Menu
Your Cart

100 zł rabatu na pierwszy zakup Zarejestruj się.

Neat Ultimatum XLS

Neat Ultimatum XLS
Neat Ultimatum XLS
Neat Ultimatum XLS
Neat Ultimatum XLS
Neat Ultimatum XLS
Neat Ultimatum XLS
Neat Ultimatum XLS
Ten produkt zostanie wysłany za darmo!
Wszystkie produkty zakupione w naszym sklepie których suma wynosi więcej niż 500 zł, zostaną wysłane za darmo.
  • Stan: Dostępne
  • Model: Ultimatum XLS
Wyświetleń: 657
19.500,00zł
Netto: 15.853,66zł

Neat XLS Standard - Kolumna głośnikowa

Głośnik Ultimatum XLS to konstrukcja podstawkowa, która przestrzega wszystkich zasad, które charakteryzują projekt Ultimatum i zapewniły mu tak wielki sukces. Niezwykle sztywna obudowa ze sklejki brzozowej, innowacyjna technologia odsprzęgania przegrody, „izobaryczne” dociążenie basu i użycie podwójnych super tweeterów wstęgowych typu EMIT, aby dostarczyć Ci z Ultimatum dożywotniej przyjemności z słuchania muzyki.

Obudowa składa się z czterech dyskretnych wewnętrznych przegród i każda z nich została zoptymalizowana pod kątem swojego przeznaczenia. Strojenie tonów średnich i niskich jest optymalne dla głównej objętości obudowy, podczas gdy obudowa przetwornika wysokotonowego jest mała, aby zwiększyć sztywność i zapobiec cofaniu się ciśnienia z przetwornika średnio-niskotonowego, negatywnie wpływającego na tylną komorę głośnika wysokotonowego. Dwa super tweetery EMIT są podobnie izolowane osobnymi przegrodami, które poprawiają ich wydajność. Ultimatum XLS firmy Neat Acoustics to prawdziwie wszechstronne kolumny o wyjątkowym brzmieniu. Oferuje niesamowitą wydajność jak na swoją kompaktową obudowę, dźwięk jest znacznie większy i obszerniejszy niż wskazuje na to jej wymiar. Zaawansowane super-tweetery zaoferują dodatkową dawkę powietrza i połysku, które przenoszą odbiór dźwięku na wyższy poziom. Spójność i neutralność sprawią, że kolumna wpasuje się w gusta większości słuchaczy, dostarczając ogromnej dawki emocji.

Specyfikacja

Typ obudowy: wielokomorowa, wieloprzetwornikowa, zawierająca izobaryczne wnęki wewnętrzne, plus skierowane ku górze super-tweetery
Głośnik wysokotonowy: 26 mm SONOMEX Domed XL
SuperTweetery: 2x EMIT 25 mm planarna wstęga
Przetworniki nisko/sredniotonowe: 2×168 mm konstrukcji Neat z aluminiowym korektorem fazy w układzie izobarycznym
Impedancja: 6 omów (minimum 4 omów)
Czułość: 88 dB /1 Watt
Zalecana moc wzmacniacza: 25 – 200W
Wymiary (wys. x szer. x gł.): 380 x 220 x 370 mm
Waga: 15kg/sztuka
Ciężar transportowy na parę: 35 kg
Wykończenie standardowe: Czarny Dąb Naturalny, Orzech Amerykański, Brzoza Figurowana
Wykończenie premium: Piano Black, Piano White, Velvet Cloud, Red Velvet Cloud
Maskownica w zestawie

ULTIMATUM WYKOŃCZENIA STANDARDOWE

 

Napisz opinię

Uwaga: Proszę nie używać znaków HTML!
Zły Dobry

Neat Acoustics ma siedzibę w Teesdale w północnej Anglii. Założona przez Boba Surgeonera firma zajmuje się projektowaniem i produkcją głośników od 1989 roku. Jako muzyk samouk, Bob spędził większość swojego życia grając muzykę w różnych stylach, takich jak blues, rock, jazz, folk, country i bluegrass. Równoległe zainteresowanie elektroniką i tworzeniem muzyki nadal napędza jego entuzjazm dla reprodukcji nagrań muzycznych. Inni kluczowi pracownicy firmy również mają zainteresowania muzyczne jako muzycy, wykonawcy lub widzę na temat inżynierii dźwięku i nagrań muzycznych. W ciągu ostatnich 30 lat Neat Acoustics zyskało reputację dzięki konsekwentnym produktom i wysokim poziomom obsługi klienta, obecnie dostarczając głośniki do ponad 40 krajów na całym świecie.

Studio nagrań

Neat Acoustics posiada własne studio nagraniowe w którym można nagrywać na zamówienie. Profesjonalne podejście w realizacji nagrań jest też punktem odniesienia dla brzmienia głośników Neat. Pod ręką jest ogromna różnorodność instrumentów muzycznych, w tym pianino, organy strunowe, harfa, kontrabas, syntezatory oraz szeroka gama gitar elektrycznych i akustycznych oraz innych instrumentów smyczkowych. Nagrania w wysokiej rozdzielczości mogą być wykonywane i natychmiast odtwarzane w pokoju odsłuchowym. W Neat do sztuki projektowania głośników dodany jest proces słuchania wielu różnych rodzajów muzyki i pozwalanie muzyce rządzić strojeniem i brzmieniem głośnika – z wyłączeniem prawie wszystkich innych kryteriów. W świecie, w którym większość sprzętu hi-fi jest zaprojektowana tak, aby odpowiadać zestawowi powszechnie akceptowanych parametrów, podejście Neat jest bardzo odświeżające.

Filozofia

Neat wierzy, że muzyka powinna dyktować projekt głośnika, a muzyka jest ich głównym narzędziem. Wszystkie aspekty projektu są oceniane empirycznie przez ucho. Pomiary nie mogą wpływać na decyzje dotyczące wydajności głośników podczas procesu projektowania. Ten czasochłonny, iteracyjny proces może zająć miesiące, zanim projekt zostanie uznany za gotowy do wydania. Podczas sesji odsłuchowych i podczas opracowywania produktu wykorzystywana jest szeroka gama nagrań muzycznych, od nagrań 78 obr./min z początku XX wieku po najnowocześniejsze nagrania, a także nagrania wykonane przez zespół Neat na taśmie analogowej i nośnikach cyfrowych, które odbyły się we własnym studiu nagrań firmy Neat. Doświadczenie ponad 30 lat pokazuje, że to podejście konsekwentnie tworzy głośniki, które w przekonujący sposób odsłaniają serce i duszę muzyki. Ta podstawowa muzyczna spójność jest wspólna dla wszystkich modeli Neat Acoustics.

Technologia

Neat Acoustics jest gorącym zwolennikiem złożonego (izobarycznego) obciążenia basu. Ich pierwsze izobaryczne przedsięwzięcie miało miejsce w 1997 roku w postaci pasywnie napędzanego subwoofera Gravitas, który służył jako modułowa modernizacja oryginalnego głośnika Petite. System izobaryczny działa poprzez zamontowanie dodatkowego głośnika niskotonowego za tym zamontowanym na przednim panelu. Oba głośniki niskotonowe odbierają ten sam sygnał ze zwrotnicy. Komora pomiędzy tymi dwoma urządzeniami jest uszczelniona, dzięki czemu panuje w niej stałe ciśnienie, a wewnętrzny głośnik niskotonowy działa jak „hamulec” na przedni głośnik niskotonowy – i odwrotnie. Kluczową zaletą tego systemu jest to, że stożek przedniego głośnika niskotonowego jest skutecznie kontrolowany przez dwie cewki głosowe, co zapewnia bardzo kontrolowaną wydajność basów. Kolejną użyteczną zaletą jest to, że wewnętrzny głośnik niskotonowy zachowuje się tak, jakby znajdował się w obudowie o dwukrotnie większej objętości, co zwiększa rozciągnięcie basów.

Tagi: Neat , Ultimatum
Zaznaczając przycisk „Akceptuję” wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, danych osobowych zbieranych w ramach korzystania z usług sklepu internetowego, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i mogą ją Państwo w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego w stopce strony. Polityka prywatności zgodnie z RODO