Menu
Your Cart

100 zł rabatu na pierwszy zakup Zarejestruj się.

NAIM NAC 282

NAIM NAC 282
NAIM NAC 282
NAIM NAC 282
NAIM NAC 282
NAIM NAC 282
NAIM NAC 282
NAIM NAC 282
NAIM NAC 282
NAIM NAC 282
29.999,00zł
Netto: 24.389,43zł
  • Stan: Dostępne
  • Model: NAC 282
Wyświetleń: 2996
Oblicz ratę

NAIM NAC 282 - Przedwzmacniacz


Chcąc przejść z modelu NAC 202 na wyższy szczebel możemy sięgnąć po wyjątkowy przedwzmacniacz NAC 282, w którym zastosowano zasilacz NAPSC, w poprzednich modelach dostępny jedynie jako opcja.


NAPSC zapewnia niezależne zasilanie układów cyfrowych i układów sterowania NAC 282, którego obwody audio zasilane są z osobnego zasilacza NAC 155 XS lub wzmacniacza NAP 200, albo też z jednego z topowych zasilaczy FlatCap XS, HiCap lub SuperCap. W wyniku tego uzyskuje się większą przejrzystość i lepszą muzykalność oraz elastyczność, jaką można było oczekiwać od jednego z przedwzmacniaczy firmy Naim.


Wyposażenie

  • Obsługuje zarówno wejścia DIN jak i RCA, aby ułatwić integrację z wieloma systemami.
  • Sterowanie mikroprocesorowe, automatycznie wyłączane podczas słuchania.    
  • Precyzyjne potencjometry obrotowe z elementami czyszczącymi ścieżki oporowe.    
  • Wejście AV typu „bypass” pozwalające na prostego połączenie z istniejącym systemem AV.   
  • Wejście z zasilaniem, przeznaczone do użytku z przedwzmacniaczami gramofonowymi: StageLine lub SuperLine.
  • U Rozszerzenie możliwości funkcjonalnych przez zainstalowanie zewnętrznych zasilaczy FlatCap XS, HiCap lub SuperCap; może on być zasilany również za pomocą wejść wzmacniacza NAP 155 XS lub NAP 200P.


Technika i wykonanie

Płytki drukowane o niskim rezonansie, tłumiące drgania, stopki antywibracyjne izolujące układy przed wibracjami, minimalizujące efekt mikrofonowania, zakłócających pracę czułych podzespołów elektronicznych.


NAC 282 wyposażony jest w niskoszumny mikroprocesor, wyłączany automatycznie podczas słuchania, który steruje wszystkimi funkcjami wzmacniacza. Zabezpieczające obwody optyczne na bieżąco monitorują poszczególne sekcje zasilania, zapewniając bezpieczne wyłączenie w przypadku braku dopływu prądu.


NAC 282 wyposażony jest w uniwersalny pilot zdalnego sterowania „Smart IR”. Dwa z sześciu wejść mogą być skonfigurowane albo jako zwykłe wejścia DIN, zalecane ze względu na korzystniejszy rozkład masy elektrycznej oraz lepsze dopasowanie impedancyjne, albo jako klasyczne wejścia RCA, pozwalające na współpracę z szeroką gamą kabli i komponentów innych producentów. Do współpracy z procesorem Naim AV2, lub podobnym dedykowane jest wejście o stałym wzmocnieniu.


Parametry techniczne:

• wejścia analogowe: 4x DIN, 2x DIN/RCA

• czułość na wejściu: 75 mV

• impedancja na wejściu: 47 kOhm

• wejście AV typu Unity Gain

• wyjścia: 2x regulowane DIN, 2x stałe (RCA)

• wyjście zasilania: przedwzmacniacz gramofonowy Naim

• opcje zasilania: NAP 155 XS, NAP 200, FlatCap XS, HiCap, SuperCap

• wykończenie: front: czarny szczotkowany anodyzowany, obudowa: czarny lakier proszkowy

• wymiary produktu: 87 x 432 x 314 mm

• waga netto: 7,00 kg

Napisz opinię

Uwaga: Proszę nie używać znaków HTML!
Zły Dobry

Dlaczego Naim?

Każdy produkt Naim jest od samego początku projektowany a potem wykonywany tak, by osiągnąć najwyższą możliwą jakość brzmienia i pozwolić słuchaczowi doświadczyć muzyki w sposób jak najwierniejszy nagranemu wykonaniu.

Dla nas eksplorowanie dźwięku to wielka przygoda, umożliwiająca nawiązanie wyjątkowego, bliskiego kontaktu z muzyka. Im dłużej, im głębiej podróżujemy w świat w muzyki tym owa więź staje się tym mocniejsza. Dlatego każdy element naszych systemów jest projektowany tak, by potrafił pokazać nie tylko samą muzykę, ale i ciszę między poszczególnymi dźwiękami, by dać słuchaczowi możliwość doświadczenia pełni wrażeń tak, jak zamierzył to twórca danej muzyki. Efekt ten osiągamy dzięki przestrzeganiu pewnych fundamentalnych zasad projektowania naszych urządzeń:

1. Organizacja przestrzeni

Każdy ważny komponent dostaje swoja własną przestrzeń do funkcjonowania, dzięki czemu nie jest narażony na zakłócenia płynące od innych elementów, a wszystko to by osiągnąć najwyższą czystość reprodukowanego dźwięku.

 

2. Obwody

Minimalizujemy interferencję pomiędzy poszczególnymi obwodami tak, by słuchacz doświadczał równie głębokich przeżyć zarówno przy wysokim, jak i przy najniższym poziomie głośności.

 

3. Świadomy dobór materiałów

W naszych produktach używamy materiałów, które nie tylko dobrze wyglądają, ale spełniają, a nawet przekraczają wymogi im stawiane.

 

4. Technologie

Bezustannie poszukujemy nowych rozwiązań i sposobów by osiągnąć zakładane cele. Ulepszamy stosowane rozwiązania w zakresie układów elektronicznych, oprogramowania naszych urządzeń, ale także mechaniki i akustyki. Wszystko to by zaoferować użytkownikom naszych urządzeń wyjątkową klasę brzmienia.

Dzięki tym czterem podstawowym zasadom stosowanym przy tworzeniu wszystkich naszych urządzeń dajemy użytkownikom możliwość doświadczenia każdego dźwięku, każdej nuty odtwarzanej muzyki na poziomie, który zmienia zwykły odsłuch w wyjątkowe przeżycie. Ten sposób prezentowania muzyki nazywamy „Głosem Naima” (‘Voice of Naim’); to nasza wizytówka.

Ten ‘głos’ został stworzony w taki sposób, by można było go wykorzystać we wszystkich naszych produktach, tak by każdy posiadacz urządzenia Naima, czy to ze szczytu oferty w postaci Marque, czy dzielonego Statementa, czy z jej początku, choćby w postaci bezprzewodowego systemu Mu-so, miał okazje usłyszeć ten wyjątkowy sposób prezentacji muzyki. 

Let the voice of Naim take you inside the music… Go Deeper.

 

Zaznaczając przycisk „Akceptuję” wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, danych osobowych zbieranych w ramach korzystania z usług sklepu internetowego, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i mogą ją Państwo w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego w stopce strony. Polityka prywatności zgodnie z RODO