Menu
Your Cart

100 zł rabatu na pierwszy zakup Zarejestruj się.

Velodyne DB-8

Velodyne DB-8
Velodyne DB-8
Velodyne DB-8
Velodyne DB-8
Velodyne DB-8
Velodyne DB-8
CENA ZA SZTUKĘ
Velodyne DB-8
Velodyne DB-8
Velodyne DB-8
Velodyne DB-8
Velodyne DB-8
Velodyne DB-8
Velodyne DB-8
 • Stan: Dostępne
 • Model: DB-8
Wyświetleń: 98
3.690,00zł
Netto: 3.000,00zł
Oblicz ratę

Velodyne DB-8 - Subwoofer 

 

DB-8 to subwoofer z serii Deep Blue firmy Velodyne. Charakteryzuje się nowoczesną stylistyką i świetną jakością dynamicznego, wiernego brzmienia. Kompaktowe gabaryty subwoferów z tej serii pozwalają znaleźć dla nich miejsce w każdym pomieszczeniu.

Urządzenie umożliwia dokładne ustawienie poziomu najniższych częstotliwości za pomocą regulowanej zwrotnicy, a układ kontroli fazy pozwala perfekcyjnie dostroić bas do średnicy i wysokich tonów emitowanych przez kolumny główne, jak również dopasować odpowiedź subwofera do akustyki pomieszczeń.

 

 

Obudowa subwoofera jest wykonana z płyty MDF i dodatkowo posiada wewnętrzne wzmocnienia. Głośnik jest zamontowany z przodu. W rezultacie urządzenie pozwala osiągnąć doskonałe brzmienie pełne dynamiki bez zakłóceń generowanych przez obudowę.

Głośnik z membraną o dużym skoku, z podwójnym ferrytowym magnesem i czterowarstwową cewką o średnicy 52mm umożliwia głośne granie przy wyjątkowo małych zniekształceniach. Urządzenie zaprojektowano w zgodzie z tradycyjnymi zasadami firmy Velodyne Acoustic. Co więcej, doskonała jakość głębokiego basu generuje dodatkowe wrażenia i emocje podczas oglądania filmów, czy słuchania muzyki.

 

 

Dzięki wejściom liniowym oraz wejściom speaker level, subwofery Velodyne z serii Deep Blue można włączyć w praktycznie wszystkie systemy audio. Urządzenie posiada pozłacane liniowe stereo RCA, wejście LFE, niklowane wejście głośnikowe wysokopoziomowe oraz pozłacane liniowe wyjście stereo RCA i LFE.

 

 

SPECYFIKACJA TECHNICZNA:

Budowa: Pasywna (wymaga wzmacniacza)
Moc ciągła (RMS): 300W
Pasmo przenoszenia: 32 - 180 Hz
Kontrola fazy subwoofera: TAK
Cyfrowy wyświetlacz:NIE
Łączność subwoofera:Przewodowy
Regulacja głośności:TAK
INNE:Całkowite pasmo przenoszenia: 18 - 300 Hz
::Cewka głośnika: czterowarstwowa o średnicy 52mm
::Faza: Regulowana w zakresie od 0 do 180 stopni
::Układ magnetyczny: Z podwójnym magnesem
::Moc dynamiczna: 800W
Wysokość:28cm
Szerokość:26cm
Głębokość:29cm
Waga:10 kg
Przetwornik:20.3 cm (8 cali) promieniujący do przodu

Napisz opinię

Uwaga: Proszę nie używać znaków HTML!
Zły Dobry

Velodyne Acoustics, to lider w branży audio na polu projektowania głośników, jakości brzmienia oraz ceny. Od momentu powstania w 1983 roku, Velodyne była wielokrotnie nagradzana i doceniana przez ekspertów branży audio, audiofilów oraz entuzjastów kina domowego za innowacyjność projektów, niezwykle niską tolerancje produktów oraz nadzwyczajne osiągi brzmieniowe.

Subwoofer to głośnik odpowiedzialny za przetwarzanie basów oraz wspierający główne głośniki w produkcji dźwięku. Jest to częsty element zestawów głośnikowych, we wszystkich systemach dźwiękowych - stereo lub kina domowego. Jego pasmo przenoszenia zazwyczaj mieści się w zakresie od 20 do 250 Hz. Subwoofery poprawiają jakość dźwięku w niskim zakresie częstotliwości, który jest słyszalny lub odczuwalny jedynie w trakcie odtwarzania.

Rodzaje subwooferów:

Subwoofery aktywne

Subwoofery pasywne

Subwoofery aktywne

Subwoofery aktywne są obecnie niezbędne w niemal każdym kinie domowym - są to zdecydowanie najpopularniejsze rodzaje subwooferów. Mają one wbudowane w siebie wzmacniacze, które dopasowane są pod względem mocy oraz impedancji do przetwornika, znajdującego się w tej samej obudowie co subwoofer. Dzięki temu użytkownik nie musi się martwić o dobór tych parametrów. Podłączenie subwoofera aktywnego do wzmacniacza lub amplitunera jest także bardzo łatwe.

Subwoofery pasywne

Subwoofery pasywne wymagają zewnętrznego wzmacniacza lub korzystają z tego, który zasila pozostałe kolumny w zestawie audio, więc nie posiadają wbudowanego. Ze względu na duże obciążenie dla wzmacniacza przez przetworniki niskotonowe, subwoofery takie rzadko są spotykane w sprzęcie audio do użytku domowego.

Typ obudów subwoofera

Subwoofery z bas refleksem

Subwoofery z obudową zamkniętą

Subwoofery z membraną bierną

Bas refleks

Subwoofery z obudową bas-refleks mają zwykle wyższą skuteczność niż modele zamknięte, co przekłada się na bardziej rozległy i głęboki dźwięk basowy. Właściwości te są szczególnie pożądane w systemach kina domowego, co tłumaczy popularność takich subwooferów w zestawach audio-wideo tego typu.

Przykłady takich subwooferów to: SVS PB-1000 PRO, KLIPSCH NEW REFERENCE R-101SW

Obudowa zamknięta

Subofery zamknięte w obudowie nie wprowadzają zniekształceń do dźwięku nawet przy konfiguracji stereo. Dzięki temu zapewniają one dokładne i mocne basy. Takie modele mają odpowiednie charakterystyki impulsowe, co jest bardzo cenione przez klientów i konstruktorów. Dodatkowo, przeważnie są one niewielkich rozmiarów.

Przykłady takich subwooferów to: SVS SB-1000 Pro

Membrana bierna

Modele z membraną bierną to głośniki niskotonowe cenione zarówno w systemach stereo, jak i w kinie domowym. Zapewniają dobrze kontrolowany, mocny bas. Należy jednak wspomnieć, że zaprojektowanie i wyprodukowanie dobrze brzmiącego subwoofera z membraną bierną wymaga dużej wiedzy i doświadczenia od producenta. Znaczna część tych konstrukcji nie będzie zatem należała do budżetowej półki cenowej. Osoby świadomie wybierające taki sprzęt wiedzą jednak, że w zamian otrzymają dobrze brzmiący sprzęt, który sprawdzi się także w wysokiej klasy systemach.

Zaznaczając przycisk „Akceptuję” wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, danych osobowych zbieranych w ramach korzystania z usług sklepu internetowego, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i mogą ją Państwo w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego w stopce strony. Polityka prywatności zgodnie z RODO