja obsługi: Tak

Napisz opinię

Uwaga: Proszę nie używać znaków HTML!
Zły Dobry

Rel Acoustics to renomowana firma z Wielkiej Brytanii, zajmująca się produkcją subwooferów wysokiej jakości. Pomysłodawcą projektu jest właściciel firmy Richard ELord, który od 1990 roku dążył do stworzenia dogodnej kolumny oddającej niskie częstotliwości odtwarzanej muzyki. Od lat 90 firma REL Acustics zajmuje się produkcją wysokiej klasy subwooferów o innowacyjnej konstrukcji.

Subwoofer to głośnik odpowiedzialny za przetwarzanie basów oraz wspierający główne głośniki w produkcji dźwięku. Jest to częsty element zestawów głośnikowych, we wszystkich systemach dźwiękowych - stereo lub kina domowego. Jego pasmo przenoszenia zazwyczaj mieści się w zakresie od 20 do 250 Hz. Subwoofery poprawiają jakość dźwięku w niskim zakresie częstotliwości, który jest słyszalny lub odczuwalny jedynie w trakcie odtwarzania.

Rodzaje subwooferów:

Subwoofery aktywne

Subwoofery pasywne

Subwoofery aktywne

Subwoofery aktywne są obecnie niezbędne w niemal każdym kinie domowym - są to zdecydowanie najpopularniejsze rodzaje subwooferów. Mają one wbudowane w siebie wzmacniacze, które dopasowane są pod względem mocy oraz impedancji do przetwornika, znajdującego się w tej samej obudowie co subwoofer. Dzięki temu użytkownik nie musi się martwić o dobór tych parametrów. Podłączenie subwoofera aktywnego do wzmacniacza lub amplitunera jest także bardzo łatwe.

Subwoofery pasywne

Subwoofery pasywne wymagają zewnętrznego wzmacniacza lub korzystają z tego, który zasila pozostałe kolumny w zestawie audio, więc nie posiadają wbudowanego. Ze względu na duże obciążenie dla wzmacniacza przez przetworniki niskotonowe, subwoofery takie rzadko są spotykane w sprzęcie audio do użytku domowego.

Typ obudów subwoofera

Subwoofery z bas refleksem

Subwoofery z obudową zamkniętą

Subwoofery z membraną bierną

Bas refleks

Subwoofery z obudową bas-refleks mają zwykle wyższą skuteczność niż modele zamknięte, co przekłada się na bardziej rozległy i głęboki dźwięk basowy. Właściwości te są szczególnie pożądane w systemach kina domowego, co tłumaczy popularność takich subwooferów w zestawach audio-wideo tego typu.

Przykłady takich subwooferów to: SVS PB-1000 PRO, KLIPSCH NEW REFERENCE R-101SW

Obudowa zamknięta

Subofery zamknięte w obudowie nie wprowadzają zniekształceń do dźwięku nawet przy konfiguracji stereo. Dzięki temu zapewniają one dokładne i mocne basy. Takie modele mają odpowiednie charakterystyki impulsowe, co jest bardzo cenione przez klientów i konstruktorów. Dodatkowo, przeważnie są one niewielkich rozmiarów.

Przykłady takich subwooferów to: SVS SB-1000 Pro

Membrana bierna

Modele z membraną bierną to głośniki niskotonowe cenione zarówno w systemach stereo, jak i w kinie domowym. Zapewniają dobrze kontrolowany, mocny bas. Należy jednak wspomnieć, że zaprojektowanie i wyprodukowanie dobrze brzmiącego subwoofera z membraną bierną wymaga dużej wiedzy i doświadczenia od producenta. Znaczna część tych konstrukcji nie będzie zatem należała do budżetowej półki cenowej. Osoby świadomie wybierające taki sprzęt wiedzą jednak, że w zamian otrzymają dobrze brzmiący sprzęt, który sprawdzi się także w wysokiej klasy systemach.

Tagi: REL , S212/SX , Subwoofer
Zaznaczając przycisk „Akceptuję” wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, danych osobowych zbieranych w ramach korzystania z usług sklepu internetowego, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i mogą ją Państwo w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego w stopce strony. Polityka prywatności zgodnie z RODO