Menu
Your Cart

100 zł rabatu na pierwszy zakup Zarejestruj się.

NAIM SuperLine

NAIM SuperLine
NAIM SuperLine
NAIM SuperLine
NAIM SuperLine
NAIM SuperLine
NAIM SuperLine
NAIM SuperLine
15.799,00zł
Netto: 12.844,72zł
  • Stan: Dostępne
  • Model: SuperLine
Wyświetleń: 2988
Oblicz ratę

NAIM SuperLine - Przedwzmacniacz gramofonowy


Odtwarzanie płyt winylowych to wielki ukłon w stronę muzyki.


To, co najlepsze w winylu to unikalne brzmienie i wysoka jakość dźwięku; stosując przedwzmacniacz SuperLine płyta winylowa zyskuje jeszcze więcej.

SuperLine jest wysokiej jakości przedwzmacniaczem MC w referencyjnej aluminiowej obudowie Naima z anodowanym panelem przednim. Oferuje wszystkie najnowsze rozwiązania Naima w dziedzinie wzmacniania sygnału analogowego i technologie związane z izolacją elektryczną oaz mechaniczną, chroniące delikatny analogowy sygnał z wkładki MC. Z SuperLine konieczne jest zastosowanie zewnętrznego zasilacza – albo odpowiedniego zasilania z przedwzmacniacza Naima lub zintegrowanych wzmacniaczy Supernait lub Nait XS, albo – chcąc uzyskać optymalne brzmienie – zasilaczy FlatCap XS, HiCap lub SuperCap.

SuperLine jest tym, co najlepsze w reprodukcji płyt winylowych – timing, precyzję, czystość, detaliczność i bezbłędną naturalność, jaką może dostarczyć analogowe nagranie.

Sercem SuperLine jest nowy, dwusekcyjny, dyskretny wzmacniacz klasy A z częściowo pasywnym filtrem RIAA, zasilany przez 25 regulowanych zasilaczy, z technologią oryginalnie opracowaną dla wzmacniacza NAP500, czyli termiczną izolacją tranzystora o nazwie „quiet room”. Izolacja zapewniona jest również przez masywne subchassis i sprężynowy system zawieszenia – użyty po raz pierwszy w przedwzmacniaczu gramofonowym Naima.

Wszechstronność połączeń zapewniają dwie pary gniazd – BNC i RCA. Obciągnie wkładki dopasowywane jest za pomocą czterech wtyków z różnymi wartościami impedancji oraz trzech z różnymi pojemnościami. Wraz z wewnętrznym obciążeniem SuperLine, można osiągnąć dwadzieścia kombinacji obciążenia.

SuperLine jest dostępny także w wersji o niższym wzmocnieniu – SuperLine E. Budowa modelu E jest identyczna jak standardowego SuperLine, ale został zaprojektowany dla wkładek z wyższym napięciem wyjściowym niż MC: na przykład MC o wysokim napięciu wyjściowym.


Wejścia audio

- Wejścia analogowe BNC, RCA

- Czułość wejściowa od 100 µV do 500 µV, SuperLine E: od 200 µV do 1 mV

- Inne wejścia 2 x 5-pinowy DIN


Wyjścia audio

- Wzmocnienie 64 dB przy 1 kHz, SuperLine E: 58 dB przy 1 kHz

- Pasmo przenoszenia 10 Hz do >200 kHz/-3 dB

- TPD + N <0,005% (500 µV @ 1 kHz)

- Stosunek sygnał/szum 82 dB, SuperLine E: 78 dB

- Przesłuch międzykanałowy >80 dB (20 Hz do 20 kHz)

- Precyzja RIAA +/- 0,1 dB (20 Hz do 20 kHz)

- Filtr górnoprzepustowy 10 Hz

- Przesterowanie wejścia 5 mV (1 kHz)

- Opcje impedancji wejściowej 10 kΩ, 1k, 500 Ω, 220 Ω, 100 Ω, 100 pF, 1 nF, 5,6 nF, 10 nF


Zasilanie

- Zasilanie 24 V

- Opcje zasilania Naim Unity, NAIT XS, SuperNait, 152XS, 202, 282, 252, 552, FlatCap XS, HiCap, SuperCap

- Wymiary 87 x 207 x 314 mm (H x W x D)

- Waga 7,7 kg


Wykończenie

- Front czarny anodowany

- Obudowa czarny lakier proszkowy


Napisz opinię

Uwaga: Proszę nie używać znaków HTML!
Zły Dobry

Dlaczego Naim?

Każdy produkt Naim jest od samego początku projektowany a potem wykonywany tak, by osiągnąć najwyższą możliwą jakość brzmienia i pozwolić słuchaczowi doświadczyć muzyki w sposób jak najwierniejszy nagranemu wykonaniu.

Dla nas eksplorowanie dźwięku to wielka przygoda, umożliwiająca nawiązanie wyjątkowego, bliskiego kontaktu z muzyka. Im dłużej, im głębiej podróżujemy w świat w muzyki tym owa więź staje się tym mocniejsza. Dlatego każdy element naszych systemów jest projektowany tak, by potrafił pokazać nie tylko samą muzykę, ale i ciszę między poszczególnymi dźwiękami, by dać słuchaczowi możliwość doświadczenia pełni wrażeń tak, jak zamierzył to twórca danej muzyki. Efekt ten osiągamy dzięki przestrzeganiu pewnych fundamentalnych zasad projektowania naszych urządzeń:

1. Organizacja przestrzeni

Każdy ważny komponent dostaje swoja własną przestrzeń do funkcjonowania, dzięki czemu nie jest narażony na zakłócenia płynące od innych elementów, a wszystko to by osiągnąć najwyższą czystość reprodukowanego dźwięku.

 

2. Obwody

Minimalizujemy interferencję pomiędzy poszczególnymi obwodami tak, by słuchacz doświadczał równie głębokich przeżyć zarówno przy wysokim, jak i przy najniższym poziomie głośności.

 

3. Świadomy dobór materiałów

W naszych produktach używamy materiałów, które nie tylko dobrze wyglądają, ale spełniają, a nawet przekraczają wymogi im stawiane.

 

4. Technologie

Bezustannie poszukujemy nowych rozwiązań i sposobów by osiągnąć zakładane cele. Ulepszamy stosowane rozwiązania w zakresie układów elektronicznych, oprogramowania naszych urządzeń, ale także mechaniki i akustyki. Wszystko to by zaoferować użytkownikom naszych urządzeń wyjątkową klasę brzmienia.

Dzięki tym czterem podstawowym zasadom stosowanym przy tworzeniu wszystkich naszych urządzeń dajemy użytkownikom możliwość doświadczenia każdego dźwięku, każdej nuty odtwarzanej muzyki na poziomie, który zmienia zwykły odsłuch w wyjątkowe przeżycie. Ten sposób prezentowania muzyki nazywamy „Głosem Naima” (‘Voice of Naim’); to nasza wizytówka.

Ten ‘głos’ został stworzony w taki sposób, by można było go wykorzystać we wszystkich naszych produktach, tak by każdy posiadacz urządzenia Naima, czy to ze szczytu oferty w postaci Marque, czy dzielonego Statementa, czy z jej początku, choćby w postaci bezprzewodowego systemu Mu-so, miał okazje usłyszeć ten wyjątkowy sposób prezentacji muzyki. 

Let the voice of Naim take you inside the music… Go Deeper.

 

Zaznaczając przycisk „Akceptuję” wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, danych osobowych zbieranych w ramach korzystania z usług sklepu internetowego, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i mogą ją Państwo w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego w stopce strony. Polityka prywatności zgodnie z RODO