Menu
Your Cart

100 zł rabatu na pierwszy zakup Zarejestruj się.

Shunyata Research Venom XLR

Shunyata Research Venom XLR
Shunyata Research Venom XLR
3.280,00zł
Netto: 2.666,67zł
  • Stan: Dostępne
  • Model: Venom XLR
Wyświetleń: 2453

Dostępne opcje

Oblicz ratę

Shunyata Research Venom XLR

 

Interkonekty z serii VENOM stanowią ucieleśnienie piętnastu lat rozwoju myśli technicznej i technologii wytwarzania podzespołów, opracowanej przez firmę Shunyata Research.

Nadrzędnym celem przy projektowaniu serii Venom było stworzenie produktów, które będą się charakteryzować niezrównaną jakością brzmienia, przy zachowaniu realistycznego poziomu cenowego. 

insider venom xlr connector 4

 

 

 

OFE 101

Do produkcji swoich przewodów, Shunyata Research stosuje jedynie najczystszą dostępną na rynku miedź. Materiał nazywany OFE Alloy 101 lub C10100 to najwyższej klasy miedź o czystości minimum 99,99% i przewodności na poziomie 101% IACS [International Annealed Copper Standard]. 

Skrót ‘OFE’ oznacza ‘oxygen-free elektrolylic’, miedź beztlenowa elektrolityczna, i zastępuje termin OFHC [oxygen-free high conductivity, miedź beztlenowa wysokiej przewodności].  Materiał C10100 to jedyna dostępna na rynku miedź, która dostarczana jest wraz z certyfikatem czystości zgodnym z normą ASTM F68 C10100.

VTX™

Opracowane przez firmę Shunyata Research przewodniki VTX mają kształt cieniutkich rurek. Ponieważ prąd płynie jedynie po zewnętrznej powierzchni, w przewodnikach tych nie występuje efekt naskórkowy, nie ma również prądów wirowych i innych zjawisk degradujących brzmienie. Przewodniki VTX produkowane są z miedzi OFE C10100 lub Ohno [monokrystalicznej].

 

Przewód: Plecionka ekranująca na całej długości przewodu
Wysoka elastyczność
Średnica przewodu 16 AWG
Pojemność 63 pf/M
Impedancja 0.027 Ω/M – zbalansowana geometriia
Przewód w 100% pokryty antyelektrostatyczną aluminiowaną folią mylar
Izolacja z polietylenu PE/Otulina TPV
Zakończenia:Shunyata XLR lub Shunyata RCA. pozłacane styki
Materiał: miedź typu OFE Alloy 101 / C10100

 

 

 

Ohno

Przewodniki określane mianem ‘Ohno’, nazywane także ‘PCOCC’, opracował w 1986 profesor Atsumi Ohno [Chiba Institute of Technology, Japonia]. Zwykle przewód miedziany powstaje poprzez wyciskanie chłodnego miedzianego pręta przez niewielki otwór. Powstający przewód składa się wtedy z wielu niezależnych układów krystalicznych, między którymi występują granice wyraźnie degradujące dźwięk. W przeciwieństwie do tej metody, profesor Ohno zaproponował powolne wykuwanie przewodnika z podgrzanego kawałka przewodnika: w efekcie cały przewód jest tworzony przez jedną strukturę krystaliczną. Miedź Ohno znana jest z doskonale czystego brzmienia wolnego od ziarnistości.

ArNi®

To przewód stworzony przez firmę Shunyata Research jako najlepszy na świecie materiał do zastosowań audio. Zaczyna się od najczystszej dostępnej miedzi – OFE C10100 lub Ohno [monokrystaliczna], która jest następnie formowana w kształt wirtualnej rurki [co pozwala wyeliminować efekt naskórkowy] a następnie poddawana obróbce w technologii KPIP.

insider venom rca clock pdif connector5 7

 

 
 

 

 

Napisz opinię

Uwaga: Proszę nie używać znaków HTML!
Zły Dobry
Zaznaczając przycisk „Akceptuję” wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, danych osobowych zbieranych w ramach korzystania z usług sklepu internetowego, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i mogą ją Państwo w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego w stopce strony. Polityka prywatności zgodnie z RODO