Menu
Your Cart

100 zł rabatu na pierwszy zakup Zarejestruj się.

Gryphon Audio Diablo 300 DAC

Gryphon Audio Diablo 300 DAC
Gryphon Audio Diablo 300 DAC
Ten produkt zostanie wysłany za darmo!
Wszystkie produkty zakupione w naszym sklepie których suma wynosi więcej niż 500 zł, zostaną wysłane za darmo.
28.700,00zł
Netto: 23.333,33zł
 • Stan: Dostępne
 • Model: Diablo 300 DAC
Wyświetleń: 3376
Oblicz ratę

Gryphon Audio Diablo 300 DAC - Przetwornik cyfrowo-analogowyŁącząc w jednej obudowie przetwornik cyfrowo-analogowy, przedwzmacniacz i wzmacniacz-mocy, Gyphon Diablo 300 wprowadza do świata high-endu niespotykany komfort i wygodę obsługi. Zainstalowanie wyjątkowego przetwornika cyfrowo-analogowego wewnątrz równie dobrego wzmacniacza zintegrowanego, znacząco skraca ścieżkę sygnału oraz eliminuje konieczność stosowania dodatkowych interkonektów [i wtyczek a także lutowanych połączeń między nimi a przewodami], co ułatwia zachowanie integralności czystego sygnału audio.Opcjonalny moduł przetwornika cyfrowo-analogowego przeznaczony do instalacji wewnątrz obudowy integry Gryphon Diablo 300 opiera się w dużym stopniu na rozwiązaniach stworzonych na potrzeby doskonałego przetwornika Gryphon Kalliope. Prasa branżowa na całym świecie wyraża się o projekcie i jakości brzmienia Kalliope w samych superlatywach:

Kalliope to szczyt możliwości cyfrowego audio. Dla naszej redakcji wyznacza od dziś poziom referencyjny.” Tone Audio, USA

Zadziwiający realizm i całkowicie analogowa płynność. Pełen sukces!” Haute Fidelite, Francja

Trudno mi wyobrazić sobie bardziej wierny muzycznie przetwornik spośród obecnych dziś na rynku.” enjoythemusic.com, USA

To najlepszy przetwornik, który słyszeliśmy. Z dużą przewagą.” Fedelta del Suono, Włochy

Teraz, zgodnie z zasadami firmy Gryphon, technologie i komponenty stworzone na potrzeby naszych konstrukcji referencyjnych trafiają do produktów niższych linii. Potrafimy przy tym zachować najlepsze cechy oryginałów. Zastosowany w module Diablo 300 DAC przetwornik ESS Sabre ES9018 – gotowy do obróbki wszystkich obecnych i przyszłych formatów audio – połączony jest z precyzyjnie regulowanym, w pełni dyskretnym, niskoszumowym zasilaczem 22V DC, co zapewnia minimalny poziom szumu i zniekształceń.

Moduł Diablo 300 DAC nie czerpie żadnego zasilania ze źródłowych urządzeń USB. Zamiast tego korzysta z własnego czystego prądu, co pozwala na maksymalną izolację od komputerów. W ten sposób obchodzimy najsłabszy punkt konwencjonalnych przetworników USB: zależność od prądu 5V płynącego przewodem USB wprost z pełnego szum wnętrza komputera, który zanieczyszcza sygnał audio.

Zastosowany w zasilaczu Diablo 300 zespół kondensatorów SuperCap pojemności 12,5 Farada działa jak stabilna i izolowana wirtualna bateria zapewniająca najniższy możliwy poziom szumu i nieograniczoną dynamikę.
Czysty prąd zasilania na tym wczesnym kluczowym etapie obróbki sygnału daje mocną podstawę naturalności i płynności definiujących firmowe brzmienie Gryphon Audio.

Moduł Diablo 300 DAC dodaje do pięciu standardowych wejść analogowych wzmacniacza Diablo 300 kolejne pięć wejść cyfrowych: AES/EBU XLR 110 Ohm [szwajcarski pozłacany Neutrik], wejście optyczne TOSlink, dwa pozłacane gniazda BNC 75 Ohm z izolacją teflonową dla źródeł S/PDIF oraz gniazdo USB.

Po zainstalowaniu modułu, wyświetlacz wzmacniacza Diablo 300 podaje informacje dotyczące wybranego źródła, formatu sygnału PCM/DSD, częstotliwości próbkowania, aktywnych fitrów i statusu zasilacza SuperCap [naładowany/w trakcie ładowania]. Dla sygnału PCM dostępny jest stromy lub łagodny filtr roll-off. Dla źródeł DSD można wybrać filtry odcinające pasmo 50, 60, 70 kHz [-3B].

Moduł Diablo 300 DAC jest w pełni izolowany przez własną aluminiową obudowę z uziemionymi ścianami odpornymi na promieniowanie HF, co eliminuje ryzyko interferencji ze stopniami wzmacniającymi lub opcjonalnym modułem przedwzmacniacza gramofonowego.

Moduł Diablo 300 DAC może być zainstalowany w fabryce podczas montażu wzmacniacza Diablo 300 lub później, w razie potrzeby


   DANE TECHNICZNE:

   Konfiguracja analogowa True Dual Mono Class A

   Brak ujemnego sprzężenia zwrotnego

   Sabre ES9018 High-End D / A konwerter

   Wybierane przez użytkownika cyfrowe filtry roll-off PCM i DSD

   Wejście USB kompatybilne z następującymi formatami audio przez PC / MAC / Linux: PCM: 44,1, 48, 88,2, 96, 176,4, 192, 352,8 i 384 kHz, do 32 bitów, DSD przez USB: DSD64 (2,822 MHz), DSD128 ( 3.072 MHz), DSD256 * (5.644 MHz) i DSD512 * (6.144 MHz) 256/512 Windows

   Wejścia XLR i BNC zgodne z PCM: 22,05, 24, 32, 44,1, 48, 88,2, 96, 176,4 i 192 kHz, do 32 bitów

   Wejście TOSLINK kompatybilne z PCM: 22,05, 24, 32, 44,1, 48, 88,2 i 96 kHz, do 32 bitów

   Zoptymalizowany pod względem temperatury oscylator o ultra niskim jitterrze z dokładnością lepszą niż 5 części na milion

   Zasilacz Super-Capacitor (12,5 Farad!) Do modułu USB - działa jak prawdziwe zasilanie bateryjne

   Filtry analogowe PCM pierwszego rzędu i filtry analogowe DSD drugiego rzędu z posrebrzanymi kondensatorami Mica i Polypropylen

   Analogowe stopnie wyjściowe z dyskretnym, ultra-niskim poziomem szumu

   +/- 22VDC regulowane napięcie zasilania dla najlepszego analogowego THD i tłumienia szumów

   Wiele lokalnych regulatorów napięcia dla najlepszego cyfrowego tłumienia hałasu

   Dyskretny, osobny lewy / prawy kanał o wyjątkowo niskim poziomie hałasu dla analogowej sekcji przetwornika ES9018

   Bardzo krótka ścieżka sygnału

   Minimalne okablowanie wewnętrzne

   Dwie czterowarstwowe płytki drukowane do 70 mm miedzi

   Gniazda na PCB eliminują konieczność okablowania i skracają ścieżkę sygnału

   Pozłacane gniazdo Swiss Neutric XLR na jedno zrównoważone źródło AES 110 Ω

   Pozłacane gniazda 75 Ohm BNC z izolacją teflonową dla 2 źródeł S / PDIF

   Jedno wejście optyczne TOSLINK

   Zaprojektowany i zbudowany w Danii

   * (w tej chwili DSD256 i DSD512 tylko w systemach Windows)

   Specyfikacje mogą być zmieniane przez Gryphon Audio Designs bez powiadomienia.

   Napisz opinię

   Uwaga: Proszę nie używać znaków HTML!
   Zły Dobry

   Gryphon Audio Designs jest pomysłem Flemminga E. Rasmussena i spełnieniem życiowego marzenia, aby umożliwić odtworzenie najczystszej istoty muzyki na żywo w domowych warunkach.  Gryphon Audio Designs została założona w 1985 roku.

   Pierwszy produkt, legendarny Gryphon Head Amp, powstał z jednorazowego projektu opracowanego wyłącznie jako hobby. Podczas chicagowskiego Consumer Electronics Show 1986 szanowany japoński dystrybutor wyraził zainteresowanie produktem. Wkrótce potem Head Amp został wybrany przez japońską prasę audio jako "Best Buy". Chociaż projekt Gryphon był początkowo wyłącznie hobby, a nie aktywnie realizowanym przedsięwzięciem komercyjnym, popyt generowany przez recenzje i uznanie doprowadziło do formalnego ustanowienia firmy Gryphon Audio Designs. 

   Gryphon Audio Designs  natychmiast osiągnął uznanie, które stale rośnie na całym świecie, głównie za najnowocześniejsze osiągi, intuicyjną ergonomię i oszałamiające piękno przedwzmacniaczy Gryphon i wzmacniaczy mocy. Rasmussen w dziedzinie sztuk pięknych i wzornictwa przemysłowego nadaje każdemu produktowi Gryphon charakterystyczne, bujne wykończenie, które powstaje w sposób organiczny poza konstrukcją obwodów audio i interfejsem użytkownika, zapewniając prawdziwie wyjątkową integrację formy i funkcji.

   Zespół projektowy Gryphon

   Podczas gdy Flemming E. Rasmussen jest odpowiedzialny za koncepcję, wygląd zewnętrzny i ostateczne brzmienie każdego produktu Gryphon, zespół projektowy składający się zazwyczaj z 4-5 członków pracuje nad oddzielnymi aspektami technicznymi każdego projektu. Zespół projektantów, złożony z dedykowanych inżynierów elektroników pracujących z doświadczonymi audiofilami, zapewnia otwarty umysł na słyszalne zjawiska w brzmieniu, dla których nie ma obecnie zadowalającego wyjaśnienia naukowego.

   Jeśli zespół projektowy stwierdzi, że "o włos" przybliża nas do rzeczywistości, to modyfikacja zostanie włączone do ostatecznego projektu, niezależnie od naszej niemożności przedstawienia obiektywnie weryfikowalnego wyjaśnienia. Wyselekcjonowani eksperci, którzy tworzą zespół projektowy Gryphon, wnoszą do swojej pracy umiejętności, dumę i niepohamowany entuzjazm, dzięki którym Gryphon może przenieść inżynierską i krytyczną ocenę domowego sprzętu audio na nowy poziom, odzwierciedlając rygorystyczne standardy Gryphon Audio.

   Skąd nazwa Gryphon?

   Dla swojej nowej firmy Rasmussen chciał mieć nazwę, która reprezentowałaby nieograniczoną moc, a jednocześnie przekazywała swobodę, nazwę, która będzie oznaczać moc i wdzięk, z jakim jego produkty oddają wszystkie subtelności nagranej muzyki. Nazwa i logo Gryphona inspirowane są bajecznym stworzeniem z mitologii greckiej z głową i skrzydłami orła, a ciałem lwa. To doskonałe połączenie mocy lwa z gracją orła jest właściwym symbolem połączonej mocy z elegancją, którą firma stara się osiągnąć w urządzeniach audio Gryphon.

   Produkcja i kontrola jakości 

   Wszystkie produkty Gryphon Audio są projektowane i produkowane w Danii, montowane i testowane we własnych halach produkcyjnych. Produkcja niektórych kluczowych podzespołów jest zlecana podwykonawcom. Firmom posiadającym uprawnienia i certyfikaty do produkcji na poziomie standardów militarnych oraz zaangażowanych w badania i rozwój sprzętu wojskowego i medycznego według najsurowszych norm. Wykorzystując tych podwykonawców Gryphon uzyskuje dostęp do najbardziej zaawansowanych technik montażu i know-how, które w innym wypadku byłyby niedostępne dla małej, niezależnej firmy. Gryphon dokonuje znacznych inwestycji w oprogramowanie i sprzęt komputerowy, aby otrzymać dane z zaawansowanych testów obwodów drukowanych. Każdy moduł w każdym produkcie Gryphona ma swój indywidualny certyfikat testowy. Gdy moduły są montowane w kompletnym i funkcjonującym urządzeniu, to również poddawane są kompleksowym testom funkcjonalnym z wynikami zapisanymi w certyfikacie testowym. Gryphon posiada certyfikaty dla każdego wyprodukowanego urządzenia. Ostatnim testem są indywidualne odsłuchy przeprowadzane przez personel Gryphona. Końcowa kontrola jakości i pakowanie to również operacje prowadzone wewnętrz firmy.

   Filozofia Gryphon Audio

   Gryphon Audio Designs jest głównym orędownikiem  minimalistycznego podejścia do projektowania, które eliminuje z toru audio kontrolę barwy dźwięku, balansu, gniazda słuchawkowe itp. a wszystko to aby zachować pełną integralność sygnału. Każdy produkt Gryphona ma służyć jednemu celowi - utrzymania spójności sygnału wejściowego bez jakichkolwiek podkolorowań. Jakość samego sygnału wejściowego (lepsza lub gorsza) musi zawsze stanowić jedyny czynnik decydujący o ostatecznej jakości dźwięku. Ta filozofia projektowania oznacza, że ​​słabe nagrania zostaną bezwględnie obnażone, a z drugiej strony można w pełni docenić doskonałe realizacje.

   Zaznaczając przycisk „Akceptuję” wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, danych osobowych zbieranych w ramach korzystania z usług sklepu internetowego, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i mogą ją Państwo w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego w stopce strony. Polityka prywatności zgodnie z RODO