Menu
Your Cart

100 zł rabatu na pierwszy zakup Zarejestruj się.

dCS Rossini CD/SACD Transport

dCS Rossini CD/SACD Transport
dCS Rossini CD/SACD Transport
dCS Rossini CD/SACD Transport
dCS Rossini CD/SACD Transport
dCS Rossini CD/SACD Transport
dCS Rossini CD/SACD Transport
dCS Rossini CD/SACD Transport
dCS Rossini CD/SACD Transport
dCS Rossini CD/SACD Transport
dCS Rossini CD/SACD Transport
dCS Rossini CD/SACD Transport
dCS Rossini CD/SACD Transport
dCS Rossini CD/SACD Transport
dCS Rossini CD/SACD Transport
dCS Rossini CD/SACD Transport
dCS Rossini CD/SACD Transport
dCS Rossini CD/SACD Transport
dCS Rossini CD/SACD Transport
dCS Rossini CD/SACD Transport
Ten produkt zostanie wysłany za darmo!
Wszystkie produkty zakupione w naszym sklepie których suma wynosi więcej niż 500 zł, zostaną wysłane za darmo.
138.600,00zł
Netto: 112.682,93zł
  • Stan: Dostępne
  • Model: Rossini CD/SACD Transport
Wyświetleń: 2413

Dostępne opcje

Oblicz ratę

 

dCS Rossini CD/SACD Transport - naturalna czysta muzykalność

577 transport ros 001

Rossini wykorzystuje najnowszą platformę Digital Processing Platform i Ring DAC, opracowaną pierwotnie dla flagowej serii Vivaldi. Jego pojedynczy układ FPGA zapewnia udoskonalone przetwarzanie sygnału i większą elastyczność, pozwala także dodawać nowe funkcje i poprawiać jego wydajność w całym okresie użytkowania. 

Rossini Transport podnosi częstotliwość próbkowania danych CD do DSD, DSD / 128 lub DXD (24-bitowe 352,8 kS / s) i przesyła dane przez interfejs Dual AES / EBU.

Płyty SACD są odtwarzane w ich natywnym formacie DSD, ponownie za pośrednictwem interfejsu Dual AES / EBU. Natywne dane CD są dostępne z 3 wyjść PCM (1x AES3 i 2x SPDIF), podobnie jak dane SACD z próbkowaniem w dół.

pict3 ros tra

Mechanizm transportowy CD / SACD Rossini wykorzystuje stalową ramę o grubości 2 mm, aluminiową, odlewaną tackę na płyty oraz materiały tłumiące drgania obudowy, zapewniające doskonałe osiągi w zakresie sztywności i odporności na drgania i rezonanse. Elektronika została zoptymalizowana w celu zapewnienia wyjątkowo cichego odczytu płyt.

Transport Rossini można kontrolować za pomocą dedykowanej aplikacji sterującej Rossini, dzięki której słuchacze mogą zarządzać odtwarzaniem muzyki z dowolnego źródła w prosty i elegancki sposób - użytkownicy otrzymują dostęp do odtwarzania płyt CD lub SACD, źródeł cyfrowych i UPnP - wszystko z jednego miejsca.

pict2 ros tra

Urządzenie Rossini Transport jest przeznaczone do współpracy z odpowiednim przetwornikiem cyfrowym Rossini lub z dowolnym standardowym przetwornikiem cyfrowo-analogowym.

 

cover stereophile2

dCS Rossini Transport SACD/CD

I loved how, in combination with the Rossini DAC, it made both SACDs and CDs sound. But once these words have been laid out on the pages of this issue, I'll have to return it to dCS. It breaks my heart. John Atkinson

 

czytaj dalej...

 

 

Urządzenie może pracować w trybie Master lub współpracując z przetwornikiem C/A, jako źródłem sygnału zegara. Dalsza poprawa parametrów brzmieniowych możliwa jest poprzez wykorzystanie zewnętrznego zegara Rossini.

Seria Rossini wykorzystuje prostą, ale bardzo skuteczną architekturę "automatycznego zegara", stosowaną w Vivaldi, która minimalizuje zakłócenia typu jitter i znacznie poprawia jakość dźwięku.

Urządzenie zostało zaprojektowane i wykonane w Wielkiej Brytanii zgodnie z najwyższymi standardami, elegancka obudowa Rossini z wykorzystywanego w lotnictwie aluminium z wewnętrznymi panelami tłumiącymi akustykę, redukuje pogarszającą dźwięk wibracje mechaniczną i efekty magnetyczne.

Zastosowano wielostopniową regulację mocy, przy czym transformator sieciowy jest odizolowany od układu analogowego, cyfrowego i zegara.

 

Zrzut ekranu 2019 10 31 o 14.49.10

dCS Rossini Transport/DACv2

Jeżeli chcesz słuchać swojej kolekcji płyt CD, odkryć brzmienie płyt SACD i połączyć świat fizycznych nośników z erą plików – ten wyjątkowy duet dCS jest doskonałym rozwiązaniem. Pokazuje on najlepsze brzmienie z każdego źródła. Poza tym, możliwość instalacji nowego oprogramowania pozwoli mu trzymać poziom przez długie lata. To najwyższa półka. Inwestycja zwróci się po wielokroć. Andrew Everard i Paul Miller

 

czytaj dalej...

 

Podobnie jak w przypadku wszystkich transporterów płyt dCS, oprogramowanie układowe Rossini można łatwo aktualizować za pomocą płyty CD.

Pozwala to dCS dodawać nowe funkcje i poprawiać wydajność Rossiniego w całym okresie jego użytkowania. Słuchając cyfrowej muzyki za pośrednictwem systemu Rossini, słuchacze od razu odczuwają naturalną muzykalność i wierność oryginalnemu nagraniu. Zapewnia potężne i sugestywne brzmienie, ale jest również bardzo przezroczysty, co gwarantuje angażujące i realistyczne wrażenia odsłuchowe.

pict1 ros tra

Kluczowe cechy:

  • Wykorzystanie najnowszej generacji Cyfrowej Platformy Przetwarzania Sygnału dCS, oferującej referencyjne osiągi poparte pomiarami oraz niezrównany poziom doznań muzycznych.
  • Odtwarzanie płyt CD standardu Red Book w ich natywnym formacie 16/44.1 i upsampling danych do DSD, DSDx2 lub DXD.
  • Odtwarzanie płyt SACD w natywnym formacje DSD i downsampling danych do formatu CD 16/44.1.
  • Menu konfiguracji - Możliwość zapisywania / przywracania ustawień, a funkcja EasyPlay ułatwia obsługę.
  • Udoskonalone układy zasilaczy, zapewniają niższą temperaturę pracy i zwiększoną tolerancję na wahania napięcia zasilającego.
  • Wielostopniowe układy stabilizacji napięcia gwarantują, że czułe obwody analogowe nie są narażone na zakłócenia pochodzące z części cyfrowej.
  • Obudowa wykonana z aluminium lotniczego, wyłożona została matami pochłaniającymi drgania, w celu ograniczenia emisji pola elektromagnetycznego i wibracji.

 

 

DANE TECHNICZNE

Typ urządzeniaTransport płyt CD/SACD wyposażony w upsampling.
MechanizmNapęd dwugłowicowy 
Wyjścia cyfrowePodwójny interfejs AES na 2x 3-pinowych męskich złączach XLR (AES1 + 2). Podczas odtwarzania SACD interfejs generuje zaszyfrowane dane DSD. Podczas odtwarzania płyty CD strona menu Ustawienia> Tryb uproszczony określa interfejs do wysyłania danych zaszyfrowanych DSD (1 bit przy 2.822MS / s) lub DXD (24 bity przy 352,8 kS / s) lub danych DSDx2 (1 bit przy 5,644MS / s). Interfejs AES na 3-pinowym męskim złączu XLR (AES3), generuje dane 16 / 44.1, niezależnie od tego, czy odtwarzana jest płyta CD czy SACD. 2x SPDIF na 1x RCA Phono i 1x BNC. Każdy wyprowadza dane 16 / 44,1, niezależnie od tego, czy odtwarzana jest płyta CD, czy SACD.
ZegarWyjście Word Clock na złączu 1x BNC. Przy transporcie ustawionym w trybie Master, kompatybilny z sygnałem TTL 44.1kHz
Sygnał Word Clock pochodzący z wewnętrznego oscyltora kwarcowego podawany jest na to wyjście. Dokładność kalibracji w chwili wysyłki wynosi +/-10ppm, nie kompensowany temperaturowo.
Wejście Word Clock na złączu 1x BNC, akceptuje standardowy wygnał Word Clock przy 44.1, 88.2 lub 176.4kHz.
Zgodne z poziomami sygnału TTL.
Aktualizacja  oprogramowaniaAktualizacje wgrywane bezpośrednio z płyt CD-R.
SterowanieAplikacja Rossini RS232 (sterowany przez urządzenia firm trzecich).
dCS Premium Remote.  (opcjonalnie)
ZasilaczUstawiony fabrycznie na 100, 115, 220 or 230V AC, 50-60Hz.
Pobór mocy16W typowo /50 W maksimum.
Wymiary444mm (17.5”) x 435mm (17.2”) x 178mm (7.0”) Dodatkowy odstęp z tyłu potrzebny do podłączenia przewodów.
Waga20.6kg 
KolorySrebrny / Czarny

Napisz opinię

Uwaga: Proszę nie używać znaków HTML!
Zły Dobry

dCS - lider w przetwarzaniu cyfrowo-analogowym high-end

Brytyjska firma dCS oferuje sprzęt audio: przetworniki cyfrowo/analogowe, napędy CD/SACD, zegary wzorcowe, upsamplery oraz odtwarzacze CD/SACD. Firma dCS jest znana na całym świecie ze swoich osiągnięć w zakresie technologii analogowo-cyfrowej. Produkty dCS stanowią wyznacznik high-end oraz referencyjny punkt odniesienia zarówno pod kątem jakości odtwarzania muzyki jak i nadążania za zmieniającymi się formatami przechowywania i streamowania muzyki wysokiej rozdzielczości w systemach high-end audio.

Firma dCS została założona w 1987 r. przez grupę doradców technicznych z zakresu elektroniki. Jej siedziba znajduje się około 60 mil na północ od Londynu, w pobliżu miasteczka uniwersyteckiego Cambridge. Firmę prowadzą eksperci w projektowaniu przetworników analogowo-cyfrowych (ADC), przetworników cyfrowo-analogowych (DAC), konwerterów sygnałów cyfrowych (upsamplerów) i zegarów wzorcowych. Dzięki swoim osiągnięciom, dCS jest uważana za wiodącą światową firmę w projektowaniu i produkcji przetworników cyfrowo-analogowych. 

Zaznaczając przycisk „Akceptuję” wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, danych osobowych zbieranych w ramach korzystania z usług sklepu internetowego, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i mogą ją Państwo w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego w stopce strony. Polityka prywatności zgodnie z RODO