Menu
Your Cart

100 zł rabatu na pierwszy zakup Zarejestruj się.

Velodyne MicroVee X

Velodyne MicroVee X
Velodyne MicroVee X
Velodyne MicroVee X
Velodyne MicroVee X
Velodyne MicroVee X
PRODUKT DOSTĘPNY DO ODSŁUCHU CENA ZA SZTUKĘ
Velodyne MicroVee X
Velodyne MicroVee X
Velodyne MicroVee X
Velodyne MicroVee X
Velodyne MicroVee X
Velodyne MicroVee X
 • Stan: Dostępne
 • Model: MicroVee X
Wyświetleń: 138
5.890,00zł
Netto: 4.788,62zł

Dostępne opcje

Oblicz ratę

Velodyne MicroVee X - Subwoofer aktywny

 

Velodyne Acoustics MicroVee X to subwoofer aktywny z 6,5-calowym przetwornikiem z umieszczonymi po dwóch stronach membranami biernymi. MicroVee X dostarcza potężny, muzykalny bas. Wzmocnieniem sygnału zajmuje się wzmacniacz w klasie AB generujący do 800W. Funkcja Direct pozawala na opcjonalne ominięcie wbudowanej zwrotnicy, aby uzyskać wysokiej jakości dźwięk. System DDCS zajmuje się natomiast redukcją zniekształceń.

 

 

Główne funkcje:

  • 6,5-calowy aktywny przetwornik
  • Dwie membrany bierne po bokach zapewniają potężny, dobrej jakości bas
  • Opcjonalna funkcja "Subwoofer Direct" omija wewnętrzną zwrotnicę, zapewniając wysoką wydajność w każdym systemie
  • Moc szczytowa 800W, klasyczny wzmacniacz klasy AB oferuje wysoki poziom wydajności z bardzo niskimi zniekształceniami i precyzyjnymi niskimi tonami
  • DDCS redukuje zniekształcenia do 1/6 wartości porównywalnych

 

Podobnie jak wszystkie subwoofery Velodyne Acoustics, w MicroVee MKII zastosowano układ zapobiegający clippingowi, by ograniczyć zniekształcenia wzmacniacza, a właściwa produktom Velodyne funkcja "Subwoofer Direct", umożliwiająca ominięcie wbudowanej zwrotnicy, co gwarantuje optymalną pracę w dowolnym systemie kina domowego.

 

 

SPECYFIKACJA TECHNICZNA:

Budowa: Aktywna (nie wymaga wzmacniacza)
Przetworniki: Dynamiczne
Głośniki niskotonowe:1x6,5 cala
Obudowa:zamknięta + membrany pasywne
Bas-refleks: NIE
Membrana pasywna: TAK
High Level: TAK
Moc ciągła (RMS): 300W
Klasa: AB
Pasmo przenoszenia: 32 – 180 Hz (-3dB)
Kontrola fazy subwoofera: 
 • TAK
 • 0
 • 90
 • 180
Automatyczna kalibracja za pomocą mikrofonu: NIE
Wi-Fi: NIE
Bluetooth: NIE
Wyjście USB:NIE
Wyjścia 2xRCA liniowe: 1
Wejścia 2xRCA liniowe: 1
Wejście Ethernet/LAN: NIE
Trigger: NIE
Wyjścia głośnikowe:1 komplet
Regulacja odcięcia:40 - 200 Hz (12 dB/Octave)
Łączność subwoofera:Przewodowy
Regulacja głośności:TAK
::Obudowa wykonana z profilu aluminiowego
::Zdejmowana maskownica
::Niezbalansowane wejście LFE RCA
::Niklowane wejście High level
Pilot:TAK
Wysokość:23cm
Szerokość:23cm
Głębokość:25cm
Waga:9kg

Napisz opinię

Uwaga: Proszę nie używać znaków HTML!
Zły Dobry

Velodyne Acoustics, to lider w branży audio na polu projektowania głośników, jakości brzmienia oraz ceny. Od momentu powstania w 1983 roku, Velodyne była wielokrotnie nagradzana i doceniana przez ekspertów branży audio, audiofilów oraz entuzjastów kina domowego za innowacyjność projektów, niezwykle niską tolerancje produktów oraz nadzwyczajne osiągi brzmieniowe.

Subwoofer to głośnik odpowiedzialny za przetwarzanie basów oraz wspierający główne głośniki w produkcji dźwięku. Jest to częsty element zestawów głośnikowych, we wszystkich systemach dźwiękowych - stereo lub kina domowego. Jego pasmo przenoszenia zazwyczaj mieści się w zakresie od 20 do 250 Hz. Subwoofery poprawiają jakość dźwięku w niskim zakresie częstotliwości, który jest słyszalny lub odczuwalny jedynie w trakcie odtwarzania.

Rodzaje subwooferów:

Subwoofery aktywne

Subwoofery pasywne

Subwoofery aktywne

Subwoofery aktywne są obecnie niezbędne w niemal każdym kinie domowym - są to zdecydowanie najpopularniejsze rodzaje subwooferów. Mają one wbudowane w siebie wzmacniacze, które dopasowane są pod względem mocy oraz impedancji do przetwornika, znajdującego się w tej samej obudowie co subwoofer. Dzięki temu użytkownik nie musi się martwić o dobór tych parametrów. Podłączenie subwoofera aktywnego do wzmacniacza lub amplitunera jest także bardzo łatwe.

Subwoofery pasywne

Subwoofery pasywne wymagają zewnętrznego wzmacniacza lub korzystają z tego, który zasila pozostałe kolumny w zestawie audio, więc nie posiadają wbudowanego. Ze względu na duże obciążenie dla wzmacniacza przez przetworniki niskotonowe, subwoofery takie rzadko są spotykane w sprzęcie audio do użytku domowego.

Typ obudów subwoofera

Subwoofery z bas refleksem

Subwoofery z obudową zamkniętą

Subwoofery z membraną bierną

Bas refleks

Subwoofery z obudową bas-refleks mają zwykle wyższą skuteczność niż modele zamknięte, co przekłada się na bardziej rozległy i głęboki dźwięk basowy. Właściwości te są szczególnie pożądane w systemach kina domowego, co tłumaczy popularność takich subwooferów w zestawach audio-wideo tego typu.

Przykłady takich subwooferów to: SVS PB-1000 PRO, KLIPSCH NEW REFERENCE R-101SW

Obudowa zamknięta

Subofery zamknięte w obudowie nie wprowadzają zniekształceń do dźwięku nawet przy konfiguracji stereo. Dzięki temu zapewniają one dokładne i mocne basy. Takie modele mają odpowiednie charakterystyki impulsowe, co jest bardzo cenione przez klientów i konstruktorów. Dodatkowo, przeważnie są one niewielkich rozmiarów.

Przykłady takich subwooferów to: SVS SB-1000 Pro

Membrana bierna

Modele z membraną bierną to głośniki niskotonowe cenione zarówno w systemach stereo, jak i w kinie domowym. Zapewniają dobrze kontrolowany, mocny bas. Należy jednak wspomnieć, że zaprojektowanie i wyprodukowanie dobrze brzmiącego subwoofera z membraną bierną wymaga dużej wiedzy i doświadczenia od producenta. Znaczna część tych konstrukcji nie będzie zatem należała do budżetowej półki cenowej. Osoby świadomie wybierające taki sprzęt wiedzą jednak, że w zamian otrzymają dobrze brzmiący sprzęt, który sprawdzi się także w wysokiej klasy systemach.

Zaznaczając przycisk „Akceptuję” wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, danych osobowych zbieranych w ramach korzystania z usług sklepu internetowego, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i mogą ją Państwo w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego w stopce strony. Polityka prywatności zgodnie z RODO