Menu
Your Cart

100 zł rabatu na pierwszy zakup Zarejestruj się.

Velodyne SPL-1200 Ultra

Velodyne SPL-1200 Ultra
Velodyne SPL-1200 Ultra
Velodyne SPL-1200 Ultra
CENA ZA SZTUKĘ
Velodyne SPL-1200 Ultra
Velodyne SPL-1200 Ultra
Velodyne SPL-1200 Ultra
Velodyne SPL-1200 Ultra
 • Stan: Dostępne
 • Model: SPL-1200 Ultra
Wyświetleń: 56
10.490,00zł
Netto: 8.528,46zł
Oblicz ratę

Velodyne SPL-1200 Ultra - Subwoofer aktywny

 

Potężny bas z kompaktowej obudowy nigdy nie brzmiał tak dobrze. Seria subwooferów SPL-Ultra charakteryzuje się wyprofilowanym kształtem obudowy i pięknym wykończeniem w czarnym lakierze fortepianowym o wysokim połysku.

 

Seria SPL-Ultra odznacza się ponadto umieszczonym na ściance przedniej wyświetlaczem. Za każdym razem gdy naciśniemy przycisk na dołączonym pilocie zdalnego sterowania, informacje podawane są na wyświetlaczu. Ustawienie poziomu głośności, wybór jednej z czterech zaprogramowanych charakterystyk brzmienia, korekcja fazy, włączenie lub wyłączenie wyświetlacza LED lub ograniczenie poziomu wyjściowego w trybie nocnym. Juz nigdy więcej nie będziecie zmuszeni wstawać i sięgać do tyłu subwoofera by wybrać inne źródło sygnału. Piękny wygląd, niezrównane osiągi brzmieniowe, niski poziom zniekształceń oraz niesamowity poziom mocy, to wszystko czego możecie oczekiwać od Velodyne Acoustics, producenta subwooferów numer 1 na świecie przez otatnich 25 lat.

 

 

Właściwości:

 • Niewielkie wymiary obudowy
 • Intuicyjny, interaktywny panel czołowy wyświetlający poziom głośności, ustawienia charakterystyki basu, fazy i zwrotnicy
 • Automatyczna, uruchamiana jednym przyciskiem, 7-pasmowa korekcja charakterystyki basu w pomieszczeniu
 • Cyfrowa kontrola DS
 • Pilot zdalnego sterowania z czterema zaprogramowanymi ustawieniami charakterystyki brzmienial
 • Tryb nocny
 • Układ Cyfrowej Dynamiki (Dynamic Drive Control) minimalizujący zniekształcenia
 • Opatentowany wzmacniacz z układem odzyskiwania energii (2400 W mocy dynamicznej)
 • Dwuwarstwowa cewka miedziana

 

Niesamowicie małe gabaryty

Subwoofery serii SPL-Ultra mogą być z łatwością schowane w narożniku pomieszczenia lub umieszczone w zabudowie, dzięki swym niezwykle kompaktowym gabarytom, uszczelnionej obudowie i głośnikowi promieniującemu do przodu. Jednakże z uwagi na elegancki kształt i wykończenie, czy to w naturalnej wiśniowej okleinie, czy w czarnym lakierze fortepianowym, być może zechcecie się nim pochwalić. Bez względu jednak na to czy zdecydujecie się schować czy wyeksponować subwofer, będziecie zachwyceni uderzeniem, rozciągnięciem i potęgą basu, z tak kompaktowej obudowy.

 

 

Korekcja basu w pomieszczeniu

Nie należy przykładać specjalnej wagi do tego, jak subwoofer zachowuje się w dedykowanym pomieszczeniu. Wasze pomieszczenie i każde normalne pomieszczenie mieszkalne jest inne i stwarza inny zestaw wyzwań dotyczących uzyskania referencyjnego przetwarzania basu. Chcecie uzyskać doskonały bas w waszym pokoju, w miejscu odsłuchu?. Wystarczy tylko umieścić tam mikrofon kalibracyjny i nacisnąć przycisk kalibracji EQ na pilocie zdalnego sterowania. SPL-Ultra automatycznie dostroi wbudowany cyfrowy korektor, tak by zapewnić najlepsze przetwarzanie basu w miejscu odsłuchu.

 

Wygoda obsługi dzięki zdalnemu sterowaniu

Zdalne sterowanie jest rzeczą bardzo wygodną, ale może stanowić pewien problem, jeśli nie jest w stanie przekazać informacji użytkownikowi, co i w jakim zakresie zostało zmienione. Na panelu czołowym umieszczono zatem wyświetlacz LED informujący o nastawach urządzenia w sposób czytelny i intuicyjny. Można zatem ustawić głośność, włączyć lub wyłączyć diodę LED sygnalizującą status pracy urządzenia, wyregulować fazę sygnału, wybrać nocny tryb odsłuchu ograniczający dynamikę sygnału, lub za naciśnięciem zaledwie jednego przycisku wybrać odpowiedni charakter basu w zależności od materiału: filmowego, muzyki klasycznej/jazzowej, rocka/R&B lub gier wideo.

 

Już nigdy więcej nie będziecie musieli wstawać i sięgać do subwoofera by dokonać niezbędnych ustawień w zależności od wybranego źródła sygnału lub własnych preferencji.

 

Sterowany DSP

Subwoofery serii SPL-Ultra wykorzystują układy DSP Texas Instruments, dzięki którym możliwe jest cyfrowe dostrojenie subwoofera w sposób daleko bardziej precyzyjny niż za pomocą systemów analogowych, co przekłada się na generowanie dużo niższego, głośniejszego i bardziej precyzyjnego basu. W swej pamięci komputerowej subwoofer posiada zapisane specyficzne krzywe korekcji i parametry wyjściowe pozwalające, za naciśnięciem jednego przycisku, dostosować przetwarzanie basu do wymogów konkretnego źródła sygnału.

 

 

“Ekologiczne” wzmacniacze cyfrowe

Każdy subwoofer napędzany jest przez opatentowany przez Velodyne’a wzmacniacz z Systemem Odzyskiwania Energii (ERS), dostarczający 2400 W mocy dynamicznej i 1200 W mocy RMS, przy sprawności na poziomie 95%. Otrzymujemy zatem niezbędny atak oraz radość z odsłuchu najbardziej spektakularnych efektów specjalnych oraz najniższe składowe częstotliwości nacechowane szczegółami i doskonale zdefiniowane, bez niepotrzebnego marnotrawienia energii.

 

Przetworniki liniowe

Przetworniki stosowane w subwooferach serii SPL Ultra odznaczają sie membranami wykonanymi z wielowarstwowej żywicy wzmacnianej Kevlarem, które zostały umieszczone w odlewanych koszach aluminiowych, z potężnymi układami magnetycznymi. Przetworniki te charakteryzują się unikalną technologią Velodyne’a w postaci dwuwarstwowych cewek gwarantujących liniową pracę przetwornika i niskie zniekształcenia.

 

Niskie zniekształcenia

Od momentu pojawienia się na rynku w 1983 roku, Velodyne skoncentrował sie na uzyskaniu zwartego, precyzyjnego i muzykalnego basu, który uczynił ich produkty sławnymi na całym świecie. Subwoofery serii SPL Ultra zostały wyposażone w aktywny system, który ogranicza słyszalne zniekształcenia wzmacniacza, chroni przed przesterowaniem przetwornika oraz minimalizuje ogólny poziom zniekształceń do poziomu niższego niż subwoofery firm konkurencyjnych.

 

SPECYFIKACJA TECHNICZNA:

Budowa: Aktywna (nie wymaga wzmacniacza)
Głośniki niskotonowe:1x12cali (1x304mm)
Bas-refleks: Brak
Membrana pasywna: NIE
High Level: TAK
Impedancja: 8 Ohm
Moc ciągła (RMS): 1.200W
Pasmo przenoszenia: 21 - 135Hz
Kontrola fazy subwoofera: 
 • 0
 • 90
 • 180
 • 270
Automatyczna kalibracja za pomocą mikrofonu: TAK
Bluetooth: NIE
Wyjście USB:NIE
Wyjścia 2xRCA liniowe: 1
Wejścia 2xRCA liniowe: 1
Wejście Ethernet/LAN: NIE
Trigger: TAK 1
Inne złącza: IR
Regulacja odcięcia:40 - 135Hz
Procesor DSP: NIE
Cyfrowy wyświetlacz:TAK
Łączność subwoofera:
 • Przewodowy
 • Bezprzewodowy
Regulacja głośności:TAK
INNE:Zniekształcenia harmoniczne: <5% (typowo)
::Cewka 3” - dwuwarstwowa, zwój wewnętrzny i zewnętrzny
::moc szczytowa: 2400W
::Ekranowanie magnetyczne
::W zestawie: mikrofon, podstawa mikrofonu i pilot zdalnego sterowania
Pilot:TAK
Wysokość:37.8cm
Szerokość:38.7cm
Głębokość:47cm
Waga:22kg

Napisz opinię

Uwaga: Proszę nie używać znaków HTML!
Zły Dobry

Velodyne Acoustics, to lider w branży audio na polu projektowania głośników, jakości brzmienia oraz ceny. Od momentu powstania w 1983 roku, Velodyne była wielokrotnie nagradzana i doceniana przez ekspertów branży audio, audiofilów oraz entuzjastów kina domowego za innowacyjność projektów, niezwykle niską tolerancje produktów oraz nadzwyczajne osiągi brzmieniowe.

Subwoofer to głośnik odpowiedzialny za przetwarzanie basów oraz wspierający główne głośniki w produkcji dźwięku. Jest to częsty element zestawów głośnikowych, we wszystkich systemach dźwiękowych - stereo lub kina domowego. Jego pasmo przenoszenia zazwyczaj mieści się w zakresie od 20 do 250 Hz. Subwoofery poprawiają jakość dźwięku w niskim zakresie częstotliwości, który jest słyszalny lub odczuwalny jedynie w trakcie odtwarzania.

Rodzaje subwooferów:

Subwoofery aktywne

Subwoofery pasywne

Subwoofery aktywne

Subwoofery aktywne są obecnie niezbędne w niemal każdym kinie domowym - są to zdecydowanie najpopularniejsze rodzaje subwooferów. Mają one wbudowane w siebie wzmacniacze, które dopasowane są pod względem mocy oraz impedancji do przetwornika, znajdującego się w tej samej obudowie co subwoofer. Dzięki temu użytkownik nie musi się martwić o dobór tych parametrów. Podłączenie subwoofera aktywnego do wzmacniacza lub amplitunera jest także bardzo łatwe.

Subwoofery pasywne

Subwoofery pasywne wymagają zewnętrznego wzmacniacza lub korzystają z tego, który zasila pozostałe kolumny w zestawie audio, więc nie posiadają wbudowanego. Ze względu na duże obciążenie dla wzmacniacza przez przetworniki niskotonowe, subwoofery takie rzadko są spotykane w sprzęcie audio do użytku domowego.

Typ obudów subwoofera

Subwoofery z bas refleksem

Subwoofery z obudową zamkniętą

Subwoofery z membraną bierną

Bas refleks

Subwoofery z obudową bas-refleks mają zwykle wyższą skuteczność niż modele zamknięte, co przekłada się na bardziej rozległy i głęboki dźwięk basowy. Właściwości te są szczególnie pożądane w systemach kina domowego, co tłumaczy popularność takich subwooferów w zestawach audio-wideo tego typu.

Przykłady takich subwooferów to: SVS PB-1000 PRO, KLIPSCH NEW REFERENCE R-101SW

Obudowa zamknięta

Subofery zamknięte w obudowie nie wprowadzają zniekształceń do dźwięku nawet przy konfiguracji stereo. Dzięki temu zapewniają one dokładne i mocne basy. Takie modele mają odpowiednie charakterystyki impulsowe, co jest bardzo cenione przez klientów i konstruktorów. Dodatkowo, przeważnie są one niewielkich rozmiarów.

Przykłady takich subwooferów to: SVS SB-1000 Pro

Membrana bierna

Modele z membraną bierną to głośniki niskotonowe cenione zarówno w systemach stereo, jak i w kinie domowym. Zapewniają dobrze kontrolowany, mocny bas. Należy jednak wspomnieć, że zaprojektowanie i wyprodukowanie dobrze brzmiącego subwoofera z membraną bierną wymaga dużej wiedzy i doświadczenia od producenta. Znaczna część tych konstrukcji nie będzie zatem należała do budżetowej półki cenowej. Osoby świadomie wybierające taki sprzęt wiedzą jednak, że w zamian otrzymają dobrze brzmiący sprzęt, który sprawdzi się także w wysokiej klasy systemach.

Zaznaczając przycisk „Akceptuję” wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, danych osobowych zbieranych w ramach korzystania z usług sklepu internetowego, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i mogą ją Państwo w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego w stopce strony. Polityka prywatności zgodnie z RODO